Jump to content


Photo

Naravna olja za vsestransko lepoto?


  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#41 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 February 2008 - 05:34 PM

Tole sezamovo olje bi jaz zaradi tistega mini zaščitnega faktorja raje nanašala na lase, ki jih ne mažen ravno s kremami za sončenje, ki so namenjene negi telesa, ker bi bila to ena strahotna packarija - pa so potem lasje malce zapostavljeni in tle sezamovo olje pride super prav, ker ne samo, da do neke mere ščiti pred UV sevanjem, ampak ob enem deluje tudi hranljivo in nasploh negovalno. Dalo bi se ga tudi zmešat z jojobinim in avokadovim oljem, pa potem to mešanico nanašat na suhe lase pred odhodom na plažo, za optimalno nego in zaščito.

Mene pa nekaj zanima. oops.gif Sem se odločila, da kupim torej za lase eno hranljivo olje kot pre-wash treatment in me zanima, kaj naj izberem - avokadovo ali jojobino olje? Vzela bom pa od Akamutija, ker imam dober feeling glede njihovih reči.

http://srcek.si/si/a...olje-i434.shtml

http://srcek.si/si/j...nsko-i435.shtml

Avokadovo olj vem, kakšno je, za jojobino sem pa že malo pozabila, kakšne teksture je - zelo gosto? Bolj voskasto? S katerim drugim oljem bi ga lahko primerjali ... morda z olivnim/sezamovim ...?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#42 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 10 February 2008 - 05:37 PM

Dilema jaz bi na tvojem mestu stoprocentno vzela avokadovega. Ziher je bolj mastno in hranljivo za lase kot jojobino.

Jojobino: Jojoba olje (Simmondsia chinensis) Naravni tekoči vosek, bogat z vitaminom E. Učinkuje mehčalno in je zelo primerno za problematično aknasto kožo, ter v kombinaciji z drugimi olji za masažo telesa. Visoko hranljiva maščobna olja, ki jih vsebuje jojoba, kože ne iritirajo in ne povzročajo alergij. Vplivajo na zaviranje nastanka gub, uravnavajo vlažnost kože, ohranjajo elastičnost in prožnost kože. Zaradi svojih lastnosti je jojoba olje zelo uporabno in primerno za vse tipe kože, posebno občutljivo in problematično kožo.Jojobino olje, katerega struktura je podobna naravnemu kolagenu v koži, poleg tega pa vsebuje veliko vitaminov in mineralov. Olje se lahko ohrani zelo dolgo, tudi po nekaj let, ne da bi spremenilo strukturo.

Si pa dala dobro idejo za tisto mešanico olj za poleti. Mora bit fejst fajn.

Edit: bom dala zraven še opis avokadovega za tiste ki nismo tak vsevedni kot ti tongue.gif .

Avokadovo olje (Persea americana) Zelo hranljivo olje. Avokadovo olje spada med olja, ki vsebujejo največ vitaminov. Odlikuje se po tem, da koži povrne maščobo in jo zgladi. Avokadovo olje se uporablja za zelo suho, dehidrirano in zrelo kožo. Kožo mehča in ji vrača vlago. Avokadovo olje neguje razdraženo in zelo suho kožo. Vsebuje vitamine A, B, D in E, proteine ter licitin. Zelo primerno za nosečnice proti strijam. Uporablja se 100% za zelo suho kožo ali v 20% raztopini z drugimi olji.

Aja pa še to. Na Arstrade je količinsko olja več za 100ml, so pa cenejši za skoraj polovico cene pri Akamutiju.

Npr:

http://www.arstrade....adovo_olje.html

http://www.srcek.si/...olje-i516.shtml
  • 0
Memento mori.

#43 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 14 February 2008 - 04:41 PM

Js si bom verjetno nabavla na arstrade.si jojoba olje in olje grozdnih pešk. Verjetno ni nobene razlike od akamutija v kvaliteti. Kolk pride poštnina na arstrade.si če kjra ve? smile.gif
  • 0

#44 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 14 February 2008 - 06:03 PM

jaz sem si tudi tam naročila. Sicer ne bi dala roke v ogenj da je isto kvalitetno, ne piše ali je hladno stiskano, niti ali je refinirano ali ne... Baje je to pomenbno.
No jaz sem vzela o.grozdnih pešk in mi je zelo fajn za na mokro kožo namazat in pa tudi za lase.
Za poštnino nisem ziher, se mi zdi pa da na njihovi strani piše, mene je gospa poklicala od njih pa je rekla da gre v našo smer in mi lahko kar pripelje da nimam poštnih stroškov, tako da so res prijazni smile.gif
  • 0

#45 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 14 February 2008 - 06:13 PM

QUOTE
Izključno naravna rastlinska olja, t.i. nosilna olja (carrier oils), ki jih pridobivajo s hladnim stiskanjem, naknadnim čiščenjem in filtriranjem. S tem načinom pridobivanja se ohranja naravno poreklo rastlinskega olja, ki vsebuje topljive vitamine (A, D in E) in minerale. Lastnost teh naravnih olj je, da jih koža izredno lahko vpija in absorbira.


Tole piše pri rastlinskih oljih na njihovi spletni strani smile.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#46 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 14 February 2008 - 06:40 PM

Hvala. smile.gif
Pa še to me zanima. Jojobino ščiti pred UV žarki?
  • 0

#47 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 February 2008 - 06:49 PM

QUOTE(Baby @ 14. 2. 2008 - 16:41) View Post

Kolk pride poštnina na arstrade.si če kjra ve? smile.gif

Če imaš možnost, predlagam, da zbereš naročilo za čez 40,50? €, ker je poštinina precej visoka.
Za tri olja te pride čez 4€. V to je všteta tudi taksa za plačilo položnice. Predlagam, da jim pišeš in prosiš za plačilo pred povzetjem preko spletnega bančništva. Vsaj ceni položnice se boš ognila.
Pošta je ponovno dvignila cene storitev, tako da visoka poštnina nima nobene veze z Arstrade


  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#48 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2008 - 11:23 PM

Če nič ne piše da so nerefinirana potem so, ker se ponavadi s tem pohvalijo
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#49 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 February 2008 - 10:59 AM

Pomoje mora imet tale Arstrade dost kvalitetna olja, ker na njihovi spletni strani piše tole:

Naši kupci so skoraj vsa zdravilišča in wellness centri ter znani kozmetični saloni v Sloveniji, ki nudijo svojim strankam visoko kvaliteto svojih uslug in artiklov, ne nazadnje tudi zato, ker uporabljajo naravne izdelke iz našega prodajnega programa. Zaupajte torej visoki kvaliteti naših masažnih olj, ki imajo v skladu z zahtevami Zakona o kozmetiki vsa ustrezne in zahtevane certifikate Zavoda za zdravje ter so prijavljena na Uradu za kemikalije RS.

Ne verjamem, da bi zdravilišča in wellness centri kupovali kakšne slabe zadeve, zihr so olja kakovostna.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#50 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 15 February 2008 - 04:13 PM

Kaj pa sploh razlika med nerefiniranim in refiniranim oljem? unsure.gif
  • 0
We must let go to live on.

#51 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 15 February 2008 - 04:47 PM

Med rafinacijo se baje uniči ful AOK. Jaz domnevam da gre za kako čiščenje olja, pa baje imajo nerafinirana tudi krajši rok uporabe.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#52 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 15 February 2008 - 05:06 PM

Aha, hvala za odgovor wink.gif
  • 0
We must let go to live on.

#53 Bootylicious

Bootylicious

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts

Posted 18 February 2008 - 12:45 PM

No jaz uporabljam jojobino olje za obraz in mi je super thumbup.gif
Zanima pa me, če se kje da dobiti eterično olje vanilija ali kokos?
Sprašujem za prava eterična olja in ne za razna dišavna olja. Sem gledala na arstrade pa nimajo
  • 0

#54 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 18 February 2008 - 02:18 PM

vanilijo vem da imajo v Kalčku (Primavera firma), za kokos se pa ne spomnim, ker jih imajo res polno.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#55 Bootylicious

Bootylicious

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts

Posted 18 February 2008 - 07:27 PM

Hvala. Bom pogledala v kakšen sanolabor ker Kalčka nimam v bližini.
Sem gledala po internetu pa so imeli samo dišavno olje. Kaj si to dišavno olje lahko daš na kožo? Jaz bi si zmešala z oljem in bi ga dala samo malo, toliko da bi dišalo in potem to uporabljala kot olje za telo
  • 0

#56 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 19 February 2008 - 07:36 PM

Hja, a ni dišavno isto kot eterično? Direk jaz nebi dala na kožo, ker zna dražit. Z oljem zmešano bi se pa dalo, samo dodaš le nekaj kapljic.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#57 Bootylicious

Bootylicious

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts

Posted 20 February 2008 - 07:12 AM

Nekje sem brala da obstajajo naravna ter sintetična (umetna) eterična olja. In da so ta dišavna potem sintetična. Samo mislim da je to odvisno tudi od proizvajalca. Bom se pozanimala.

Pa za tiste, katere zanima, Gea ima sezamovo olje in olje makademija. Obe pa ste nerafinirani.
http://www.gea.si/iz...ja/sezamovo.asp
http://www.gea.si/iz.../makadamija.asp
Sem naletela na to stran ko sem nekaj brskala na internetu.
  • 0

#58 amisa

amisa

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 20 February 2008 - 11:40 AM

Bi katera iz Lj narocila kaksno olje in si delimo postnino? jaz bi narocila samo 2, je pa postnina enaka do 2kg, pa mi je malo predrago dat vec kot 4€ samo za postnino. No ce je katera za naj mi javi na pm;)



  • 0

#59 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 20 February 2008 - 03:52 PM

Danes sem zasledila nek članek o ricinusovem olju, s katerim naj bi se menda dobro očistilo pore. Je mogoče kera še kdaj probala to ?

Pa še del članka, ki govori o postopku:
Kako izvajamo čiščenje z olji?

Najboljši učinek bomo dosegli, če za čiščenje uporabimo mešanico olj, kot je mešanica ricinusovega in deviškega olivnega olja.

Olje nanesemo na suho kožo, ki je pred tem ni potrebno čistiti niti z nje odstraniti ličil. Čisto brisačko zmočimo v vroči vodi, jo dobro ožamemo ter položimo na naoljen obraz. Toplota brisače odpre pore, da jih lažje očistimo. Ko se brisača ohladi, olje vmasiramo v odprte pore. To počnemo vsaj eno minuto, osredotočimo pa se na predele, kjer je naša koža najbolj problematična. Pazimo, da nismo pregrobi in da kože ne vlečemo. Na obraz ponovno položimo vročo brisačo, da olje odstrani umazanijo iz por. Z zelo nežno krpo odstranimo vse ostanke olja, ki se je pomešalo z umazanijo. Nato kožo zmočimo s hladno vodo, da se pore zaprejo, in jo navlažimo kot običajno.

Po čiščenju je še posebej preprosto iztisniti ogrce, kar le še dokazuje, kako dobro je olje izsidralo umazanijo iz por.

Ima pa tole ricinusovo olje tudi Akamuti in sedaj malo niham med tem oljem in zeleno glino pa nevem kaj je bolje hmm.gif
  • 0
We must let go to live on.

#60 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 20 February 2008 - 05:44 PM

Ja, sem že slišala za tole: ocm (oil cleansing method).
Ricinusovo olje dosti ceneje dobiš v lekarni (je to drugače odvajalo). Sem po netu že dosti od tega brala in baje stvar deluje. Veliko ljudi pa uporablja mešanico- 25% olivca (ali kakšno drugo olje)+ 75% ricinusovega olja.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users