Jump to content


Photo

Pralni praški, mehčalci & ostala čistila


  • Please log in to reply
370 replies to this topic

#61 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 May 2008 - 02:51 PM

QUOTE(ciara @ 15. 5. 2008 - 12:45) View Post

Jaz tudi ne morem verjet, da se tole nič ne reklamira. Hvala forum. A prodajajo v vseh Šparih tole, ali samo v tavelikih mestih?



Na italijanskih kanalih ful reklamirajo.

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#62 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 15 May 2008 - 03:02 PM

waw izjemna zadeva!! če ne bi preizkusile, že ne bi verjela, da kaj takega lahko tkole deluje... blush2.gif bom si omislila!! sem tudi jaz že zasrala črno perilo z belim robom...
  • 0

#63 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25962 posts
  • Gender:Female

Posted 30 November 2008 - 11:30 PM

Ooo ravno prav, da sem tole odkrila, obupujem nad sivino belega perila. :| Tisto belo perilo, ki ga perem na 60oC ali se visje je lepo belo, tisto pa, ki ga lahko perem samo do 30oC pa tako nesramno sivi, da je kar groza. sad.gif Sem mislila, da bom problem resila s pralnimi orescki in eko belilom pa orescki puscajo barvo, tako da je perilo sedaj se rumeno. yucky.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#64 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 02 December 2008 - 02:03 PM

ampak tudi ti listki malo odžirajo barvo oblačilom se mi zdi
  • 0

#65 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 04 December 2008 - 02:49 PM

Saj tudi drugače pri črno-belem perilu ni problema, če črna ne barva in pri večini mojih cunj dejansko črna ne gre dol, tak da ni problema prat. Sam pol v pralni stroj ne smeš dat niti enega oblačila, pri katerem bi črna barvala. Jaz to rešujem tako, da oblačilo pred pranjem zmočim pod tekočo vodo, da vidim, če barva kaj spušča. In če spušča jo pač na roko operem, četudi se mi včasih zdi, da bi rajši cunjo proč vrgla, kot pa jo prala na roko. Bom pa probala te listke, četudi priznam, da sem malo skeptična.
  • 0

#66 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 04 December 2008 - 03:35 PM

Jaz jih uporabljam že en lep čas in meni služijo super, sploh ne perem več brez njih. Zelo zadovoljna in priporočam.

Drugače pa tudi jaz nove cunje vedno najprej na roke operem, da vidim koliko spuščajo barvo. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#67 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 05 March 2009 - 04:27 PM

Glede na to, da je treba brisače prati pri minimum 60 stopinjah - perete z gelom ali praškom? Sem si kupila brisače močnih barv - temno vijoličaste ipd. in me zdaj skrbi, da bodo vse izprane po parih mesecih pranja, če bom uporabljala navaden prašek.

Sonchika, kako dodajaš eterična olja? Katere vrste in koliko kapljic?
  • 0

#68 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25962 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2009 - 07:55 PM

Imam nekaj temno modrih brisac in jih od vedno perem s praskom pri 60oC. Seveda so po 6-7 letih malo manj intenzivno modre, ampak niso grdo sprane. V bistvu mi ni jasno kako so lahko po tolikih letih se vedno tako lepe, mehke. In se vedno nesramno puscajo barvo pri pranju..se pred nedavnim so celo puscale mucke na kozi pri brisanju...res so vzdrzljive. Je pa verjetno tudi nekaj odvisno od proizvajalca in materiala. Moje so Svilanitove.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#69 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25295 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 March 2009 - 07:37 AM

pozna katera pralne kroglice?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#70 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 07 March 2009 - 10:56 AM

Jaz sem zanje slišala, nikoli pa jih nisem uporabila. Večinoma so mnenja dobra - sej to misliš na pralne oreške ane? Jaz jih bom nekoč definitivno probala, sem vidla da jih tudi v Maxiju prodajajo, pa v Mullerju imajo neko "utekočinjeno" obliko, kot navaden detergent.
A jih misliš probat?
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#71 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28989 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 07 March 2009 - 03:56 PM

jaz bi pa prosila uporabnice Calgona, če lahko razložijo, zakaj se ta reč uporablja in kako dejansko veš, da pomaga? do zdej ga nismo uporabljali nikoli, pa so nam vsi stroji nekak zdržali življenjsko dobo (sploh pa so bili ok preko tiste, zreklamirane, ki znaša 4 leta - mislim, kje to pobirajo?! rolleyes.gif), takorekoč brezhibno so delali vsaj 10 let, če ne več.

še zmeraj pa uporabljam tekoče praške (jih dam pred pranjem v boben) in minimalno mehčalca, mi gre na jetra, če so cunje, sploh pa brisače, full mehke, bljek, prav nekam sluzasto se počutim, če držim ultra mehko brisačo. najraje imam še zmeraj Froscheve zadeve za pranje, sploh različico z aloe vero.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#72 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 07 March 2009 - 04:00 PM

Jaz ga bom zdaj začela uporabljat, ker imamo zelo trdo vodo in vsa oblačila hitro obledijo, kljub temu da pazim, kako jih perem in s katerimi praški ... eni pravijo, da Calgon mehča vodo in zato omagaga ohranjat tudi lepše perilo in ne samo pralni stroj, če pa je res, pa ne vem. huh.gif
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#73 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25739 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2009 - 05:28 PM

Calgon je proti vodnemu kamnu, zato je dober za vzdrževanje stroja, hkrati pa mehča vodo (itak, če je proti vodnemu kamnu) in je posledično treba dajat manj mehčalca.
  • 0

#74 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 March 2009 - 07:30 PM

Kupite si kristalizirano sodo, pa bo enako kot Calgon. S tem, da kila take sode stane 1,5€, dodaja se jo pa po eno žlico. Pol pa kar izračunajte prihranek.
Ali pa da na pol leta operete prazen stroj na 95°C s pol kile take sode, ki jo dodate kar v boben stroja. In bo enako. Tako vsaj pravi serviser... smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#75 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 07 March 2009 - 07:33 PM

Sončika, pa misliš, da bi to pomagalo tudi preprečit bledenje barv? hmm.gif
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#76 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 07 March 2009 - 07:59 PM

Sonči, kje pa kupuješ to kristalizirano sodo?
Drugače pa ja, mehčalca tud jaz ne maram in ga sploh ne uporabljam.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#77 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25295 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 March 2009 - 08:58 PM

QUOTE(Pipi @ 7. 3. 2009 - 10:56) View Post

Jaz sem zanje slišala, nikoli pa jih nisem uporabila. Večinoma so mnenja dobra - sej to misliš na pralne oreške ane? Jaz jih bom nekoč definitivno probala, sem vidla da jih tudi v Maxiju prodajajo, pa v Mullerju imajo neko "utekočinjeno" obliko, kot navaden detergent.
A jih misliš probat?


ne, ne pralni oreški, prav pralne kroglice (sem nalepila link v post). trenutno doma uporabljamo pralne oreške, pa je mami zdej za te kroglice slišala in jo firbec matra.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#78 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 07 March 2009 - 09:47 PM

Aja, sem komi zdej opazla link... prvič vidim. Izgleda pa obetavno! Sam kako je potem kaj z vonjem oblačil? Ker nekatere stvari peremo zaradi vonja in ne umazanije- je to učinkovito?
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#79 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 07 March 2009 - 11:12 PM

Mogoče tiste kroglice, ki so zelo drage? Cca 50 EUR oz. čez in baje zelo prihranijo pri doziranju detergenta? Sem slišala, da so fine oz. se precej prihrani, ker zaradi njih daš samo majhen procent priporočene doze detergenta, opere pa ravno tako.


  • 0

#80 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 March 2009 - 08:55 AM

QUOTE(BusyBee @ 7. 3. 2009 - 19:33) View Post

Sončika, pa misliš, da bi to pomagalo tudi preprečit bledenje barv? hmm.gif


S to sodo verjetno ne. Zoper bledenje potrebuješ kvaliteten prašek.

QUOTE(Pipi @ 7. 3. 2009 - 19:59) View Post

Sonči, kje pa kupuješ to kristalizirano sodo?
Drugače pa ja, mehčalca tud jaz ne maram in ga sploh ne uporabljam.

Tam, kjer prodajajo vrtno opremo in opremo za vinogradnike (pri nas je to v Mercator tehniki). Verjetno pa jo imajo tudi v Merkurju.

Kar se pa tiče tistih kroglic, pa menim, da je razlaga delovanja čisti nateg. Po moje pomagajo samo toliko, ker se trejo ob oblačila in je mehanski efekt čiščenja boljši. in nič več.
Tako kot tudi prodajajo vulkanizirane tufe za preprečevanje neprijetnih vonjev, pa so super mega pa nanotehnologija (dajmo uporabljat zapletena imena, ki jih nihče ne pozna, bo zvenelo bolj super) - my ass. NE delajo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users