Jump to content


Photo

alergija


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 vesna

vesna

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts
  • Location:slovenija

Posted 27 April 2005 - 10:12 AM

pozdravljeni.alergična sem na sadje in zelenjavo,to se kaže na obrazu koz neki mozoljčki,ki to niso,pa še taka rdeča koža se mi pojavi.
A kdo ve če obstaja kaka krema proti alergiji?
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 April 2005 - 10:17 AM

Ne obstaja. Izogibati se moraš stvarem, ki ti škodijo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 April 2005 - 11:53 AM

QUOTE(sonchika)
Ne obstaja. Izogibati se moraš stvarem, ki ti škodijo.


itak da obstaja krema ,pa ne sam krema tud tablete,ampak ne vem,če je smiselno,da se naješ sadja in zelenjave,pa pol tablete čez ješ biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#4 vesna

vesna

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts
  • Location:slovenija

Posted 27 April 2005 - 12:01 PM

hvala za odgovore,vem da ni smiselno saj ne jem,ma včasih pa kako solato pojem vseeno ne.Kaka krema je to?
  • 0

#5 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 April 2005 - 12:54 PM

leciten tablete al krema diprogen (za te jz vem)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#6 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 April 2005 - 02:13 PM

svetujem ti obisk zdravnika, ki ti bo verjetno znal svetovat glede prehrane (kaj se da jest namest sadja in zelenjave - pa a si to čist na vso zelenjavo alergična? to mal težko verjamem, mela sem sošolko, alergično na določeno sadje: marelce, recimo in ni smela nič iz marelic jest, ne samo marelce kot sadje.) pa tut za zdravila ti bo verjetno znal najbolje povedat.
  • 0

#7

  • Guests

Posted 27 April 2005 - 02:57 PM

Se strinjam s Špelo, da bi bilo pametno obiskati zdravnika, čeprav ... Se zna zgoditi, da ti bo rekel, da pac tega ne jej in bo stvar opravljena. Ja, pa tudi jaz ne verjamem, da si alergicna prav na vse po vrsti. Sicer pa ti lahko alergolog naredi teste.

Moj osebni preizkuseni recept pa je, da si sama svoj poskusni zajček (ce tisti mozoljčki niso prehudi seveda). Pojej samo eno vrsto sadja ali zelenjave na dan, si zapiši, katera je to bila, in potem opazuj, kaj bo. Potem si tudi reakcije zapišeš, ker mogoče so po eni vrsti hujše, po drugi blažje ... Pa če greš s tem seznamčkom potem k zdravniku, bo tudi lažje ugotovil, v čem je problem.
  • 0

#8 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 April 2005 - 03:33 PM

QUOTE(rea)
leciten tablete al krema diprogen (za te jz vem)


Ma,ja...to itak,da ne kr jest zdj teh tablet in to...počas,a ne....korak številka 1-zdravnik.----
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#9 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 April 2005 - 03:33 PM

QUOTE(Katie)
Se strinjam s Špelo, da bi bilo pametno obiskati zdravnika, čeprav ... Se zna zgoditi, da ti bo rekel, da pac tega ne jej in bo stvar opravljena. Ja, pa tudi jaz ne verjamem, da si alergicna prav na vse po vrsti. Sicer pa ti lahko alergolog naredi teste.

Moj osebni preizkuseni recept pa je, da si sama svoj poskusni zajček (ce tisti mozoljčki niso prehudi seveda). Pojej samo eno vrsto sadja ali zelenjave na dan, si zapiši, katera je to bila, in potem opazuj, kaj bo. Potem si tudi reakcije zapišeš, ker mogoče so po eni vrsti hujše, po drugi blažje ... Pa če greš s tem seznamčkom potem k zdravniku, bo tudi lažje ugotovil, v čem je problem.


strinjam se s katie.
  • 0

#10 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 02 May 2005 - 07:16 PM

Tudi jaz predlagam, da obiščeš zdravnika. Zagotovo nimaš alergije na vso sadje in zelenjavo. Nekatere vrste sadja res vsebujejo določene sestavine na katere se pojavi alergija. Pri testiranju bodo ugotovili kaj povzroča alergične napade.
Da bi se morala za celo življenje odpovedati vsemu sadju in zelanjavi bi bilo pa res hudo.
Želim ti, da to čim prej rešiš.

LP J
  • 0

#11 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 06 May 2005 - 09:35 AM

A si zihr, da imaš alergijo na sadje in zelenjavo? Mogoče na kaj drugega, raje pojdi na testiranje.
  • 0

#12 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 06 May 2005 - 05:34 PM

Ja, testiranje bo dalo pravi odgovor - za vse težave so rešitve!

LP J
  • 0

#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 May 2005 - 06:01 PM

QUOTE(Jadranka)
Ja, testiranje bo dalo pravi odgovor - za vse težave so rešitve!


ampak ne pozabi, da se alergije testirajo v 'mirujoči dobi', torej takrat, ko nimaš znakov alergije. vsaj tako me je podučila osebna zdravnica.
  • 0

#14 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 06 May 2005 - 06:09 PM

Jz sm lih prejšn tedn šla k zdravnici,ker sm misnla,da sm bolna(grlo me je full bolelo pa glava...vročina)
in sm dala kri in je rekla,da se iz krvi vid,da so povišani ****(ne vem kaj to ona vid)znaki za alergijo,pa mi je dala pol tablete pa neko razpršilo za nos pa izpirat si morm s fiziološko raztopino večkrat na dan kao(sam men se to z raztopino ne da)
Sam ful zanimiv-čist k da bi bla bolna-pa nism bla-sam zdj je že ok
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#15 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 May 2005 - 11:35 AM

QUOTE(rea)
Jz sm lih prejšn tedn šla k zdravnici,ker sm misnla,da sm bolna(grlo me je full bolelo pa glava...vročina)
in sm dala kri in je rekla,da se iz krvi vid,da so povišani ****(ne vem kaj to ona vid)znaki za alergijo,pa mi je dala pol tablete pa neko razpršilo za nos pa izpirat si morm s fiziološko raztopino večkrat na dan kao(sam men se to z raztopino ne da)
Sam ful zanimiv-čist k da bi bla bolna-pa nism bla-sam zdj je že ok


Jaz sem bila tudi danes pri zdravnici zaradi podobnih znakov, kot jih ti omenjas. Jaz sem dubila tudi razpršilo za nos, pa se ene tabletke mi je dala, pa upam da bo kmau pomagal. Sej ze dolgo vem da sem na ful stvari elergična, sam tako grozno ni bilo pa še nikoli. cry.gif Se mi je zdel kot da imam najmanj eno ful grozno gnojno angino. ermm.gif
  • 0

#16 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 13 May 2005 - 09:06 PM

QUOTE(espea)
QUOTE(rea)
Jz sm lih prejšn tedn šla k zdravnici,ker sm misnla,da sm bolna(grlo me je full bolelo pa glava...vročina)
in sm dala kri in je rekla,da se iz krvi vid,da so povišani ****(ne vem kaj to ona vid)znaki za alergijo,pa mi je dala pol tablete pa neko razpršilo za nos pa izpirat si morm s fiziološko raztopino večkrat na dan kao(sam men se to z raztopino ne da)
Sam ful zanimiv-čist k da bi bla bolna-pa nism bla-sam zdj je že ok


Jaz sem bila tudi danes pri zdravnici zaradi podobnih znakov, kot jih ti omenjas. Jaz sem dubila tudi razpršilo za nos, pa se ene tabletke mi je dala, pa upam da bo kmau pomagal. Sej ze dolgo vem da sem na ful stvari elergična, sam tako grozno ni bilo pa še nikoli. cry.gif Se mi je zdel kot da imam najmanj eno ful grozno gnojno angino. ermm.gif


Čist isto kot pr men! A te je ful frlo bolelo pa mela si filing da goriš pa glava je nabijala pa to...jz sm še gnoj vn pluvala,čist sm bla prepričana,da sm zbolela!
Pol tko kt ti! A ne ? Sam uno razpršilo (a je zelen pokrovčk?)se nej ne bi več kot tedn uporabljal,ker tanjša kožo-asluznico-nekaj takega...mi je mami povedala,ko je tudi v teh vodah,....sj zdravnica bi ti najbrž mogla opozorit-men je ubistvu rekla sam,da nej 1 tedn to delam.A ti je tud kri uzela?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#17 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 May 2005 - 09:32 PM

QUOTE(rea)
QUOTE(espea)
QUOTE(rea)
Jz sm lih prejšn tedn šla k zdravnici,ker sm misnla,da sm bolna(grlo me je full bolelo pa glava...vročina)
in sm dala kri in je rekla,da se iz krvi vid,da so povišani ****(ne vem kaj to ona vid)znaki za alergijo,pa mi je dala pol tablete pa neko razpršilo za nos pa izpirat si morm s fiziološko raztopino večkrat na dan kao(sam men se to z raztopino ne da)
Sam ful zanimiv-čist k da bi bla bolna-pa nism bla-sam zdj je že ok


Jaz sem bila tudi danes pri zdravnici zaradi podobnih znakov, kot jih ti omenjas. Jaz sem dubila tudi razpršilo za nos, pa se ene tabletke mi je dala, pa upam da bo kmau pomagal. Sej ze dolgo vem da sem na ful stvari elergična, sam tako grozno ni bilo pa še nikoli. cry.gif Se mi je zdel kot da imam najmanj eno ful grozno gnojno angino. ermm.gif


Čist isto kot pr men! A te je ful frlo bolelo pa mela si filing da goriš pa glava je nabijala pa to...jz sm še gnoj vn pluvala,čist sm bla prepričana,da sm zbolela!
Pol tko kt ti! A ne ? Sam uno razpršilo (a je zelen pokrovčk?)se nej ne bi več kot tedn uporabljal,ker tanjša kožo-asluznico-nekaj takega...mi je mami povedala,ko je tudi v teh vodah,....sj zdravnica bi ti najbrž mogla opozorit-men je ubistvu rekla sam,da nej 1 tedn to delam.A ti je tud kri uzela?


Ja cisto tako. Potem sem pa sprobavala, katero tableto nej lizem, da bi grlo nehalo bolet, pa sploh ni nic pomagal. Ej prou grozno.
Meni zdravnica ni vzela krvi, mi je sam grlo pa usesa pogledala, pa ji je bilo ze jasno kaj je z mano. Potem sem ji dala pa še rezultate od tistega alergijskega testa, ki sem ga sla pred kratkim opravlat k dermatologu, in je rekla da je zihr to to. Me ja pa grlo kmau po tabletki nehalo bolet, sam nekaj vrocine imam pa se zmeraj, pa se glava me vseen boli (najbrz tudi zaradi tega, ker celo noc nisem nic spala).
Joj tistega spreja se pa jaz zmeraj od daleč izogibam, saj mi fuuuuul prevec izsusi sluznico in me pol tok pece.

Ej, se dobro, da sem zadnjic tale tvoj post prebrala, ker cene bi si mislila da je moja dohtarca cist iz lune padla. wink.gif Sej se zmeraj ne morem verjet, da te lahko ena alergija tok dobr zdela. blink.gif
  • 0

#18 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 13 May 2005 - 09:43 PM

QUOTE(espea)

Ja cisto tako. Potem sem pa sprobavala, katero tableto nej lizem, da bi grlo nehalo bolet, pa sploh ni nic pomagal. Ej prou grozno.
Meni zdravnica ni vzela krvi, mi je sam grlo pa usesa pogledala, pa ji je bilo ze jasno kaj je z mano. Potem sem ji dala pa še rezultate od tistega alergijskega testa, ki sem ga sla pred kratkim opravlat k dermatologu, in je rekla da je zihr to to. Me ja pa grlo kmau po tabletki nehalo bolet, sam nekaj vrocine imam pa se zmeraj, pa se glava me vseen boli (najbrz tudi zaradi tega, ker celo noc nisem nic spala).
Joj tistega spreja se pa jaz zmeraj od daleč izogibam, saj mi fuuuuul prevec izsusi sluznico in me pol tok pece.

Ej, se dobro, da sem zadnjic tale tvoj post prebrala, ker cene bi si mislila da je moja dohtarca cist iz lune padla. wink.gif Sej se zmeraj ne morem verjet, da te lahko ena alergija tok dobr zdela. blink.gif


Eh,jz tud nism mogla vrjet,jz sm še 2 dni misnla,da mi je kr neki predpisala!!!!!!
Sam je bolš.Jz sm že pojedla tablete-ene 8-9 dni sm jih jemala!
Pa rekla je,da nej si s fiziološko raztopino speram nos!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#19 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 17 May 2005 - 10:57 AM

Ola!
Tud jaz sem ugotovila,da sm alergicna na vse alkoholne,gazirane pijace-verjetno.Pa sem se odlocila,da bom kar sama sprobavala doma.
Do zdaj sem ugotovila,da sem alergicna na sampanjec,Kaos(kao neko pivo in vodka) in pa pivo. A mislte,da lahko kar posplosm na vse alko-gazirano al naj se sprobavam naprej?
Pa to se mi je zgodil cez noc cry.gif
  • 0

#20 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 17 May 2005 - 11:00 AM

jz bi še naprej sprobavala, razen če niso pol znaki alergije prenevarni. kako se ti pa to sploh pokaže...
  • 0
lp, Martina




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users