Jump to content


Photo

Zavarovanje


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 05 March 2007 - 02:15 PM

Moja prva zaposlitev... In ob tem me nekaj muči. Namreč kako je z dodatnim zavarovanjem (predvsem mišljeno, če si na bolniški kdaj in ti nato pripada odškodnina) glede na to, da se le-to ponavadi sklepa za več let vnaprej, jaz pa sem zaposlena za določen čas, do konca leta?!

Za vsak nasvet bi bila zelo hvaležna!

Lep pozdrav!
  • 0

#2 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 05 March 2007 - 02:54 PM

Zavarovanje ni odvisno od dela še najmanj pa od določenega časa zaposlenosti. Ti najverjetneje misliš na nezgodno zavarovanje, ki ga lahko sklene vsak državljan ne glede na to ali je zaposlen ali pa ne. To je kot, da greš v trgovino in si kupiš kruh. Preprosto. Pravtako je isto pri dodatnem zavarovanju(Vzajemna) kjer je stvar samoplačniška. Tako, da te tipi zavarovanja nimajo absolutno nobene veze z delovnimi razmerji.

Lp, Lucien


  • 0

#3 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2007 - 04:17 PM

Po moje ona misli na obvezno dodatno zdravstveno zavarovanje.
Mislim, da ti služba plačuje samo nezgodno zavarovanje. To pomeni, da čeprav boš "zavarovana", boš morala pri zdravniku plačati pregled in potem v lekarni zdravila.
Dodatno zdravstveno zavarovanje pa to pokrije stroške pregleda in pa zdravila. To se je včasih dalo samo na Vzajemni, sedaj pa tudi na drugih zavarovalnicah. Mislim pa da košta tam nekje 20€/mesec.
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 March 2007 - 04:41 PM

Osnovno zavarovanje imaš vedno pokrito. Če si brezposelna, ti ga plačuje občina, sicer firma in ti (ti trgajo od plače).
Dodatno zavarovanje si moraš pa zrihtat sama. Pojdi ali na Vzajemno, ali na Triglav ali pa Adriatic in ga skleni. Tega pa moraš plačevati sama in dobivaš mesečno položnice. Stane okoli 20 € mesečno. Lahko se pa zmeniš z delodajalcem, da ti to trga od plače, da ti ni potrebno zaradi te položnice stati na pošti, da plačaš.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 05 March 2007 - 04:41 PM

Pa še od plače ti trgajo, tako da ne dobivaš vsak mesec položnice. Meni je vse to naša tajnica v službi razložila, ko sem dobila prvo zaposlitev (za določen čas).

Me je sonchika prehitela z bolj natančno obrazložitvijjo.

Edited by Regratova Lučka, 05 March 2007 - 04:43 PM.

  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#6 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 05 March 2007 - 07:26 PM

Ja, to sem mislila, da pač te preglede in vse skupaj ne rabim plačevati... Sem kar dosti pri zdravnikih in me je to skrbelo.
Hvala, zelo prijazno od vas, da ste si vzele čas zame! smile.gif Bom odjadrala na zavarovalnico.

LP
  • 0

#7 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 March 2007 - 07:48 PM

Kako si bila pa do sedaj zavarovana?
Ali si imela status študenta/dijaka oz. ga še imaš?
jaz sem začela dodatno plačevat, ko sem ostala brez statusa.
  • 0

#8 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 06 March 2007 - 07:42 AM

Ancka to je pa odvisno od posamezne firme, če ti nezgodno zavarovanje krijejo mesečno v celoti. Ponavadi je tako, da si pol kriješ sam pol pa firma.
Obvezno dodatno zavarovanje je pa itak priporočljivo(še sploh pa, če si stalna stranka pri svojem zdravniku), ker, če nisi dodatno zavarovan potem vsakokrat ko greš k zdravniku in v lekarno, plačuješ.

_M_ normalno. Ko imaš status dijaka/študenta si zavarovana po starših. Ko ga izgubiš se avtomatsko prenese na tebe oz. boš prisiljena si mogla plačevat sama, če boš hotela bit dodatno zavarovana.
  • 0

#9 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2007 - 09:53 AM

No ja, hotla sem poudarit, da si moraš dodatno v vsakem primeru plačevat sam. Razen, če hočeš plačat vsak obisk pri dohtarju.
  • 0

#10 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 November 2017 - 01:38 PM

Bom kar tu zastavila vprašanje.

Zanima me če ima kdo izkušnje glede življenjskega zavarovanja.

 

Jaz imam že skoraj 15 let sklenjeno Kombinirano zavarovanje, kjer imam vključeno življenjsko zavarovanje, nezgodno zavarovanje in zavarovanje za primer določene hude bolezni. Istočasno pa je nekakšna oblika varčevanja.

 

V teh 15 letih se mi je nabralo cca 3000 eur, kar mi je tudi nekako logočno, saj je zavarovanje na prvem mestu, šele potem pa varčevanje.

Sem pa že velikokrat slišala, da je oblika takih zavarovanj zastarela, saj veliko plačuješ, ven pa dobiš zelo malo. In da je bolje popolnoma ločit zavarovanje in varčevanje. Zanimajo me vaše izkušnje.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#11 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 10 November 2017 - 03:42 PM

Kami, jaz imam tudi nekaj podobnega in sem pred kratkim ugotavljala enako kot ti, tako da se priporočam za alternativne izkušnje/mnenja.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users