Jump to content


Photo

Podaljšanje statusa


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2007 - 10:55 PM

No, problem je sledeč:

imam kolegico, kateri je umrla mama in zdaj prejema pokojnino.
Trenutno je absolventka. Status ima do oktobra 2007.
Potem ji bodo verjetno absolventa podaljšali še za pol leta.
No, potem pa bo status izgubila in s tem tudi pokojnino.

Ima še kar nekaj zadev za opravit preden diplomira, in ji ne bo zneslo vsega opravit kot absolventka.
Gre se ji tudi za to, da bi prejemala pokojnino še vsaj za 1 študijsko leto (dokler ne bo stara 26), ker nima nobenih drugih prihodkov.

No, jaz sem ji predlagala, da se po izteku absolventa vpiše na nek drug faks.
Ona pa misli, da to ni mogoče, saj je že eno leto ponavljala in v vsakem primeru statusa študenta ne more več imeti. Plus tega pravi, da se to ne da kar tako vpisat na en faks po končanem študiju.

Katera ima prav? hmm.gif
Jaz ali ona?

A obstaja kaka "luknja v zakonu", s katero bi se lahko vpisala na neko drugo smer, da bi vsaj za eno leto še obrdžala status študenta??


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#2 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 January 2007 - 11:03 PM

Enim mojim sošolkam se je uspelo vpisat na neke srednje šole, oz. srednješolske programe (ne vem točnokaj); ena kolegica, ki je eno leto že ponavljala, se vmes še prepisala in ji zopet ni ratalo narest letnika na tem novem faxu, je pa napisala prošnjo, mislim da na študentski svet, in so ji odobrili, tako da zdaj spet ponavlja (že drugič). Je pa dobila še neka zdravniška "opravičila" in jih priložila k prošnji.

Po novem zakonu lahko le enkrat ponavljaš, ali se prepišeš, torej bi v primeru tvoje kolegice, ona morala pavzirat. Mislim pa da se ji splača kje pozanimat za kako podaljšanje, ker je smrt mame vseeno nek "izreden dogodek", če me razumeš....
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#3

  • Guests

Posted 14 January 2007 - 11:50 PM

A potem vpis na nek drug faks ni možen (po izteku absolventa)? hmm.gif

Sicer se ne spoznam, ampak se mi je pa še eno vprašanje porodilo ob tem - kaj pa če že diplomiraš na enem faksu, se lahko potem vpišeš še na en faks (kljub temu, da si recimo na prejšnjem izkoristil ponavljanje, podaljšanje abs. statusa ipd.)?
  • 0

#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 15 January 2007 - 12:27 AM

Mislim da se da, ako nisi preko 26, če ne ne moreš redno študirat.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2007 - 12:39 AM

Ja tole tudi mene zanima.
Ko sem bila v prvem letniku mi je umrl oči in sem zato ponavljala letnik. Zdaj sem absolvent in bom seveda zaprosila za podaljšanje absolventa, kar mi bodo odobrili po moje ker sem ponavljala 1. letnik iz objektivnega razloga(to piše v pravilniku)
Problem je v tem, ker hočem vlečti penzijo do maksimuma- torej izpolnjenih 26 let.
Vpisala bi se letos marca na en faks, baje je lažje da ni univerzitetni, a da ima nekaj veze z mojim faksom, da me ne bodo zavrnili na vpisu(baje se dogaja da te pogruntajo), predvsem zato da bom imala status še v poletnem semestru in po možnosti še naprej. A je to sploh mogoče? A je mogoče bolje da se vpišem v srednjo šolo? Kakšna ideja?
aja pa vpisala bi se na tako smer da ne bi komu odžrla mesta, ki bi zares hotel študirat.
A pri pavziranju imaš status? kakor jaz vem ne.
Hvala za vse odgovore kako izkoristiti sistem! wink.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#6

  • Guests

Posted 15 January 2007 - 07:21 AM

Pri pavziranju nimaš statusa.
Sicer pa , Frčica, ne razumem, kako se lahko na faks vpišeš marca? hmm.gif
Tudi mene to blazno muči, ker se mi oktobra izteče absolventski status, potem imam pa še par mesecev to službo, v kateri sem zdaj, in mi ne bodo mogli plačati prek štud. napotnic (in iz tega znajo narediti problem), poleg tega mi pa s tem tempom, ki ga imam sedaj v službi, nikakor ne bo uspelo diplomirati v roku. Če kdo ve za kakšno ugodno rešitev, bi bila tudi jaz vesela kakršnekoli informacije. smile.gif
  • 0

#7 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 15 January 2007 - 11:46 AM

Jaz ti predlagam da pokličeš na ŠOU v Ljubljani in prideš v kontakt z gospodično Sanjo Leban. Če kdo ve o pravicah tvoje prijateljice in o luknjah v zakonu je ona pravi naslov.
Sicer lahko pišeš meni, pa te povežem z njo.
lp
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#8 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2007 - 01:06 PM

Nila nisem mislila da se prav vpišem na faks, ampak da se prijavim na razpis.
Kim, hvala za info, jo bom kontaktirala.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#9

  • Guests

Posted 15 January 2007 - 03:53 PM

QUOTE(Frčica @ 15. 1. 2007 - 13:06) View Post

Nila nisem mislila da se prav vpišem na faks, ampak da se prijavim na razpis.


Aha, ok. Pardon. smile.gif

  • 0

#10 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2007 - 03:59 PM

Ammm če hočeš met status MORAŠ bit nekam vpisan...
  • 0

#11 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 03 September 2012 - 09:06 PM

Ve katera slučajno za letos, kam se je kdo lahko samo za status vpisal?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#12 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 03 September 2012 - 09:32 PM

In zakaj ne vpišeš ponavljanja?
  • 0
Viens, reste ici!

#13 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26276 posts

Posted 03 September 2012 - 09:44 PM

Jaz sem vpisana na srednjo ekonomsko poslovno v KP.
  • 0

#14 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2012 - 10:22 PM

^^A to si že vpisana za drugo študijsko leto?
  • 0

#15 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26276 posts

Posted 03 September 2012 - 10:24 PM

Ne, se pa bom če ne bom sprejeta na podiplomca, al se bom pa v tretji rok kam vpisala. Saj se lahko, ker imam diplomo.
  • 0

#16 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2012 - 10:28 PM

Ja, ja, itak. Tudi jaz se nameravam vpisat v KP, ampak baje vpisujejo od 15.9 naprej, zato sem vprašala.
  • 0

#17 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26276 posts

Posted 03 September 2012 - 10:33 PM

Ja saj tako tudi piše na njihovi strani Čakamo, pa da vidimo. Do takrat bodo pa bojda tudi na podiplomskem že poslali pošto a smo notr al nismo.
  • 0

#18 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 04 September 2012 - 07:30 AM

Samo jaz imam občutek, da ne bo nič s temi srednjimi. Ker na drugih nočejo niti slišati o fiktivnih vpisih več. So vsi dobili ''prepoved''.
Lani pa še ni bilo problema.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#19 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 04 September 2012 - 12:23 PM

Jaz se bom vpisala na višjo šolo zaradi statusa. zanima me, če se vpišem redno, a moram nujno hodit na predavanja? me lahko izključijo, če nisem prisotna? ali mislite, da lahko pokličem na njihov referat in to vprašam al me bodo nekam poslali?
  • 0

#20 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 September 2012 - 12:27 PM

Katere višje šole pa imajo sploh prosta redna vpisna mesta?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users