Jump to content


Photo

učenje...koncentracija


  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#41 Uzi

Uzi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 194 posts

Posted 15 June 2005 - 06:55 PM

smile.gif
Mene je pri študiju - žal šele čisto na koncu - rešila samo disciplina: določila sem si učne ure in pavze. Med urami si nisem dovolila vstati od mize in krožiti po stanovanju, če se mi ni dalo misliti/se nisem mogla skoncentrirati, sem pač bolščala v knjigo ali si delala kake izpiske. Potem pa me je že potegnilo notri, včasih je bil izkoristek časa boljši, včasih slabši. Dovoljene pavze pa sem bila potem vesela kot pes. biggrin.gif
Še to: tudi telefon sem imela vklopljen samo med glavno, daljšo pavzo, tako da so potem že vsi vedeli, kdaj imam "uradne ure".
  • 0

#42 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 June 2005 - 06:56 PM

To je edini pravi način. Da upaš, da se ti bo zjubilo, ne bo nič.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#43 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 15 June 2005 - 07:09 PM

baje je za koncentracijo dobr če se deset-petnajst minut pred učenjem sproščaš ("te bel puhast oblaček odpelje daleč daleč..." po besedah naše ljube psihologinje)... nekaterim res pomaga, jaz pa postanem še bolj zaspana evil.gif
drugače pa je pri meni koncentracija in motivacija čisto odvisna od predmeta. k matematiki se nikakor in nikakor ne morem spravit, med tem ko mi angleščina ne dela problemov idea.gif
  • 0

#44

  • Guests

Posted 16 June 2005 - 12:03 PM

QUOTE(Jenna)
... In zadnjič sva si z enim kolegom, s katerim sva se skupaj učila, vsa slinasta (in obupana) nabavila Bilobil IPB Image, ki je za koncentracijo in to... da bi vzela kakšno urco po učenju. In potem prebereva, da moraš to začet jemat kak mesec, preden bi naj bli kakšni rezultati. Super, no. IPB ImageIPB Image:clown:
In kolega še vseeno jemlje... da vidi, če je kaj s tem, kar Krka obljublja. IPB Image


Bilobil sem enkrat probala, pa me je tako glava začela bolet, da mi jo je skoraj razneslo. biggrin.gif
Drugače pa je Krka pred kratkim dobila mednarodno nagrado za bilobil kot najboljše tovrstno "zdravilo" v Evropi (ali svetu, nisem zihr).
  • 0

#45 Blaz

Blaz

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 141 posts
  • Location:tam nekje vmes...v oblakih

Posted 16 June 2005 - 02:14 PM

Nevem,ampak men se zdi,da cisto nic ne pomaga ermm.gif moja najvecja sovraznica lenoba postaja pocasi ze moja prjatlca...joooj groza s kom sem se zacel druzit...v kaksno slabo druzbo sem padel...vam povem,izogibajte se druzbe lenobe!!!Ko vas bo zacela vabit k sebi odlocno recte NEEE!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif drugace se vam bo zacelo dogajat to kar se meni...
Ta gospodicna Lenoba,me je zdaj spoznala se s svojimi prjatlcami Zurko,Festo,Cago,Veselico...vam morn povedat,da so vse super punce in da so mi ful vsec,ampak prisle so ob nepravem casu-casu,ko je polno izpitov,jaz pa cel zagret zanje...sment to biggrin.gif pa potem so tle se neki kolegi kot so alkohol itd...res vam povem,grozna druzba biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Ne vem vec,kak se naj resim te druzbe...a ma kdo kak nasvet? oops.gif
Mama mi je rekla,da ma eno zdravilo zame-eno cez rit wink.gif oops.gif biggrin.gif
Ampak pravi,da sem ze prevelik in da ni sigurna,ce bi pomagal biggrin.gif
  • 0
Zivi tako,da ti ni treba skrivati svojih dejanj,ampak tudi tako,da ti jih ni treba nikoli razkriti... :laughing3:

#46 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 June 2005 - 05:51 PM

če te kakšna dobra miška čez rit, bo ziher pomagalo!!!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#47 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 June 2005 - 10:37 PM

QUOTE(Katie)
QUOTE(Jenna)
... In zadnjič sva si z enim kolegom, s katerim sva se skupaj učila, vsa slinasta (in obupana) nabavila Bilobil IPB Image, ki je za koncentracijo in to... da bi vzela kakšno urco po učenju. In potem prebereva, da moraš to začet jemat kak mesec, preden bi naj bli kakšni rezultati. Super, no. IPB ImageIPB Image:clown:
In kolega še vseeno jemlje... da vidi, če je kaj s tem, kar Krka obljublja. IPB Image

Bilobil sem enkrat probala, pa me je tako glava začela bolet, da mi jo je skoraj razneslo. biggrin.gif
Drugače pa je Krka pred kratkim dobila mednarodno nagrado za bilobil kot najboljše tovrstno \"zdravilo\" v Evropi (ali svetu, nisem zihr).

Uaaa, a res? To pa moram nujno kolegu povedat! IPB Image
IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#48 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 16 August 2005 - 06:52 PM

QUOTE(_tan_)
Motivacijo imam že dobro...saj bi rada vsaj do jeseni diplomirala, ampak skoncentrirat pa se nikaor ne morem cry.gif


tan se strinjam
motivacija je ......koncentracija na nuli :bootyshake:
lubi bog... jaz sm ista.... :mumum:
vem zakaj je dobr da se naučim, naredim si izvrstne pogoje ( pospravlena miza, knjige, listi, kuliji,...),..... in potem mi misli odplavajo,......
ahjoj
al pa tipično zame - predmeti ki me zanimajo( sociologija,matematka,...) gre v glavo samo po sebi, brez blema
s predmeti ki jih sovražm si pa razbijam glavo :violent1: ko nora in nakonc ugotovim da se neki naučim, neki prešvinglam, neki pomagajo, neki sreča,...
zaenkrat bla sreča na moji strani

drugače pa sm še v srednji šoli tak da tuki se še da nekak...... bol me strah faxa ( ko ugotovim kaj bi jaz sploh rada počela) in pa poklicne mature!
HILFEEEEEEE ................. TULE BOM ŠE ŽIVČNA KR VIDIM
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#49 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 18 August 2005 - 10:56 PM

Motivacija, koncentracija....oh ja...

Jst se tut dost težko skoncentriram, vse me zmot ipd. Letos smo se pa v študentu skupej učil (2-4 osebe). Vmes smo mel sicer napade smeha in prtoževanje nad študijem ipd. ampak je bli ful lažje, ker smo bli en drugmu spodbuda. Postavl smo si uro do kere smo se učil in potem šli na sladoled, breezer, rolat... Jst se velik lažje skoncentriram in velik hitrej naučim, če si postavm eno uro do kere pač delam. Če maš preveč časa potem bluzim in ne delam nič!
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#50 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 15 March 2006 - 07:12 PM

ponovno odpiram to temo..

Ker imam tudi sama probleme z motivacijo in koncetracijo glede ucenja, plus tega pa sem se pod pritiskom, ker imam se zelo veliko predmetov, casa pa le se 2 meseca in pol, narediti moram pa 12 predmetov.

Mislite da je mozno narediti 12 predmetov v 2 mesecih in pol , ce se res ucim in to zares ucim?

Namrec najhujse je to, da vem koliko predmetov moram se koncati, in potem samo o tem razmisljam in se nikakor ne spravim ucit, ker je to zares velik pritisk sad.gif tezko pa odmislim da imam se toliko predmetov, ampak vsak ko mi rece da je mozno (in da zares misli da je mozno narediti, da ne govori le zato da bi me spodbudil ampak realno.), no to me zelo spodbudi, sploh ko mi je vceraj prijatelj rekel da je on naredil v 5ih dneh 11 predmetov, samo se je zares ucil.

Torej kaksno je vase mnenje? Datumov imam sicer dovolj vendar ne smem nobenega odpovedati, vmes med izpiti imam tudi casa od 2-4 dni.
Pri kaksnem tudi samo en dan,..
Mislite da mi bo uspelo? Plus zraven prebrati se 7 knjig, vendar to bi potem na koncu, za esej.

rolleyes.gif Help please cry.gif

Pa prosim ne sprasevat zakaj se prej nisem nic ucila, ker sem morala delati, in se zares nisem mogla.

cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif
  • 0

#51 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 15 March 2006 - 07:40 PM

Lahko pomagam ... zaklenem account, posledično boš več za knjigami ... biggrin.gif twisted.gif
  • 0

#52 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 15 March 2006 - 08:36 PM

QUOTE(sajk)
Lahko pomagam ... zaklenem account, posledično boš več za knjigami ... biggrin.gif twisted.gif


to je pa nesramno laugh.gif twisted.gif cry.gif cry.gif cry.gif rolleyes.gif
  • 0

#53 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 15 March 2006 - 09:56 PM

Dobrota je sirota ... twisted.gif twisted.gif
  • 0

#54 ivan ban

ivan ban

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 26 May 2006 - 01:10 PM

Čao! :arrow:

Meni je kolegica predlagala neke kapsule Leciton za mlade, ki bi naj bile namenjene izboljšanju koncentracije in pa spomina. Imele naj bi dvojni učinek in sicer, dolgotrajni efekt izboljšanja koncentracije in kratkotrajni - hitri učinek - poživila ( kofein in te reči).
Pa sem si rekel, ne bit len in probaj. Zgubit ni kaj. Izpiti so tu, časa je kolko je, če bom pa zraven jedel še ta Leciton pa ne bom hin. Dobi se ga v lekarni. glede na to, da ga goltam že slab mesec moram reči, da niti ni tako slabo. Bi človek rekel, da lažje razviješ lederzic. Mala malca.

Pa smo našli nači, da ne bo treba account skenskat, pa še pametni bomo.

Mejte se
Ivek wink.gif
  • 0

#55 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 26 May 2006 - 02:41 PM

Ne učim se, pa je.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#56 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 26 May 2006 - 03:15 PM

Meni pa dolker me neka stvar zanima sploh ni blema sedet za knjigami, letat po knjižnicah za čtivom, kopirat, itd. Za kakšne predmete se kar veselim učenja, ker me resnično zanimajo in tudi v prostem času preberem kaj, kar je povezano s faxom.
Jasno, so tudi stvari, ki mi nikakor ne gredo, takrat navadno kolebam do zadnjih parih dni, ko je že res nuja učit se... Stisnem zobe in se probam koncentrirat. Ful si delam manjših pavz, frkam kaj po internetu, pa za že predelano snov si navadno obljubim kako nagrado (npr., ker sem predelala to in to, si jutri kupim ono, ali pa lahko grem takrat in takrat ven, pojem to in to, itd...). Končni uspeh, oz. diploma v "čimkrajšem" roku sta tudi dva cilja, ki mi nekaj pomenita in ju imam v glavi, ko se lotevam neprijetnejših opravil. Včasih pa pač vržem puško v koruzo, če se mi zdi nesmiselno vztrajat ali če nimam dovoljšne volje.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#57 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 26 May 2006 - 03:18 PM

p.s.: Tudi mene zdaj čaka približno 10 izpitov, še en kolokvij, pa potem še mogoče kakšno zviševanje ocen, ciljam da negativnih ne bo... Dobro, en izpit bom verjetno pustila za september, ostalo pa vse do konca junija.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#58 melitka

melitka

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts
  • Location:daleč daleč

Posted 23 June 2006 - 08:41 AM

Ivek tudi jaz sem probala te kapsule o katerih si govoril, Leciton. Moram reči, da so mi res pomagale. Vsako leto sem mela problem, da se nisem mogla skoncentrirat, pa mi je potem časa zmanjkalo, pa sem vse skup bol švoh predelala, pa so ble ocene tud temu primerne. Letos sem se odločla za bolj načrtno delo, Leciton mi je pomagl pri koncentaciji, mi ni blo težko dlje časa sedet za knjigo, pa še moje letošnje povprečje je višje kot v prejšnjih letih.

Priporočam Leciton. Preizkušeno! Meni je ful pomagalo.


LP, Melitka wink.gif
  • 0

#59 Tinkica

Tinkica

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 23 June 2006 - 02:05 PM

QUOTE(Zasanjana)
ponovno odpiram to temo..

Ker imam tudi sama probleme z motivacijo in koncetracijo glede ucenja, plus tega pa sem se pod pritiskom, ker imam se zelo veliko predmetov, casa pa le se 2 meseca in pol, narediti moram pa 12 predmetov.

Mislite da je mozno narediti 12 predmetov v 2 mesecih in pol , ce se res ucim in to zares ucim?

Namrec najhujse je to, da vem koliko predmetov moram se koncati, in potem samo o tem razmisljam in se nikakor ne spravim ucit, ker je to zares velik pritisk sad.gif tezko pa odmislim da imam se toliko predmetov, ampak vsak ko mi rece da je mozno (in da zares misli da je mozno narediti, da ne govori le zato da bi me spodbudil ampak realno.), no to me zelo spodbudi, sploh ko mi je vceraj prijatelj rekel da je on naredil v 5ih dneh 11 predmetov, samo se je zares ucil.

Torej kaksno je vase mnenje? Datumov imam sicer dovolj vendar ne smem nobenega odpovedati, vmes med izpiti imam tudi casa od 2-4 dni.
Pri kaksnem tudi samo en dan,..
Mislite da mi bo uspelo? Plus zraven prebrati se 7 knjig, vendar to bi potem na koncu, za esej.

rolleyes.gif Help please cry.gif

Pa prosim ne sprasevat zakaj se prej nisem nic ucila, ker sem morala delati, in se zares nisem mogla.

cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif


Sicer malo pozen odgovor, pa vseeno. Seveda se da narediti. Vse kar potrebuješ je dober načrt. Sicer pa so izpitni roki že pri koncu. Poročaj kako se je izšlo. smile.gif
  • 0

#60 lioness

lioness

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 23 June 2006 - 09:30 PM

kje se pa ta Leciton dobi? v lekarnah? pač sam rečš kapsule Leciton?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users