Jump to content


Photo

učenje...koncentracija


  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#21 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 May 2005 - 08:18 PM

Jaz sama tudi nimam popolnoma nobene motivacije za učenje. Ravno zato, ker se moram. Namreč, večina snovi mi je zanimive in bi jo sicer z veseljem vzela v roke. Ampak tako pa, ker visi nad mano dejstvo morati, pa me mine do vsega in samo odlašam in odlašam. In potem tako, kot Špela, 3 dni pred izpitom norim... in se tudi učim kot besna. Čeprav, jaz sem še hujši primerek in zabušavam do onemoglosti. In en dan pred izpitom še skos mislim, ne glede po n-tih neuspešnih poskusih, da bom dobila nadnaravne sposobnosti in bom se naučila za izpit... včasih rata, včasih ne. Vem pa, da če bi se samo malo bolj premaknila, bi zlahka padale precej višje ocene. Tako ma moja lenoba res nima meja in je že na zavidljivi intenziteti. biggrin.gif
To, da me bo glede tega srečala pamet in da se bom dejansko zmožna učit sproti in opustiti kampanjsko učenje, je iluziorno... :clown:
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#22 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 16 May 2005 - 08:31 PM

Ma bo že nekak... Na izpit grem že drugič (upam, da tudi zadnjič). Zgodba kampanjskega učenja pa je zgodba mojega življenja. Veliko sreče vsem, ki še mate kake izpite, diplome, magisterije itd. smile.gif
  • 0

#23 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 May 2005 - 08:42 PM

js nam nikol pozabla, kaj nam je v prvem letniku rekla ena ta hujših profesoric .... naj se za boga milega ne učimo sproti!!!!!!!!! biggrin.gif da si itak take mase snovi ne zapomniš in bi na ta način samo tratli energijo. no, eno pametno je prijavila. biggrin.gif js se enostavno iz tega razloga ne učim sproti, raje mal stisnem zobke, ko teče voda v grlo, pa je. smile.gif nikol se nism sproti učila, pa mi je še vedno ratalo, razen v izjemnih primerih, ko so rekli: 'kolegica, lahko bi vam sicer dal/-a 6, ampak se mi res zdi, da ste sposobni več. se vidimo na naslednjem roku.' - ja, tkole ti zmoralizirajo preden te ruknejo, hehe.
  • 0

#24 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 16 May 2005 - 08:43 PM

jaz se tudi učim...no, zares bolj mučim... Čakata me še dva izpita, eden 30. maja, eden pa 30. junija...zelo, zelo zoprn, veliko je snovi...

BO!!! Boste videle...

Tan
  • 0

#25 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 May 2005 - 06:07 PM

Joj, jaz imam pa tako kot vsako leto, še polno izpitiv za narest, da bom sploh lahko prišla v naslednji letnik. In tako kot vsako leto, sam jamram ves cas in se potem zacnem uciti sele zadnji popoldan, pa potem vse do izpita. In zmeraj pridem na izpit še najbolj podobna kaksnemu zombiju. Potem pa neprestano razmisljam le o tem, kako se bom zvrnila v pojstlo. Sam imam pa letos en tak velik problem, da imam izpite po tri dneve za povrstjo. Tko da bo tole pa res tezko izpeljat. evil.gif
  • 0

#26 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 May 2005 - 06:09 PM

Uf, jaz sem pa vedno bila ziherač. začela sem vedno ene par dni prej kot je bilo potrebno, tako da se tisti teden, ko je bil izpit, nisem učila prav nič. Samo ponavaljala sem tako povrhu.
Je pa vse v organizaciji časa.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#27 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 May 2005 - 06:19 PM

za prvi kolokvij sem se eno debelo knjigo na pamet učila (drugega nam, revežem, ni preostalo, ker smo v kolokviju dobli sama faktografska vprašanja, včasih celo iz opomb) tri mesece. aha, se je splačalo, ocena bila temu primerna, potem pa se mi enostavno ni več dalo tolko časa zabit za učenje. sčasoma itak poštudiramo prfokse, spoznamo njihove fore in pač vemo, kolko bodo zahtevali, ipd ... vsaj jaz se temu primerno potem učim. odvisno pa seveda tudi od snovi: snov, ki me zanima, predelam v nulo, se res pripravim, preberem malone vso dodatno literaturo, pri onih, ko me pa snov ne zanima, pa improviziram. se tut splača.
  • 0

#28 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 17 May 2005 - 06:23 PM

Kaj pa študiraš Špela?
  • 0

#29 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 May 2005 - 07:25 PM

A se učite na pamet (piflate) ali dejansko kaj poskušate razumet tisto, kar berete/se učite? Jaz sem se dolgo učila na pamet. Enostavno se nisem vedela drugače učit. Sedaj pa sem se nekak spravila k sebi in začela zadeve res brat in biti z glavo v njih... da sem dejansko razmišljala zraven. In to mi je tudi ostalo v glavi. Nisem pozabila prvo uro po izpitu, kot takrat, ko sem se piflala. Ne vem no... enim znese si to potem zapomnit. Meni ne (pa vsem ostalim tudi, ki se veselo piflajo). Ker na koncu koncev je treba s faksa tudi kaj odnest tistega znanja, ki si se naučil... ne ga samo imet tisto uro na izpitu.
Je pa tudi res, da lahko čist easy prideš skos, če pogruntaš prfokse. Praktično ne rabiš nobene literature. Nekaj starih testov in to je to. S tem da potem od teh predmetov ne odneseš nič in si na koncu ena velika nula.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#30 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 May 2005 - 07:46 PM

QUOTE(Metuljcica)
Kaj pa študiraš Špela?


slovenščino, primerjalno književnost in literarno teorijo

piflanje na pamet ... sej sm že napisala, odvisno od snovi in izpita. zdej, če morš znat letnice, avtorje in podobna sranja, se pač moraš na pamet napiflat, načeloma pa se mi to zdi brez veze, ker dejansko nič ne odneseš. kolegice so na testu potem pisale, da je tolstoj napisal 'zločin in kazen'. sam banalen primer o piflanju in ne-branju. tko, da na pamet je šlo dvakrat, ostalo se pa dost poglobim, če že ne to, pa vsaj tok preberem, da dejansko pol vem na izpitu, kaj govorim.
biggrin.gif
  • 0

#31 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 May 2005 - 07:52 PM

QUOTE(Špela)
če že ne to, pa vsaj tok preberem, da dejansko pol vem na izpitu, kaj govorim. biggrin.gif

Jep, poznam. biggrin.gif:D:D
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#32 Blaz

Blaz

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 141 posts
  • Location:tam nekje vmes...v oblakih

Posted 14 June 2005 - 02:56 PM

Ja ucenje ja...Vse na svetu bi dal,da bi piflarija letela sama v glavo laugh.gif
Jaz mam s tem se ekstra probleme,ker sem prelen za piflanje,vec ko tri urce ne morem sedet za knjigami in so mi vsi teoreticni izpiti ostal...ziva groza.
Ce ima kdo kak pameten recept za piflanje,prosim kar na dan z njim biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Zivi tako,da ti ni treba skrivati svojih dejanj,ampak tudi tako,da ti jih ni treba nikoli razkriti... :laughing3:

#33 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 15 June 2005 - 09:44 AM

sej mislem,da več kot tri ure intenzivnega učenja ni velik folka sposobnih,...js si v kriznih trenutkih pomagam z zelenim čajem(to je vsak dan twisted.gif ),...al pa coffee+cedevita-----juhu nabija še celo noč po tem in me razganja biggrin.gif
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#34

  • Guests

Posted 15 June 2005 - 10:34 AM

QUOTE(taiyou)
...al pa coffee+cedevita-----juhu nabija še celo noč po tem in me razganja biggrin.gif


Taiyou, to misliš kavo in cedevito ločeno, a ne? Al kar malo cedevite v kufe namešaš? blink.gif biggrin.gif Ker si ne predstavljam, kako čudovit okus bi to bil ... biggrin.gif
  • 0

#35 Blaz

Blaz

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 141 posts
  • Location:tam nekje vmes...v oblakih

Posted 15 June 2005 - 12:32 PM

QUOTE
Taiyou, to misliš kavo in cedevito ločeno, a ne? Al kar malo cedevite v kufe namešaš? Shocked Very Happy Ker si ne predstavljam, kako čudovit okus bi to bil ... Very Happy


Ja glede na to,da je rekla,da jo potem celo celo noc nabija in razganja,bi reku,da kar skup pomesa biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif twisted.gif
Ja Taiyou,hvala ti za nasvet wink.gif
  • 0
Zivi tako,da ti ni treba skrivati svojih dejanj,ampak tudi tako,da ti jih ni treba nikoli razkriti... :laughing3:

#36

  • Guests

Posted 15 June 2005 - 12:44 PM

QUOTE(Blaz)
Ja glede na to,da je rekla,da jo potem celo celo noc nabija in razganja,bi reku,da kar skup pomesa


A misliš? Hm ... No saj zdaj se mi niti ne zdi več tako nemogoče (če ne gre za kavo z mlekom biggrin.gif ).
  • 0

#37 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 15 June 2005 - 02:35 PM

valda sm mislla kavo in cedevito skupi in ne posebi-okus ni nč kej preveč čudn biggrin.gif twisted.gif
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#38 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 June 2005 - 04:22 PM

Jaz si bom zdaj nabavila knjigo Bambeck, Joern J. - Moc mozganov : kako izboljsamo svoje umske zmoznosti. IPB ImageIPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#39 Uzi

Uzi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 194 posts

Posted 15 June 2005 - 06:31 PM

Jo imam - se mi zdi, da mi ni nič pomagala. smile.gif
  • 0

#40 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 June 2005 - 06:40 PM

Ja, saj jaz tudi dvomim, da bo meni... ampak sem že čist obupana. Moja lenoba dobiva zavidljive razsežosti, sploh se ne morem zbrat.
In zadnjič sva si z enim kolegom, s katerim sva se skupaj učila, vsa slinasta (in obupana) nabavila Bilobil IPB Image, ki je za koncentracijo in to... da bi vzela kakšno urco po učenju. In potem prebereva, da moraš to začet jemat kak mesec, preden bi naj bli kakšni rezultati. Super, no. IPB ImageIPB Image:clown:
In kolega še vseeno jemlje... da vidi, če je kaj s tem, kar Krka obljublja. IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users