Jump to content


Photo

učenje...koncentracija


  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#1 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 06 March 2005 - 10:03 AM

Pred mano so trije zelo zahtevni izpiti, jaz pa se nikakor ne morem skoncentrirat...

Imate kakšen nasvet?

Tan
  • 0

#2 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 06 March 2005 - 10:09 AM

Živjo.

Jaz velikokrat potrebujem precej zbranosti, da mi delo lepo in hitro teče. Ugotovil sem, da je najpomembnejša motivacija, vsaj za mene. Če je motivacija in da si znaš živo vizualizirati končni cilj, je potem vse mala malca. 8)

lp
Damjan
  • 0

#3 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 06 March 2005 - 12:07 PM

Motivacijo imam že dobro...saj bi rada vsaj do jeseni diplomirala, ampak skoncentrirat pa se nikaor ne morem cry.gif
  • 0

#4 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 06 March 2005 - 12:19 PM

Mal si porazdeli, vsak dan nekaj,bos videla,da bo slo,seveda je pa najtezje zacet potem pa ze lepo gre!
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#5 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 06 March 2005 - 12:41 PM

Jst se tut ful težko spravm učit...
Absolutno se ne morem skoncentrirat, če nimam pospravljene sobe, pa če je mrzlo-torej najprej pospravm, pa poskrbim da mi je toplo v sobi...

Sam potli pa začnem razmišljat, da je zihr neki pametnega na tv-ju, ali pa kako je zunaj lep dan, jaz pa za knjigami.. Ampk si probam to zbit iz glave, pa pomislm rajš, da je še ogroomn ljudi, k se ravno v tem času tut mučijo z učenjem, ali s čim drugim, še zahtevnejšim opravilom kot ga imam jaz-pa če njim uspe da vztrajajo lahko tut jaz. Poleg tega pomislim, kako bo potem lepo, če se naučim in dobro opravim teste. Postavim si načrt, koliko se bom določen dan naučila in kaj bom počela ko se vse to naučim-in potem se moram le čimprej to naučit, da potem počnem kar me veseli..


No, to je nekak moja "motivacija" da se spravim pred knjige in se tud neki naučim.. Probi mojo tehniko, pa boš vidla če ti uspe-mislm da ti bo ratal biggrin.gif
  • 0

#6 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 06 March 2005 - 12:44 PM

QUOTE(_tan_)
Motivacijo imam že dobro...saj bi rada vsaj do jeseni diplomirala, ampak skoncentrirat pa se nikaor ne morem cry.gif


jao _tan_ ko bi ti vedela, kako te razumem rolleyes.gif

jst sm na istem položaju... dobro vem, da bi bilo najboljše naredit še izpite ki so mi ustali in diplomo in da bi se mogla začet učit, ker mi oktobra absolvent poteče...
ampak meni je v glavi vse jasno...samo ne da se mi neda, koncentracije nimam....pridem iz službe, se najem, grem še kej nahitrco nardit, se usedem za knjige...pa mi gre vse druzga po glavi kakor snov oops.gif ..pa ne tumhajt (sm vedla na kaj ste pomislal)...grejo mi stvari ki jih še morem naredit, ki so dobre zame, služba ...itd smile.gif
ampak bom že...točn vem kaj rabim...en dan se zapeljat k mojmu najboljšmu frendu da mi da "brco v rit"...hehe pr prvem takem obdobju je pomagal twisted.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#7 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 06 March 2005 - 12:55 PM

ampak bom že...točn vem kaj rabim...en dan se zapeljat k mojmu najboljšmu frendu da mi da "brco v rit"...hehe pr prvem takem obdobju je pomagal twisted.gif [/color]

Mhm...jaz tudi rabim nekoga takega wink.gif
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 March 2005 - 01:25 PM

Mene tudi slaba vest daje. Imam narejene vse izpite, nikakor se pa ne lotim diplomske.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 06 March 2005 - 01:29 PM

Tako si želim, da bi že bila na tvojem mestu... ermm.gif Kateri faks pa?
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 March 2005 - 01:47 PM

Geodezija.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 March 2005 - 03:06 PM

Ok, jaz sem še ena. Izpite končala že pred 2 letoma, diplomo stoji sad.gif Od kar sem se zaposlila je poden. Ne morem in ne morem sespravit....

LPN
  • 0

#12 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 06 March 2005 - 04:44 PM

No, zato pa imamo še toliko večji izgovor, da se vzpodbujamo, da vse končamo. Kaj pravite?

Tan
  • 0

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 March 2005 - 04:59 PM

Točno tako. jaz sem si postavila rok za februar, marec 2006.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 06 March 2005 - 05:48 PM

Jaz pa september 2005
  • 0

#15 Nadja

Nadja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 288 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:šport, potovanje, mediji, tuji jeziki in še in še...

Posted 06 March 2005 - 07:33 PM

JOj, kak ste že srečne, ko ste ali že opravile vse izpite in vas še čaka le diploma, ali imate še par izpitov nardit in konec. Jaz končujem 3.letnik ekonomije, pa še 4. imam, pa še diploma. In še tolk izpitov,preden bo konc...Groza. ermm.gif

Tudi jaz sem čist out,ko pridem iz službe, iz faksa...pol mine nekaj časa,da se spravim k sebi..pol pa učit. JOooj, včasih sem full bla pridna, zagnana, zdaj pa...stagniram.

No, jaz si vedno nardim plan in si napišem. In kr pomaga. Zdaj marca imam za nardit 3 izpite in začet pisat 2 seminarski-raziskovalni nalogi (ki pa sta takoooo obsežni in takooooo nezanimivi evil.gif ). Junija pa me čakajo 4 še bolj težki izpiti...torej..knjige v roke! cry.gif

Punce, dajmo se it učit!!!! 8)
  • 0
LP, Nadja

When we are happy, we are allways good, but when we are good, we are not allways happy (O.Wilde).

#16 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 06 March 2005 - 07:35 PM

Vidim, da nas je nar nekaj s študijem nad "glavo". Predlagam, da si res pišemo malo za vzpodbudo...s skupnimi močmi je lažje :wav:
  • 0

#17 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 06 March 2005 - 08:15 PM

QUOTE(Nadja)
JOj, kak ste že srečne, ko ste ali že opravile vse izpite in vas še čaka le diploma, ali imate še par izpitov nardit in konec. Jaz končujem 3.letnik  ekonomije, pa še 4. imam, pa še diploma. In še tolk izpitov,preden bo konc...Groza.  :?  


ne, da pametujem, sam jst bi kr s tabo zamenjala...jst bi dala vse, da bi imela še predavanja....ker sm absolventka jih nimam...in ravn to me iztirja....aaaaa.....nimam stikov s kolegi iz faxa več in kr neki me v želocu stiska...češ jao zdej bo pa študija konc pa se bo kao začelo resno življenje...bljah!
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#18 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 16 May 2005 - 07:17 PM

Mene tudi daje danes full pomanjkanje koncentracije + prehlad! V petek pa mam taki BAU BAU izpit!sad.gif Zaj pa rajše forum berem... Packa jaz!smile.gif
  • 0

#19 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 16 May 2005 - 07:21 PM

joj....same študentke...Jaz pa še gimnazijka...komaj 2letnik spravljam pod kapo smile.gif Upam, da bo se uspešno končal. Trenutno mam pauzo, ker se učim kemijo, ki jo ju3 pišemo...Prva strah me je, ker njeni testi so..hm, ne bom rajši smile.gif Koncentracija je tudi moja šibka točka...Sam vsest se moreš, nč druga ne pomaga smile.gif Se grem naprej učit. Ju3 pa držite pesti smile.gif


LP
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....

#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 May 2005 - 07:23 PM

js tut dost zabušavam, pa si skos govorim: 'sej mam še en teden/šest/pet .... dni', ko pa voda v grlo teče (kake tri dni pred izpitom), se pa po cele noči piflam ko nora, pa mi je zaenkrat še zmeri ratalo. oops.gif ne vem točno, kako mi rata, ampak dejansko se takrat na stol ponoč zalimam in študiram. zadnjo noč pred izpitom si pa zmer govorim: 'jutr bo že mim, juhu!', pa kr ratuje. biggrin.gif js mam še enih 6 izpitov in dva diplomca, par seminarjev .... diplomci pa tm nek septembra drugo leto.
metuljčica, sej bo, ti sam stisn še telih par dni, pol boš pa frej. pa pesti ti držim u petek!!!! smile.gif

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users