Jump to content


Photo

Krediti


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#21 river17

river17

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 08 May 2006 - 06:24 PM

Ajaaaa, tako, jaz pa sem bila že vsa vesela. sad.gif To mi žal pri Sparkasse ne pomaga preveč, saj imajo natanko 2 poslovalnici (oz. eno matično in eno poslovalnico), Delavska hranilnica pa samo 1. laugh.gif
  • 0

#22 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 May 2006 - 06:49 PM

Ja od kje pa si ti, da enkrat na mesec ne moreš do ene poslovalnice Sparkasse?
  • 0

#23 river17

river17

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 08 May 2006 - 06:54 PM

Eee, ja, iz Ljubljane, sem pa precej nemobilna. sad.gif Vseeno, pustimo po strani zdaj vprašanje poslovalnic, zanima me, če kdo ima kaj več izkušenj z Delavsko hranilnico za osebne račune?
  • 0

#24 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 08 May 2006 - 06:58 PM

Tudi če imaš Sparkasse al pa kero drugo banko lahko dvigneš večjo količino denarja recimo pri NLB ali pa Skb brez problema. Sej je ista fora oz dogovor med bankami kot dvigovanje denarja na drugih bančnih avtomatih.
  • 0

#25 Kyara

Kyara

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 100 posts
  • Location:SV
  • Interests:razno

Posted 26 May 2006 - 07:36 PM

Ja je, samo plačaš provizijo, se mi zdi. Glede kredita pa se splača po netu poiskat najugodnejšo varijanto, pa še sam si lahko pri vseh bankah izračunaš, kolikšen bo mesečni obrok, koliko pride zavarovanje in kje zavarovati, pa interkalarne obresti itd...
  • 0

#26 leong

leong

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 06 June 2006 - 09:24 PM

Letanje od bank do bank za najugodnejši kredit je prihranjeno z ljudmi, ki so to že naredili in se s posredovanjem kreditov ukvarjajo. Poskusite na Kreditnem centru www.kreditnicenter.si (brezplačno) ali TripleA http://www.hitrikredit.com/ (zaračunajo provizijo)
lp
  • 0

#27 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 12 June 2006 - 11:18 PM

Hej:)

Mene pa zanima nekaj glede odplačila hipotekarnega kredita. Recimo, da vzameš kredit na 30 let, in ga odplačaš že v 10 letih, torej 20 let prej, ali to je možno? Namreč slišala sem, da je to samo pri nekaterih bankah, nekatere bi naj celo nekaj zaračunale, da ti potem odobrijo odplačilo kredita toliko časa prej. Je kdo seznanjem s temi zadevami? Prosim, če to kdo ve, naj odgovori:)

lp
  • 0

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 June 2006 - 06:44 AM

Mislim, da je možno. Ampak tudi če ga praj plačaš, plačaš vse dajatve, ki so zraven tega kredita. Samo daj se raje pozanimaj na bankah.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 June 2006 - 07:23 AM

QUOTE(Barbii)
Hej:)

Mene pa zanima nekaj glede odplačila hipotekarnega kredita. Recimo, da vzameš kredit na 30 let, in ga odplačaš že v 10 letih, torej 20 let prej, ali to je možno? Namreč slišala sem, da je to samo pri nekaterih bankah, nekatere bi naj celo nekaj zaračunale, da ti potem odobrijo odplačilo kredita toliko časa prej. Je kdo seznanjem s temi zadevami? Prosim, če to kdo ve, naj odgovori:)
lp


Neumno je sploh jemat kredit na 30 let (če ga lahko poplačaš prej), ker so obresti katastrofalno visoke in nisti slučajno ne dobiš 2x velikost kredita kot bi npr. na 15 let.

Kar se tiče predčasnega poplačila:
Če imaš anuitetni način odplačila, ti odštejejo vse obresti in kar ostane do zneska anuitete, ti zmanjšajo glavnico ... in tako do poplačila celotnega gredita.

Če imaš vmes (med odplačevanjem) kakšno možnost, da poplačaš več glavnice, kot je bilo dogovorjeno (dedovanje, zadetek na lotu, starši dajo...) pač ta znesek nakažeš na TRR banke, za toliko se ti zmanjša glavnica in obresti so pač toliko manjše ... s tem je avtomatsko večji znesek anuitete namenjen za poplačilo glavnice ....

Drugače mislim, da je predčasno poplačilo kredita povezano s stroški odobritve (mislim, da ti jih zaračunajo v višini 1/2 odobritvenih stroškov ob sklenitvi pogodbe) + notarski stroški (glede na to, da je govora o hipoteki) ...

Logično bi bilo, da je predčasno poplačilo kredita možno na vseh bankah ... ne vem, zakaj bi do možnost dopuščale samo nekatere.

Če te zanima še kaj ... pošlji ZS, saj ravno skačem od banke do banke za stanovanski kredit in sem "podkovana" z večino bedarij, katere so sposobne banke sproducirat evil.gif .
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#30 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 February 2010 - 11:50 AM

Ne morem verjet, da se semo jaz vedno "izobražujem" na temo krediti ... sad.gif
očitno imate ostali več sreče v življenju thumbup.gif

Samo v vednost .... zaradi dviga minimalne plače, se je zvišal tudi znesek (del vaše plače) ki vpliva na vašo kreditno sposobnost.
Torej razlika med zneskom 562 eur in višino vaše neto plače (brez malice, prevoza in podobnih zadev) je vaša kreditna sposobnost. Pod pogojem seveda, da nimate že najetih kreditov.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#31 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 February 2010 - 12:25 PM

QUOTE(Kami @ 25. 2. 2010 - 11:50) View Post

očitno imate ostali več sreče v življenju thumbup.gif


Ali pa nimamo kreditov. smile.gif Pa ne zaradi tega, ker bi že vse imeli, in imeli zraven še milijon. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#32 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 February 2010 - 12:33 PM

Jaz modro čakam da se nepremičninski trg sesede, kar se bo po vsej verjetnosti v naslednjih dveh letih tudi zgodilo.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#33 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 25 February 2010 - 01:08 PM

^ to govorijo že zadnjih 5 let (da se bo v naslednjih 2 letih zgodilo...
  • 0

#34 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 February 2010 - 01:46 PM

Če spremljaš malo novice, se bo pa sedaj res...Balon se je napihoval 10 let, zdej bo pa dokončno počil, to je 1×1.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#35

  • Guests

Posted 25 February 2010 - 04:06 PM

Sally, ne govori prehitro, ker je nepremicninski lobi pr nas ful mocen in ga podpirajo banke in drzava, tk da se kr tk razpoclo tut ne bo.
  • 0

#36 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 25 February 2010 - 04:59 PM

Kami hvala za informacije, se kr križam kak "malo" sem trenutno kreditno sposobna. Še kakšna 4 leta pa bom mogoče celo dobila kredit pri kakšni banki ermm.gif .
  • 0

#37 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 February 2010 - 06:47 PM

Te zadeve so ful različne od banke do banke... nekatere upoštevajo celoten znesek izplačila in niso tako toge.
Dve prijateljici sta pred kratkim obe vzeli kredite pri Unicredit banki, ker je bila menda zelo ugodna ponudba, naše banke se lahko baje skrijejo...
  • 0

#38 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 February 2010 - 08:07 PM

Ko bo padel Vegrad, bodo tudi ostali.

In Vegrad bo padel.

pač tako mislim no, lahko pa se motim, sje to je samo moje mnenje ;)
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#39 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 February 2010 - 08:08 PM

To info sem dobila na Unicredit banki in kakor vem, morajo ta znesek upoštevati vse banke dviguje se z minimalno plačo).

Odvisno pa je, kaj vse ti upoštevajo kot prihodek (ali samo neto plačo ali vse dokazljive prihodke na tvoj TRR - malica+prevoz, avtorski honorar, otroški dodatki,....);
Unicredit na žalost upošteva samo neto; nekatere pa več oz. vse - samo ne vem kakšne imajo potem druge zahteve.

Ko izvem, sporočim cool.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#40

  • Guests

Posted 26 February 2010 - 11:50 AM

Za NLB ti lahko rečem, da se gleda pravtako samo neto plača kar se tiče najemanja kreditov. Kakih posebnih zahtev ni, le da moreš še spolnit vlogo za odobritev kredita+predat odstopno izjavo oz. upravno izplačino prepoved z strani delodajalca v primeru, če imaš kake druge kredite pri drugih bankah ter še plačilo stroškov zavarovanj+odobritve ter interkalarne obresti. Seveda pogoj za vse to pa je biti zaposlen za nedoločen čas. Obstaja pa še tudi možnost najet kredit z določenim časom zaposlitve se pravi do tistega datuma do kdaj si zaposlen.

Pojdi na Sparkasse. Tam baje upoštevajo vse živo, če hočeš najet kredit pri njih. Tak sem slišo.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users