Jump to content


Photo

Zoisova štipendija


  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#21 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 15 July 2006 - 08:28 PM

te teste smo mi u tem šolskem letu pisal pa mi je kr mal žou da nism mal golfala k kšni drugi rolleyes.gif
recmo k je una naloga da napišš kokr se da pijev u unm času k je določon, jih je večina še pisal po tem k je rekla stop, jz pa nism, in pol so uni skor use možne naredl rolleyes.gif
ful nimam občutka kok sm kj dobr pisala
drgač pa ma moja sestra zoisovo štipendijo pa zej dela poddiplomca, čeprov se ji gre zdej za eno drugo štipenndijo k menda ni odvisna od te in nevem kaj pol ...bla bla biggrin.gif

p.s. : študera pa u tujini
  • 0

#22 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 16 July 2006 - 09:17 PM

nikol nisem mela nobene štišendije,čeprav bi si zaslužila marsikaj smile.gif
  • 0

#23 milky

milky

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 04 August 2006 - 12:39 PM

js jo mam od prvega letnika gimnazije, dobla pa sm jo na podlagi teh testov k se pišejo, k drgač kej dost priznanj res nism mela...je pa zlata vredna morem rečt ker brez nje bi bla mal zgublena kar se denarja tiče...trenutno je okol 50.000 in mislim da se bo še zvišala ker je povprečje kr solidno..
tk da mislim da je najbol pomembno pr tem te teste dobr pisat v osnovni šoli, ker kasneje dobit to štipendijo je dost zakomplicirano, če nisi talent.
  • 0

#24 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 21 August 2006 - 12:46 AM

QUOTE(MLadoLetNa)
te teste smo mi u tem šolskem letu pisal pa mi je kr mal žou da nism mal golfala k kšni drugi rolleyes.gif
recmo k je una naloga da napišš kokr se da pijev u unm času k je določon, jih je večina še pisal po tem k je rekla stop, jz pa nism, in pol so uni skor use možne naredl rolleyes.gif
ful nimam občutka kok sm kj dobr pisala
drgač pa ma moja sestra zoisovo štipendijo pa zej dela poddiplomca, čeprov se ji gre zdej za eno drugo štipenndijo k menda ni odvisna od te in nevem kaj pol ...bla bla biggrin.gif

p.s. : študera pa u tujini



Jst sem se tudi zaje*ala pri marsikateri stvari pri testu.
Pa pisali smo ga ob 7 zjutraj tko da .. ja ne
rolleyes.gif Test sposobnosti sredi noči ermm.gif
In zdej mi je res FUL žalda se nism potrudla ker bi jo sigurno lahko dobila :cwm10: :banghead:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#25

  • Guests

Posted 21 August 2006 - 09:28 AM

Vcasih je blo tk, da so bli testi najpomembnejsi..pr nas je dblo stipendijo par ljudi, i niso meli nobenga priznanja, teste so pa pisali nadpovprecno..
No, pol se je pa to spremenilo, ker so uvidli da ce dajo stipendijo sposobnim in nadarjenim to ne pomeni da bojo tisti tut pridni, in so zaceli dajat vecji pomen tem testom in dosezkom itd... Tk da kolkr js vem, dobi dans tole stipendijo ze skor vsak, ker je zanjo predlagan, pa verjemte da ni vsak od teh v prve 3% najsposobnejsih. Tja je v bistvu se kr tezko prit.
Js sm mela stipendijo celo gimnazijo, pol sm jo pa zarad birokracije in zato, ker nism hotla gnjavit, zgubla.. Se mi zdi po svoje prav, ker nikol nism znala delat z denarjem, zdaj ko si ga morm pa sluzit, da mam poleg faksa se kaj, ga pa bolj cenim ;)
To, da pa vsako leto zvisajo stevilo cojzovih stipendij, pa tut vsoto denarja ki ga dobis, se mi zdi pa ful narobe. Tisti, ki jo majo redki redki upravicijo pricakovanja, velikokrat se zgodi da majo bogate starse in tega denarja nebi potrebovali. Socialne stipendije pa vsako leto manjsaso, zmeraj tezje jo je dobit in pol na racun cojzojcev tisti, ki bi si zasluzli socialno stipendijo, ne dobijo nic. Precej krivicno..
  • 0

#26 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 08 February 2007 - 10:02 AM

Zdj se itak neki pogovarjajo da naj bi Zoisovo štipendijo ukinil
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#27 roxy

roxy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1348 posts
  • Location:Kranj

Posted 08 February 2007 - 01:03 PM

a res???? blink.gif ohmy.gif
  • 0
IPB Image Smo del vesolja - vse v vesolju pa poteka natančno tako kot je treba. IPB Image

#28 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 08 February 2007 - 01:28 PM

Zakaj to? Ne no, pol ne bom mogla bruderja za keš prosit cry.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#29 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 08 February 2007 - 02:21 PM

Mi k smo pisal lani tiste testein smo letos hodil na kao nek posvetnam je govorila kolikšne mamo možnosti da dobimo Zoisovo štipendijo če bo sploh še obstajala. Baje se morjo še odločt
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#30 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 02:34 PM

QUOTE(*Slončica* @ 8. 2. 2007 - 10:02) View Post
Zdj se itak neki pogovarjajo da naj bi Zoisovo štipendijo ukinil


Od kje pa tebi te informacije?

  • 0

#31 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 04:33 PM

Itak da more obstajat ohmy.gif Kaj bom jst v Ljubljani, finančno popolnoma nesamostojna in revna kot cerkvena miš cry.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#32 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 04:35 PM

Same here :S
  • 0

#33 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 04:38 PM

To je že druga skupna lastnost, ki sm jo danes odkrila s tabo in ful me razveseljuje smile.gif Pa še lep avatar maš!
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#34 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 04:43 PM

QUOTE(Hevea @ 8. 2. 2007 - 16:38) View Post
To je že druga skupna lastnost, ki sm jo danes odkrila s tabo in ful me razveseljuje smile.gif Pa še lep avatar maš!


blush2.gif Hihi hvala enako ;)

  • 0

#35 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 08 February 2007 - 10:14 PM

meni je tudi psihologinja govorila o tem, naj bi št. štipendij zelo zmanjšal oz. kriterije postrožil ali pa celo ukinli ... ful še ne vedo za letos, kaj bo z njimi down.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#36 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2007 - 10:27 AM

Jaz sem za to, da kriterije malo poostrijo, ker poznam take osebke, ki si še zdaleč ne zaslužijo te štipendije. V srednji so jo obdržali tako, da so hodili konec leta jokat profesorjem, da so jim tistih par predmetov 3 zaključli, ko pa so prišli na faks pa se je to nehalo, pa ni čudno, da so jo takoj izgubili. Saj je fajn da imaš tipendijo, ampak malo se pa morš še potrudit za njo. Ni dovolj samo inteligenca.
  • 0

#37 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 14 March 2007 - 05:44 PM

Kriterije za štipendijo za nadarjene bodo sprememnili. Kot je rekel naš profesor, se ne bo upoštevala potencialna nadarjenost kot je dosežek na testih inteligentnosti ampak dejanski dosežki (ocene, priznanja).
  • 0

#38 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 March 2007 - 07:53 PM

To je ok, ker gre pri teh testih itak vedno za neko uber goljufanje.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#39 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 15 March 2007 - 09:56 AM

Ne vem kako je blo pr vas, sam pri nas nismo nič goljufali.. Nismo mogli, ker so nas tako posedli.
  • 0

#40 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 15 March 2007 - 11:56 AM

mah pomojem ne goljufanje kot prepisovanje, bl goljufanje kot neupoštevanje teh časovnih omejitev bi rekla. vsaj pr ns vem da so usi začel še preden je tista ženska rekla da lahko začnemo pa tut potem k je že rekla da mormo nehat so še kr pisal...
  • 0

After all this time?

Always.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users