Jump to content


Photo

Šole tujega jezika


  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 January 2006 - 10:36 AM

Pozdravljeni!

Zanima me, če se kaj izobražujete na področju tujih jezikov in če se, katere šole ste obiskovali (katere tuje jezike ste se učili in zakaj) in kako ste bili zadovoljni z učitelji, organizacijo, ceno ....

LP

Kami
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 January 2006 - 11:03 AM

Moje znanje tujih jezikov je bolj kilavo. Nisem človek za ta znanja. Izobraževala sem se samo v OŠ in SŠ, tečajev pa nisem obiskovala. Morda nekoč nekdaj, ko/če bom poterbovala.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2006 - 11:07 AM

Jaz sem se obeh tujih jezikov (nemščina in angleščina), ki jih znam naučila v osnovni šoli. To pa zato, ker angleščina je bila tak al tak obvezna, nemščino pa sem obiskovala bolj ali ne na željo staršev.
  • 0

#4 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 January 2006 - 01:58 PM

Hodila sem na 2 tečaja ampak jih nisem obiskovala naenkrat. Na angleščino in na nemščino.Oboje,ko sem bila v oš,tam bolj na začetku.
Zdj si pa želim izpopolnit znanje nemščine,ker mi gre obupno na živce ampak bi jo rada vseen nekak znala.Pa italjanščino tudi,ker sm mela to srečo v nesreči,da sm se jo sicr učila že v srednji šoli ampak le 2 leti,potem pa še zdaj na faxu ampak jo imamo tudi samo 2 leti in mi je premalo.
Šla sem tud na tečaj ang. jezika v Anglijo in zato sem mnenja,da se veliko bolj naučiš jezika,če si recimo 14 dni nekje,kjer ne govorijo tvojega jezika in samo vpijaš kot goba biggrin.gif Zato je na prvem mestu italijanska družina biggrin.gif kok jim bom pila kri,hahahahaha.Ma ne,sj ne vem.To je full drago,bohved,če bi sfolgala sploh s kešom.Šla pa bi,res bi šla.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#5 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2006 - 02:25 PM

Kar sem se naučila sem se v gimnaziji. Angleščino in nemščino. Od nemščine lih nisem veliko odnesla, vem tok, da prb. kej zastopm, ne bi pa znala nč pametnga povedat, sam kej tazga (ih verstest du niht, ih neme ajne gemuze zupe al pa du bist majne grose švajne) biggrin.gif biggrin.gif Nekej angleščine sm mela tud na faksu, ampak to je blo pa res samo za okras (je blo lažje kot na gimnazij) Ful bi se pa rada naučila španščine in bom šla mogoče kdaj na kak tečaj.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#6 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 11 January 2006 - 04:11 PM

Pač angleščino in nemščino v srednji šoli, vendar od nemščine ni kaj dosti ostalo. biggrin.gif Bo treba malo obnovit. Drugače pa zdaj zaključujem 1. stopnjo španščine na Panteonu, in sem zelo zadovoljna, ker sem dosti odnesla od predavanj, pa tud cena je recimo sprejemljiva.
  • 0
IPB Image

#7 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 January 2006 - 04:59 PM

QUOTE(callista)
Pač angleščino in nemščino v srednji šoli, vendar od nemščine ni kaj dosti ostalo. biggrin.gif Bo treba malo obnovit. Drugače pa zdaj zaključujem 1. stopnjo španščine na Panteonu, in sem zelo zadovoljna, ker sem dosti odnesla od predavanj, pa tud cena je recimo sprejemljiva.

Kok pa stane?Pa kok ur?
A kera kej ve kera jez. šola je bl pocen od ostalih?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#8 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 11 January 2006 - 07:52 PM

Jst sm dala okol 74.000 sit za 80 ur - študentski paket. Mislm da je dokaj ugodno no.
  • 0
IPB Image

#9 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2006 - 08:38 PM

Baje je Verba fajn.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#10 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 11 January 2006 - 08:44 PM

od prvega razred pa celo SŠ, ANG pa NEM. U OŠ pa še tri leta italjanščine in tri leta latinščine.
definitivno bom šla na kakšen tečaj italjanščine še, ker mi je ful d best jezik.
Tut španščina ni švoh biggrin.gif
  • 0

#11 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 11 January 2006 - 08:53 PM

Jaz se učim drugo leto angleščino, pa deveto leto že mučim nemščino.

Tko da z angleščino kr gre, pr nemščini je pabol tko da... no ja prodat me glih neb mogl hehe

Me pa full vleče da bi se mogoče kdaj v prihodnjosti učila kako francoščino,grščino pa mogoče italjanščino.
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#12 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2006 - 08:58 PM

Jaz bi se ful rada Špansko naučila, ker računam, da bom šla čez kako leto ali dve na izmenjavo študentov v Španijo in po mojem ne bi bilo slabo, če bi se prej naučila vsaj osnov.

Drugače pa bi se rada naučila tudi Francoščino, ki sem jo v srednji šoli sicer imela štiri leta, sam sem do zdaj že ful dosti pozabla.

Angleško znam, Nemško pa ne razumem niti besede. biggrin.gif
  • 0

#13 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 11 January 2006 - 09:04 PM

QUOTE(Michelle)
Nemško pa ne razumem niti besede. biggrin.gif


Michelle nč ne zamujaš biggrin.gif
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 11 January 2006 - 10:46 PM

učila sem se švedsko (lektorat na faksu, zastonj) in šla na pripravljalni tečaj za CPE (Certificate of Proficiency in English) pri Cambridge Examination School (al kako se že reče), za 100 ur sem plačala enih 120k (študentska cena), plus 30k (če ne clo mal več) za izpit. v srednji šoli sem se učila francosko, nemško in angleško (ostala mi je samo strast do slednje). tu in tam sem kaj flamščine ujela, razumem jo pasivno, za aktivno znanje bi mogla pa na kak tečaj nizozemščine (ko bo kaj keša, grem takoj).
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 January 2006 - 10:48 PM

Uhh jej Špela ... ti pa si vsestranska. wink.gif Jaz bi se pa rada izpopolnjevala v nemšlini (ki je sicer ne maram ampak je dandanes skoraj nuja) in italijanščini.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#16 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 11 January 2006 - 11:04 PM

QUOTE(DiLeMa)
Uhh jej Špela ... ti pa si vsestranska. wink.gif


kompenzacija, ker sem kiksnila s študijem slovenščine .... vsaj, kar se jezika tiče, literaturo je še nekak za prebavit .... biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#17 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 12 January 2006 - 12:37 AM

QUOTE(DiLeMa)
Uhh jej Špela ... ti pa si vsestranska. wink.gif Jaz bi se pa rada izpopolnjevala v nemšlini (ki je sicer ne maram ampak je dandanes skoraj nuja) in italijanščini.

Torej vendar. biggrin.gif Jaz se grem končno poleti izpopolnjevat oz. bolje rečeno ponovit že znano - k žlahti tja gor. Gehst du mit? biggrin.gif twisted.gif
  • 0

#18 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 12 January 2006 - 12:41 AM

Špela, kje pa si ujela tole flamščino? Ker sem jo jaz tudi in sem si celo zapomnla par besed (na žalost samih takih, ki niso za v javnost). biggrin.gif
  • 0

#19 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 12 January 2006 - 12:47 AM

Aja moje znanje ... eh, matura iz nemščine in angleščine, nič posebnega sploh, oboje 4 samo. Je pa tako, da si prizadevam ne-pozabit nemščine, ampak imam žal premalo stika z njo. Ampak mi je všeč ta jezik. Pa koristi mi. biggrin.gif In ko dobim priliko, potrebujem kako uro ali dve da "padem not", potem steče in je lažje.
  • 0

#20 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 January 2006 - 01:04 AM

špela,a si vsj nardila un izpit (certifikat,mislm) biggrin.gif
ne,sam res....kaj pa,če vse to plačaš,pa pol ruknš izpit,za kterga si še dodatno plaču? ermm.gif to,.pa še,pa še,...am...aja,a se da samo izpit plačat al morš nujno najprej pred izpitom na ta tečaj hodt?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users