Jump to content


Photo

Samostojni podjetnik


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#41 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 27 February 2012 - 10:48 PM

Provizija za dvig iz Vise? Ne vem, nobene provizije ni kolikor jaz vem. Jap, samo 2€ si vzame Paypal, banka pa nič (vsaj banka Koper, za druge ne vem), imaš denar na kartici v 48h urah. Viso Electron imam, ja.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#42 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2012 - 10:52 PM

Noro. Super! Hvala! :D
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#43 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2012 - 11:10 PM

OK, ta cena se mi zdi res previsoka, če nima zaposlenih; račune sem jaz kar sama izstavljala, tako da s tem moj
računovodja ni imel dela; prispevke sem sama plačevala, edino tista letna bilanca mu je vzela nekaj več časa,
mi jo je pa hotel posebej računati (230 evrov - sem bila v šoku, saj sem mislila, da je to všteto v tistih 50
evrov na mesec, ki sem jih itak plačevala po eni strani brez veze). Na koncu potem nisem plačala.


Tega jaz ne razumem čisto, kak si sama izstavljala račune? Saj jih vsak, ali ne? Kakšne račune v bistvu? Moj računovodja v bistvu ne dela drugega, kot da zloži vse dnevne izpiske in račune, ki mu jih prinesem, v mapo in mi vsake tri meseca izračuna, koliko moram plačati davka. Včasih sem še imela podjemne pogodbe, zdaj še tega nimam več, s tistim, kar nakazujem prek ŠS itak on nima nič, so še računi, ki jih izdajam posebej za organizacijo (pač ročno), ampak mislim, da so ti računi njemu isto kot dnevni izpiski. Zdaj sem zakomplicirala, niso mi čisto jasne te zadeve. Poleg tega je to popoldanski s.p. In zdaj bi rada šla od sedanjega računovodja proč (ker mi grozi :D) in mi je ena ponudila kao ful ugodno zadevo, 120 evrov na mesec.
  • 0

#44 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 February 2012 - 06:03 AM

Sodelovala sem z jezikovno šolo in vsak mesec sem jim izstavila račun, ki so mi ga pač plačali.
Zaračunala sem jim storitve (količino opravljenih ur tisti mesec).

Malo drugače sem poslovala kot ti, ki imaš bar, če prav razumem. Pri poučevanju in prevajanju je to
precej enostavno; no, vse to sem sama delala, le to sem želela povedati, da za to nisem potrebovala
računovodnje.

Edited by Kinky, 01 March 2012 - 10:14 AM.

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#45 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 28 February 2012 - 09:35 AM

Aja, ja, razumem. Saj pri meni je v bistvu isto, pač ne dam računovodji vsakega računa posebej, ampak skupni izpisek.
  • 0

#46 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 28 February 2012 - 12:41 PM

120 je z davkom ali brez?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#47 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 28 February 2012 - 11:15 PM

Hm, nisem niti vprašala, po mojem, da z.
  • 0

#48 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 March 2012 - 12:05 PM

Če komu pride prav: http://www.kuponko.s...-kar-9-mesecev/
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#49

  • Guests

Posted 08 June 2012 - 03:48 PM

Za tiste, ki se spoznate na s.p.
Imamo problem z nekim s.p.-jem, ki ima uradno registirano neko dejavnost, zraven pa izvaja še gostinsko dejavnost (čeprav ta v sklopu omenjenega s.p. uradno ne obstaja). A je to legalno, ali bi moral imeti gostinsko dejavnost tudi registrirano, če jo izvaja? :rtfm:
  • 0

#50 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 June 2012 - 03:51 PM

Nisem ekspert, ampak logika mi govori, da ja. Ne smem jaz nečesa prodajati, recimo, če imam registirano poučevanje.

Ampak počakaj še na kakšen odgovor.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#51

  • Guests

Posted 08 June 2012 - 03:57 PM

Ja, saj meni je tudi to logično!
Ampak če posplošim - človek izvaja dve dejavnosti, prijavljeno ima pa eno (pod pretvezo, da je lokal odprt za njegove poslovne stranke (wtf?), čeprav ima gostinski lokal čisto drugačen čas obratovanja, med drugim petek in svetek, vsak dan, čez 22h). :verymad:
A je tukaj kakšen pravniški maher (ali pozna koga), ki bi mi to razjasnil vsaj v toliko, da vem, na katere inštance naj se potem obrnem in kaj naj tam dokazujem.
Lepo prosim, ker stvar postaja čedalje bolj pereča. :-(
  • 0

#52 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 June 2012 - 03:59 PM

bellini je naša pravnica. :) Upam, da urediš.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#53 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2012 - 03:12 PM

Za tiste, ki se spoznate na s.p.
Imamo problem z nekim s.p.-jem, ki ima uradno registirano neko dejavnost, zraven pa izvaja še gostinsko dejavnost (čeprav ta v sklopu omenjenega s.p. uradno ne obstaja). A je to legalno, ali bi moral imeti gostinsko dejavnost tudi registrirano, če jo izvaja? :rtfm:


Moral bi jo imeti registrirano po mojem, ampak saj lahko da jo ima...mi imamo nekaj podobnega, na s.p. registrirano organizacijo dogodkov, šport in rekreacijo, za lokal pa posebej gostinsko dejavnost, kar se pa na našem primarnem s.p.-ju recimo sploh ne vidi. Ful težko to razložim. Ampak me čudi, da ta človek ne bi registriral tega, ker je itak vseeno, ko greš odpret s.p. te nihče nič ne vpraša, 10 različnih stvari lahko tam napišeš. Drugo je, če on dela vse na črno, pol ga lahko pa fajn zaj...
  • 0

#54

  • Guests

Posted 20 June 2012 - 12:43 PM

Hvala, Michelle!
Sem vmes že izbrskala, da ima pod PE registirano gostinsko dejavnost.
Torej ne moremo nič, edino glede gostinskega vrta sem pa prepričana, da nima dovoljenja.
  • 0

#55 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 20 June 2012 - 02:14 PM

Glede obratovalnega časa ti lahko samo povem, da v primeru, da se lokal nahaja v stanovanskem objektu ima lahko obratovalni čas le do 22.00, razen če pridobi soglasje od občine za podaljšan delovni čas. Če gostinec krši pravila o odpiralnem času, ga lahko prijavite na tržni inšpektorat. V zvezi z letnim vrtom pa je tako, da se lahko uporablja z dovoljenjem lastnika zemljišča v času uradnih ur. Torej, če je on sam lastnik tistega zemljišča nimaš nekih manevrov, drugače pa je, če gre za javne površine al občinske površine. Tukaj bi se splačalo povprašat na občini, če ima dovoljenje.
  • 0

#56

  • Guests

Posted 20 June 2012 - 02:45 PM

Hvala, Bellini!
Sem precej raziskovala zadnje dni in ja, lokal ima v stanovanjskem naselju, nad njim in poleg njega so stanovanja!
Trdi, da ima vsa dovoljenja od občine, odprto ima do 23.00, preden pospravi itd., okrog polnoči ropota z verigami, ko priklene mize itd.
Iz občine so mi glede gostinskega vrta sporočili, da bi moral dobiti dovoljenje vseh stranovalcev, ker gre za javno površino, pa nas nihče ni nič vprašal! Sumim, da mu je dovoljenje dalo podjetje, ki upravlja s stanovanji, kar je totalno mimo, saj oni niti lasniki niso (stanovalci pa kao so, pač nek delež tudi za zunanje površine). Ni mi več jasno, kaj sploh lahko naredimo? Na občini jih to ne zanima, ker ne gre za občinsko površino. :-(

Lokal je odprt čisto vsak dan, tudi za vikend, od 7.00 do 23.00. Hišni red bloka pa narekuje, da se poslovna dejavnost v stavbi lahko izvaja samo od 8.00 do 20.00, pa še to samo med tednom, in da mora biti mir v hiši oz. soseski po 22. uri. On tega ne upošteva (tudi ni zakona, ki bi ga k temu obvezoval, stanovalci morajo sami skrbeti za izvajanje hišnega reda) in pravi, da ima vsa dovoljenja od občine. Ampak če ga mora imeti od VSEH stanovalcev (tako trdi občina), kaj lahko sploh storiš? Tržne inšpekcije to ne zanima (pravijo, da samo preverjajo, ali lokali spoštujejo odpiralni čas), stanovanjski inšpektorat pravi, da ga poslovni del stavbe ne zadeva (čeprav imamo istega upravljalca, pa v takih soseskah praviloma naj ne bi bilo gostinskih lokalov sploh!). Na koga se potem sploh obrniti, vsaj glede gostinskega vrta?

Vem, da je ena možnost tožba (glede vznemirnjanja), ki lahko zahteva, da se stanje povrne v takšno, kot je bilo prej, da plača odškodnino (cena stanovanj je močno padla, tako da tudi selitev ne pride v poštev, kar pomeni, da s to svojo dejavnostjo dela tudi finančno škodo), ali pa tožba za oboje. Ampak po moji logiki bi neke službe morale delovati v takšnih primerih, ne pa da se mora zaradi tega na sodišče? Wtf?

Zato bi res rada vedela, na koga naj se obrnemo v tem primeru, ko občina ni lastnica prostora, kjer se ta tip širi s svojim gostinskim vrtom (in pravi da ima ta prostor v najemu .. sprašujem se, komu pa plačajuje najemnino? lastnikom stanovanj sigurno ne!) po javni površini in na to površino vsak dan - poleg miz in stolov - privleče nove stvari, od igral za otroke, do drugih nekih reklamnih neumnosti, ki blazno ropotajo, reklame plapolajo v zrak 4 metre visoko in jih morajo gledati vsi stanovalci skozi okna da o hrupu, ki ga povročajo gostje, sploh ne govorim.
  • 0

#57 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 21 June 2012 - 07:21 AM

Pošlji pismo na Preverjeno. :)
  • 0

#58

  • Guests

Posted 22 June 2012 - 02:25 PM

Ja, sem tudi na to že pomislila. :-/
  • 0

#59 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 May 2014 - 11:13 AM

Ravno zadnjič smo se pogovarjale, kar je najbolj ugodno za delodajalca. Pa splošna primerjava med razmerji.

 

photo-1.jpg

photo-2.jpg


  • 1
Viens, reste ici!

#60 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 May 2014 - 12:03 PM

Super, hvala za info!


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users