Jump to content


Photo

Izpit iz upravnega postopka


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Ghaliya

Ghaliya

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 08 November 2005 - 11:12 PM

Večkrat sem zasledila, da na razpisu za del. mesto zahtevajo opravljen strokovni izpit iz upravnega postopka, pa me zanima, če kdo ve kaj več o tem? Kje se ga da opravit? Kako to poteka? Bi bila zelo hvaležna za vsak odgovor, LP
  • 0

#2 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 November 2005 - 08:22 AM

Na strani Fakultete za upravo v Ljubljani www.fu.uni-lj.si piše:

Strokovni izpit iz upravnega postopka

Strokovni izpit iz upravnega postopka se opravlja po programu, ločenem po stopnji izobrazbe kandidatov, določenim s pravilnikom o opravljanju strokovnega izpita, in obsega določbe splošnega upravnega postopka.

Izpit obsega pisni in ustni del.

Praviloma izpit traja dva dni. Prvi dan kandidat piše nalogo, drugi dan pa zagovarja pisno nalogo in odgovarja na vprašanja iz upravnega postopka.

Strokovni izpit se opravlja pred tričlansko komisijo, sestavljeno iz predsednika in dveh članov, strokovnjakov iz upravnega postopka.




Tukaj imaš pa še bližnjico do Direktorata za javno upravo, kjer lahko še kaj prebereš o tej temi: http://www.sigov.si/...4331.php?ID=307

Upam, da je kaj v pomoč!
LP
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#3 mavrična

mavrična

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 09 November 2005 - 07:49 PM

Mi smo ga imeli v teku študijskega programa. Je zelo enostvna in vsakdanja zadeva, tako da brez straha smile.gif !

Res pa je najboljše obrniti se na Fakulteto za upravo, ker je tudi naš predavatelj 'uvožen' od tam laugh.gif !

Srečno!
  • 0

#4 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2013 - 08:03 PM

Je katera šla delat izpit iz splošnega upravnega postopka, po domače izpit ZUP?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 March 2013 - 08:42 PM

Jaz sem ga delala lani.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2013 - 08:58 PM

Kje si ga delala? To je pisni in ustni del ne? A se težavnost kaj razlikuje, glede na to, v katerem kraju ga opravljaš? Kako težek pa se ti je na splošno zdel? Eni pravijo, da je ful lahek, v nekih starejših objavah na forumih pa so pisali, da je kar zahteven. Koliko časa si se učila? Predavanja oz. priprave pred izpitom so dejansko koristne, ali je to stran vržen čas in denar?

 

Razmišljam, da bi šla mogoče v kratkem delat, bi mogoče koristilo pri iskanju službe.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#7 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 01 March 2013 - 09:03 PM

Koliko pa stane?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#8 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 01 March 2013 - 09:07 PM

Idi ga delat na Pravno v MB, kjer ga organizira Grafenauer. Preskoči predavanja, ker za tebe niso pomembna. Je izpit iz upravnega prava na fakulteti težji od tega. Priporočam, da si dobiš gradivo iz predavanja (beri powerpoint predstavitev) in to se nauči. Na pisnem boš imela nekaj vprašanj, da na kratko odgovoriš, in pa en primer odločbe boš morala napisat. Po tem imate pavzo, da ocenijo pisne naloge, nato pa so na vrsti ustni. Mene je imela Tjaša, postavila mi je 3 vprašanja in sem bila v 10 minutah gotova. In to je to.


  • 0

#9 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 01 March 2013 - 09:09 PM

Aja pozabila sem omenit, da v primeru, če se odločiš it na PDI, ti s tem izpitom priznajo en cel sklop upravnega prava, ki pa je na PDI-ju dosti bolj zahteven kot pa, če ga zdaj narediš. Je pa obvezen za službe v javni upravi.


  • 0

#10 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2013 - 09:33 PM

Bellini, hvala. :) Ja, to vem, da se ti ta sklop prizna na PDI. Ja, gledala sem informacije na strani PF MB in sem se spraševala, če so predavanja sploh potrebna in kakorkoli koristna, glede na to, da sem na faksu imela predmet upravno pravo in glede na to, da jaz od Grafenauerjevih predavanj nisem odnesla nič. Zaradi tega sem se vprašala, če se tistih 70 € splača, za 8 ur predavanj. Ti si izpit šla delat takoj po diplomi?

 

Ok, si me pomirila glede težavnosti. :) Slajde pa najbrž misliš tiste, ki smo jih na faksu imeli za izpit iz upravnega prava? Se spomnim, da je na tistih slajdih s predavanj pisalo, da je to gradivo za ZUP izpit. A so to čisto enaki slajdi? Moji so sicer zdaj že 1 leto in pol stari, tako da ne vem, če se je kaj spremenilo. Po knjigi si se tudi učila (Upravni spor in upravni postopek) ali samo po slajdih? Primere odločb si pa na netu poiščeš kakšne primere? Sem brala, da se to samo na kratko napiše in da je pomembno, da veš, kakšen je vrstni red in sestava odločbe, pač bolj osnovno samo.

 

Sarah, na PF MB izpit stane 92 €, 8 ur predavanj (v dveh delih) pa je še dodatnih 70 €. Ni ravno poceni, ampak če bi mi koristilo pri iskanju službe, sem ga pripravljena it delat že prej.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#11 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 01 March 2013 - 09:46 PM

Jaz že tudi dalj časa o tem razmišljam, da :) Moram se malo informirat, kje ga sploh izvajajo.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#12 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2013 - 03:16 AM

Zdaj ti ga verjetno Zavod za zaposlovanje ne plača več? Pred leti vem, da so ga lahko.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#13 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 02 March 2013 - 10:22 AM

Veš da ne vem, se bom informirala. Ampak dvomim :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#14 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2013 - 01:10 PM

Jaz bom tudi vprašala, čeprav zelo dvomim, glede na to, kako danes povsod šparajo.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#15 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 02 March 2013 - 01:29 PM

Marmelada to gradivo sem jaz dobila, ko sem se prijavila na izpit in sem šla k Grafenauerju spraševat v zvezi z gradivom. Zdaj če je enako kot na izpitu iz upravnega prava pa žal ne vem. Fajn je imet najbolj ažurnega. Sem pa poleg teh slajdov prebrala še Zakon o upravnem sporu. Ga zelo rad sprašuje na izpitu. Jaz sem na izpit šla vmes med pripravništvom, drugače pa idi čimprej, ker zdaj imaš pač čas za te stvari.


  • 0

#16 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2013 - 06:15 PM

Hvala! Torej tiste predpisane knjige nisi brala?

Sem šla pogledat in to moje gradivo ima 80 strani (160 slajdov), je pa iz februarja 2010. Notri je tudi nekaj primerov uradnih pisanj. Za te odločbe baje obstaja tudi neka knjiga ali priročnik, kjer so zbrani razni primeri? Aha, potem pa super, če ti je Grafenauer kar tako dal gradivo. Se bom tudi jaz pozanimala pri njem. Sem pa že poslala mail, kdaj bodo naslednji termini. Samo za 23. marec je razpisano, za naprej pa ni še nič.

 

Sprašuje pa samo eden? Tam v navodilih sicer piše, da se izpit opravlja pred tričlansko komisijo.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#17 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 02 March 2013 - 10:27 PM

Jaz sem ga delala pred dvema letoma in so nas razdelili v več skupin in vsak izpraševalec je imel eno skupino. Pa še po trije smo šli v kabinet. Tak da pri nas je obratno, en izpraševalec in trije kandidati :D


  • 0

#18 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2013 - 02:46 AM

Zanimivo. :) Kolegica ga je šla delat kako leto nazaj in so ji ga na zavodu plačali, samo da jih je morala pač malo prepričevat. Se bom pozanimala, kaj mi bodo rekli.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 March 2013 - 04:06 PM

No, so ti tako že vse druge odgovorile. Meni so se predavanja zdela kar koristna, jaz sem precej natančno predelala gradivo,

zato sem tudi izpit naredila brez problema. Ni težek, pa ni lahek. Naučiti se je pač treba stvari.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2013 - 08:09 PM

Kje pa si ga ti delala?

 

Edit: državni izpit iz javne uprave pa ne obstaja več, a ne?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users