Jump to content


Photo

Vrtec in šola... malo drugače


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#41 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 December 2012 - 10:17 PM

Zase lahko rečem, da bi ga lahko v nižjih razredih OŠ najbrž še učila, snov iz višjih razredov pa sem že v veliki meri pozabila in bi morala še sama vse ponovit in se temeljito pripraviti.

 

Najbrž ravno obratno!

Najpomembnejši so ravno nižji razredi. Opismenjevanje, spozvanaje številk, pojmov... Vse to je baza, ki je človek, ki nima pedagoške izobrazbe pač ne zna dati otroku. Učenje ni larifari, to so zapletene metode, ki se jih je potrebno naučiti. Zakaj pa mislite da se otroci črk ne učijo lepo od začetka, a,b,c,d,e,f,g,h,... Vse ima svoj smisel in jaz si otroka nikoli ne bi upala učit sama doma.

 

Se popolnoma strinjam s postom od PJ, meni so to vse nepotrebne skrajnosti. Sem slišala za primere, ko so otroci iz Walfdorfskega vrtca prišli v normalno OŠ in so bili popolnoma nesocializirani, prestrašeni in nesrečni. Vredu, pelješ ga lahko čez W. vrtec, OŠ, srednjo šolo. Kaj pa potem? Potem pa pride na faks in je res ubogi človek, ki se v življenju ne znajde.

 

Torej NE, NE za učenje doma. Otrok rabi šolo.


  • 0
Viens, reste ici!

#42 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 22 December 2012 - 11:17 PM

 Vredu, pelješ ga lahko čez W. vrtec, OŠ, srednjo šolo. Kaj pa potem? Potem pa pride na faks in je res ubogi človek, ki se v življenju ne znajde.

 

 

To so pa krneki iz riti potegnjene domneve brez vsakršnih dokazov. Ne rečem, da se noben tak ne najde, ampak se najde tut na drugih šolah.

 

Tak primer sem recimo jaz, ne bi rekla da se težko znajdem v življenju ali da sm boga no :) Pa za sošolce isto ne.


  • 0

#43 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 22 December 2012 - 11:24 PM

Ma ne, sej se lahko uči doma, ampak ne da ga starši učijo, halo, sploh nisem vedela, da to obstaja :) To mi je nedopustno. Drugače pa nisem toliko proti alternativam v šolstvu, ker javni šolski sistem ni nujno najboljša možna popotnica za življenje. 


  • 0

#44 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 December 2012 - 11:30 PM

@levck, ja, malo sem posplošila.

Verjamem da niso vsi takšni, ampak po mojih izkušnjah so otroci, ki naredijo preskok iz vrtca na OŠ ubogi. Pa jaz si ne morem predstavljat kako se otroci, ki pridejo iz W. SŠ potem navadijo drugačnega sistema. Ocenjevanja, manj osebnega pristopa, nič lepih misli...


  • 0
Viens, reste ici!

#45 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 December 2012 - 11:33 PM

Otroci, ki se šolajo doma polagajo vsako leto izpite, oziroma teste on koncu šolskega leta, da se vidi, če dosegajo standarde.

Oče iz hare krišna družine je rekel, da so se odločili za to, ker bi radi otroka zaščitili pred potrošniško družbo in mišljenjem. Kar je za moje pojme nemogoče, razen če ga imaš zaprtega v kleti. Ena srednja pot je dobra, pač šola v kombinaciji z vzgojo doma. ;)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#46 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 22 December 2012 - 11:44 PM

Jaz poznam eno blazno čudno družino (se ukvarjajo z nekimi sumljivimi sektaškimi zadevami in se zaradi tega ful selijo po svetu). Starejši hčerki sta hodili v šolo, in sta bili ful piflarki, učili sta se dobesedno noč in dan (podnevi v šoli, ponoči pa sta obdelovali snov za naslednje šolsko leto), dovoljeno je bilo pol ure televizije na dan in to je bilo to, če so dobile oceno, nižjo od 4, je prihajalo do zastrupitev, za mlajšo (mislim, da ima zdaj okoli 10 let) so se odločili, da jo bodo šolali doma. Že res, da sta starejši dve hodeči enciklopediji, ampak ne verjamem, da imata dober pristop, seveda pa se lahko motim, poleg tega pa je ta otrok stalno samo z družino in drugih otrok skoraj ne videva.

Se mi pa po drugi strani naš šolski sistem zdi precej zgrešen, in imam filing, da me je zelo poneumil.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#47 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 December 2012 - 11:46 PM

Meni pa se zdi da mi je ful dal. V kompletu z mojo zvedavostjo in interesom seveda. Brez interesa tako ali tako ni nič.


  • 0
Viens, reste ici!

#48 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 December 2012 - 11:46 PM

če so dobile oceno, nižjo od 4, je prihajalo do zastrupitev

 

o_O


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#49 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 22 December 2012 - 11:49 PM

^^ja, isto sem hotela vprašat oz. se začudit  :huh:


  • 0

#50 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 23 December 2012 - 12:25 AM

Dobile so 3 in so potem pile belilo. XD


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#51 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 December 2012 - 02:25 AM

O moj ljubi bog.... 


  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#52 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 23 December 2012 - 11:07 AM

Okej, kruta ... 


  • 0

#53 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 December 2012 - 10:15 PM

Coco, kaj ti spet malo pretiravaš? :D


  • 0
Viens, reste ici!

#54 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 24 December 2012 - 12:55 AM

Ja, malo si zmišljujem. :w00t2:

 

 

 

:roll:


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#55 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 December 2012 - 01:09 AM

Meni se največja težava pri šolanju doma zdi socializacija. Za normalno funkcioniranje v družbi pač potrebuješ druženje s sovrstniki. V šoli se ne naučiš samo šolske snovi, temveč te nauči medsebojnih odnosov, funkcioniranja v skupini in še množico drugih stvari, ki ti jih šolanje doma najverjetneje ne da ali pa ti jih ne da v tolikšni meri kot vključenost v institucijo.


  • 0

#56 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 24 December 2012 - 06:52 AM

Ja, malo si zmišljujem. :w00t2:

 

 

 

:roll:

 

Mislim, saj verjamem da si ti to slišala od nekoga, ampak ali mu verjameš? Jaz namreč ne verjamem...


  • 0
Viens, reste ici!

#57 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 24 December 2012 - 11:30 AM

Jaz osebno poznam to družino, ena je bila moja sošolka.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#58 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 17 January 2013 - 10:37 AM


 

Tak primer sem recimo jaz, ne bi rekla da se težko znajdem v življenju ali da sm boga no :) Pa za sošolce isto ne.

 

 

Jaz tudi ne opažam,da se ne bi znajdli ali bili kaj preveč občutljivi in podobno.Čeprav pri nekaterih res opažam,da so nekoliko razvajeni na način, saj se mi bodo že prilagodili i,če nimam kaj opravljenega in, če se ne, je vse narobe.

 

Svojih otrok pa ne bi dala v nobenega takih vrtcev ali osnovnih šol. Vem,da spoznajo marsikaj in stvari,ki jih počnejo znajo bit res zanimive, ampak hkrati me pa sama pedagogika malo odbija.Ne znam pa definirat zakaj.Ta konstantna evforija in ,da je vse nekoliko preveč pravljično. Največ je pa seveda odvisno od staršev in njihove vzgoje.


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#59 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 September 2013 - 09:07 PM


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#60 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 September 2013 - 09:31 AM

Sicer to ne paše čisto  v to temo, ampak recimo, da je vseeno "drugače" kot smo imeli mi (večina nas)

 

E-veliki brat

 

Kaj mislite o tej novi e-radovalnici in obveščanju?

 

Jaz sem načeloma proti in upam, da ne bom podlegla.

Se mi zdi, da je še vedno zelo pomemben kontakt z učiteljem in da mora imeti otrok nekaj svobode (tako pri zagovarjanju ocen/neopravičenih, kot tudi pri obveznostih, samostojnosti).

 

Jaz sem bila zelo pridna v šoli, ampak mi je veliko pomenilo, da če sem slabo pisala (potem v srednji), da sem najprej popravila oceno, šele potem doma povedala. Naučila sem se, da če se spravim v težave, da se tudi sama rešim in mi nihče ne drži "luči" pri tem.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users