Jump to content


Photo

Zavod za zaposlovanje


  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#21

  • Guests

Posted 14 April 2011 - 07:35 PM

wink.gif
  • 0

#22 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 April 2011 - 07:36 PM



smile.gif

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#23 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 15 April 2011 - 12:13 AM

QUOTE(izabela @ 14. 4. 2011 - 19:34) View Post

Meni nic ne tezijo. Mam sele julija razgovor. smile.gif

sploh ne štekam, razgovor za kaj maš ?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#24 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2011 - 12:36 AM

Verjetno razgovor s svojim svetovalcem, ki ti ga določi zavod, da ti pomaga pripravit zaposlitveni načrt in te zadeve. hmm.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#25 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2011 - 09:34 AM

QUOTE(Marmelada @ 15. 4. 2011 - 1:36) View Post

Verjetno razgovor s svojim svetovalcem, ki ti ga določi zavod, da ti pomaga pripravit zaposlitveni načrt in te zadeve. hmm.gif


Tako je.
Delujejo pa na principu, da je zavod tam samo kot opora, delo pa si moraš iskat sam. Oni te samo priganjajo.
Če si ne najdeš službe v določenem času sam, ti pa oni občutno znižajo kriterije in te pač pošljejo na najbolj osnovna dela.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#26

  • Guests

Posted 15 April 2011 - 10:28 AM

QUOTE(Marmelada @ 14. 4. 2011 - 23:36) View Post

Verjetno razgovor s svojim svetovalcem, ki ti ga določi zavod, da ti pomaga pripravit zaposlitveni načrt in te zadeve. hmm.gif


Prvi razgovore sem mela takoj, ko sem se prijavila, naslednjega, pri katerem moras dokazovati, na koliko sluzb si se prijavil itd, imam pa sele julija. Mogoce so zdaj malo bolj popustljivi, ker je enostavno toliko ljudi na zavodu, na trgu dela pa tako malo sluzb, da je prakticno nemogoce karkoli dobiti.



  • 0

#27 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 April 2011 - 10:19 AM

Kar se tiče socialne pomoči je tako, da če jo prejemaš, bi jo moral načeloma tudi vračati (tako piše v zakonu), ampak se do sedaj to v praksi ni uporabljalo. So se pa že zgodili primeri, ko so ljudje - že tako revni - izgubili hiše in premoženje, ker so morali vračati socialno pomoč, katero so dobivali starši.
Tako da če ni potrebe, ne zaprosit za socialno. Če se slučajno socialna spomni, da bi bilo dobro, da to vrneš, potem boš pač morala ta denar vrniti.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#28 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2011 - 06:36 PM

Kolikor mi je znano se v zadnjem času pojavlja praksa, da se iz zapuščine prejemnika denarne socialne pomoči potem le ta vrača. In zaradi tega so potem dediči pač prikrajšani.
  • 0

#29 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2011 - 03:05 PM

Jaz sem danes prvič, odkar sem na zavodu, dobila napotnico naj pošljem nekemu podjetju svoj življenjepis.
To bom storila (ker moram), čeprav me delo tam niti ne bi veselilo, niti ga ne bi znala najbolje opravljati.

Zdaj me pa zanima, kako bo zavod vedel, da sem se jaz odzvala na to napotnico?
A to pri vsakem delodajalcu posebej preverjajo, ali kako? hmm.gif


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#30 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2011 - 07:49 PM

Če ne prideš, bo delodajalec zavodu sporočil, da te ni bilo.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#31 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2011 - 07:55 PM

QUOTE(URŠKA @ 20. 4. 2011 - 20:49) View Post

Če ne prideš, bo delodajalec zavodu sporočil, da te ni bilo.


V bistvu moram samo poslat vlogo, ni nič napisano, da bi že imela razgovor.
Verjetno tudi to sporočijo če je/ni poslano? hmm.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#32 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2011 - 08:24 PM

V tem primeru, je treba poslat preko pošte, priporočeno, da dobiš potrdilo, da si poslala in ga na zavodu pokazat. Zavod hoče vse vedet...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#33 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2011 - 08:28 PM

QUOTE(URŠKA @ 20. 4. 2011 - 21:24) View Post

V tem primeru, je treba poslat preko pošte, priporočeno, da dobiš potrdilo, da si poslala in ga na zavodu pokazat. Zavod hoče vse vedet...


Mah... če je rečeno, da moram prijavo poslat izključno prek e-maila (sem jo že). ermm.gif
Bom jutri klicala kar na zavod pa vprašala. hmm.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#34 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2011 - 08:44 PM

Aja tko to. Pol pa kul. Nism vedela, da imajo tudi na tak način =) Verjetn pol zavod res ne more vedt a si poslala prošnjo/ponudbo al ne...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#35 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 April 2011 - 11:53 PM

Lahko se sicer pozanimajo pri podjetju ( v primeru, da so ti oni predlagali/ukazali kam pošlji prošnjo ? )
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#36 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2011 - 12:43 PM

Uraden odgovor:


QUOTE
Spoštovani!

Delodajalcu pošljite vlogo in priložite življenjepis, tako kot vam piše na obvestilu. Če boste vlogo oddala priporočeno, lahko to svetovalki na naslednjem svetovalnem razgovoru priložite, če pa boste vlogo pošiljali z navadno pošiljko, pa si skopirajte vlogo in jo predložite svetovalki.

Razlika med obvestilom in napotnico je ta, da vas z napotnico direktno napotimo na razgovor, z obvestilom vas o delovnem mestu obveščamo. Za vas bistvene razlike ni, v obeh primerih kandidirate za prosto delovno mesto.

  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#37 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 02:56 PM



Meni je najbolj grozno, kako večinoma nesposobne in butaste zaposlene tam nate pritiskajo, da moraš
v prošnje napisat svoje delovne izkušnje ... BILOKAJ. Ja, kaj pa, če jih nimaš? Vsi niso preko študenta po
gostilnah kelnarili, ampak so hodili na predavanja in študirali. Ni mi jasno, zakaj vsepovsod delodajalci zahtevajo
izkušnje ... ja, velika večina si jih nima kje pridobiti ... kje boš preko študenta dobil delo, ki je povezano s tvojim
študijem?! Po možnosti 5 let??!! Ok, ja, nekateri lahko (po možnosti preko vez in potem veselo cvilijo, kako so
vsi ostali, ki jim take ugodnosti niso na voljo, nesposobni), velika večina pa ne ... Potem pa pritiskajo nate, da
napiši bilokaj. Kaj naj napišem? 3 leta kelnarjenja v zakotni gostilni ... 3 mesece obiranja grozdja, prelaganje
škatel v Müllerju, itd.?! Jake reference, da.
Malo sem razmišljala o tem in me prav čudi, da delodajalci tako besno zgolj gledajo na izkušnje ... mar ne bi
raje imeli enega, ki ga lahko izoblikujejo po svoji meri - zakaj nujno ta oseba mora imeti izkušnje na podlagi
morda drugačnega modela delovanja, itd. Meni se izkušnje - bolj razmišljam - manj zdijo pomembne.

Pa te delavnice s strani zavoda so vrhunec bedastočnosti.
Kjer te ena z dvema stopnjama nižjo izobrazbo od tvoje, uči, kako uporabljaj Word.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#38 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 April 2011 - 03:10 PM

Fluffy, glede izkušenj se popolnoma strinjam. V nekaterih poklicih je skorajda nemogoče dobit izkušnje, ker te zavračajo tudi če želiš pomagat prostovoljno in brez plačila. down.gif

In glede delavnic se tudi strinjam s tabo. Sem bila na eni in je bila res zguba časa. Več bi odnesla, če bi ta čas ki sem ga preživela tam, gledala v prazno steno. Mislim, da bi lahko jaz učila tisto babnico, ki nam je predavala, kako se napiše prošnja, ne ona mene. down.gif
  • 0

#39 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 03:17 PM



Mhm. Take stvari me zelo žalostijo.
NIČ drugega jih ne zanima ... zgolj izkušnje. Ki sploh niso nujno edini in najbolj zanesljivi pokazatelj oz.
zagotovilo za sposobnost in ustreznost kandidata.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#40 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 April 2011 - 03:27 PM

Se strinjam s Fluffy glede izkušenj. Jaz sem lani poslušala en predmet z II. stopnje, se pravi so bili vsi 3+ leta starejši od mene (večina pa precej več), v sklopu katerega smo morali tudi izdelati Europass življenjepis. Jaz sem do takrat menda dvakrat poleti po par tednov delala v neki pisarni (čisto bv) in neka 2 meseca (čisto prostovoljno in neuradno) na eni kmetiji. Jake reference, res biggrin.gif cry.gif So me vsi gledali, kot da sem z lune padla. Sem pa zato daleč vse vodila pri udeležbi na seminarjih, konferencah, poletnih šolah ipd. Pač mi več pomeni neka strokovna izobrazba kot služenje € s kelnarjenjem, ker neke "resne" službe na mojem področju z enim letom faksa res ne moreš dobit, zato pa mam štipendijo.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users