Jump to content


Photo

Debate, članki, hrana za možgane


  • Please log in to reply
394 replies to this topic

#381 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2021 - 11:10 PM

Ja, to imaš prav.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#382 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2021 - 11:30 PM

Ne vsi :) jaz nikoli nisem imela tega navala čustev/hormonov....ne pri eni ne pri drugi ni bilo tistega: "v trenutku, ko sem jo zagledala, sem se zaljubila vanjo". Nop. Not me.


Tudi jaz ne, meni je to kar nekaj, vsi ti čudeži življenja, sončki, ki odtehtajo vse in zaradi katerih pozabiš vse. Ne, ne pozabiš in vsaj kar se mene tiče, še dodatno 5x premisliš. In seveda imam svojega otroka rada, ampak imam pa tudi rada svoj mir.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#383 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2021 - 07:50 AM

No, evo, potem pa nimam obžalovanj, kar se tiče navala čustev ob porodu. Sploh, ker se tudi sicer bolj gibljem na racionalni strani in me to najverjetneje res ne bi doletelo.

 

Ah, telo se ti spreminja tudi brez poroda. Moje joškice niso več tako pokončne kot so nekdaj bile :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#384 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 March 2021 - 09:07 AM

Tudi jaz ne, meni je to kar nekaj, vsi ti čudeži življenja, sončki, ki odtehtajo vse in zaradi katerih pozabiš vse. Ne, ne pozabiš in vsaj kar se mene tiče, še dodatno 5x premisliš. In seveda imam svojega otroka rada, ampak imam pa tudi rada svoj mir.


Super si to napisala. Ene stvari se čisto preveč romantizira, Instagram highlights reel meets real life style. Pa pritiski z vseh strani, kako moraš uživat vsak trenutek, ker prehitro odrastejo. Je res pametno skrbno izbrati svojo publiko, ko imaš kaj za pojamrat.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#385 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2021 - 09:14 AM

Je tudi meni Tikino razmisljanje blizu.
Menim, da odlocitev za otroka MORA temeljiti pretezno na razumskih temeljih. Da imaš razjasnjene odgovore tudi na vprašanja kot so: ali otroku lahko ponudim vse, kar potrebuje (v materialnem in nematerialnem smislu), ali se znam zorganizirati da imam za otroka dovolj časa poleg službe, partnerja in vseh ostalih obveznosti...

Predvsem pa bi resnično morali preiti to razmišljanje boomerjev, da se lahko vtikajo v naše reproduktivne navade. Mojadva mi nič ne težita, saj se zavedata po 6 otrocih, da to ni kar tako.
Njegova mama pa si jemlje pravico, da se na redni ravni o tem zanima. Razumem željo po vnukih, ampak mogoče vprašaš enkrat, potipaš kako stvari stojijo, ne pa da kar težiš in težiš... sem ji na lep način povedala, da otrok ni igrača in da bo vse ob svojem času.
Ona teži še njegovemu gej bratu, da biološkega otroka pa mora enkrat imeti. :lol: To absolutno ni normalno, kaj ji dela v glavi.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#386 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 March 2021 - 09:23 AM

Ja, pa ne samo naših staršev, nekih znancev in tujcev, ki take opazke stresajo levo in desno, kot da se pogovarjajo o vremenu. Brez občutka ali takta. To res veliko pove o kulturi in družbenih normah.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#387 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 March 2021 - 02:07 PM

Meni se pa je telo kar spremenilo, pa sem imela nekaj casa po porodu enako kg kot prej.
Sem postala sirsa tako cez pas, boke, hrbet; da ne govorim o odvecni kozi in strijah na trebuhu, kar se ne bom nikoli znebila brez operacije. Imam tudi spremenjene prsi in bradavice.

Ampak pod crto, ce se s takimi stvarmi tezko sprijaznis, se bos tudi z naravnim staranjem .. torej je to bolj problem v glavi, kot posledica poroda. Oz ta obsedenost z vecno mladostjo.

In ja, tudi jaz nisem cez noc bila razsvetljena v vlogo mame. Iskreno, par dni sem ju gledala z neko mero skepticizma, ce se to res dogaja, ce sta res moja, ce bosta zdaj kar tu ostala 😀
Imam pa v sebi zelo mocan zascitniski hormon in bi verjetno skrbela zanju enako, kot ce bi nekoga nasla v kosari pred vrati... sem zelo obcutljiva na nemocne ljudi v stiski in to otroci definitivno so.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#388 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2021 - 02:36 PM

Kar se poroda in čustev po njem tiče sem pa jaz na drugi strani in mi bo po svoje hudo, če ga bom izkusila samo enkrat. Mi je to skoraj odtehtalo vse muke v nosečnosti. Ampak saj ni zagotovila, da bi imela v drugo tudi tako lepo izkušnjo.

 

Mi je pa od te debate ostalo v spominu tudi nekaj komentarjev tistih, ki jim je bilo žal, da so se odločile za drugega otroka in pisale, kako je bilo z enim lažje (brez pa sploh, ampak to se razume). Sem še precej daleč od tega, da bi rekla da je že toliko star, da mi je preveč komot, da bi šla še enkrat skozi ti. Pa ne glede na okoliščine in vse racionalne (proti)argumente tudi dvomim, da si bom kdaj drugega želela toliko kot prvega, zdi se mi nemogoče.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#389 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2021 - 02:47 PM

Imam pa v sebi zelo mocan zascitniski hormon in bi verjetno skrbela zanju enako, kot ce bi nekoga nasla v kosari pred vrati... sem zelo obcutljiva na nemocne ljudi v stiski in to otroci definitivno so.


U, se najdem v tem. Tudi jaz sem nagnjena k skrbi za druge, empatiji, sem že večkrat slišala, naj še malo tudi zase poskrbim.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#390 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 May 2021 - 08:58 AM

Gabor Mate, tole mi je recimo kul: "Who We Are When We're Not Addicted: The Possible Human"

 

https://www.youtube....h?v=DLki68uLfjw

 

 


  • 1

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#391 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 23 February 2022 - 11:54 AM

https://365.rtvslo.s...ervis/174841998

 

 

 

Meni je tole prišlo prav - izplačilo oziroma upoštevanje nadur se mora delati po količniku 1,3. Nisem vedela, mislila sem, da velja zgolj ob izplačilu.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#392 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 23 February 2022 - 01:10 PM

Super, hvala za info

Jaz se bom morala zmenit za izplacilo dopusta, pa se ne vem za kaksno ceno naj se dogovorim, da dobim "nagrado".
Vem, da ni vec praksa izplacila, ampak ker ga ne bom mogla koristit, saj je v interesu podjetja, da cim vec naredim, po koliko bi ve zelele?
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#393 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 23 February 2022 - 01:21 PM

Ha, glede na napisano, bi rekla, da bi bilo izplačilo sorazmerno s plačo, o tem tudi govori, da če koriščenje dopusta ni možno, se ga izplača, jaz sem razumela, kot delovne ure/dni. Je pa to moja interpretacija, bi morala poiskat, a je to dejansko res. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#394 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 February 2022 - 01:32 PM

Ne vem, če se lahko kar "zmeniš", koliko bi rada, da ti velja en dan dopusta.  Kot zgoraj omenja Olivija, delovni dan brez prevoza in malice, kot če bi koristila dopust, dodatno k delovni obveznosti za tisti mesec.  Pa tudi računovodsko ne vem, če gre nagrada enako skozi, ker do neke vsote je neobdavčena, dopust pa je.  Fajn je, da imaš tut Sklep o tem napisan.  Če se pa vidve zmenita, da ti do to izplačano kot nagrada, morata pa ravno tako paziti katere vrste nagrada bo to, ker mislim, da se morajo nekatere izplačati vsem.  Kaj pa, če dobiš izplačilo dopusta kot variabilni del plače?  Za to tudi rabiš Sklep pa isto se ti obdavči.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#395 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 17 July 2022 - 06:35 AM

https://n1info.si/po...obox=1657429342
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users