Jump to content


Photo

Debate, članki, hrana za možgane


  • Please log in to reply
394 replies to this topic

#21 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2010 - 10:36 AM

Meni moji starši do tam nekje 2h let niso dajali nobenih sladkarij sploh, pila sem samo vodo in nesladkan čaj, jedla kuhano zelenjavo in podobne neumnosti, nakar sem bila tam nekje pri 2h prvič povabljena na rojstni dan, kjer je bilo seveda obilo cukrarije. Mama pravi, da se mi je skoraj zmešalo, da sem spraznila pol tistih posod z bonboni in čokoladami laugh.gif Ona pa je samo obupano gledala biggrin.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#22 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 April 2010 - 10:43 AM

Ja saj. Meni je ena kolegica razlagala, kako kot mala ni smela jest sladkarij zaradi bolezni in seveda eni starši niso takoj skapirali za kaj se gre. Pa so nekaj zavijali z očmi, češ kaka vzgoja je pa to.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#23 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 14 April 2010 - 11:37 AM

Ne, sej je recimo da še čist vredu, da se doji, samo dostikrat se pri tem samo crklja, ker mleka ni več veliko in potem ne vem, ji petkrat na dan teži za cuzat.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#24 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 14 April 2010 - 11:53 AM

Meni se zdi pa dojenje pri letu pa pol čist odveč. Ker verjetno tamala že je tut gosto hrano (s kero se začne že pri pol leta), torej se doji večinoma zarad crkljanja. Pomojem se jo da pa pocrkljat tut na kakšen drug način.

Se mi zdi pa Hevein primer popoln primer, kako ti družba vzgaja otroka pa lahko v trenutku pokvari vse kar si ti prizadevaš. Zdej maš dve možnosti- da otroka pustiš na rd, pa pač vidi tok "boljših" stvari, al pa mu prepoveš hodit na take stvari, sam po mojem mnenju s tem itak ne rešiš kaj dost, 1. bo otrok zato manj socializiran, 2. se bo pa vedno našel tut kdo, ki bo sladkarije itd. nosil v šolo.

Čeprav če bo moj otrok ful zbirčen, jst nimam pojma kaj bom naredila. Ker sem zbirčna tut sama in vem, kok mi je šlo vedno najbolj na živce, ko so me v vrtcu silil s kakšno zelenjavo, al pa da ne smem od mize dokler vsega ne pojem. Ker ste lahko 1000% da tega NOBEN ne bo naredil, še posebaj s siljenjem ne. Samo še bolj bo nekaj zasovražil in to bo to.

Res je lahko bit pameten zdaj ja, ko še nobena nima otrok, upam da bo tok lahko tut pol biggrin.gif

Glede mazanja teh tamalih bom pa samo to še rekla- sej ni čudno da so jih vsi klubi polni, če je pa tamala stara 12, rukne gor en push up, 5 kil make upa in zgleda stara 20 blink.gif So pa kle tu tstarši ful krivi. Jst sem mela sošolko, ki je že v 9. razredu ful ven hodila. In meni se ni zdel, da sem JAZ za kej prikrajšana, meni se je zdela ona.. Hm, čudna biggrin.gif In sem šla prvič ven za valeto, pa potem še v 1. letniku ene 2x, šele pri 16 sem začela malo bolj pogosto žurat. Zdej se mi pa zdi da čim gre ena ven, takoj VSE morjo it zraven in so skrajno užaljene, če njim to starši ne pustijo.

Pomojem bo res vedno težje vzgajati otroke, ker družba ni normalna več. Jst sem skor umrla od sreče, ker mi je mami pustila, da se namažem z maskaro za eno poroko, ko sem bila 13 let stara. Zdej ma čist VSAKA 13letnica svoj kozmetičen kufer do vrha poln huh.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#25 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2010 - 12:36 PM

Mah, meni se glede teh sladkarij zdi, da nimaš kej, ne moreš preprečit, da bo otrok slej ko prej prišel v stik s tem. Pomojem bi blo pri meni dosti boljše, če bi mi mama vsaketolko dala tudi kej cukrastega, da mi pač to predstavi, ampak da me hkrati nauči to jest v razumnih količinah, izolirat se otroka od tega pač ne more, tako da je bolj pomembno učit otroka imet eno mero.

Dojenje pri letu in pol se mi pa ne zdi nič takega, pač postopoma izgubi funkcijo hranjenja in bo počasi izgubilo tudi funkcijo crkljanja.

Edit: mogoče bi to tudi vsaj delno delovalo tudi pri teh stvareh v zvezi s seksualizacijo, da poskusi starš otroku te stvari predstavit rajši kot pa kar direkt prepovedat. Ampak itak, easier said than done.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#26 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 14 April 2010 - 12:39 PM

Jst pa mislim da bi se otrok skos dojil, oz. da ne bo sam pokazal kdaj mu je dost, ampak more bit pač mama tista, k ga načrtno odstavi. Otroku je to pač všeč pa fino, sej zato pa pride to tistih psihopatskih ki se pri 10 letih še vedno dojijo huh.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#27 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2010 - 12:40 PM

Ja no, itak da mora mama enkrat ustavit, samo leto in pol še ni taka grozna starost za moje pojme.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#28 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 April 2010 - 01:04 PM

Ja itak, da ne. Mislim tudi ni dobro otroka hitro odstavit, ker se nekateri ful odzovejo na to. Pač dobijo en občutek, da jih starši ne marajo. Zato se otročad tudi tako rada crklja.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#29 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2010 - 01:14 PM

Baje naj bi se do otrokovega 2. leta nehal dojiti.
Je pa dostim mamicam baje kul ker se jim ni treba ukvarjat s tem kaj bo otrok jedel, dajo mu cuzelj in to je to.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#30 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2010 - 01:19 PM

^^^Baje zdej priporočajo dojenje do 4. leta. huh.gif
Naš se je ful dolgo dojil, pa je mel na konc tud že za crkljanje pa se je sam odstavil oz. sta se "pogovorila" in ni bilo nobenega joka in stoka. Tud zdej k mami tamalo doji, nima nobene želje da bi pa on spet.
Mislim, da je dojenje še najmanjši razlog za otrokovo razvajenost.
  • 0

#31 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 23 April 2010 - 09:53 AM

Se mi zdi, da glih paše k začetku teme

KLIK
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#32

  • Guests

Posted 23 April 2010 - 12:47 PM

Kaj si pa mislite o tem predlogu zakona glede darovanja organov? KLIK

Jaz kar težko verjamem kako egoistični so ljudje. Komentarji tipa 'raje zgnijem kot, da ima kdo kaj od mojih organov, ki si jih ne zasluži'. Pri nas je res ena izjemna mentalileta okrog tega, da od tebe nihče ne sme met nič, brez da bi mel ti neko blazno korist. Res bi rada videla, kako bi kdo od teh ljudi čakal na presaditev več mesecev.
Saj po svoje razumem, da se ljudje bojijo, da bi se zakon zlorabilo, ampak... madona... vse se da zlorabit, pa ne pomeni to, da je vse slabo.

  • 0

#33 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2010 - 01:08 PM

Ja, sem opazila da tisti ki so za, vsaj kar je bila anket po tv, je bil argument to da daš si potencialni darovalec nikoli ne veš kdaj boš sam rabil....
Vse lepo in prav, ampak jaz sem darovalka zato ker jaz očitno( biggrin.gif ) po svoji smrti organov ne bom rabila(še več, sežali jih bodo), torej zakaj ne bi nekomu pomagala živeti naprej?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#34 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 April 2010 - 01:16 PM

Strinjam se, sploh ker:

"S predlogom želijo sedanji sistem izjavljanja posameznikov za darovalce organov spremeniti tako, da bi se v primeru smrti vsakogar štelo za darovalca,razen če bi se izrekel proti temu."




And that's all i have to say about that.


(no pa, da vejice manjkajo...)

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#35 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 23 April 2010 - 06:22 PM

Pri organih je treba vedet, da ti jih poberejo iz še živega telesa, ko smatrajo, da nimaš šans. Verjetno se zgodi, da koga tudi prehitno odpišejo. Kar se mene tiče jaz bi darovala organe, ampak kašnega potrdila, da sm darovalka pa nimam. Po drugi strani darovanje organov v študijske namene... kar se tiče mojega telesa komot. Če bi se šlo za moje bližnje bi verjetno gledala drugače. Sploh ker sm vidla kako obdukcija zgleda in kako eni s telesi ravnajo.
  • 0

#36 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 April 2010 - 07:43 PM

QUOTE(Braunkopf @ 23. 4. 2010 - 14:16) View Post

Strinjam se, sploh ker:

"S predlogom želijo sedanji sistem izjavljanja posameznikov za darovalce organov spremeniti tako, da bi se v primeru smrti vsakogar štelo za darovalca,razen če bi se izrekel proti temu."


Se popolnoma strinjam!

In enkrat moram res svojo leno rit odpeljat tja in podpisat tole darovalstvo.... da ne bom celo življenje samo govorila, na koncu se mi bo pa kaj zgodilo in ne bo imel nihče nič od tega.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#37

  • Guests

Posted 04 May 2010 - 10:10 PM

Gospodarska kriza je nateg tisočletja - intervju z Antonom Komatom

Priporočam! wink.gif
  • 0

#38 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 May 2010 - 08:20 AM

Prebrala že pred časom - ti da malo mislit, ni kaj!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#39 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 05 May 2010 - 08:43 AM

Glede segrevanja ozračja sem povsem z njim, napihovanje zato da oskubijo proizvajalce in potrošnike na vse možne načine. Gore se pa medtem fura na simpozije z zasebnim letalom.

Malo me je zmotilo, da je gospod Komat raziskovalec in ne ekonomist. Mar ni ta nasvet:
QUOTE
Ves ta sistem lahko uničimo v trenutku, če se nehamo zadolževati in vsi naenkrat dvignemo svoj denar z bančnih računov. Vsa voda bo stekla iz bazena in pošast, ki plava v njej, bo nasedla. Mar ni to dober recept?

Erm, malo zgrešen?
  • 0

#40

  • Guests

Posted 05 May 2010 - 08:50 AM

Glede segrevanja ozračja bom rekla samo to, da me blazno fascinira, kako vsi pograbijo stvari, ki jih pove kak Komat ali Alkalaj, ki (roko na srce) s klimatologijo nimata čisto nobene veze, klimatologov pa nihče nič ne vpraša. Kolikor jih jaz poznam, so mnenja klimatologov jasna in usklajena. In ne govorim o ljudeh, ki so plačani od IPCC, ampak pač o ljudeh, ki imajo dostop do podatkov in jih znajo interpretirat. Mislim... če bi morala dat operirat slepič, bi raje videla, da to naredi kirurg, kot pa matematik. No offence.

Over and out.

  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users