Jump to content


Podiplomski študij


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#41 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2012 - 10:07 AM

Razmišljam, da bi se vpisala na podplomca. Diplomirala sem še po starem sistemu in o bolonjskem sistemu nimam blage veze. Sicer si nisem še razjasnila kaj točno bi delala, verjetno nekaj iz FF, FVV ali pa FDV...
A so točno določeni roki za vpis? Slišala sem, da se na nekatere da vpisat skoraj kadarkoli, sam zdej ne vem če je to res, mal mi smrdi.
A je dovolj, če plačam, al moram imet neko hudo povprečje oz. zdej te kreditne točke?
  • 0

#42 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 01 June 2012 - 10:26 AM

Odvisno od programa. Nekje bodo zahtevali diferencialne izpite oz. izpite s katerimi boš dosegla dovolj visoko število točk.

Je pa tako... 2. stopnja je plačljiva zate po bolonjskem, ker jo že imaš (država financira samo en brezplačen študij za določeno stopnjo - do tretje, ki je plačljiva za vse). Jaz bi na tvojem mestu šla na 3.

Mesta

Razpis za vpis na 3. stopnjo

Pogoji za vpis na posamezni program

Za drugo stopnjo pa bi morali biti objavljeni najkasneje danes.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#43 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2012 - 10:34 AM

VAU! Čak, jaz bi šla lahko direkt na doktorski študij? Ampak moja diploma je diploma visokošolskega programa (študirala izredno). A ma to kej veze?
  • 0

#44 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 01 June 2012 - 10:37 AM

Ajaaaa, ja, to pa ima veze. Sem mislila, da si uni.

Joj, ne vem zdaj točno. Ampak kolikor je meni znano, so visoki stari ekvivalentni bolonjski prvi stopnji. Torej je druga zate brezplačna? :confused:
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#45 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2012 - 10:41 AM

Hvala ti za trud. Moram si vzet čas in se poglobit v to ta vikend. Kok je to enih informacij...
  • 0

#46 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2012 - 06:52 PM

Frida, v tvojem primeru (maš isto varianto kot jaz), ko sem se letos v 1. letnik mag. vpisala, je free. Koliko časa bo, pa še ni znano, se govori (tudi pri nas na faksu), da bo ta varianta mogoče še kako leto ali dve, potem pa vse plačljivo. Tako, da predlagam, da se podvizaš:)

Kar se tiče vpisa, pa so roki, saj lansko leto je bilo tako.
  • 0

#47 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2012 - 07:06 PM

Luci whaaaaat? Zastonj? A si šur? Ne morem verjet! Če je tako, pol se vpišem še letos, ful je super, ker so drug teden informativci.
Kako pa imaš predavanja ti? Predvidevam, da si redno vpisana. A lahko folgaš skupaj s službo?
  • 0

#48 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2012 - 08:52 PM

Js na žalost nimam več službe, ti pa povem, da se da. Sem redno vpisana in imam velik sošolcev, ki imajo službo. Zato so vsa predavanja pri nas, ravno zaradi tega, da lahko tudi tisti, ki so v službi pridejo popoldne, in sicer od 16 do 20, sem in tja pa še v soboto dopoldan od 8 do 12. Predavanja, nekateri preverjajo prisotnost drugi ne, vaje pa vi, in navadno zahtevajo vsaj 60% prisotnost tako na vajah kot predavanjih. Pri nas je tudi velik poudarek na delu v skupinah.
  • 0

#49 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2012 - 09:03 PM

A imaš predavanja vsak dan?
  • 0

#50 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2012 - 10:02 PM

Nope, po navadi so recimo 4x predavnja od enga predmeta in po ene 3X vaje. Pa pri vajah so skupine, tako da enkrat majo eni, enkrat drugi... Js sem mela letos največkrat v torkih in četrtkih, kakšen petek se je zgodil in na začetku je bilo par sobot. To je pa vse.
  • 0

#51 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2012 - 10:03 PM

Sam ti povem, da je to od faksa do faksa odvisno, En kolega dela tud mag in isto redno ( pa je zaposlen) in ima kar dosti problemov, ker majo pri njih vse vaje zjutraj.
  • 0

#52 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2012 - 10:15 PM

Ja itak, seveda odvisno od faksa. Zanimalo me je kako je pri tebi.
Mam pa srečo - te dni sem se odločila da grem na magisterij in vsi programi, ki me zanimajo, imajo informativne dneve v naslednjih dveh tednih, kok kul!
  • 0

#53 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2012 - 10:23 PM

Kaj te pa zanima?
  • 0

#54 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2012 - 10:26 PM

Na filofaksu bom pogledala psihologijo, etnologijo in kulturno antropologijo, pogledat grem pa še na moj bivši faks (FVV), sicer je smer varnost, ampak jaz bi delala nalogo povezano s psihologijo.
  • 0

#55 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2012 - 10:31 PM

Kar zanimive stvari so ti všeč jaja:)
No pri meni je bilo pa tako, da sem zgubila službo. pripravništvo sem uspešno zaključila, zaposlit me pa niso smeli, javna uprava...:S Potem pa nisem sploh vedela kaj naj delam in se za joke poslala na svoj faks prijavo za nadaljevanje študija. Sploh nisem računala, da bom sprejeta, ker na dodiplomcu nisem mela neki lepih ocen. V glavnem so me sprejel in sem za joke šla pogledat in se odločila, da bom probala in ker mi je nekak kar zalaufalo zdej to delam. če bo po sreči imam samo še 1 izpit za prvi letnik, drugače pa 2.
  • 0

#56 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2012 - 10:39 PM

Super, bravo! Kok izpitov pa mate na letnik?
Bom videla kako bo pri meni, moje povprečje tudi ni prav blesteče. Jaz sem imela magisterij vedno v planu, zdaj me je pa ful prijela želja po študiju, moram nekaj počet.
  • 0

#57 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 02 June 2012 - 12:15 AM

8 obveznosti, od tega 6 izpitov, raziskovalni seminar in še neki na to sceno
  • 0

#58 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 July 2012 - 08:30 PM

A ve katera, kako je s 'prekvalifikacijo' oz. delanjem prehodnega letnika pri vpisu na magistrski študij? Npr. če prideš s 3(+2) in se hočeš vpisat na 4(+1) oz. če se vpisuješ na ne dovolj sorodno študijsko področje? Imaš tisto leto status študenta ali kaj se drugega s tabo dogaja, ko tistih 30-60 ECTS not prinašaš? Konkretno sprašujem za biotehniško fakulteto.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#59 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 July 2012 - 08:36 PM

Hmm, po moje da imaš status, saj si normalno vpisan v 3. letnik 1. stopnje. Ali imaš ti v mislih samo diferencialne izpite?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#60 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 July 2012 - 08:42 PM

Ja, diferencialne, npr. da jaz diplomiram iz agronomije, potem pa bi hotela vpisat naprej recimo kaj v zvezi s hrano in moje strokovno ozadje ne bi bilo dovolj za vpis.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users