Jump to content


Podiplomski študij


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#21

  • Guests

Posted 03 March 2010 - 10:11 PM

Ja, za magisterij vem, da ni treba plačati (nekaterih smeri), če si bolonjc. Če nisi, je pa se mi zdi za plačati v vsakem primeru.
  • 0

#22 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2010 - 12:11 AM



A res? huh.gif Jaz še nisem bolonjc, super.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#23

  • Guests

Posted 04 March 2010 - 12:14 AM

Govorila sem o FDV-ju, morda je na drugih faksih kaj drugače. hmm.gif
  • 0

#24 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 March 2010 - 09:01 PM

Če si pa zaposlen, imaš pa možnosti, da ti šolnino krije delodajalec, kar nekaj mojih kolegic je imelo srečo, da so jim v službi plačali magisterij. smile.gif
  • 0

#25 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2010 - 11:39 PM



Ja, ampak to so redki primeri. Veliko bolj "praktično" je odpustit nekoga z nižjo izobrazbo in zaposlit nekoga z magisterijem, jbg. Poznam par takih, eden celo ni naredil do konca, in je seveda moral vrnit denar. Bebec in pol. XD


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#26 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 04 March 2010 - 11:47 PM

Moji mami je tut 5 let nazaj služba plačala izredni študij, diplomo pač. Je prej mela samo srednjo. Pa je diplomirala pri 38, sem ji rekla da svaka ji čast, da se je po 20 letih spravila nazaj v šolo biggrin.gif Aja, pa ne bi je drugače odpustil, samo potem je mela višjo plačo pač. Splačal se je v vsakem primeru biggrin.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#27 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 March 2010 - 05:21 PM

Ja, pr nas so tud kr pripravljeni financirat izobraževanje, ki je v bistvu osebna iniciativa zaposlenih... Ni zdej tko, da bi rabil višje izobražen kader, ker HB imam šefico, ki zagovarja načelo, da je več vreden človek, ki obvlada npr. določenea področja v praksi, kot pa nekdo z mag.
Men so tud plačal dolg, ki sm ga bla dolžna MŠŠ (štipendija), cca. 1,5 MIO sit thumbup.gif
  • 0

#28 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 05 March 2010 - 05:34 PM

Mah, veš drugače je za eno višjo stopnjo tak mizeren napredek kar se plače tiče da ni omembe vredno,res...

Ta država je v riti. Glede plač, glede davkov, glede vsega.

V tujini si za takšne izobrazbe kot jih imamo tu plačan okrog edvakrat več in NE ni standard 2× višji.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#29 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 05 March 2010 - 07:24 PM

QUOTE(_M_ @ 5. 3. 2010 - 17:21) View Post

Ja, pr nas so tud kr pripravljeni financirat izobraževanje, ki je v bistvu osebna iniciativa zaposlenih... Ni zdej tko, da bi rabil višje izobražen kader, ker HB imam šefico, ki zagovarja načelo, da je več vreden človek, ki obvlada npr. določenea področja v praksi, kot pa nekdo z mag.
Men so tud plačal dolg, ki sm ga bla dolžna MŠŠ (štipendija), cca. 1,5 MIO sit thumbup.gif



A si mela štipendijo pri tadrugem podjetju? Nisem vedla, da tud to delajo.

  • 0

#30 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 March 2010 - 07:42 PM

Mnja, imela sm kadrovsko od Ministrstva za šolstvo in šport, za prfokso pač in sem itak vedela, da jo bom morala vrnit, ker 1. nisem končala v roku in 2. se nikol ne bi zaposlila šolstvu rolleyes.gif
Tako sm na blef dala eno prošnjo do nadrejenih, če mi pač odplačajo tisti dolg, ko sm bla že zaposlena tukaj in lepega dne dobim odgovor, da je odobreno thumbup.gif

  • 0

#31 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 05 March 2010 - 07:45 PM

Hudo, med bolnišnicami se to najbrž ne dela laugh.gif V eni temi sem ti postavila vprašanje kdo te je ličil
  • 0

#32 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 March 2010 - 07:49 PM

Jaaa, no, čist sm bla iz sebe takrat, ker sm že imela naštudirano, kako bom jst tisto leta in leta vračala po obrokih tongue.gif
Zmenile sva se s Tino Cavazza, sam pol je bla zasedena na tist dan (je javla in vse), pa je poslala eno punco, ki z njo dela, sam sm zdej že pozabila ime... sad.gif

Zdej pa ne vem, kva bi naredila, k bom spet priča in morm bit že ob 9 zjutri fertik naštimana ohmy.gif hmm.gif
  • 0

#33 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 05 March 2010 - 07:50 PM

Vadi in zrihtaj se sama.
  • 0

#34

  • Guests

Posted 06 March 2010 - 09:51 PM

QUOTE(Nincha @ 4. 3. 2010 - 23:47) View Post

Moji mami je tut 5 let nazaj služba plačala izredni študij, diplomo pač. Je prej mela samo srednjo. Pa je diplomirala pri 38, sem ji rekla da svaka ji čast, da se je po 20 letih spravila nazaj v šolo biggrin.gif Aja, pa ne bi je drugače odpustil, samo potem je mela višjo plačo pač. Splačal se je v vsakem primeru biggrin.gif


Nincha, kateri faks je pa delala? hmm.gif Svaka ji čast, res. No, jaz poznam eno, ki je pri 40. diplomirala (podobna zgodba, le da si je študij plačala sama). smile.gif
  • 0

#35 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 08 March 2010 - 08:53 PM

Sori, šele zdaj sem vidla.. Delala je visoko poslovno šolo, zdej je diplomirana ekonomistka biggrin.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#36

  • Guests

Posted 10 March 2010 - 01:58 PM

Bravo, mami! thumbup.gif
  • 0

#37 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 March 2010 - 05:22 PM

Ej Jina, a pri vas naslednje leto ne bojo razpisovali magistrskega študija, se pravi 2. stopnje bolonjca? A ti si še po starem? Skratka. Merde. Ne vem, kaj naj letos vpišem. Ker pri našmu programu in odnosu profesorjev se mi sam trebuh obrača in da bi morala še dve leti tle delat.. down.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#38 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 March 2010 - 10:06 PM



Nimam pojma, ker se še ne ukvarjam s tem. Sem še po starem, torej moram še 4. letnik naredit, nisem še letos konec.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#39 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 19 September 2011 - 03:46 PM

malo osvežujem to temo....
zanima me, če se je katera vpisala na doktorat v novi gorici, smer sociologija (Fudš). slišala sem neke kritike, pa me zanimajo izkušnje iz prve roke.
Kaj pa doktorat v lj, humanistika in družboslovje? najbolj me zanimata smeri Psihologija osebnosti in Razvojnopsihološke študije.
na strani piše, da je treba tudi nek izpit opravit. ve katera kako kaj poteka?
sem res malo zmedena glede nadaljevanja študija, zdej sm tudi že ksna, ker so vsi roki ali skori mimo ali že konkretno mimo, pa za naslednje leto....
  • 0

#40 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 19 September 2011 - 07:24 PM

Joj, js nič ne vem. Sem pa sama vpisala podiplomca na FU. Je mejbi kera s tuki gor, k je isto k js vpisala mag, študijski program Uprava?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users