Jump to content


Podiplomski študij


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 28 February 2010 - 08:43 PM

Ekola, odpiram novo temo o podiplomskem študiju.

Mene sicer malce mika, ampak se še nisem zjasnila, kaj in kako. hmm.gif

Sva se pa zadnjič s prijateljico nekaj pogovarjali na to temo in me je vprašala (je univ. dipl. ekon.), če mogoče vem, ali se lahko vpiše na III. stopnjo podiplomca (doktorat) na Pravni fakulteti. Je rekla, da na spletni strani malce nejasno piše (pri pogojih za vpis). Je mogoče katera s Pravne (v Lj.) in kaj več ve o tem?
  • 0

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 March 2010 - 09:39 PM

Z dokončanim starim univerzitetnim programom lahko vpišeš bolonjski doktorat. To je jasno. Problem pa je, ker se ta doktorat šele uvaja in se mi zdi, da marsikje sami ne vejo kakšne pogoje bi postavili...
Tvoja kolegica mislim, da je najbolje, da se sama obrne na fakulteto, kjer bi rada vpisala doktorat, da ji podrobneje razložijo stvari.

Mene zanima kako pa je kaj s financiranjem podiplomskega študija. Nekje se je govorilo, da bi del šolnine prispevala država, vendar nikjer nisem zaledila uradnih informacij o tem.

Jaz 100% grem na podiplomca, vendar še ne vem kam....
  • 0

#3

  • Guests

Posted 01 March 2010 - 10:47 PM

Ja, saj ji bom rekla, da je najbolje, da gre na informativni dan, bo tam verjetno dobila vse informacije.

Kar se pa tiče šolnin: jaz sem skoraj pri vseh programih, ki sem jih gledala, opazila, da moraš vsa tri leta doktorskega študija plačati (nobenih državnih subvencij kot včasih). ermm.gif Je pa zanimivo, da je na Pravni III. stopnja redni študij blink.gif, kar pomeni, da verjetno ni šolnine. hmm.gif II. stopnja je pa izredni, tako da - res čudno.
  • 0

#4 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2010 - 07:55 AM

QUOTE(Kalypso @ 1. 3. 2010 - 21:39) View Post

Z dokončanim starim univerzitetnim programom lahko vpišeš bolonjski doktorat. To je jasno. Problem pa je, ker se ta doktorat šele uvaja in se mi zdi, da marsikje sami ne vejo kakšne pogoje bi postavili...
Tvoja kolegica mislim, da je najbolje, da se sama obrne na fakulteto, kjer bi rada vpisala doktorat, da ji podrobneje razložijo stvari.

Mene zanima kako pa je kaj s financiranjem podiplomskega študija. Nekje se je govorilo, da bi del šolnine prispevala država, vendar nikjer nisem zaledila uradnih informacij o tem.

Jaz 100% grem na podiplomca, vendar še ne vem kam....

Kokr jaz vem, 2500€ je letnik, okol max. 1000€ plača država.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#5 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26276 posts

Posted 02 March 2010 - 07:58 AM

Mene pa zanima, če zdej po boloncu se lahko po diplomi vpišemo redno na podiplomski študij ali ne. A je povsod za plačat?
  • 0

#6 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2010 - 08:16 AM

Na FF je povsod za plačat, kako je drugje pa ne vem.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#7 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26276 posts

Posted 02 March 2010 - 08:20 AM

Aha no jaz ne grem na FF, pa razmišlam a se mi bolj splača iz zredno in plačat, pa mam sam vikende faks in lahko še kaj polek zaslužim, al pa redno in sem še dve leti skos na faksu...
  • 0

#8

  • Guests

Posted 02 March 2010 - 02:08 PM

QUOTE(Frčica @ 2. 3. 2010 - 7:55) View Post

Kokr jaz vem, 2500€ je letnik, okol max. 1000€ plača država.


Na katerem faksu to plača država? hmm.gif Jaz sem prejšnja leta videvala na spletnih straneh, ko je pisalo o sofinanciranju, ampak to je bil stari mag. program, ne bolonjski.
  • 0

#9 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 02 March 2010 - 02:18 PM

jaz sem tud razmišljala o podiplomcu, pa ne vem kje in kako...

najbolj ok bi bla še ekonomija, sam men je to tko za bruhat, bi se pa odlično poklapalo z mojim sedanjim študijem...
Ne vem, mogoče bi pa še kej čist tretjega, sam ne vem kaj, res ne smile.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#10 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2010 - 04:33 PM

QUOTE(Nila @ 2. 3. 2010 - 14:08) View Post

Na katerem faksu to plača država? hmm.gif Jaz sem prejšnja leta videvala na spletnih straneh, ko je pisalo o sofinanciranju, ampak to je bil stari mag. program, ne bolonjski.

Nila, ne vem točno kako gre, meni plača služba. Vem, da pri vpisu plačaš 1. obrok(okol 500€), na informativcu so povedal da je to max. znesek, ki ga država subvencionira. Kdaj in kako pa ne vem.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 March 2010 - 05:07 PM



QUOTE(ora @ 2. 3. 2010 - 7:58) View Post
Mene pa zanima, če zdej po boloncu se lahko po diplomi vpišemo redno na podiplomski študij ali ne. A je povsod za plačat?

Na FDVju je bila edina opcija redni način, pa nič ni bilo za plačati (ker nas je zelo malo
diplomiralo takoj na koncu 4. letnika in šlo naprej).
Najbrž je odvisno od faksa do faksa (koliko se jih vpiše naprej, itd.)

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2010 - 05:13 PM



^ To je pa zakon, pa pridna si. Upam, da je (bo) pri nas enako.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 March 2010 - 05:15 PM



Aha, kar je čudno, a ne. Glede na to, kak je FDV lahek, bi mogli kar VSI diplomirati. twisted.gif

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2010 - 05:17 PM

Samo res, ej. To so bli verjetno sami luzerji pri tebi. sleep.gif

Jaz sanjam o podiplomcu v Londonu, Central Saint Martins. laugh.gif cry.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 March 2010 - 05:20 PM




Ja, jaz sem celi Einstein. ˘˘

Ah, tudi jaz bi šla v tujino, če bi imela več časa za razmišljanje, kam na podiplomskega.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2010 - 05:25 PM

Jaz si ga bom pa kar vzela. x)

Čakaj, ti niti nisi absolventa vpisala, si že v 4. pisala diplomo?
Saj mi lahko napišeš drugam, heh.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 March 2010 - 05:28 PM




Ti bom drugam napisala, ja, da ne bo ta tema postala tema o FTSE.



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2010 - 05:29 PM

biggrin.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#19 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26276 posts

Posted 02 March 2010 - 05:32 PM

Na našem faksu se nejak govori o odprtju podiplomskega programa in bi verjetno šla kar to ermm.gif hmm, ne vem, pa tako hitro bo časa zmanjkal.
  • 0

#20 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 02 March 2010 - 11:52 PM

Fluffy, kera smer pa si bila?
  • 0

After all this time?

Always.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users