Jump to content


Photo

Kako šparate in kje živite?


  • Please log in to reply
536 replies to this topic

#501 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 July 2023 - 08:37 AM

Ta varcevanja po 100 € na mesec, se mi zdijo pa cisto brezvezna, saj to vse skupaj nic ni.

 

sem šla preverit 

 

100 eur mesečno, s srednjim rizikom

 

Obdobje varčevanja: 10 let

Optimistični scenarij: 18.562,61 EUR

Pričakovani privarčevani znesek:  14.196,33 EUR

Pesimistični scenarij: 10.937,69 EUR

 

Meni se ne zdi ravno malo

 

Če greš na bolj rizične (več delnic) si pa na cca 16.000


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#502 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 July 2023 - 08:38 AM

Ma meni se zdi bolje 100 na mesec kot nič. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#503 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2023 - 09:11 AM

Narobe si razumela. Meni 100 na mesec ne pomeni nič, če je nizek/srednji riziko in se v vsakem primeru denar oplemeniti, zakaj potem ne vložiti več in kaj potem z ostalimi prihranki, bi bilo moje vprašanje. Drugače še vedno večina ostane na bančnem računu in nisi kaj dosti naredil.

 

Barbarina, na Iliriki sem se zanimala za Modro varčevanje: https://www.ilirika....odro-varcevanje, kjer je večji začetni vložek in potem še mesečni.

Ali pa bi kupila dodatne delnice, zdaj imam Krkine.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#504 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 July 2023 - 09:23 AM

Ja nekdo pa ne more privarčevati več kot to. Ne vem, a ne razumeš, da imajo eni kredit in nižje plače?
  • 0

#505 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2023 - 09:29 AM

Seveda razumem, tudi jaz dolgo nisem mogla čisto nič prišprarat, ampak saj govorim zase, ne za druge? 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#506 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 July 2023 - 09:39 AM

Aja, pisala si v drugi osebi, nisem vedela, da govoriš o sebi.
  • 0

#507 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16921 posts
  • Gender:Female

Posted 14 July 2023 - 09:49 AM

Zakaj ne vložiti več - v mojem in Barbarininem primeru zato, ker bomo v 10 letih potrebovali gotovino za nakup nepremičnine na razpolago. Bom pa vprašala agenta zakaj ravno 10-15 %
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#508 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2023 - 10:00 AM

Ja, točno to me zanima. Ker potem takoj podvomim, če gre res za tako varno naložbo. Jaz sem ful ziheraš glede takih stvari, imam po eni strani raje na banki, kot da bi tvegala. Pa vem, da brez nič ni nič.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#509 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16921 posts
  • Gender:Female

Posted 14 July 2023 - 10:03 AM

Nobena naložba ni 100 % varna, tud na banki ne, tisto pa kot pravim zelo hitro inflacija požira.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#510 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 July 2023 - 10:05 AM

Ampak ne boš pa zgubil denarja. Če daš 100€ tja, ne boš čez eno dobil 80.
  • 0

#511 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16921 posts
  • Gender:Female

Posted 17 July 2023 - 08:00 AM

https://nasmejana.si...e-so-prednosti/

Če prav razumem, je pri trgovanju z delnicami drugačna obdavčitev kot pri zavarovalniških poslih, kar se mi za slednje zdi prednost. Ampak seveda, če skleneš za najmanj 10 let. Na splošno se bolj splača dolgoročno.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#512 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 July 2023 - 01:01 PM

Jaz sem danes dobila obvestilo o dividendah, to mi vsakič polepša dan/teden. :D Pa fajn je, ker je izplačilo vedno v istem mesecu kot dohodnina.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#513 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 17 July 2023 - 04:06 PM

Meni tudi, pa vedno pozabim, da pridejo in sploh ne računam nanje. Letos je bilo pa sploh pozitivno presenečenje 😎
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#514 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 July 2023 - 05:32 PM

Ja 🥳
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#515 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16921 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2023 - 11:44 AM

Epilog glede življenjskega zavarovanja - potem sva se odločila, da skleneva Moj življenjski bonus pri Generaliju, 100e mesečno. Obrestno-obrestni račun se izkaže po 20+ letih šele in nabrano, če nimaš krize, pač pustiš čimdlje notri. Po 25 letih, lahko pustiš glavnico in si izplačuješ mesečno rento ali si daš vse izplačat.

Po 10 letih, če bi želel vzet ven, ne rabiš davka plačat na to. Vendar za 10 let se ne splača tako varčevat, ker si dejansko v minusu zaradi vseh stroškov, ki jih poberejo, prva 3 leta največ.

Ko sem pisala, da je agent priporočal glede mesečnega vložka 10% od prihrankov, niso bili mišljeni prihranki ampak celoten dohodek in smo se očitno sprva narobe razumeli.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#516 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 16 August 2023 - 02:08 PM

Jina, Anouk ali pa katera druga - koliko pa imate teh delnic? Mislim, koliko delnic je sploh smiselno kupit, da imaš potem nekaj od tega? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#517 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 August 2023 - 05:49 PM

Jaz imam Krkine (KRKG) se iz tistih časov, ko so lahko starši ob rojstvu otrok nekaj dobili oz. za nek mali znesek investirali v določena slovenska podjetja, neka taka finta je bila. Takrat sem jih imela 19, potem je pa čez 20+ let vrednost tako narasla, da so vsako razdelili na 10 delnic (nimam pojma, kakšen je uradni izraz za to , lol), tako da jih je iz 19 nastalo 190. Tako da nisem kasneje nič več trgovala, samo dividende pobiram ;) Investiras kolikor lahko pogrešaš, I guess? Pa različne delnice imajo različne doprinose, različne faktorje tveganja itd. Na Nizozemskem ti lahko bančniki sestavijo portfolij (lahko točno določene sektorje ali pač točno določenih ne, če ne želiš vlagat npr. v orožje, fosilna goriva itd.).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#518 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 27 October 2023 - 08:34 AM

Zadnjič sem si prenesla eno brošuro od Vezovišek in partnerji. Itak te potem kličejo, kako se ti je zdelo, pa da ponujajo en brezplačen posvet. Sem si mislila ok, nimam kaj zgubit. Posvet sem si predstavljala precej drugače, predhodno rešiš en kratek vprašalnik, mal pogleda oz pokomentira finan. stanje na podlagi tega, kake so ideje oz želje za naprej. Sem mislila, da bo prostor za kakšna konkretna vprašanja, pa je bolj namen tega da ti predstavijo možnost izdelave osebnega finančega načrta. Načrt stane 770€, najprej plačaš cca polovico, nekje 380, po zaključenem postopku, ti dajo še kao do 30% popusta, tako da te na koncu pride okoli 530€. Potem pa je za spremljanje portfelja smiselno imet še app Moj asistent, ki stane še 26e/mesečno. 

A je katera že kdaj šla na izdelavo? Jaz vedno bolj razmišljam da bi vsaj en del denarja nekam naložila, da ti ga inflacija res ne požre vsega, imam pa čisto premalo znanja za kaj takega. Sam te cene so mi kar divje. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#519 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 15 April 2024 - 08:20 AM

https://www.instagra...mRtMWl4ano4MA==

Tole sem videla prej,ko ste ne dolgo nazaj komentirale.
  • 0

#520 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 April 2024 - 08:24 AM

Malo morgen. :lol:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users