Jump to content


Photo

stanovanja za študente


  • Please log in to reply
392 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 18 July 2007 - 07:59 PM

No, ena tema, ker bi lahko vsi, ki morebit kj veste o kakem ugodnem oddajanju stanovanj sem dali kake podatke..
Nas je kar nekaj, ki bomo stanovanje rabili..in verjetn se tukaj od tolkih forumovcev tudi najde kdo, ki ve za kako ugodno-in obenem urejeno stanovanje. Po možnosti ravno zaključujete študij in bi vas samo zamenjali..

Torej, upam da bo kj- jaz bom tudi rabila stanovanje v lj, a kdo ve kj za to območje?(no vsaj upam da bom sprejeta-izvem v teh dneh..).


..aja pa teme nisem dala pod mali oglasi, ker se mi nekak zdi da bolj spada sem... lahko hkrati poveste kaj o svojih izkušnjah z lastniki vašega stanovanja v času študija.. itd itd.. Tko da, naj bo tema mal širša kot le "oglasi"..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 July 2007 - 08:07 PM

klik klik klik

Meni fine povezave. Vso srečo !
  • 0
Viens, reste ici!

#3 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 18 July 2007 - 09:14 PM

So pa res fajn tele povezave... hvala Ana!
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#4 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 July 2007 - 02:30 PM

Sedaj, ko je uradno, da bom jst letos v ljubljano prišetala, se pa tudi sama zanimam za stavnovanje. V bližini Biotehniške fakultete v Rožni dolini. Če katera potrebuje sostanovalko oziroma ve za stanovanje tam, pliz kontaktiren ;) .


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#5 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2007 - 03:15 PM

Poglejte še oglase na salomonu. Priporočam, da kupite žetone in gledate oglase preko interneta, tako lahko vidite oglas še preden izide v časopisu.
Jaz sem tako našla stnovanje kakih 600m zračne linije od faksa (biotehniška), mislim da pride po ulicah cca 5minut hoje. Bom pa skupaj s fantom.

Ko kličete ponudnika stanovanja vprašajte za najemnino, varščino, stroške (kaj vključuje in kolko približno znašajo - ponavadi so okoli 10k sit), kako ogrevajo (+če je treba pozimi več plačat), kako je s souporabo (študenti, lastnik, sam), kakšna je opremljenost, za naslov in se zmanite kdaj prit pogledat.
Nujno preverite oddaljenost od faksa, avtobusne postaje, trgovine. (Za čekirat oddaljenost od faksa priporočam NVatas)

Recimo če greš na BF glej, da imaš blizu stanovanja bus 14 (načeloma je uporabna tudi 6ka - samo rabiš več hodit). Prestopanje in vožnja na drug konec ljubljane vzame ogromno časa. Fant se je lani vozu 45minut v 1 smer.
Kot sem gledala stanovanja je nekje normalna cena okoli 40k sit (z vštetimi stroški). Moje skromno mnenje je, da nihče ne rabi nekega luksusa in kar je nad 45k/osebo je ali nateg ali preseravanje študenta. Jaz bom plačevala 135€/osebo z vključenimi stroški, ni ful luksuzno, mi pa ogromno pomeni bližina faksa, trgovine in avtobusne.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#6 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 20 July 2007 - 05:02 PM

na bolhi je tudi polno oglasov

www.bolha.com

(dans neki ne dela)
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#7 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 July 2007 - 06:08 PM

Fant se je lani vozu 45minut v 1 smer.

Hm, to se mi ne zdi veliko. ermm.gif Jaz sem mela do šole ok. pol ure (bus, prestopala), zdaj do faksa bo enako, kakšnih 45 min. Je pa odvisno od prometa, itak. Verjetno bi z avtom prišla komajkaj prej. hmm.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#8 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 21 July 2007 - 09:26 AM

Hm, ti si drugače iz Ljubljane ne? smile.gif
Očitno si navajena presedet dolgo časa na busu, pri nas je absurd že 20 minut.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#9 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 July 2007 - 09:58 AM

Ja.
Ma ne vem, sem navajena I guess. ermm.gif Sošolec se je vozil iz Tržiča - dobri 2 uri. ohmy.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 July 2007 - 12:09 PM

Punce, ne se pritoževat. Jaz imam od doma do svojega faksa 45 minut minimalno z avtobusom, če grem na tisto številko, na kateri ne rabim prestopit. Pa sem doma v delu Maribora, ki je relativno blizu centru mesta. Problem je, da je moj faks na odročni lokaciji. Tako da hvalabogu za avtomobile. smile.gif
  • 0

#11 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 July 2007 - 01:06 PM

Tistim, ki niste iz LJ se jako splača vzet študentca, ker načeloma v teh stanovanjih dobesedno odirajo študente, nekateri so tudi stisnjeni po sobicah kot sardele. Je pa ful odvisno na kaj naletiš, jasno, lahko dobiš super ponudbo.
Rožna je pa, kolikor vem dost draga, center prav tako.

Pa jaz ko sem se še peljala z avtobusom sem ob ničlem prometu rabla 30-40min, ko je bla pa gužva pa celo več kot uro.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#12 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 21 July 2007 - 01:49 PM

Do 30-45 minut voznje do faksa je cist prebavljivo. Jaz sem bla v bezigradu, se usedla na 14 in se furala minimalno 30 minut do faxa (BF). In to je blo čist kul.
  • 0

#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 July 2007 - 02:03 PM

Ja, sej, jst sem pa v Črnučah, fax mam pa skoraj čisto na koncu Viča.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 21 July 2007 - 06:58 PM

Jst mam pa hvalabogu že vse zrihtano biggrin.gif Živela bom pri prijateljci, ki ima v lj stanovanje. Najemnine ji ne bom rabla plačevat, samo stroške, mela bom svojo sobo in menda 5 min z busom do faksa. Pa še interšpar imamo menda 5m proč biggrin.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#15 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 21 July 2007 - 07:07 PM

Jaz sem ta teden šla na lov za stanovanji... in sem našla nekaj idealnega-kakih 300 metrov stran od faksa; na puhovi ulici -pa tudi moja frendica je dobila v isti ulici, tko da sem vsa navdušena.. Je pa stanovanje v celoti prenovljeno, pa zlo se mi dopade res smile.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#16 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 July 2007 - 07:13 PM

Kakšne kvadrature pa so v povprečju ti študentski flati?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#17 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 July 2007 - 09:20 PM

*simoncy* boš sama živela ?
  • 0
Viens, reste ici!

#18 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 July 2007 - 09:46 PM

QUOTE(Jinadaze @ 21. 7. 2007 - 20:13) View Post

Kakšne kvadrature pa so v povprečju ti študentski flati?


čisto odvisno - imaš tudi večsobna stanovanja (več kot 80 kvadratov, recimo), da greš za cimra ali pa solo enote - garsonjere in enosobna, če hočeš bit sama - ampak je cena temu luksuzu primerna. recimo za sobo v večsobnem stanovanju bi plačevala 150-200 €, za garsonjero so pa tam od 300 € cene - okvirno.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#19 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 21 July 2007 - 10:00 PM

Ana, nene, 4 bomo v stanovanju.
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#20 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 July 2007 - 10:09 PM

Aha. Fajn. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users