Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#901 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15055 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 18 March 2013 - 07:20 PM

ups, sorry sem našla odgovor ;)

 

kje pa te jogurte lahko dobim, anouk?


  • 0
 

#902 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 March 2013 - 07:21 PM

V vseh supermarketih.

http://www.cudovita....ic=1335&page=77


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#903 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 March 2013 - 07:25 PM

ups, sorry sem našla odgovor ;)

 

kje pa te jogurte lahko dobim, anouk?

 

Jaz sem jih pred pol leta videla po vecjih Intersparih, za kaksne bolj azurne informacije se bos mogla pa na koga drugega obrnit ;).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#904 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 March 2013 - 07:46 PM

Se en nezanemarljiv del veganstva

 

Veganism is a social justice issue


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#905 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 March 2013 - 11:27 AM

uf jaz sem naredila ful štalo, ko sem zadnje dni dvakrat na dan jedla kruh in zdaj imam tako (warning- TMI!) blato da komaj grem na wc, tako je trdo :S

mogoče bi si pa sama lahko spekla kruh in notri dodaš do 20% kokosove moke ... vsebuje zelo veliko vlaknin ...


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#906 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82456 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 March 2013 - 03:41 PM

Why Do Vegetarians Live Longer?


  • 1

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#907 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 March 2013 - 07:17 AM

Komentarji? :)

 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#908 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 March 2013 - 11:19 AM

576976_536997269676130_1299610490_n.png

 

U.S. Vegan Population Doubles in Only Two Years!

According to a new Harris Interactive study commissioned by the Vegetarian Resource Group, the number of vegans in the United States has doubled since 2009 to 2.5% of the population. An amazing 7.5 million U.S. citizens now eat vegan diets that do not include any animal products – no meat, poultry, fish, dairy or eggs. Close to 16 million, or 5%, identify as vegetarian, never eating meat, poultry or fish.

If this rate continues, vegans will be 10% of the U.S. population in 2015, 40% in 2019, and in 80 % in 2021! This would mean an end to the exploitation and suffering of billions of farmed animals. The study also revealed that 33% of U.S. citizens are eating vegetarian meals a significant amount of the time and ordering vegetarian meals at restaurants, though they are not vegetarians. That is over 100 million people, one third of the country!

Interestingly, the demographic breakdown of the study discovered that it was equal percentages of Democrats and Republicans eating vegetarian. Perhaps these two parties CAN agree on something- the vegan lifestyle is healthy and compassionate. Conscientious eating is going mainstream so if you haven’t already, reduce or eliminate your consumption of animal products- everyone’s doing it! 

Source :: http://www.idablog.o...only-two-years/


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#909 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 20 March 2013 - 03:17 PM

Samo ne verjamem, da se bo trend tako strmo nadaljeval.

 

Da še jaz malo napišem kako mi gre :). Kot sem že rekla, ne opazim velike razlike pri kuhanju in prehranjevanju nasploh. Edino problem bo, ko sem povabljena na krst in vem, da ne bo nič za mene, ker še za vegi meni ponavadi spohajo sir. Tak da se bom probala čim bolj doma najest in si celo s sabo kaj prinest. Drugič pa bo drugačna izkušnja zame ta petek, ko gremo ven jest za en rojstni dan. Sicer gremo (zaradi mene :D) v gostilno, kjer imajo vse in sem razmišljala, da bi si naročila pz testenine s paradižnikovo omako in zraven solato. Pz testenine so po navadi vse brez jajc, v paradižnikovo omako pa verjetno ne tlačijo sira, ne? Bom še vprašala za vsak slučaj. Ker recimo pico brez sira bi mi bilo greh jest :D. Potem si jo res raje doma naredim s tem veganskim sirom.

V glavnem, čist v redu se počutim. Tudi opažam, da pojem manj take "mimogrede" svinjarije. Recimo na sejmu v soboto so delili palačinke in bi jo sigurno pojedla prej, zdaj pa sem recimo nafehtala pri enem štantu jabolko :). To se mi zdi ful boljše. Vse je manj redilno. Celo moram mogoče "pazit", da dovolj pojem, ker zelenjava ni kalorična.


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#910 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 March 2013 - 04:55 PM

Ja, vprasaj glede sestavin (jaz bi vprasala tudi za testenine), pa omeni, da ne bi zelela notri kakih mlecnih izdelkov. Paradiznikova omaka z grahom/gobicami/... cist ok izpade.

Kaksna rizota tudi ne bi smela bit problem (z zelenjavo, gobicami), navadno imajo kaksne sojine polpete tudi na zalogi ipd.

 

Jaz sem pri takih vnaprej planiranih stvareh kot so rojstni dnevi zunaj ipd. kar poklicala slavljenca/organizatorja in pojasnila, kaj in kako (tudi ponudila, da sama kaj prinesem v vecjih kolicinah, da je za delit z drugimi), pa tudi v restavracijo sem ze klicala glede njihove ponudbe in moznosti adaptacije menija z zamenjavo dolocenih sestavin (od zacetka zna bit nerodno razlagat, ampak navadno se vedno manj, kot v druzbi, ko je 20 parov oci vate uprtih ;)), ampak jaz se vedno opomnim, da se mi ne rabi bit nerodno, kot mi tudi ne bi bilo treba, ce bi bila npr. na nekaj alergicna. Na koncu je vedno fajn izpadlo, ker so se ful potrudili, in dalec od tega, da bi bila napol lacna ob eni bogi solati).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#911 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6697 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 20 March 2013 - 06:52 PM

Pri rižoti pazite, ker jo ponekod delajo na maslu. 


  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#912 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82456 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 March 2013 - 07:51 PM

Pa splošna 'skrivnost' kuharjev je, da namesto olja uporabljajo maslo, ker je (baje) tako jed bolj okusna. ;)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#913 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 March 2013 - 08:35 AM

http://www.thegatesn.../Future-of-Food


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#914 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 March 2013 - 05:01 PM

When someone says "I'm vegetarian, but I eat fish"
I always reply "what a coincidence, I'm heterosexual but I eat dick.''


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#915 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22348 posts
  • Gender:Female

Posted 23 March 2013 - 06:47 PM

mogoče bi si pa sama lahko spekla kruh in notri dodaš do 20% kokosove moke ... vsebuje zelo veliko vlaknin ...

Ja, ravno zadnjič mi je na Altermed sejmu pri eni stojnici možakar razlagal, kako veliko vlaknin ima kokosova moka in da se jo uporablja tako, da jo nekje 15, 20 % dodaš navadni moki.

 

Nekaj strani nazaj je bilo tudi govora o tem, da ti v restavracijah nič ne znižajo cene, če rečeš, da katere sestavine ne bi imel. Sem se spomnila na to, ko smo šli enkrat na pico in je kolegica, ki je bila takrat veganka, naročila zelenjavno pico brez sira in je namesto sira naročila malo več druge zelenjave. Na koncu je njena pica stala skoraj enkrat več kot naše, ker so ji tiste preostale vrste zelenjave računali kot dodatke. To mi je res mimo.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#916 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 March 2013 - 07:34 PM

A res? No, to je pa res grdo od njih.

 

Sem pa tudi sama zadnjič naročila pico brez sira, in sem prosila, če lahko moj sir dajo na fantovo pico, pa tudi mislim, da me niso upoštevali. Pač prišparali so nekaj sira. 

Tudi več zelenjave mi niso dali. :)

 

Jaz se trudim res skoraj nič jesti zunaj, ampak nimaš kaj, včasih je pač neizbežno. 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#917 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 23 March 2013 - 09:44 PM

Jaz sicer ful malo jem zunaj, bi pa še enkrat priporočala Ajdovo zrno na Trubarjevi.


  • 0

#918 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 24 March 2013 - 08:14 AM

O super, bom imela v mislih, ko bom naslednjič v centru. Pa tudi v Govinda's še nisem bila. Ob priliki. 

Če že plačam, bi rada vsaj kaj dobrega pojedla oziroma se najedla. :)

 

Aja, kupila sem tudi kvasove kosmiče, in so mi full dobri, vzela sem pa od Dr.Ritter. :)

 

 

Članek s slikami!!! (v francoščini) 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#919 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 March 2013 - 01:47 PM

Ne vem, kam naj drugam tole nalepim:

 

Donaldson.JPG

 

Predavanje in predstavitev knjige Zoopolis

 

 

Polemična knjiga Zoopolis je prispevek k politični filozofiji na področju človekovih pravic, ki jih Kymlicka s soavtorico Sue Donaldson v tem prelomnem delu prenaša na živali. Udomačene in divje živali, kakor tudi »vmesne«, človeku prilagojene prosto živeče vrste, Zoopolis prepričljivo vzporeja z odnosi v človeški politični skupnosti, in se zavzema, da bi od človeka odvisne domače živali dobile najosnovnejše državljanske pravice, medtem ko bi divjim živalskim vrstam priznali suverenost neodvisne skupnosti, preostalim pa status, podoben migrantskemu. Gre za enega najpomembnejših prebojev v razmisleku o človekovem odnosu do živali v zadnjih desetletjih, ki ni le fascinantna teorija, ampak tudi utemeljen in izvedljiv program. Zoopolis končno prestavlja razpravo o človekovem odnosu do živali iz polja etike in morale v politologijo in se vpisuje v nabor novih političnih teorij in pojavov, ki osmišljajo človekovo vpetost v ekosistem, kot so teorije globokega in zelenega državljanstva, izrecna ustavna zaščita žive narave v nekaterih državah ali stranke, ki postavljajo odnos do živali v vrh svoje politične agende. 
 
Predogled knjige:

  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#920 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 March 2013 - 03:07 PM

581794_557355674295919_1548040367_n.jpg


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users