Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#881 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 March 2013 - 11:36 AM

luci, morda ves, za kaksne preiskave je tocno slo? Me zanima, kaksni faktorji so za tem in kako te povezave delujejo, pa ne morem nic pobrskat brez konkretnih kljucnih besed :/.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#882 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 18 March 2013 - 11:45 AM

Ej ne vem točno, vem pa da sem šla v Lj na preiskave in vem, da je trajalo skoraj cel dan, pa večina ljudi tam je bilo takih, ki so preboleli raka ali pa so bili po terapiji itd, ker so tud mene spraševali, če sem imela raka, levkemijo ali če sem končala s kako terapijo.

 

V glavenm drugega razloga za moje stanje kot, da so okrivili mojo prehrano, niso našli. Pa po pravici sem vesela, daje temu tako.


  • 0

#883 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 March 2013 - 11:47 AM

Aha, razumem. No, ce bos imela priliko koga povprasat, kaj vse so testirali, se priporocam za informacije.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#884 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 18 March 2013 - 11:59 AM

Velja


  • 0

#885 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6694 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 18 March 2013 - 12:50 PM

No, to je nekaj v zvezi z mojim razmšljanjem, ker dejansko bi 99% ljudi ob takšni prehrani imeli normalno "zdravje", določene izjeme pa seveda ne. Ista fora, ko sem že pisala, v začetku nosečnosti sem prav hrepenela po svežih paradižnikih, solati in podobno, pa ni nič ostalo v meni. IN sem hujšala. Jedla sem pa potem kruh (obvezno bel) in sir. Pa kao velja prepričanje, da telo samo pove kaj potrebuje :S Jaz sem prepričanja, da ni ultimativnega plana za vse. 


  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#886 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 18 March 2013 - 01:14 PM

Sigrurno, da ne se preveč razlikujemo. No jaz bi dodala, da takrat ko so me poslala na tiste dodatne krvne preizkave, so mi predhodno naredili še gastroskopijo, da slo lahko izključili, da slučajno tu ni problem (ker sem imela tud z želodcem probleme in črevesjem), da bi imela kaj, zaradi česar bi lahko izgubljala kri in na kolonoskopijo sem morala iti, seveda so bile tudi druge zadeve zraven. Na koncu, ko je bilo vse to izključeno, so me pa potem še na dodatne krvne preizkave poslali. Meni se je organizem oz. sistem lepo po vrst začel podirat in tega si res ne želim, da se kdaj še ponovi.


  • 0

#887 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 March 2013 - 01:19 PM


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#888 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 March 2013 - 01:27 PM

OMSM (Oh My Scientific Method) :lol1: 

Me cisto spomni na raznorazne tumarije z WeAreChange - zdaj vsake kvatre celo navedejo kak znanstveni clanek, ampak zakljucke in implikacije pa kar po svoje napisejo (brez kake konkretne logike - to je moja beseda dneva ocitno -, kar tako malo pocez, karkoli pac je voda na njihov mlin). Take zlagane polresnice, da sem se kar za glavo prijela - sploh ne ves, kje bi zacel. Taka kvaz 'znanost' me pa res pogreje. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#889 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 March 2013 - 01:49 PM

Debatni večer: Veganstvo + veganske delavnice

12 April at 19:00
Mladinski center Krško
 
480_4456907545619_281654218_n.jpg
 
V Mladinskem centru Krško znanec organizira debatni večer na temo veganstva. Toplo vabljeni vsi vegetarijanci, vegani in ostali zainteresirani, še posebej pa tisti, ki znate naš način življenja predstaviti na kulturen, odprt način. Tema pogovora bo tekla o veganstvu, zdravi prehrani, prehrambeni industriji, naravi, biti živih bitij, kulinariki, ...

  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#890 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 March 2013 - 02:21 PM

No, da javim še lasten kiks: včeraj sem pila belo vino, Malvazijo, od Vin Koper, in sem sedaj ugotovila, da ni vegansko. Ne morem verjeti na kaj vse je treba biti pazljiv.  :cry1:

 

Sicer se ne sekiram preveč, je pač to lekcija za naprej.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#891 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25691 posts
  • Gender:Female

Posted 18 March 2013 - 02:43 PM

kaj ga pa dela ne-veganskega?


  • 0

#892 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 March 2013 - 02:48 PM

Pri filtraciji vina se uporablja želatina.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#893 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25691 posts
  • Gender:Female

Posted 18 March 2013 - 02:49 PM

ja buhpomagi, zakaj je pa to treba :roll:


  • 0

#894 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 March 2013 - 02:49 PM

Ja, tako je. Njihova rdeča so pa veganska. ;) Ančka, se isto jaz sprašujem. ;)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#895 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 March 2013 - 02:54 PM

+1 ;) (Ceprav meni nobeno vino/pivo ravno ne disi - enkrat sva imela v hladilniku kake 4 mesece odprto eno pivo, potem sem imela pa en dan cistilno akcijo in je vsebina romala v WC : D). 

 

P.S.: Tam pod sliko potic na FB VI je tudi moja mami nekaj komentirala, in zdaj spodaj vidim repliko v stilu 'Ko bi vsi Skofje pekli veganske potice ... :)' :D


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#896 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 March 2013 - 03:03 PM

^^ Haha. :) Samo res.

 

Jaz doma alkohola sploh nimam oziroma ga ne pijem, včeraj pa sem, da sem nazdravila. No, 2 litra sva dobila še za darilo, ampak to bo pač šlo naprej, ni panike. ;)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#897 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 18 March 2013 - 03:22 PM

Sigrurno, da ne se preveč razlikujemo. No jaz bi dodala, da takrat ko so me poslala na tiste dodatne krvne preizkave, so mi predhodno naredili še gastroskopijo, da slo lahko izključili, da slučajno tu ni problem (ker sem imela tud z želodcem probleme in črevesjem), da bi imela kaj, zaradi česar bi lahko izgubljala kri in na kolonoskopijo sem morala iti, seveda so bile tudi druge zadeve zraven. Na koncu, ko je bilo vse to izključeno, so me pa potem še na dodatne krvne preizkave poslali. Meni se je organizem oz. sistem lepo po vrst začel podirat in tega si res ne želim, da se kdaj še ponovi.

 

Jaz sem imela vse super. Kri odlična in vse preiskave OK. Kaj mi to pomaga, če sem se počutila za en k****? 


  • 0

#898 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15028 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 18 March 2013 - 06:53 PM

uf jaz sem naredila ful štalo, ko sem zadnje dni dvakrat na dan jedla kruh in zdaj imam tako (warning- TMI!) blato da komaj grem na wc, tako je trdo :S

 

Moram več kosmičev bom si kupila zdaj mleko.

 

katero mleko je najboljše, za ovsene kosmiče (pa ne bi sojinega)...Al pa za muslije?

 

Al pa kateri jogurti pridejo v poštev...provamel?jaz bi kaj takega ko ni notri soje ker ne smem dodatnega estrogena.


  • 0
 

#899 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 March 2013 - 07:17 PM

Prešaltaj temo, je bilo ene 18× napisano v zadnjem mesecu najbrž. :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#900 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25257 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 March 2013 - 07:18 PM

Ja, daj malo po temi pobrskaj. Glede jogurtov pa verjetno ostanejo edino Wot No Dairy?, ki so iz grahovih beljakovin. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users