Jump to content


Photo

Nega mešane in / ali mastne kože


  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1361 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 November 2017 - 05:00 PM

Katera pa je to napisala? :) Meni je absolutno pretežka edino za poleti čez dan. Imam pa normalno kožo, ampak zdaj ji tudi jaz dodajam TF in mi je ravno prav. 

Meni se ne zdi primerna ne za suho in ne za mastno kožo, ampak nekaj vmes, torej normalno do mešano. Prav tako ne bo čudežno odpravila suhe povrhnjice, je potreben še kakšen korak v negi več.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1362 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16118 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 November 2017 - 05:03 PM

Po pisanjih in hvaljenju sem nekako imela v glavi da gre precej hranljivo kremo, tako da je bilo potem precej razočaranje. :D


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1363 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 November 2017 - 02:37 PM

Jaz imam eno blont vprašanje. Sem sicer iskala po netu, ma ni meni zadovolljivega odgovora.

 

Torej BHA kisline.

Naj bi pronicale globoko v kožo in tam raztopile nepravilnosti.

Kaj pa to pomeni v praksi? Zasledila sem namreč, da se ogrcev ne bi smelo stiskati, ker se pora na tak način razširi? Ampak kako pa ga potem dobiti ven, BHA kislina ga najbrž ne bo raztopila in odplaknila? Torej uporabljamo BHA kisline za preprečevanje nastanka novih nepravilnosti ali lahko pričakujemo, da bodo te kisline raztopile že obstoječe nepravilnosti?


  • 0
Viens, reste ici!

#1364 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 04 December 2017 - 11:20 AM

Ana, kolikor je meni znano in iz mojih izkušenj se ogrcev brez stiskanja ne boš znebila. Salicilna pomaga, raztopi, omehča, upočasni nastajanje novih, ne bo jih pa odplaknila, kot si že sama ugotovila.
Lahko pa, da česa ne vem, nova (spo)znanja vsekakor dobrodošla.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1365 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 04 December 2017 - 05:27 PM

Isto sem se že sama spraševala. :D 

A se ni vedno pisalo, da se obstoječih ogrcev ne da znebiti brez stiskanja? Se mi zdi, da se šele zdaj piše o tem, da naj se ogrcev ne bi stiskalo, ali samo jaz tega nisem vedela?

Sama sem sicer nekaj časa redno uporabljala AHA kislino, BHA pa občasno, zdaj pa Belakne in občasno vmes AHA ali BHA. Ogrcev nimam nič manj. Ampak jaz ne zdržim, da jih ne bi stiskala. Ne morem si pomagat, če vidim tiste zrele črne pike, da bi pustila pri miru.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1366 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 December 2017 - 05:30 PM

Ogrce lahko stiska samo dobra kozmetičarka, same si s tem naredite več škode kot koristi. Pora se s stiskanjem trajno poškoduje in je zato videti večja. 

Jaz nimam več ogrcev, odkar uporabljam Belakne in C-vitamin, kombinacija retinoidov s C-vit je nasploh najbolj učinkovita.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1367 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 December 2017 - 05:33 PM

Torej so ti ti izdelki ogrce odplaknili? Ali si šla h kozmetičarki, da ti jih je stisnila? 


  • 0
Viens, reste ici!

#1368 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 04 December 2017 - 05:36 PM

Ko je enkrat črno in veliko je konec. Nobena kislina tega ne ubije. Za to rabite dobro kozmetičarko (pa tudi ona ne sme stisniti dobesedno vsake pore na obrazu, ker to je pri mastni seboreični koži naraven proces in se tega ne znebiš trajno z ničemer). Jaz grem enkrat na dva meseca, vmes pa vzdržujem z visokim % mandelične.

Pač za prvič priporočam profesionalno čiščenje in če tega ni veliko in ste dovzetne za zdravljenje z retinoidi ali kislinami in niste občutljive na komedogene sestavine, se to da dolgo vzdrževati.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1369 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 December 2017 - 05:37 PM

Nisem stiskala, pore so se mi same očistile in ne mašijo se mi več. Ampak teh črnih velikih ogrcev nisem nikoli imela.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1370 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 04 December 2017 - 05:42 PM

Jaz po uporabi Belakne opažam, da so ogrci nekako bolj mehki, pač lažje se jih iztisne. Ni pa jih čisto nič manj. Hmm, mogoče bi pa bilo za it v kakšen salon.

To je pa sigurno razlika, če jih itak že prej nisi imela veliko. Jaz jih imam za moje pojme precej. Niso sicer ravno tisti ogromni in mastni, imam pa črne pikice po nosu, na bradi, čelu, na licih ob nosu, ma skoraj po celem obrazu.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1371 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82348 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 December 2017 - 07:01 PM

Sem jih imela po skoraj celem obrazu, ampak ne velikih črnih. Take se še najlažje odstrani, že z dvojnim čiščenjem veliko narediš.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1372 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17787 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 20 December 2017 - 12:43 PM

Jaz imam občutek, da mi ta DermaE krema maši pore. Ful sem dobila mozoljev po licih, odkar jo uporabljam + pore na nosu imam ful grde, kot nikoli prej. Sedaj je nekaj časa ne bom uporabljala, da vidim, če je to to ali je samo čokolada kriva. :)


  • 0

#1373 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 24 December 2017 - 04:14 PM

Glede ogrcev - jaz imam že od nekdaj na T predelu velike, črne, na čiščenje grem občasno h kozmetičarki, vmes stiskam sama. Stanje vzdržujem oz. omilim s salicilno kislino (v kremi za obraz), krtačo za obraz, mehanskimi peelingi, obliži za nos (s salicilno kislino). Stanje je veliko boljše, kot če vsega naštetega ne bi uporabljala, ni pa, da bi ogrci čudežno izginili.
Mami ima enako kožo kot jaz, s tem, da si pomoje v življenju ni stisnila mozolja in/ali ogrca na obrazu. Pa je njen T predel enak mojemu, ne bi mogla rečt, da so moje pore zaradi stiskanja kaj večje/vidnejše.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1374 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 09 January 2018 - 09:32 PM

A je katera že bila na čiščenju kože - ogrcev z ultrazvokom? Sem vprašala v enem salonu glede čiščenja in so mi rekli, da priporočajo klasično čiščenje, v kombinaciji z ultrazvočnim čistilcem.
Aja, pa koliko plačate v salonih za čiščenje?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1375 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 11 January 2018 - 08:46 AM

A je to tista lopatka? Pomojem cist bv. Meni je vsec klasicno, vse z roko (ne maram, da mi recimo s paro odpira pore). Placujem 35, obrvi vstete.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1376 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2018 - 01:29 PM

Podgana, zakaj ne odpiranja por s paro, ni boljše, kot da ti dela “na suho”?
Tudi jaz plačam nekaj podobnega za klasično storitev z urejanjem obrvi.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1377 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 11 January 2018 - 02:44 PM

Včasih dodajo pari dišavo in dobim migreno oz. nasploh jo lahko dobim tudi samo od vročine. Zelo mi izsuši, razdraži in kapilare lahko popokajo. Meni prej naredi masažo in se koža segreje ter pore ''odprejo''.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1378 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2018 - 02:50 PM

Razumem, hvala!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1379 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 12 January 2018 - 08:50 AM

Ja, to je neka lopatka oziroma ploščica. Čisti pa z mikrovibracijami. Jaz sem sicer prvič slišala za to. Piše, da ne povzroča poškodb kože, po čiščenju pa tudi nisi nič rdeč, kot pri običajnem stiskanju. Jaz bi pa mogoče poskusila. V tem salonu, kjer sem vprašala, računajo 40 € za to.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1380 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 16 January 2018 - 10:45 AM

Jaz imam občutek, da mi ta DermaE krema maši pore. Ful sem dobila mozoljev po licih, odkar jo uporabljam + pore na nosu imam ful grde, kot nikoli prej. Sedaj je nekaj časa ne bom uporabljala, da vidim, če je to to ali je samo čokolada kriva. :)


Barbarina, kaj si ugotovila, ti je Derma E mašila pore ali je bilo naključje?

Jaz sem si pa tokrat kupila kar od Biobaze obnavljajočo kremo z mimozo. Sem imela enkrat prej tester in mi je bila ok.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users