Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2075 replies to this topic

#1061 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 11 December 2017 - 02:17 PM

Se mi je zdelo, da je tako, ja :)
  • 0
 

#1062 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82177 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 December 2017 - 06:32 PM

Zanima pa me primerjava te kreme Airol z 0,05 % tretinoina in Belakne. Vem, da gre za različne učinkovine, ampak a bi se lahko reklo, da je ta krema bolj agresivna/močna kot Belakne, je treba biti bolj previden pri uporabi, ali sta tam tam?

 

Mene tudi to zanima. Podgana? :oops:


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1063 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22286 posts
  • Gender:Female

Posted 11 December 2017 - 06:34 PM

^ Se pridružujem. :D A je tretinoin ful bolj učinkovit od retinoidov? Priznam, da se še nisem poglabljala v razlike...

A Airol tudi druge lekarne v Italiji prodajajo brez recepta? Npr kje blizu čez mejo, npr Gorica ali Trst?

Jaz imam še eno tubo in pol Belakne za porabit, kar bo dovolj za to sezono. Za naprej pa razmišljam tudi jaz o nabavi Airola.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1064 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 11 December 2017 - 08:05 PM

Tretinoin je retinoid. Najmočnejši topični. Naslednja stopnja je oralni. Je naraven, medtem ko je adapalen sintetičen. Adapalen je milejši in ne deluje na vse receptorje v koži, ki spreminjajo gene expression oz. na manj njih kot tretinoin ali celo retinaldehyde. Rezultati bodo, ampak kasneje in ne tako veliki.

Iz osebnih izkušenj pa lahko rečem, da mi je Belakne veliko bolj agresiven in iritacija večja. Airola sicer nisem imela nikoli, ampak ni razlik.

 

Marmelada, ne vem. Nekdo je nekoč :D dobil v Opčinah. Potem pa ne več. Dobi se v Avstriji nekje čez mejo, ampak se niti slučajno ne morem spomniti kje.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1065 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82177 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 December 2017 - 08:28 PM

Hvala! :) Meni Belakne drugače čisto nič ne draži ali izsuši kože, tudi če ga uporabljam vsak dan pozimi. To odkar uporabljam Tetraforce, prej je bila obvezna krema čez pa še to sem ga uporabljala samo vsak drug dan. Ne vem, če sem pripravljena na intenzivnejše luščenje.   


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1066 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 12 December 2017 - 12:43 PM

Jina, pa saj ni nujno da bo intenzivnejse? Sej je koza ze navajena mal bolj agresivnih stvari. Jaz bom pocasi zacela trikrat tedensko, torej vsak drugi dan, pa imam obcutek da zaradi pocasnega in postopnega uvajanja se da kar izognit kaksnim hudim reakcijam koze...
  • 0
 

#1067 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 16 December 2017 - 09:50 AM

Jaz sem v prejšnji rundi od The Ordinary-ja naročila c-vitamin, matrixyl in pa niacinamide.

 

1. mi je bil super in sem ga že porabila nekaj tednov nazaj, drugi brezvezen in mi stoji, tretji pa mi je tako kot Ani kožo preveč izsušil in sem ga nehala uporabljati.

 

Tako da sedaj po nekaj tednih, k sem bila brez C-vitamina, se je poznalo, da sem slabšo kožo dobila, zdaj v drugi rundi sem pa naročila ponovno C-vitamin, mlečno kislino in retinol 0,5 v squalenu. 

 

Zaenkrat sem retinol 3x uporabila, pa se nič ne luščim. Uporabljam en dan zvečer mlečno, en dan retinol, zjutraj pa c-vitamin in kremo čez.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1068 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 18 December 2017 - 11:26 AM

Glede Tetraforce bom pa poročala, zaenkrat mi je super. Ampak kot praviš, nekih čudežnih rezultatov na že tako lepi koži ne more biti. Uporabljala bom 2-3 kapljice vsak drugi dan, tako da naj bi mi zdržal 6-8 mesecev.

 

Jina, nanašaš Tetraforce samostojno (in kremo čez), če prav razumem?

Jaz sem začela čez vikend (samostojno, 2-3 kapljice), vsak večer, prvi učinek je zelo mehka koža, na dolgi rok pa ciljam na bolj izenačen ten (pigmentni madeži) in omilitev gub.

Če ne bo negativnih reakcij kože v času testiranja, si bom omislila veliko embalažo, sem še vedno za delitev, če bo (še) katera za. : )

 

 

 

Uporabljam pa sedaj kakšen mesec tudi tole olje na pigmentnih madežih in se mi zdi, da so nekoliko zbledeli, dobro se obnese tudi pri suhi koži na telesu:

 

https://www.lekarnar...nego-koze-60-ml


  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1069 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82177 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 December 2017 - 11:33 AM

Ne, na hrbtni strani dlani ga zmesam s kremo, vsakic pred nanosom. :) Sicer nimam obcutljive koze, ampak pri samostojni uporabi TF sem na zacetku dobila reakcijo, ker je tako koncentriran.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1070 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 18 December 2017 - 01:04 PM

A, ok, hvala! : )


  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1071 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82177 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2018 - 04:45 PM

Tistim, ki si boste delile Tetraforce priporočam, da obe polovici prelijete v novo steklenično, ker tako nekvalitetne embalaže pri kozmetičnih izdelkih (sploh high-end) zlepa ne vidiš. Sem brala, da dobivajo pritožbe čez kapalko, ki se je tudi meni iztaknila in v tem primeru si upravičen do čisto novega izdelka. Jaz sem jo sicer sama popravila, se mi je pa to večkrat zgodilo kljub temu, da sem z njo ravnala pazljivo. Še TO ima veliko bolj kvalitetne embalaže.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1072 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 11 January 2018 - 04:52 PM

Pa tok enih govoranc o najboljši možni embalaži na trgu...  :D 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1073 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82177 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2018 - 04:59 PM

Steklenička mogoče, kapalka pa ni vredna 5 centov. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1074 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 11 January 2018 - 08:22 PM

Jaz sem že razmišljala o tem, kam v primeru deljenja sploh preliti.
Mene je razočarala embalaža vzorca Tetraforce - proizvod naj bi uporabljal po kapljicah, v izliv na embalaži pa spraviš mezinec.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1075 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22286 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2018 - 12:53 PM

Fiona, si dobila Airol iz Italije? Kakšni so vtisi?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1076 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 14 January 2018 - 02:11 PM

Zdaj ga upprabljam vsak drugi dan...nic ne drazi koze, obcasno ko si dam gor sqvalane vidim da se malo luscim...pa tisti glow je koza dobila o katerem govori ana. Jaz sem zadovoljna,bom se narocila. Ostalo bom pa z leti opazila, upam :lol:
  • 0
 

#1077 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22286 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2018 - 04:37 PM

Kateri Derma E serum z vitaminom C je tisti, ki ste ga naročale:

- Vitamin C Concentrated Serum

- Hyaluronic Acid Evenly Radiant Brightening Serum with Vitamin C

 

Prvi, a ne?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1078 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 06 February 2018 - 04:39 PM

Ja, prvi :).


  • 0

#1079 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 February 2018 - 04:53 PM

Ve ga uporabljate zjutraj? Meni je drugace ful uredu, ampak ko dam cez primer/spf kremo se mi kr svaljka. :/
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1080 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82177 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2018 - 05:06 PM

Ja. Meni se tudi malo svaljka, kar je še posebej zoprno, ker ga uporabljam predvsem spomladi in poleti (v tistem času, ko imam vsak dan še SPF čez).


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users