Jump to content


Photo

Airbnb, Booking & ostale platforme za rezervacijo nastanitev


  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 May 2011 - 02:41 PM

A pozna katera to stran: http://www.airbnb.com/ ?

  • 0

#2 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 May 2011 - 10:54 PM


Ja. SUPER izkušnje. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 May 2011 - 11:05 PM

A prek te strani sta bila v Parizu?
  • 0

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 May 2011 - 10:41 AM

Ja.
Ti bom kr opisala svojo izkušnjo.
Midva sva razmišljala kje bi spala v Parizu. Pač v Parizu je tako, da so hostli za 20 eur res obupni, za 30, 40 eur pa dobiš dober hostel, ampak si spet deliš kopalnico. Pa sva rekla ok, probajma si najet stanovanje! smile.gif Najprej sva izbrala en flat, malo oddaljen iz čistega centra, ker je bila to seveda cenejša varianta. Plačala bi 110 eur na osebo za 5 nočitev. Imela bi svoje lastno stanovanje za pet dni. Jaz sem že vse plačala (spletna stran deluje tako, da plačaš ob rezervaciji celotni znesek njim (torej agenciji), le-ta pa nakaže ta znesek lastniku stanovanja ob prihodu), potem pa nama tri dni pred prihodom lastnik sporoči, da zaradi osebnih razlogov ne moreva prit in da se opravičuje. Ok, kaj pa zdaj? blink.gif
Agencija se je takoj odzvala, mi poslala obrazec, ki sem ga izpolnila (kdaj prideva, kaj želiva, za kakšno ceno ...) in potem so mi ponudniki, ki so imeli ob takem terminu še prosto stanovanje poslali ponudbe in seveda primerno znižali cene. Seveda je njim v interesu, da imajo polno stanovanje, pa čeprav za 100eur manj kot je njihova prava cena. Tako sva dobila stanovanje v totalnem centru (zraven Louvra, iz okna se je videl Pont Neuf), za enako ceno! Naprej je vse potekalo brez problemov - agencija je prenakazala denar tej punci, ki nama je potem ponudila to stanovanje. Dobili smo se kar pred stanovanjem, ful je bla prijazna, ima kar nekaj stanovanj v Parizu, ki jih oddaja na tak način. Dala nama je ključe, 10 svežih brisač, ponudila pomoč, če bi imela kakršno koli vprašanje. To je bil edini dan ko sva jo videla. Zadnji dan sva samo pustila ključ na mizi v dnevni sobi in odšla. Potem sem ji napisala zahvalni sms in napisala komentar na airbnb spletno stran. smile.gif
Stanovanje pa je bilo super ! Ful domače, povsod knjige in zemljevidi Pariza, v kuhinji je blo kr vino, neke gorčice, siri .. Uporabljal si lahko kr vse kar si želel.

Jaz vsem priporočam tole spletno stran, ker je super. Ful se splača, imate svoje stanovanje za enako oz nižjo ceno kot če bi šli v hostel. thumbup.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 May 2011 - 10:52 AM

Hvala za izčrpno poročilo. smile.gif
  • 0

#6 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 28 May 2011 - 01:13 PM

Ful mi je všeč ta način, bom v bodoče verjetno tudi sama preizkusila zadevo.
  • 0

#7 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 07 August 2011 - 12:02 PM

QUOTE(nutella` @ 7. 8. 2011 - 12:47) View Post

P.S.2 res je zakon, zdaj sem čist not padla! Ana, to da sta vidva bila čist sama not, da lastnice ni blo, to je ponavadi tak, al je ponavadi lastnik v stanovanju?



Neee, seveda ni lastnika v stanovanju. Midva sva bila sama. Ta punca se je dobila z nama pred "blokom", naju peljala gor, nama dala brisače, povedala nekaj stvari glede stanovanja (če boma kaj kuhala, naj ugašama plin ipd), nama dala svojo telefonsko in naslov in šla. Zadnji dan sva samo ključe pustila na mizi in šla iz stanovanja (se zaklene samo). smile.gif
Lahko najameš tudi sobo v stanovanju od nekoga, saj ti zraven vedno piše za kakšno ponudbo gre. Načeloma pa 90% ponudb je za celotno stanovanje.


  • 0
Viens, reste ici!

#8 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 March 2012 - 11:04 AM

Ana (ali katera druga, ki je že stanovala preko airbnb), tisti security deposit se da direktno lastniku na licu mesta, ne?
  • 0

#9 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2012 - 11:09 AM

Meni so vse trgali s kartice - nič ni bilo gotovinskega.

Ko sem odpovedala zadevo so mi deposit lepo vrnili na kartico. Imam mastercard.
  • 0

#10 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 March 2012 - 11:10 AM

Kdaj so ti trgali s kartice?
  • 0

#11 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2012 - 11:12 AM

takoj
  • 0

#12 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 March 2012 - 11:14 AM

Ravno gledam račun, vidim, da so ga tudi meni, pa sem čisto pozabila. To potem nazaj nakažejo, če je vse OK, ne?
  • 0

#13 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2012 - 11:16 AM

Ja, vse je kul
  • 0

#14 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 March 2012 - 11:20 AM

Zdaj gledam račun, pa mi je v bistvu še manj jasno. Unlol. Bom kasneje preštudirala.
  • 0

#15 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 March 2012 - 11:26 AM

We'll automatically authorize the guest's credit card for the deposit 24 hours prior to check-in. We release it back to the guest 48 hours after the checkout date, if no damages are reported by the host.


Se pravi jaz ne rabim nič počet, bodo vse sami zrihtali?
  • 0

#16 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2012 - 02:17 PM

Točno tako. Oni vse uredijo. Si preko paypala urejala?
  • 0

#17 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 March 2012 - 03:08 PM

Ne, kartica.
  • 0

#18 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2012 - 12:23 PM

Glede air bnb: rezervirate samo, če imajo kake ocene ali tudi takega, ki jih nima?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#19 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2012 - 12:25 PM

sem rezervirala tudi brez ocene. je bilo vse ok.
  • 0

#20 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2012 - 12:37 PM

Hvala, ančka.
Sej bi težko imale apoceno, ker sta od junija letos prijavljena. Je pa to res poceni zadeva, če vzameš za en teden ali več pa sploh :D
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users