Jump to content


Photo

Rent-a-car


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#21 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 09 July 2014 - 12:35 PM

Daj plis. Ker midva sva šla v ene štiri različne poslovalnice in je bilo povsod isto, potem sva pa obupala.


  • 0

After all this time?

Always.


#22 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2014 - 01:37 PM

Nincha, na izpiskih kreditnih in na rezervaciji žal ne najdem podatka. Papirnate pogodbe pa nimam več. 

 

 

Podgana, za 7 dni najema avtomobila na Sardiniji pri Europacaru (Economy, 4 doors - PG 2008 or similar) sva plačala 270 EUR, na Mallorci (Group B Seat Ibiza or similar) pri Avisu 220 EUR.


  • 0

#23 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 09 July 2014 - 04:33 PM

Ful je tudi različna varščina če pustiš kreditno ali pa keš, res ogormne razlike. Vem, ker smo v bivši službi kdaj poslovali z Avisom in Hertzom in se spomnim, da je bilo prav WTF.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#24 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16924 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2014 - 01:33 AM

S fantom bi prvič v življenju rentala avto, verjetno preko te strani, ki jo je nalepila Immortelle. 

Zanima me, a je namesto kreditne vredu tudi Visa Electron za plačilo in pa, kako je v primeru, če plačam jaz s svojo kartico, fant pa vozi (on nima kartice), ali kje kaj komplicirajo? 

Pa še to z varščino, a pri vsakem rent-u je treba nujno imet še nekaj denarja na kartici, za varščino? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#25 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2014 - 05:48 AM

Meni se zdi, da v Barceloni nisem mogla rentat z Visa Electron, ampak sem morala uporabit Mastercard. Njim ni važno, čigava je kartica, važno, da plačaš :) 

Kar se tiče varščine ima vsak svojo politiko. Nekateri zahtevajo npr. 200€, na Tenerifih so pri nama zahtevali 600€ (kar sva že prej vedela in si je šel zato fant predhodno na banko povečat limit).


  • 0

#26 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 August 2014 - 08:57 AM

Midva sva na Tenerifih plačala 200 ali 300 varščine, ne spomnim se. Zagotovo pa ne 600. 

Je pa to čisto odvisno od podjetja, kjer rentaš avto.

 

Nama so nabili še dodatno ceno, ker sva oba "mlada voznika", to pomeni da sva oba 23 ali manj stara.


  • 0
Viens, reste ici!

#27 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 28 August 2014 - 09:30 AM

Mi smo rentali na Malagi pri enem velikem rent-a podjetju, se ne spomnim katerem, je pa imel oranzen logo in so zahtevali da je placnik tudi voznik. Mu smo potem zagato resli, da smo doplacali se za dodatnega voznika, ker oce ni imel dovolj limita na kartici.


Edit: rentali smo pri Record go.
  • 0

#28 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16924 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2014 - 12:26 PM

Vse pa s kreditno ane? Ah, z Viso Electron in rentom najbrz ne bo nic...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#29 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 28 August 2014 - 06:30 PM

^^ bo, če pustiš varščino v gotovini.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#30 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2014 - 07:30 PM

V Barceloni nisem mogla tega narediti - so rekli, da poslujejo samo s kreditnimi karticami :down: Izgleda da ima vsaka hiša svojo politiko - tako glede višine varščin kot načina plačila...


  • 0

#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 August 2014 - 07:47 PM

Hmm, midva sva pri Avisu na Mallorci lahko pustila varščino v gotovini in jo tako dobila tudi izplačano, ko sva vrnila avtomobil.

 

 

Matilda, v Terms & Conditions družbe pri kateri želiš najeti avtomobil bi moralo pisati katere kartice sprejemajo in katerih ne kot tudi vse ostalo. 

 

Pa še to... glede na to, da potuješ v Maroko, kjer je bojda kar divji promet, bi jaz na tvojem mestu vzela polno zavarovanje. Better safe than sorry. Pri primerjanju cen bodi tudi pozorna na to kar pokriva posamezni ponudnik - kaj pokriva njihovo osnovno zavarovanje se namreč precej razlikuje med posameznimi ponudniki. 


  • 0

#32 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16924 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2014 - 08:19 PM

Ja, mi še ni uspelo čisto na jasno si priti, kako je na tej strani, ker je v nemščini. :P

 

edit: torej mora bit odbitna franšiza vključena?

 

Tole piše, da je vključeno v ceno: 

 

[IM MIETPREIS EINGESCHLOSSEN]
 
Entsprechende lokale Umsatzsteuer in gültiger, anwendbarer Höhe.
Haftpflichtversicherung für Personen- und Sachschäden außerhalb des Mietfahrzeuges (also u.a. nicht für Fahrzeuginsassen).
Inklusive Haftungsbeschränkung für Schäden am bzw. Verlust vom Mietfahrzeug mit einer Selbstbeteiligung im Schadens- oder Verlustfall von ca. MAD 16,800.00.
Flughafengebühren bei Anmietung an einer Flughafenstation.
Unbegrenzte Freikilometer.

  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 August 2014 - 08:48 PM

Tole tvoje zajema samo obvezno zavarovanje (zavarovanje odgovornosti) in zavarovanje vozila z odbitno franšizo MAD 16,800.00 (ne da se mi googlat koliko to znaša v evrih). Se pravi, da v primeru nesreče vse stroške do vsote približno MAD 16,800.00 kriješ ti. 

 

 

Dobro je, da najdeš ponudbo brez odbitne franšize oz. če jo že ima, da je le ta znaša toliko, da si v primeru nesreče lahko privoščita plačilo stroškov. 

 

Pa v tem kar si prilepila mi ni všeč ta "približno" pri vsoti odbitne franšize. Mora biti jasno določeno, da si v primeru nesreče ne morajo zmišljevat.

 

 

Sicer na raznoraznih popotniških portalih svetujejo, da raje kot pri rental družbi skleneš zavarovanje direktno pri zavarovalnici, ampak ne vem koliko je kaj to v praksi v Sloveniji.


  • 0

#34 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16924 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2014 - 11:11 PM

Aha, hvala. 

 

No saj itak ne morem rentat tam kjer zahtevajo kreditne kartice. 

 

A kdo ve s prve roke za kakšno ugodno agencijo kjer lahko online bookiraš tudi npr. z Viso Electron, na mestu pa plačaš vse z gotovino? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#35 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2014 - 05:32 AM

Mogoče probaj še pri

http://www.izzirent....inacija/maroko/

http://www.bonacar-rent.com/

http://www.sixt.com/car-rental/morocco

http://www.bonacar-rent.com/

http://sta-lj.com/fo.../zapisi/2980858 - tukaj znajo kaj pametnega napisati...


  • 0

#36 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2017 - 12:59 PM

Na kaj je treba paziti pri zavarovanju avtomobila, najetega preko Ryanair spletne strani? Odločila sva se za ponudnika Keddy, ki ima odlično oceno, ampak sem malo zmedena glede osnovnega vs. dodatnega zavarovanja.

 

Included for free

Collision Damage Waiver
Theft Protection
Third Party Liability
Cancellation
Amendments

Local Taxes

Unlimited Mileage
Airport Surcharges

 

Premium zavarovanje pa vključuje še: 

 

Damage & theft excess refund

Tyres, windows, mirrors & wheels

Key cover & personal possessions


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#37 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 September 2017 - 01:16 PM

Sicer z doticnim ponudnikom nimam izkusenj, smo pa s faksom par let nazaj rentali 2 avtomobila za en izlet po Spaniji in smo bili zelo veseli, da smo vzeli kompletno zavarovanje, ker nimas res nobenih komplikacij (smo samo vrnili kljuce ob dogovorjenem casu pred vrnitvijo domov - avtov niti niso sli pogledat, ceprav smo jim povedali, da so enega na parkiriscu - tacas ko smo sli v supermarket po kruh -, butnili/podrajsali po celi strani, in smo pricakovali izpolnjevanje kakih obrazcev pred potjo na letalisce). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#38 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2017 - 02:27 PM

Kaj natanko vaju mede glede zavarovanja?

 

 

Z dotičnim ponudnikom pa tudi jaz nimam izkušenj. 


  • 0

#39 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2017 - 03:09 PM

Predvsem me zanima, če se splača vzeti dodatno zavarovanje, glede na to, da že osnovno krije kar nekaj stvari. 

 

Anouk, verjetno bo res najboljše tako. Murphy pa to. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#40 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 September 2017 - 03:22 PM

To je pa odvisno od tega, kaj vse bi se vama znalo pripetit :D Magicne krogle nihce nima. Ce cenovno ni res velike razlike, bi jaz vzela polno kritje, ker mi vec pomeni to, da grem sprosceno na dopust in se ne rabim potem tam sekirat se za to, kako bodo drugi ljudje parkirali okrog mene in ce se bo kdo odlocil iz ljubega miru gume rezat po ulici. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users