Jump to content


Photo

Ciper


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 May 2023 - 09:27 PM

Vem, da bo gneca, ampak kot si napisala, to je itak povsod v Sredozemlju.
Še nisva bila na Cipru, tako da bo za naju nova destinacija. Se ze veselim.
  • 0

#22 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 May 2023 - 09:36 PM

Pa ste vezani na dolocene datume? Mi se letos in naslednje leto lahko gremo izven sezone. 😪 Za letosnji september sva tudi imela Ciper v ozjem izboru.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#23 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 May 2023 - 09:54 PM

Nismo ravno strogo vezani na datume, ampak sta nam julij in prva polovica avgusta zaradi vec razlogov najbolj idealni cas za dopust. September odpade, ker veliki P. pricne konec avgusta z velikim vrtcem in bo se vse sveze. V zacetku junija pa gremo itak v Istanbul.

Saj bi sla kam drugam kot v Sredozemlje, pa ni direktnih letov v Indijski ocean. :lol: 🥲
  • 0

#24 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 30 May 2023 - 05:21 AM

Ja Jina, naslednje leto pa nam samo še junij ostane. 😬
  • 0

#25 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 May 2023 - 10:38 AM

Vnaprej pa edino zadnji teden junija, ko vidim, da vsi hodijo … 😖
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#26 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15071 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 30 May 2023 - 11:03 AM

Meni je M gladko skenslal ta plan z avionom.
Je rekla da lahko gremo jeseni v toskano, naslednje leto junija v grcijo organizirano preko agencije z letom iz Ljubljane in ce bo to ok, pol pa lahko Ciper.
Cant blame him....
  • 0
 

#27 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 May 2023 - 11:07 AM

Zakaj pa? :hmm:
Ful mi je cudno, da se nekatere ne pogovorite s partnerji, preden planirate dopust. A ni to osnova?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#28 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 30 May 2023 - 11:13 AM

Ne, ker mi ni nujno, da gre zraven. Mislim, itak se pogovarjava, skupaj gledava oz. mu povem, da planiram, če bi pa čakala na njegovo privolitev ali celo pobudo, pa ne bi nikoli nikamor šli verjetno.
  • 0

#29 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15071 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 30 May 2023 - 02:00 PM

On je mislil da jaz to planiram za "nekam v prihodnost". Ker hoce prej najprej sprobat otroke na krajsih relacijah in letih...ker pac nasadva sta special kalibra, to ni tko k od Buggy....
  • 0
 

#30 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 May 2023 - 02:02 PM

ker pac nasadva sta special kalibra, to ni tko k od Buggy....

 

I feel you, sem točno to zadnjič napisala. :D Se zavedam, da to še vedno ne bo D od dopusta.

Pa če gre O. zraven, je zame trenutno še pogoj, da gre tudi mož, ker s starši (obema) pa ne hodim na dopust že dolgo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#31 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 01 June 2023 - 06:08 AM

Mene je Ciper, oz Nikozija precej razočarala. Mesto je precej zapuščeno, ogromno je praznih lokalov in poslovnih prostorov, prazno nasploh. Pač nimaš ni nič kaj prav za počet tam. Dosti je izseljevanja iz mesta zaradi demarkacijske cone. Smo šli tudi na Turški del, ki je bil tik ob meji precej bolj živahen. Baje je Larnaca bolj živahna in urejena. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#32 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 July 2023 - 07:10 PM

Mi smo vceraj prispeli na Ciper. Prvi vtisi so super. Nastanjeni smo v mestu Protaras, ki je tipicno pocitnisko mesto. Ni lepo, ima pa vse kar potrebujes. Bari, gostilne, trgovine, hoteli. Ni da ni. Ima pa za turisticno mesto lepo plazo. Pescena, s taksnim fajnim peskom, ki se ne skali in ga tud nimas v vseh porah, ko gres v vodo. Voda je ful cista, brez svinjarije in trave. Ljudi je precej, ampak se gneca razporedi in ni moteca.
Hotel je top. Je na nivoju. Cisto, lepo urejeno. Zaenkrat sva zadovoljna. Se upgradeali so nas in imamo od danes naprej sobo s teraso in pogledom na morje. Prejsnja soba je bila pa tud super, druzinska in temu primerno ogromna, z delnim pogledom na morje.
V hotelu imamo nocitev z zajtrkom, ker sva zelela ostat fleksibilna glede vecerij. Ker pac z dvema otrokoma ne mors ravno vsak vecer sedet na vecerji s tremi hodi. Kar smo sedaj jedli zunaj, je bilo zelo okusno. Cene so tam cc. 10-20€ za glavno jed. Otroski meniji (spageti, nuggetsi, fish sticks, burger ipd) so 8- 10€.
Raziskovali verjetno ne bomo veliko, ker se nama ne da. Je bilo dovolj tega v Istanbulu, pa dnevi pred dopustom so bili ultra stresni, pa se vroce je ful.
  • 0

#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2023 - 09:21 AM

Midva sva razmisljala o izletu z ladjico, pa ne vem ce si upam z minijem, ker so najkrajse ture ravno ob takih blesavih urah, ko postane tecen in se bojim, da bi bilo too much razburjenja zanj, da bi zaspal. In ce postane tecen in ne more spat, ni fajn. Ne za naju, ne za sopotnike. Been there, done that in Istanbul, ampak za razliko od busa tu ne morm ravno z njim dol z ladje.
  • 0

#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 October 2023 - 10:07 AM

Moj starejši mulc se ful rad vozi z vrtiljaki, tako da smo obiskali tudi mini zabaviščni park v mestu Protaras, kjer smo počitnikovali: 


  • 0

#35 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2024 - 10:07 AM

Jina, ko nimas idej kam bi sla razen na Sardinijo. Ciper je tud super destinacija in ce se ne motim imate povezavo iz bliznjih letalisc.
Mi smo bili v ful turisticnem delu in je bila voda na plazi kristalno cista. Primerno za otroke, hrana je tud dobra.
  • 0

#36 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2024 - 10:09 AM

Ne da nimam idej, samo nikamor me ne vlece tako. Ciper sva imela ze lani v ozjem izboru. Moram v kratkem malo pregledat cene.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#37 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 11 March 2024 - 10:16 AM

Ups,napacna tema.
  • 0

#38 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2024 - 08:06 PM

Kakšni hudi apartmaji so na voljo na Cipru v našem rangu. :o Samo naju nasplošno ne vleče toliko tja ... Hrana je menda dražja (v trgovinah in restavracijah, kar me preseneča) in bolj je vroče kot na Mallorci.

 

Kalypso (in ostale, ki ste bile), kako je bilo pa z vetrom poleti? Našla sem različne podatke. Nam je lani res precej pokvaril dopust.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#39 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2024 - 11:49 PM

Rahlo je pihljalo, ampak prijeten vetric, brez njega bi bilo ful vroce. Smo bili pa samo v Protarasu, tako da ne vem kako je na drugih delih.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users