Jump to content


Photo

Afrika


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#41 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2014 - 03:34 PM

Madagaskar. :wub: To je tudi moja želja, nekoč.


A res, jaz sem pa ravno pred dnevi gledala dokumentarec o iskanju draguljev tam in me ne spravis tja. Polno revscine in kriminala, pokrajina pa pusta. No, ampak jaz v Afriko itak ne bi sla.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#42 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 09 February 2014 - 03:36 PM

Jap, res. Ful si želim enkrat tja. Pa v Avstralijo.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#43 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2014 - 07:00 PM

Jina, Madagascar je tako raznolik in pokrajina nikakor ni povsod pusta. Navsezadnje ima deževni gozd, gore, krasne obale. Tisti del, kjer kopljejo dragulje(mislim da zahodna obala) pa ni priporočljivo sploh obiskat. Če se izogibaš revščine pa lahko veliko večino držav kar črtaš.

Bolj em skrbi dolg seznam opozoril na MZZ(in vem, da praktično nobena od afriških dežel ni "varna"), baje da se je varnost v zadnjem letu izjemno poslabšala.

Moja velika želja je sicer Azija,  predvsem Tajska,Kambodža..ampak ker so bili zadnji dopusti zaradi mojega študija po mojih željah sem sklenila kompromis. Pa Madagaskarju se baje še poznajo stiki z azijo, riževa polja imajo, krasno hrano...


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#44 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2014 - 08:36 PM

Po celem Madagaskarju so potovali.

 

 Če se izogibaš revščine pa lahko veliko večino držav kar črtaš.

 

Ja, mene sploh ne vleče ne v Azijo ne v Afriko, ker revščina s sabo prinese še druge stvari, ki zame niso ravno pojem idealnega potovanja.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#45 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2014 - 09:32 PM

Potem imava pa različne pojme kaj je pustost pokrajine :)

 

Jaz ne potujem zaradi idealov in idealnih potovanj, ampak da doživim tudi nekaj izven my comfort zone. Če pa želiš to ti pa ostanejo le hoteli in njegovi resorti.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#46 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2014 - 09:33 PM

Ni treba iti iz ene skrajnosti v drugo. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#47 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 09 February 2014 - 09:42 PM

Načeloma se strinjam s tabo, mene "revne" države, države manj razivite od te, v kateri živim, tudi načeloma ne zanimajo. Ampak je ful odvisno od tega kam greš. Vsaka dežela ima lepo plat (turistično, tisto ki jo kaže turistom) in grdo, revno. Pa saj to se ve. Fant gre ravno čez 2 tedna na Tajsko, vsako leto gre za 1 mesec, in je tropski raj in nič manj. So pa ziher tudi deli Tajske, ker je popolnoma obratno, mislim, da se tega vsak zaveda. Ampak ko si ti tam, tega ne občutiš.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#48 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2014 - 10:14 PM

Ni treba iti iz ene skrajnosti v drugo. :D

Kaj pa je idealnost drugega kot skrajnost?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#49 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2014 - 10:16 PM

Zame je idealnost neka srednja pot, ne luksuz. V hotelih sploh ne prenočujem nikoli, nimam nobene želje po taki vrsti dopusta. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#50 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2014 - 10:21 PM

Seveda prenočuješ, saj si bila, v Opatiji, če se ne motim :) pa saj ni važno.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#51 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2014 - 10:27 PM

Ja, 2 nočitvi, sem pozabila. :D
Mene moti, če rečeš da si ne želiš potovanja v revne in nevarne države in te imajo za ne vem kakšnega nečimrneža.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#52 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2014 - 10:39 PM

Od kod pa zdaj to? :shock: Upam, da to ne leti name. Moja želja ni doživeti situacije, kjer bi bila jaz ali fant ogrožena. Rada pa hodim v države, ki so drugačne od okolja, kjer živim. Žal pa so te države večini revne in moraš to pač vzeti v zakup.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#53 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2014 - 10:46 PM

Ne, ne, nasploh. Od takih avanturistov, ki jih ne ganejo mrtvi ljudje sredi ulic, za katere se nihče ne zmeni, vse možne živali v obroku itd. Ponavadi imajo takšen odnos taki, ki hodijo na potovanja po duhovna razsvetljenja.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#54 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2014 - 10:57 PM

No, jaz ne pričakujem duhovnega razsvetljenja. Ga pa bi če bi lahko pobožala katero od velikih mačk na safariju  :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#55 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 10 February 2014 - 12:40 AM

Frčica- kaj pa naj ti povem?

K ne vem- pomoje kamorkol greš bo lepo, ful narave, prjazni ljudje pa nič kaj ogledov kot npr. drugje po svetu (hiše, znamenitosti itd.)
V Etiopiji sicer to vse najdeš, sam je nisi omenla kot izbiro.
Hm, jz bi se odločila za Tanzanijo s safarijem in s trajektom na Zanzibar al pa samo Madagaskar. Ker še nisem bla na Madagaskarju, sem bolj za njega.
Fajn je Afrika, velik zelja, fižola, piščančjih nabodal, sonca, peska pa gužve.

Zanzibar je ful majhen, tk, da če bosta tam kakih 14 dni pa kak teden safarija je fajn. (Sam so dragi!)


  • 1

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#56 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2014 - 07:49 AM

Rea, ful ti hvala. V bistvu še nimam ful definiranih vprašanj, sem v tej temi videla, da si bila v Tanzaniji.

Vem, da so safariji dragi in da ne bo ogleda kulturnih znamenitosti :) Imava tudi midva tako v planu kot si predlagala, ali Tanzanija z Zanzibarjem ali Madagaskar.

Pa si kaj slišala ti mogoče za Madagaskar? Je res nevarno? Jaz te zadeve z rezervo jemljem, če poslušaš medije si lahko misliš, da te v Indiji skoraj na vsakem koraku posilijo. Malo karikiram :)


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#57 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2014 - 08:07 AM

Frčica, moja sestrična je potovala po Keniji, Tanzaniji, Ugandi in Malawiju. Trenutno živi v Malawiju. Lahko ti posredujem njen kontakt, če bi želela.


  • 0

#58 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 10 February 2014 - 08:58 AM

Nič nisem slišala drugega kot pohvale, frčica! (Za Madagaskar)
Ja, sj je res, sam, če se 'teb' (men, teb, xy) ni nič nevarnega zgodil, sicer ne pomeni, da res ni nevarno-no, da se ni treba pazit.

V Indiji jih res skoz posiljujejo, nori so. Tud men je ful nelagodno, ko sem tam, res moram met 10 parov oči, težje možgane pa jajca med nogami, da skoz pridem.
Jz bi ful šla na Madagaskar pa v Namibijo. Joooj :=)


  • 1

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#59 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2014 - 03:16 PM

Prvi dan v laguni, ko smo čakali na veter:

zanzibar-159.jpg

 

zanzibar-171.jpg

 

Pred bungalovi in bazenom, spredaj je že plaža:

zanzibar-184.jpg

 

Še malo pa grem v vodo:

zanzibar-212.jpg

 

zanzibar-216.jpg

 

img4792.jpg

 

zanzibar-013.jpg

 

 

zanzibar-565.jpg

 

fant:

zanzibar-420.jpg

 

same lepe rožice:

zanzibar-572.jpg


  • 3
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#60 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2014 - 03:17 PM

Jozani forest:

zanzibar-620.jpg

 

zanzibar-056.jpg

 

zanzibar-034.jpg

 

zanzibar-081.jpg

 

zanzibar-117.jpg


  • 2
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users