Jump to content


Photo

Turčija


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#41 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 23 April 2015 - 11:29 AM

Pamukkale

10929955_10152710456741156_8085420169131

Pamukkale izgledajo nooooro, Ful si želim enkrat to videt v živo. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2015 - 12:21 PM

Podpiram. Meni so bile ful všeč, le premalo časa sem imela na voljo, da bi lahko raziskala tako Pamukkale in Hierapolis (antično mesto ob Pamukkalah). Se želim še enkrat vrniti, v svoji režiji, z neomejenim časom za ogled.


  • 0

#43 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 July 2015 - 07:20 PM

V Istanbulu sem preživela teden dni pa bi z lahkoto tam ostala še kakšen mesec, ker mi je mesto totalno fascinantno. Za povratno letalsko karto z airserbio preko Beograda sem dala malo pod 150 EUR. Popoldne sva prispela na letališče, nafilala Istanbulkart (podobno kot Oyster v LDN) in šla z javnim prevozom (metro in tramvaj) iskat hotel. Jaz sem mislila, da bom znorela, ker sva ga iskala kakšno uro, šla vsaj desetkrat mimo in ga nisva opazila, ker je bil naslov napisan tako, da je bil sestavljen iz treh ulic in sva našla prvo ter se po njej vrtela, lol, naprej pa nekak ni šlo. :D No, ko sva ga končno našla, se je izkazalo, da je ful lušten, dečki na recepciji prijazni, edino kopalnica je smrdela (to se mi je že velikokrat dogajalo, me ne moti neki ful). Soba prostorna, s hladilnikom, kavčem, posteljo, klubsko mizico in smrdečo kopalnico z delujočim ( :D) tušem. Prva stvar, ki sem jo rekla, ko sva prišla v Sultanahmed je bilo, da je tako kot v Puli, gor pa dol pa gor pa dol. :) Vidla sem vse glavne turistične točke, so sicer impresivne, sem bila pa veliko bolj očarana nad ljudmi in njihovimi navadami. Vsi izjemno prijazni, še nenehno vrebanje pred trgovinami, stojnicami in restavracijami me sploh ni motilo. Par sto metrov od hotela sva našla pajzl z najboljšo in najcenejšo hrano, malo naprej ful luštno kavarno, kamor sva vsak dan dopoldne hodila na kavo pa tko. V azijskem delu mesta sva v Beyoglu pretaknila Istiklal Caddesi, nekakšno istanbulsko La Ramblo, polno trgovin znanih blagovnih znamk, malo stran pa milijon malih, prijetnih butikcov, kjer sem nakupila večino bižuterije. Tu je tudi Galata Tower, od koder je enkraten pogled na mesto, razgled na evropski del mesta se da fino in udobno opazovat tudi v lokalu, ki je na stopnicah ob vodi. Stopnice so obložene z blazinami, na katere se zlekneš in srkaš čaj ter opazuješ okolico, ful fajn. En dan sva šla z ladjico po Princes' Islands in se ustavila na Heybeliadi, kjer sva se potikala okoli in ujela parado mornariškega liceja (js sm bila seveda totalno navdušena!). Vreme je bilo ravno pravšnje, da sva bila po cele dneve zunaj, ne prevroče. Vidla sem Topkapi in Dolbahce palači, modro mošejo, potopljeno palačo (basilica cistern), Galata tower, Ayo Sofio, pač vse te punkte. Bil je ravno čas ramadana in prav res sem ful pogrešala klice k molitvi in večerni ritual hranjenja, izjemno so povezani, po cele familije so si nardile piknike po parkih. Pred zoro je vsako noč pod okno prišel bobnar in razbijal po bobnu, nama seveda ni bilo nič jasno, ker nisva poznala tradicije. Fora je pa v tem, da ti bobnarji ljudi v času ramadana kaki dve uri pred klicem k jutranji molitvi budijo, da se najedo, ker od sončnega vzhoda do zahoda ne jedo. Seveda sem obiskala tri najznamenitejše bazarje - v redu, samo zame osebno preveč preveč turistični. Jedla sem svašta, meni imajo nenormalno dobro hrano, bolj kot je street food in poceni, boljša mi je. Čisto sem bila impresionirana nad energijo ljudi in njihovo lepoto. :wub: Pa fajn je bilo pohajkovat z nekom, ki je bil že parkrat v mestu in se mi je pustil zgubljati po parkcih in uličicah, js sm bla k en mejhen otrok. :D Ulice so polne mačk. :wub: En večer sva šla pogledat tut derviše in sem bila totalno očarana, ker sem dobila vpogled v sufijsko filozofijo in način življenja. Hrano sestavlja meso, kot priloge so pa meze, od katerih so lahko vse vegi in se da od tega fino najest. Čaja imam vrh glave, ayran mi je sploh top (slana pijača iz jogurta in vode), božanske olive in oreške majo, kuhana in pečena koruza na vsakem čošku, ni da ni, res ful ful dobra hrana. :njam: Dnar: menjala sva 500 EUR in imela skupen budget, ne vem, kok od tega je šlo za "moje stvari"; tu notri so zajete vse vstopnine, javni prevoz, šoping, hrana, darila; za hotel sva dala 245 EUR za 7 nočitev za oba. 

Definitivno se vrnem pa tut ostalo Turčijo si želim enkrat doživet, ker je ful raznolika in lepa. 

Aja, fotke .... Bom enkrat jih dala par gor. 


  • 5

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#44 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 05 July 2015 - 10:47 AM

Super! A 500 € za oba s hotelom ali brez hotela?

Te mačke imajo po vsej Turčiji zgleda... sem bila 2x na turški rivieri in obakrat je bilo v hotelskem kompleksu ful mačk. Veš mogoče, zakaj jih je toliko? :)


  • 0

#45 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 05 July 2015 - 11:32 AM

V Maroku jih je tudi polno. Toliko jih je pa zelo verjetno zato, ker pač nihče ne poskrbi za njih, potepuške so in se nenadzorovano razmnožujejo. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#46 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 July 2015 - 01:03 PM

Vse skup sem ponucala 530 EUR zase (moja letalska karta, moj delež hotela in menjava, v kateri je zajeta hrana, vstopnine, prevozi, darila, itd).


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#47 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 07 September 2015 - 09:35 AM

Istanbul :wub:

 

Istanbul-38.jpg


  • 1

#48 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 October 2015 - 11:31 AM

Tiste, ki ste bile - ste kupile tam turške lire, ali že tu v Sloveniji?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#49 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 October 2015 - 12:29 PM

Tam.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#50 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 October 2015 - 12:41 PM

Se bolj splača, ane? Ampak nisi na letališču?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#51 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 October 2015 - 02:29 PM

Meni se ni dalo v LJ ubadat z menjavo. Midva sva mela nekaj TL že s sabo, ostalo sva pa sproti v menjalnicah v IST menjala, so na vsakem koraku. Na letališču nisva menjala.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#52 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 November 2015 - 05:34 PM

ISTANBUL superthumb.jpg

 

 

V Istanbulu sva bili z mamo, za 5 dni, ki so minili ekspresno hitro. Mesto me je očaralo, čisto - je nekaj najbolj čudovitega, krasnega, toplega.. in to destinacijo brez pomisleka priporočam vsem, vsaj enkrat. Jaz si zelo želim vrniti, pa tudi fant bi ful, tako da res upam, da ga doživim še enkrat.

Koliko sva porabili? Malo, tam je vse izredno poceni, od hrane pa do vstopnin. Jedli sva zgolj in izključno zunaj, saj sem si jaz že takoj na začetku zadala, da bom probala vse njihove tipične jedi in bom kolikor se da, jedla na ulici. En dan sva si pa recimo na bazarju kupili sveži sir, olive, zelenjavo, ribe in si to potem pripravili za večerjo. Imeli sva sicer stanovanjce, privat, s kuhinjo in vsem, ampak sva kaj hitro ugotovili, da se ne splača kuhat, ker je vse res đabe.

Kultura je tam čisto drugačna od naše, ljudje so izjemno topli in prijazni. To sem opažala že recimo v Beogradu, ampak očitno, bolj dol kot greš, bolj je to izrazito. Moški ženskam na metroju odstopajo sedeže (ni važno, koliko je ženska stara), ko pride na metro starejša oseba takoj odstopijo mesto, če prideš s kufri isto, vstanejo. Ko stojiš na metroju in zmedeno gledaš mapo in poskušaš ugotovili, v katero smer iti, se vsaj ena oseba ustavi in te vpraša, če rabiš pomoč, ni treba niti vprašati.

Stanovali sva v soseki Sultanahmet, to je staro mestno jedro - v bistvu center: do Topkapija, Aye Sofie in modre mošeje sva imeli par minut hoje, Grand Bazar je bil na nasprotni strani ceste.

 

 

dsc0048.jpg  dsc1978.jpg

 

Če ne kratko opišem par teh TOP znamenitosti, o katerih sicer najdete svega i svašta na netu, a vseeno:

 

 

Galata Tower

To je stolp v novem delu mesta, do katerega se pride po precej strmi ulici (nasploh je Istanbul tak, ni ena sama ravnica, ogromno je klančkov). Jaz sem si ful želela nanj, ker je razgled na celotno mesto in celoten Bospor, ni pa must, to lahko tudi izpustite, ker razen razgleda ne nudi ničesar drugega. Nanj se povzpeš z dvigalom (višina je enaka 7 nadstropjem), zadnji dve nadstropji pa po stopnicah. Meni ni žal, da sem takoj prvi dan šla, saj je pogled res ful ful lep in če želiš narediti kako lepo fotko Istanbula, je to a must! :D

 

dsc1944.jpg  dsc1949.jpg

 

dsc1947.jpg


  • 5

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#53 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 November 2015 - 05:45 PM

Topkapi

To je pa nekaj impresivnega, velikega, ogrooomnega. Sultani so imeli zase cel del mesta, na strateški poziciji: direkt na hribčku, da so imeli pogled na celoten Bospor. Palača je sestavljeno iz ogromno različnih kompleksov, meni so bili vsi izredno zanimivi. Tam notri lahko zabiješ ure in ure in ne bo dolgočasno. In to rečem jaz, ki nisem ravno ljubitelj raznih muzejev etc, ampak v ogledu Topkapija pa sem res uživala vsako minuto. Midve sva šli takoj zjutraj, tako da sva se izognili gužvi, sicer pa so povedali, da je popoldne tam lahko kr fajn vrsta, par tisoč ljudi, tudi zdaj, izven sezone. Razdeljeno je na 4 courtyarde oz dvorišča + harem (katerega je treba dodatno doplačati). Tu lahko vidite vsega, na začetku prostori za služničad in stražarje, orožarna (ful impresivno, tu notri ne smeš fotografirati), skladišča, potem dalje v notranjosti pridemo do kuhinj (dnevno se je tu baje pripravilo na par tisoče obrokov, lonci so ogroomni), prostorov za konje, potem so prostori za sestankovanja (z oknom, skozi katerega je Sultan lahko prisluškoval), pa notranji prostori, knjižnice s kavči, različni vrtovi, bazen, terase,..

 

dsc2167.jpg  dsc2203.jpg

 

dsc2225.jpg   dsc2231.jpg

 

dsc2177.jpg

 

 

Aya Sofya

Tale zadeva je za moje pojme malenkost precenjena. Je lepa, itak, ampak pač je samo to... cerkev. Kaj dosti nimaš videti, vstopnina pa znaša enako kot za Topkapi, kateri je neprimerljivo obsežnejši in zanimivejši. Še najbolj zanimivi so mi bili lestenci in pa stropne poslikave. Ni mi žal, da sem si jo ogledala, nikakor ne, ni me pa posebno impresionirala, tako bom rekla.

 

dsc2148.jpg

 

dsc2252.jpg  dsc2253.jpg

 

dsc2250.jpg


  • 3

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#54 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 November 2015 - 06:03 PM

Basilica Cistern

Ena mojih ljubših - podzemna cisterna, ki je svoj čas oskrbovala z vodo celotno mesto, zdaj pa služi kot ribogojnica, in pa kot turistična atrakcija, itak. Tole mi je bilo noro všeč! Notri je vse temno, sestavljena je iz ogromno stebrov, ki so postavljeni v ravnih linijah in osvetljeni z oranžno barvo. Skozi celotno površino je voda v kateri plava polno rib, ful velikih, ti pa hodiš nad tem. To je res nekaj drugačnega, posebnega, lahko rečem da ziher nisem še videla česa podobnega, drugačno od vseh drugih "klasičnih" turističnih atrakcij. Tole je a must, resnično ne izpustit tega ob ogledu mesta.

 

dsc2315.jpg  dsc2338.jpg

 

dsc2336.jpg

 

dsc2337.jpg

 

 

Blue Mosque

Pri tej mošeji je treba paziti, ker ful pogosto molijo, kar pomeni, da mošejo nekaj časa prej in nekaj časa potem, zaprejo. Nama so jo prvikrat pred nosom zaprli, ravno za minutko sva zamudili, tako da si velja malo urnike pogledati prej. Sicer pa itak ni problema, je v tem okolišu ogromno drugih zadev, kjer se komot zamotiš za tisti dve urici. No, to je tista slavna mošeja, pred vhodom se moraš pokriti z ruto - če je nimaš, ti jo posodijo tam, brez pa te ne spustijo notri. Ravno tako ne s čevlji, treba se je sezuti, pred vhodom pa imaš stojalo z najlon vrečkami, da notri pospraviš čevlje in jih potem nosiš v rokah. :D

Na tleh je rdeč tepih, zidovi in strop pa so v modrih odtenkih. Tako da ni bojazni, da bi zeblo v noge, edino se mi zdi, da je notri malo smrdelo po umazanih nogah hahah, no mejbi se je samo meni tako zdelo :lol:. Vstopnine tukaj ni.

 

dsc0017.jpg  dsc0023.jpg

 

dsc0011.jpg


  • 2

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#55 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 November 2015 - 06:21 PM

Grand Bazar

Kot rečeno, sva tole imeli direkt pred nosom. To je nekaj tako velikega, da kdor ne doživi, si ne more predstavljat. To je del mesta, zaprt, velik cca 60.000m2, ki ga sestavlja 60 ulic, ki so pokrite in zazidane in več kot 3000 trgovinic, vodnjaki, restavracije, mošeji, ni da ni. Zdaj vem, od kje prihajajo vsi fejki - to je, med drugim, raj fejkov, jaz kaj takega še svoj živ dan nisem videla. Ampak tu najdeš dobre fejke, niso neke poceni cheap variante, ki že na daleč kričijo "fejk", ampak za kar dobre replike, ki niti niso poceni. Torbice se recimo prodajajo tudi za več sto €, to ceno se zbije, itak, ampak vseeno all in all ne gre za poceni fejke. Imaš vse mogoče znamke, ti samo poveš kero znamko in model iščeš in tip ti jo privleče ven :D Vse od torb, obutve, Nike zadev, očal, ogromno keramike, šalov, tepihov, ma vsega najdeš. Je pa to samo en del bazarja, imaš namreč še vsega in svašta, ogromno bižuterije (take za 1€ in tako malo dražje, srebrne, zlate, dragi kamni,... najdeš lahko res zelo lepe kose). Kar hočem povedat je, da imaš na eni strani poceni stvari, na drugi pa lepe, kakovostne zadeve, ki sploh niso tako zelo poceni.

 

Spice Bazar

Mene je, bolj kot Grand Bazar, navdušil Spice Bazar! Ooo to pa so nebesa, tu najdeš miljon vrst čajev (najbolj slavni njihov od granatnega jabolka je must try, vrtnični čaj, pa masala čaj, love čaj, afrodoziak čaji haha, ma vsega možnega). Začimbe, milljon variacij sladic, sveži siri, olive in seveda.. tone in tone turkish delighta. Cene ful varirajo, tako da velja si najprej malo ogledati naokoli, ker so razlike v ceni od prodajalca do prodajalca lahko precej visoke. Meni je še najbojši čisto klasični, brez nekih dodanih oreščkov, začimb, čokolade. Top je od granatnega jabolka in vrtnice - tej so tudi najcenejši. Pa njihova baklava, potresena s pistacijo mmm :), miljon različnih oreščkov, suhega sadja. Njihova kava noro diši, jaz sem kupila par paketov, in je cela kuhinja dišala. Pa đezvico sem si nabavila! :D

Ful je treba barantat, res ful, oni so tako še bolj veseli, da se malo zapleteš v pogovor z njimi in tako dobiš res ful ceneje zadeve. Tista prva cena, ki jo rečejo, niti približno ne velja, nakup pa se zaključi z zadovoljstvom in nasmehom pri obeh straneh. Midve sva bili na začetku s strani hosta opozorjeni, da so zunaj - pred bazarjem in vse naokoli, nižje cene kot notri, kar je res. Roba je pa enaka.

 

dsc2067.jpg  dsc2071.jpg

 

  dsc2121.jpg  dsc2120.jpg

 

 

 

Bosphorus Cruise

Valda sem mogla doživet tudi ladjico po Bosporju! :D Ladjic je na nabrežju ogromno, derejo se kot nori, za privabit turiste na svojo ladjico :D. Tu velja še posebej paziti, ker to se lahko najhitreje preplača. Najin host nama je takoj na začetku rekel naj paziva, in da več kot toliko ne smeva plačati. Na koncu sva dobili ladjico za 12lir, kar je 4€, torej  noro poceni, jaz sem si predstavljala vsaj ene 3x več. Vožnja je trajala 1 uro in pol, najprej smo se vozili po evropski strani navzgor po Bosporju, mimo ožine, potem za nazaj pa po drugi, azijski strani.

 

dsc2090.jpg

 

dsc2093.jpg

 

 

 

Istiklal Street

To je pa glavna ulica, najbolj popularna, kakršne najdemo itak v vsakemu mestu. Tu so Zare, Burger Kingi, Starbucksi, Sephore, Mangi (pri njih, sem opazila, je Mango ful popularen, ogromno reklam po mestu in par velikih, par-nadstropnih trgovin na glavni ulici!) in pa ogromno kebabarjev, pekarnic, kavarnic in vsega kar paše zraven. Na tej ulici tudi vozi najstarejši tramvaj na svetu, ampak vseeno je lepo si jo ogledat peš, od začetka do vrha - kjer potem prideš na Taksim Square.

 

Par uric sva žrtvovali tudi za ogled največjega trgovskega centra, Cevahir, ki je par postaj naprej od Taksim trga, v novem delu mesta. Moram rečt, da je kar impresiven, 7-nadstropni. Ob vhodu te pregledajo, na tekoči trak pa moraš dati torbico (tako kot na letališču, pri pregledu ročne prtljage). :D To mi je bilo res wow, kaj takega še nisem videla haha.

 

dsc1983.jpg  dsc1967.jpg

 

  dsc2007.jpg  dsc1997.jpg


  • 4

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#56 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 November 2015 - 06:24 PM

Še preden sem odpotovala, sem si zadala, da bom poskusila čimveč njihovih tipičnih jedi, kar mi je tudi uspelo. Če jih naštejem par: Simit (to je v bistvu kruh, čisto navaden, posut s semeni), Balik Ekmek - njihov famozni ribji sendvič, kateri je najboljši pod Galata Bridge, kjer je v vrsti ogromno restavracij, ne vem, če se drugje po mestu tudi dobi te sendviče, ziher so pa tukaj najboljši, potem je Ayran - njihova omiljena pijača sestavljena iz jogurta, vode in soli. To oni pijejo enako kot mi vodo ali pa sok, ob obrokih. Pa njihov turkish tea, vedno postrežen v enakih kozarcih, s kocko sladkorja ob strani. Lahmacun, to je njihova pica. Je ozka in podolgovata, oblike čolna, z razlilčnimi nadevi. Ful zanimiva, moram reči, po okusu sploh ni podobna "pravi" pici. Potem je Dürüm, zavita tortilja z mletim mesom in zelenjavo, potem Kumpir - to je en velik pečen krompir, razrezan na pol, notri pa naloženega vsega mogočega, od zelenjave, do klobase, oliv, žitaric. Pa Tavuk Pilav, to prodajajo večinoma ulični prodajalci, na takih vozičkih s stekleno kupolo, je pa to v bistvu krogla riža s koščki piščanca po vrhu. In pa jasno.. burek. Po mestu je ogromno burek salonov, kot jim oni rečejo, samo v moji ulici sta bila dva, tako da sem probala mesnega in sirovega in so jummy. Res noro noro dobri, sploh mesni je za si prste oblizat. Aja in da ne pozabim njihovega pudinga! Imajo več variant, imen se zdaj ne spomnim, jaz sem probala dva in sem bila navdušena. Mislim, da so vsi riževi (nisem sure), na vrhu pa imajo čokolado in zapečeno karamelo.

 

Privoščili sva si seveda tudi klasični turški zajtrk, brez tega se ne sme iti domov. Prinesli so nama slani sir, kajmak z medom (njihova klasika za zajtrk in fulful dobro), jagodno marmelado, olive, paradajz, kumare, jajca, puding, njihov kruh, ne vem kako se imenuje, ni pa enak našemu in pa seveda čaj :)

 

dsc03699.jpg


  • 4

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#57 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 November 2015 - 10:11 PM

Sarah super, sem prav upala, da boš napisala vtise :). Jaz grem tja februarja. Komaj čakam.


  • 1

#58 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 November 2015 - 10:38 PM

Super poročilo, si se ful potrudila. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#59 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 November 2015 - 11:03 PM

Kje si pa menjala denar, kako se najbolj splača?


  • 0

#60 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 November 2015 - 08:41 AM

Frida, menjalnic je v mestu res ogromno, dobesedno vsaka tretja vrata med trgovinicami. Midva sva mal pogledala tečaje in menjala v najbližji, ki je imela najugodnejšega. 

 

Super poročilo, Sarah, si se res potrudila. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users