Jump to content


Photo

Slovenija


  • Please log in to reply
1458 replies to this topic

#1 Kate

Kate

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Location:Domžale

Posted 11 May 2005 - 12:17 PM

Odlocila sem se odpreti novo temo, in sicer: Vasa najljubsa zimska in poletna izletniska tocka v Sloveniji? Ter zakaj?

Pozimi: Kranjska Gora - sprehodi po snegu in topel cajcek
Poleti: Portoroz - feeling, da si vsaj en dan na morju; soncek,
pridih morja;


smile.gif ohmy.gif laugh.gif
  • 0
Don`t give up!

#2 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 11 May 2005 - 12:35 PM

Pozimi: Ambrož pod Krvavcem, zato ker je krasen razgled, sploh če je jasen dan.

Poleti: Sinji vrh nad Ajdovščino, zato ker je krasen razgled, sploh če je jasen dan ... pa še zaspiš lahko na sončku 8)

lp
Damjan
  • 0

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 11 May 2005 - 12:52 PM

pomladna: grad ali rožnik, ker se mal pretegnem, ni daleč in sem med potjo velik nasmejim

poletna: do zdej mi je najbolj ostalo v spominu šetkanje in držanje za roke ob šeldi v antwerpnu, letos bo bled aktualen

zimska: sredina katerekoli ceste sredi noči, ko se drsam po dvojni črti in se režim ko pečena mačka (pa sneg more bit, sevede)

  • 0

#4 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 May 2005 - 12:56 PM

Čez celo leto, ko ni snega grem najraje na grad.Včasih v Tivoli.
Ko je sneg,se držim bolj doma,razn,ko grem smučat.Smučat grem pa povsem različno,kjer pač dobim ''zrihtane ''karte wink.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#5 Uzi

Uzi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 194 posts

Posted 11 May 2005 - 07:27 PM

Vse leto: Orle nad Ljubljano, z Urha dobre pol ure čez gozd - primerno za dni, ko se ti ne ljubi gristi v pošten hrib. Na vrhu, v vasi, pa - jasno - gostilna z odlično hrano. Nagrada mora biti.
  • 0

#6 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 14 May 2005 - 07:10 PM

Danes sem ponovno odkril Obolno. Neverjeten razgled nad osrednjo Slovenijo. Malo pod vrhom je kmečki turizem, na vrhu pa krasna jasa z neverjetnim razgledom.

Dostop iz Ivančne Gorice na Stično ter v kraju Metnaj na križišču desno še 4 km. Pot je dobro označena.

lp
Damjan
  • 0

#7 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 07 June 2005 - 11:39 AM

Polhograjsko hribovje je pri meni aktualno čez vse leto, Bohinj mi je tudi všeč vendar izven sezone (pohod okoli jezera potem pa na kremšnite na Bled), Slivnica (zaradi fantastičnega razgleda na jezero), Star' maln pri Vrhniki (ravninska pot, če pa poznaš okolico lahko ubereš tudi v klanec in se potem spustiš dol), Lisca (če ne zgrešiš poti in ne piha preveč), Češka koča (samo pot je na nekaterih delih zoprna)...
  • 0

#8 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 June 2005 - 04:01 PM

Za zimo ne vem, če bi lahko naštela kakšno izletniško točko. Drugače mi je pa zelo všeč v Laškem, na njihovem gradu in pa vrhu - Hum. Pol seveda Rožnik pa Bled. Poleti Portorož ali Piran (pridih morja). Pa Šmarna gora (lep razgled, prijetna hoja navzgor). Pa še kaj bi se našlo...
  • 0

#9 Uzi

Uzi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 194 posts

Posted 13 June 2005 - 12:19 PM

QUOTE(Robidnica)
Star' maln pri Vrhniki (ravninska pot, če pa poznaš okolico lahko ubereš tudi v klanec in se potem spustiš dol), ...



Robidnica, lahko poveš kaj več o tem Starem malnu?
  • 0

#10 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 13 June 2005 - 02:01 PM

http://www.zaplana.n...ndex.asp?sect=2
ravninska pot, ki se vije skozi majhno sotesko. poleti je prijetno hladno, pozimi pa tudi zoprno - zaledenela cesta, sneg zelo redko plužijo.
če imaš psa ki obožuje vodo je potok Bela, ki teče skozi sotesko zelo priročen. dostopen je tudi s kolesom in na žalost tričetrt poti tudi z avtom. mad.gif
glede te poti navzgor ti pa ne znam točno povedat ker ni markirana (vsaj opaziti ni).
pot je dolga približno 3km
  • 0

#11 Uzi

Uzi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 194 posts

Posted 13 June 2005 - 07:46 PM

Robidnica, hvala! Spletno stran sem si ze shranila in ob prvi priložnosti še v živo preverim. smile.gif
  • 0

#12 costes

costes

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 112 posts
  • Location:okolica lj
  • Interests:šport ,moda ,potovanja ,punce

Posted 17 June 2005 - 08:55 AM

meni je pa dobra varianta korošaški slap pri kamnišekm vrhu ..ful idila
drugače pa obstaja interaktivni atlas slovenije
http://kremen.arso.gov.si/nvatlas -potrebno se je samo registrirati in lahko vidiš satelitski posnetek svoje hiše ..
  • 0

#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 31 July 2005 - 12:14 PM

izletek na bled se je vsekakor splačal ... fajn vreme (ne prevroče, ker so sonček vsake toliko zakrili oblački), v redu voda ... o turistih raje ne izgobljam besed (hm, valjanje po travi na blejski promenadi in namakanje tam, kjer to ni dovoljeno .... aja, sej niso doma, valda lahko to delajo!!!! evil.gif ) pot tja in nazaj en velik rajc, ki se je končal v kopalnici pri fantu doma ... biggrin.gif GOOD!!!!! 8)
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#14 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 14 September 2005 - 10:18 AM

Cez leto, ko ni snega:
-na celjskem koncu Hom - ker je tam ob soncnih dnevih tak razgled, da vidis od Avstrije, Spodnjo in Zgornjo Savinjsko dolino do Celja in se naprej 8) pa tud v Logarski dolini je lepo ker gres lahko na slap Rinka in najprej na Okrešelj, spodaj v dolini pri enem hotelu je pa iz terase tak lep pogled na ogromen zelen travnik, ki se razteza po celi dolini, na sredi pa je en hrast (kot v reklami), da bi najrajs kr tam ostal biggrin.gif pa ful imajo dobro belo kavo, 8)
-na ljubljanskem pa Smarna gora - ker je tud tuki lep razgled, pa ob sobotah miske pecejo biggrin.gif
-tujina: Dolomiti (Italija) - raj za motoriste in kolesarje, enkratne ceste, prelazi do visine 2500m, zicnice ki te zapeljejo cez 3000m, vedno sveza zelena travca, kot da je pomlad. Podobno je tud Grossglockner v Avstriji

Pozimi, ko je sneg:
Komna nad Bohinjskim jezerom - narava ti na vrhu ponuja tak razgled, da kapo dol. ce pa vzames direze, gres pa lahko se mal okol po dolini zadaj. Takrat so obvezna tud ocala, ker drugac skor oslepis, ko sonce sije na sneg. Tukaj je pa pozimi najlepsi soncni vzhod... mal pred 7h zjutraj (ce bo kater sel). Da dol pades! :sunny:

  • 0
Posted Image

#15 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 01 November 2005 - 10:11 PM

najlepši izletniški točki sta mi že nekaj let dve, k se počutim kot v raju...in obe sta gorski.

Prva je v dolini Vrat pod severno steno Triglava...tk greš ene dobre 15 minut gor prot steni v smeri Praga vzdolž potočka, ful lepa narava, pa zahtevn ni nič, k se do koče prpeleš z avtom.

Druga pa je že pohodna...iz Pokluke proti Triglavu..pot do Vodnikovega doma...ni plezalna pot, pač pa pohodniška..narava pa tak lepa, da sem vsakič vzhičena, ko to znova doživim. Potem pa zvečer sediš pred klopco pred kočo, gledaš vse naše najvišje hribe pred sabo na dlani- zvečer ti sediš že v temi, Triglav pa se še kopa v oranžnem soncu...., spokojnost in tišina, kar nekakšna osamljenost....ne znam opisat. Nisem huda hribolazka, ampak v teh dveh točkah si natankam energijo za celo leto.
  • 0

#16 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 November 2005 - 04:16 PM

V vsakem letnem času: Pokljuka, Kranjska Gora ... zaljubljena v razgled na hribe
Kamniška Bistrica - start za nadaljnje pohodniške destinacje
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#17 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 10 November 2005 - 09:39 PM

js itak v polhograjcih živim tko da mi ni treba nikamor hodt k je že tle izletniška točka!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#18 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 February 2006 - 08:30 AM

Zanima me, kam kaj hodite v zimskem času na izlete?

Mi imamo plan ta vikedn sankanje v Lepeni (vsaj zdi se mi).
Drugače pa pravijo da je Snežnik lepa destinacija.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#19 TAO

TAO

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 March 2006 - 02:25 PM

Bled in Bohinj sta mi ok
  • 0
I have opinions of my own -- strong opinions -- but I don't always agree with them.
George Bush

#20 Dudu

Dudu

    sramežljivec

  • Člani
  • 94 posts

Posted 13 March 2006 - 07:39 PM

QUOTE(TAO)
Bled in Bohinj sta mi ok


ja, tm je pa tooook lepooo laugh.gif laugh.gif pozimi, spomladi, poleti in v jesen...

mene pa tut neki zanima...moj lubi ma maja rojstn dan, pa bi ga, namest da mu kupujem kakšna neuporabna darila, raj peljala na kšn enodnevni izlet...mene je on npr peljal na Bled in v Bohinj, pa v Piran...in js kr nimam nobene pametne ideje...a mate kšn predlog??

Vsaj toplo bo že takrat biggrin.gif biggrin.gif UPAM!!
  • 0
user posted image It's not allways rainbows and butterflies it's compromise that moves us along...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users