Jump to content


Photo

satanizem


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1 metal*girl

metal*girl

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1389 posts
  • Interests:muska

Posted 14 August 2006 - 02:20 PM

js u bistvu ne verujem u nč....sam bi pa probala kak je s tem satanizmom....lih sm spoznala enga frenda ko je satanist in mi je ful povedu kak je to pa na netu sm brala...tko da nej še kera kej napiše če ve kej več o tem...
  • 0
...they say I'm good...but I hope some day I'll find someone who is better than me...

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 August 2006 - 06:21 PM

Te razne stvari, kjer je na prvem mestu zloba, so mi mimo. Pusti raje to pri miru.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Minerva

Minerva

    sramežljivec

  • Člani
  • 46 posts

Posted 15 August 2006 - 01:42 PM

Gotovo verjameš vase in v svoje sposobnosti, zato se meni osebno zdi brezveze silit v nek kult, samo da bi bila "in". O satanizmu ni bilo še nikoli nič lepega in spodbudnega napisano,... vendar, odločitev je tvoja.
  • 0

#4 metal*girl

metal*girl

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1389 posts
  • Interests:muska

Posted 15 August 2006 - 02:34 PM

sm si kr misla da bote rekle d hočem bit "in" glede na to kak post sm napisala....sam sploh ne...nasprotn..k vem d ni to nč lepga, sam mi je pa zanimiv ko berem pa use...u bistvu je čis simpl...kot vidte ne maram nekih pocukranih rozastih anglčkov...raj mam neki temnga...pač sm tak človk k obožuje črno pa metal in mislm d ni s tem nč narobe no...in sploh še enx!SPLOH mi do nekga pritegovanja pozornosti!

ok zdej pa ne rabm več komentarjev sam rada bi kej več vedla o tej veri in sploh tisto ko si u skupini in kličeš hudiča...
  • 0
...they say I'm good...but I hope some day I'll find someone who is better than me...

#5 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 15 August 2006 - 03:06 PM

"js ne maram roza, js mam rada crno,temno, dark dark dark, metalci, satanisti, depresija, itd" -kasno samoprepricevanje in samodokazovanje. Sej nas je kr ene par k nismo u pinky pa britnijevi glasbi-- pa kaj. Ne se dokazvat s satanizmom zato k je in, zato k je kul, popularn, pa se lepo bi izstopala in mal bi se te bal, juhej. Nimam nc proti dark scenam, mi je metal najbolsa glasba, sam se mi zdi low in pateticno od raznih satanisticnih koncertou, kjer na odru ubijajo zivali. Klinc pa taka kvazi subkultura, k podpira nasilje!
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 August 2006 - 03:45 PM

S tem se pa popolnoma strinjam. Pa zloba nikoli ne rodi dobrega, ker se ti slej ko prej povrne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 Fairy

Fairy

    sramežljivec

  • Člani
  • 72 posts

Posted 15 August 2006 - 04:09 PM

Haha veliki smehi okol tega satanizna. Zdei me bo kdo obtožu da preveč berem dana browna samo vseeno. Satanizem je poganstvo ki ga je cerkev spremenila v nekaj slabega. Se pa najdejo osebe ki dejansko mislijo da satan obstaja? Nekaj je to je zih da je pa satan pa ne vem..res ne. Isto s pentagramom. Vsakič ko slišim da je go hudičev znak in nekaj slabega počm od smeha an. Pa narobe obrnjen pentagram je krneki fejk spet so neki satanisti privzel...
  • 0
*You are the air that i breathe, you are the light i see, you are the morning sun and you`re shinin` down on me*

#8

  • Guests

Posted 15 August 2006 - 06:40 PM

Satanizem v osnovi sploh ni slaba vera, se strinjam s Fairy, ampak bolj malo kdo ve, kaj v resnici sploh je, vsekakor pa ne gre za cascenje hudica!
Kar se tice pa "satanizma", katerega kao gojijo metalci itd, je pa to samo poza. Takih, ki bi zares verjeli v satana je malo, pa se tisti se ne kazejo kr tk v javnosti in govorijo o tem. Tole je pa navadno otrosko igranje. Tut ce bote klicali satana js dvomim da ga boste priklicali smile.gif kake negativne sile kvecjemu, pa se hitro vam bo zal.
Moje mnenje: brezveze.
Sploh pa iz take perspektive: js sicer v nic ne verjamem, bi pa probala s satanizmom.. biggrin.gif
Ce nic ne verjames pac nic ne verjames, ni se ti treba pol silit z necem..
  • 0

#9 Fairy

Fairy

    sramežljivec

  • Člani
  • 72 posts

Posted 15 August 2006 - 06:54 PM

QUOTE(izabela)
Satanizem v osnovi sploh ni slaba vera, se strinjam s Fairy, ampak bolj malo kdo ve, kaj v resnici sploh je, vsekakor pa ne gre za cascenje hudica!
Kar se tice pa \"satanizma\", katerega kao gojijo metalci itd, je pa to samo poza. Takih, ki bi zares verjeli v satana je malo, pa se tisti se ne kazejo kr tk v javnosti in govorijo o tem. Tole je pa navadno otrosko igranje. Tut ce bote klicali satana js dvomim da ga boste priklicali smile.gif kake negativne sile kvecjemu, pa se hitro vam bo zal.
Moje mnenje: brezveze.
Sploh pa iz take perspektive: js sicer v nic ne verjamem, bi pa probala s satanizmom.. biggrin.gif
Ce nic ne verjames pac nic ne verjames, ni se ti treba pol silit z necem..


Jaap thats my point...sei je tut bedno na ma kdo na metalce kdo asociacijo direkt na satanizem no ja sam res. Ko vidim kkšnga ki hodi z narobe obrnjenim pentagramom po svetu ne vem al naj se jokam smejem al bi ga fain zbrihtala...
  • 0
*You are the air that i breathe, you are the light i see, you are the morning sun and you`re shinin` down on me*

#10 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 15 August 2006 - 07:16 PM

Če si mislna mene, js ne vidm povezave med metalci pa satanizmom. Metal glasba je dbest, tko kt tut nekej mojih metal frendou, od katerih noben ni satanist Te dve stvari sm skup omenla zato, kr je metal girl rekla, da ma rada crno in metal glasbo, ter da se zanima za satanizem. Se strinjam z ze prej napisanim, ne se silt z verovanjem u neki samo zato, da bos mela eno vero. Prou fajn je bit ateist wink.gif
  • 0

#11 Fairy

Fairy

    sramežljivec

  • Člani
  • 72 posts

Posted 15 August 2006 - 07:26 PM

Nene ni se nanašal nate. Na sploh ker ljudje to zmotno mislijo/delajo wink.gif
  • 0
*You are the air that i breathe, you are the light i see, you are the morning sun and you`re shinin` down on me*

#12 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 15 August 2006 - 10:48 PM

Okoli stanizma se mi zdi, da je še huje kot pri kakih filozofskih "problemih"/tezah; vsak ima neko svoje prepričanje od katerega za nič na svetu ne bi odstopil, malokdo je res načitan in poglobljen v satanizem, bolj se gre za nek boj kdo ima prav (ali je satanizem nekaj poganskega, kar je bilo očrnjeno s strani cerkve, ali neka stranska veja Biblije, morda nekaj primarnega, česar se ljudje bojijo in zato zatirajo, ...). Tudi tisti, ki se načeloma strinjajo okoli nastanka in namena satanizma, ki berejo iste knjige in verjamejo v ista načela (če to je prava beseda), se navadno ful ne poklapajo okoli pomena, kaj satanizem predstavlja njim, kako si ga razlagajo. Beri kakšne knjige, ne rabiš nikogar okoli, da te vodi, tudi kaka žrtvovanja so odveč (s tem kvečjemu poneumljaš sebe).
Zloba je pa itak votla zunaj je pa nič ni. rolleyes.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#13 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2006 - 11:40 PM

Hehe, jst in moja prijatlca sva pri cca 12 letih na igrišču od vrtca klicale hudiča s pomočjo nakradenih vrtnic, strganih črnih nogavic in podobnih pripomočkov in sva se mele super. biggrin.gif Naj proba, moje izkušnje so izredno pozitivne, pa čeprav ni blo nobenega satana blizu biggrin.gif
  • 0

#14 Fairy

Fairy

    sramežljivec

  • Člani
  • 72 posts

Posted 15 August 2006 - 11:48 PM

Mnja kdo pa še ni klicu dohov blabla fake je to večinoma...
  • 0
*You are the air that i breathe, you are the light i see, you are the morning sun and you`re shinin` down on me*

#15 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 16 August 2006 - 09:25 AM

večinoma!!?? VEČINOMA?? ermm.gif blink.gif VEDNO!!
  • 0

#16

  • Guests

Posted 16 August 2006 - 10:14 AM

No ja, mi smo tut veckrat klicali duhove, pa ni blo nikol nic razen ENKRAT! In sicer v eni zapusceni hisi, v kero nisi mogu skoz vrata ampak je blo treba splezat skoz malo okence sred stene, klicali smo pa duhove kake dva ali tri tedne za tem, ko je umrl en prijatelj. Smo meli desko narejeno in vse, na sredi kozarcek itd.. smile.gif Js sm se hotla zajbavat in kr nekam potisnit kozarec, pa ni slo, je bil ko prikovan na desko.. pol se je pa kr naenkrat zacel premikat.. vsi smo mislili, da se pac nekdo od nas zajebava, ampak je takrat priletel se en kolega, ki si ni upal klicat duhov, do tistega okna in rekel, da pride mama od enega udelezenca, in smo vsi ko sus vse pospravli in se zaceli basat skoz okno ven. In v trenutku ko smo spustli kozarec, je sel ta sam na zacetno tocko sredi deske. Pa svece so se vse ugasnile same smile.gif Pa vse drugo se ok, ampak, da je kozarec dejansko sam sel..
Sam se vseeno to najbrz niso duhovi, ampak kaj vem...skupek energije nas vseh ali kaj... ce nam je umrl prijatelj, ki bi sicer z nami pocel vse to, pol sm najbrz meli vsi bolj al manj iste misli.. ne vem no. Js sm malo skeptik glede teh stvari, ampak nekako pa vseeno verjamem v neke sile, tk da.. prevec za spilat se po mojem ze ni smile.gif
Dost.
  • 0

#17 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 16 August 2006 - 11:53 AM

Ja, nisi prvi primer, ki se ti je to zgodilo. Sicer nimam izkušenj, so pa od fanta prijatelji že to počeli in je bilo nekaj podobnega. Pa od kar nekaj ljudi smo že slišali kaj takega, sicer nikoli ne veš kaj je res in kaj ne, ampak ko pa ti za kaj takega pove človek, ki mu zaupaš...te pa že stisne pri srcu. Tako da...s tem se ni za igrat. Pa tudi zmeša se ti lahko. Preprosto si začneš domišlat stvari, ki sploh v resnici ne obstajajo in če si je zaradi česa takega vredno pokvariti življenje...ne vem no, ampak tole se mi zdi glupo. Tako da sama ne drezam v take reči in niti ne mislim. In se strinjam z Powerpuff, ki je ateistka. Vsaj nekdo. Sem že mislila, da sem edina smile.gif .
In pri veri, prepričanjih, kultih se gre vse prej kot za zabavo in zanimivost, to so resne stvari. In metal girl, če se boš že spravila drezat v to, previdno. Vsaj nekaj knjig preberi o tem.

Aja, P.S.: Informacije o satanizmu. Satanisti baje kradejo otroke z bolnišnic, na 6.6. (baje), pa podirajo grobove, kolega je tudi govoril enkrat(gledal na tv), da je eni ženski umrl dojenček. Naslednji dan po pogrebu ga je našla izkopanega, z odsekano glavo. Delo satanistov. Pa takšne stvari podobne. Ne vem sicer, koliko od tega je res, ampak splača se premisliti o tem.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 August 2006 - 11:58 AM

Glede teh duhova sem zadnjič gledala eno zanimivo pogovorno oddajo. Gostje so govorili o tem, da so duhovi povsod okoli nas. Tisti, ki ga duhovi zafrkavajo, mora pa prepričati duha, da odide skozi tunel, tja, kamor spada. Zanimiva oddaja. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 metal*girl

metal*girl

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1389 posts
  • Interests:muska

Posted 16 August 2006 - 12:47 PM

ja to je res sam se to ne dogaja u sloveniji....sm kolega prašala ka pa slovenci žrtvujete pa je reku on ubija mačke pa ji pol kri spije...res hudo odvratno ermm.gif js tega nebi nikol...uno z dugovi mi je pa zanimiv
  • 0
...they say I'm good...but I hope some day I'll find someone who is better than me...

#20 Fairy

Fairy

    sramežljivec

  • Člani
  • 72 posts

Posted 16 August 2006 - 04:24 PM

Js se sprašujem za kaj da fu*k se ljudje spravjo klicat duhove če nimajo pojma kaj delajo pa še za foro. To je kokr pr ouija plošči pomoje scena z kozarcem. Kazalca nikol ne smeš pustit na plošči. Sodeč po tem kaj ste nrdil da ste kr postil tist tm ko se je premikal ste loh srečni da niste kej v naš svet spustil..no ja mogoče pa ste.
Poznam teh zgodb resničnih clo kr dost. Poznam osebe k se s tem dost ukvarjajo. Oz so se...se zbrihtajo pa nehajo dokler majo še srečo pa to.
Mnja sei bo ne priporočam tega delat res ne...
  • 0
*You are the air that i breathe, you are the light i see, you are the morning sun and you`re shinin` down on me*




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users