Jump to content


Photo

Duhovna inteligenca


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 Ira

Ira

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 02 May 2004 - 11:05 PM

Hojla ...

Kim, če te zares zanima si vzami knjigo od Newtona ... POTOVANJE DUŠ ali pa USODA DUŠ ... Ali pa kako videti avro .. itd...
Takega gradiva je veliko, tako, da če te zadeva zanima se da marsikaj zvedet...

Preberi, zanimaj se ... brskaj ... vsrkavaj informacije ...
Potem pa se odloči ali verjameš ali ti je preveč abstraktno in nerazumljivo!

Lp
Ira
  • 0
Don`t try to fix me, I`m not broken!

#22 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 03 May 2004 - 02:01 PM

Ira ojla....

najprej dobrodošla!

em...jst sm itak nasplošno mal drgačna oops.gif
tako da večina stvari dojamem drugače al pa na njih gledam drugače...je pa res kar sem rekla...včasih pač rabim več potrditve...
Neskrbi...me obkrožajo ljudje ki se s tem ukvarjajo...bo že smile.gif


Pridni bodite!

lp,
kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#23 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 03 May 2004 - 05:24 PM

blink.gif
  • 0

#24 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 04 May 2004 - 03:51 PM

lej lej sajk tud gleda mal drugače laugh.gif

lp, kim


p.s. : hehehe pridn bit!

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#25 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 11 May 2004 - 08:41 AM

Hmmm....še pred kakšnim tednom nisem razumela tega pomena "angela", nekako sem si ga vedno predstavljala s krili(krščanska figura), vendar sedaj to razumem drugače. Angel je v bistvu tisti JAZ, ki je v tebi, ki ni ne fizično telo,razum ali čustveni del človeka.-->to se mi zdi je drugače full težko za razumet, predvsem sem za to rabila zares dolgo časa da sem se navadila drugačnega mišljenja, da se ne identificiram s telesom, razumom ali z čutenjem(v psihičnem pomenu). Vedno smo bili navajeni samo tega da smo mi ali fizično telo ali smo se nekako bolj identificirali z razumom itd.
Ja, malce sem morda zašla-vendar se mi zdi zanimiva tema smile.gif
V glavnem, želela sem napisati, da vidis oz. čutiš angela takrat ko se poglobiš vase, ko si sam s sabo-tako kot v meditaciji. Če vas ka takšnega tudi bolj zanima, vam morda lahko priporočam "Šolo čustvene inteligence."
Jaz sem tam naša veliko odgovorov na vprašanja, tudi začela razmišljati drugače o stvareh, ki sem jih bila naučena po nekih navodilih od staršev(kakšen moraš bit, če to delaš ni prav itd.). V glavnem veliko stvari...
Se malce oproščam, zelo rada govorim, pa upam da vam nisem preveč zatezila...

Tukaj imate link, če vas kaj podrobneje zanima http://www.cdk.si/sci/
  • 0

#26 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 11 May 2004 - 09:14 AM

Lepo, da si se oglasila Dora.... Zato, je temu tudi namenjen forum, da se izmenjavajo mnenja in izkušnje.
Dobrodošla, med nami smile.gif

LP

Vilma
  • 0

#27 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 03 July 2004 - 12:32 PM

ermm.gif Dobrodošlico bi zaželela vsem tukaj prisotnim in verjamem, da so mišljenja različna in tudi poglledi različni, predvsem pa spoznavanje vsakega posameznika ne sam kot osebo v fizičnem pomen, predvsem v duhovnem pomenu. rolleyes.gif Z vsakem se strinjam, da najde samega sebe pa naj bodo duhovne knjige, šola ali preko ljudi, ki imajo izskušnje, da se od njih nekaj naučimo in prisluhnemo. wink.gif Najbolj pomembno pa je, da sebi prisluhnemo in poskušamo razvozlati kaj nam svetuje notranji JAZ ali kot temu pravimo ANGEL VARUH in VODNIK. Velikokrat se dogaja, da smo površni ali pa raztreseni pa delamo iste napake in hodimo po istih poteh, ki si jih ne želimo.
Zatorej vedno dobro prisluhnimo kaj nam želi povedati in svetovati notranji JAZ oziroma naš ANGEL VARUH in VODNIK.
Toliko za enkrat.

Moja misel: laugh.gif
Naj vam bo vsem lep prekrasen sončen viken, da vedno srečni in veseli hodili bi po poteh, objeti v nasmeh obkrožali bi vseh.
Lep pozdrav vsem
Venesa laugh.gif [/url]
  • 0

#28 Susi13

Susi13

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 27 July 2005 - 01:39 PM

Meni osebno duhovna inteligenca predstavlja zgolj se en vidik pogleda na zivljenje. Duhovnost je rdeca nit mojega zivljenja.

A prakticna duhovnost.

Sem izredno senzibilna oseba in od otrostva imam moznost cutiti custva drugih ljudi, kot svoja. Na nek nacin to izgleda, kot, da bi stopila v njihove cevlje ali si nadela njihovo kozo.

Kot otroku mi je bilo vse naravno. Bila sem prepuscena sama sebi vecino casa in sem izredno hvalezna, da je bilo tako. Uspela sem se razviti in razvijati po svoje.

Po letih raznoraznih peripetij na podrocju stvari povezanih z duhovnostjo, sem se odlocila, da bom ohranila prvotni namen, ki ga vidim, v svojem zivljenju. Prakticna duhovnost.

Vem, kako je cloveku, ki ga je strah vstati iz postelje. Razumem, kako se pocuti clovek, ki ga je strah mnozice. Spomnim se obcutka nelagodja, ko se clovek znajde v nepoznani mnozici.

Kje sem ali kje nisem - glede na postavljene norme - mi je vseeno. Zavedam se sebe, obcudujem se, predvsem pa: ljubim se.

To je tisto, kar mene zanima. Pa, da ne bo pomote: kraljici angelov dolgujem zahvalo, da mi je od rojstva stala ob strani. Hvala!

Suzy
  • 0

#29 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 31 July 2005 - 07:26 PM

Duhovna inteligenca meni osebno pomeni pomemben spekter človekovega bivanja....da ne rečem bistven del. Je namreč ravno nasprotje tistega, kar nam vsiljujejo mediji oz moderna potrošniška liberalna miselnost, ki obljublja poceni nadomestke za človekovo srečo v hipermarketih. Duhovnost takšne ''fizične'' nadomestke zavrača in prebuja v človeku tisto kar je pri masah ljudi že skoraj izgubljeno, torej čut za etiko, družinske in ostale širše vrednote, vabilom k notranjemu miru in zadovoljstvom s samim seboj, klic k pomoči bližnjemu itd itd.

Zame osebno je vsak, ki se vsaj za en dan v tednu umakne temu potrošniškemu pehanju za prazno srečo, duhovno že dovolj zrel in inteligenten, da iz svojega življenja naredi še kaj drugega kot npr da podpira Jankoviča&co. Vilma, je tako? wink.gif

G
  • 0

#30 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 31 August 2005 - 06:29 PM

rolleyes.gif mislim, da je dovolj, če se vsak dan vsak vzame vsaj polure časa zase. S tem pa se prepusti sam sebi tako, da meditira, posluša glasbo ali pa počne tisto, ki ga sprošča obeenem pa naj prepusti možganom, da zaidejo na pašo. To je tudi razbremenitev vsakega ali sprostitev. Pogosto bi rekla, da se takrat vsak nabere novih moči-ENERGIJE za nadaljevanje reševanje svojega dela ali svojih skrbi.
LP
Venesa
  • 0
Življenje je lepo a vendar prekratko,zato sprejemaj vsak dan posebej, ki ti je podarjen.

#31 Fairy

Fairy

    sramežljivec

  • Člani
  • 72 posts

Posted 15 August 2006 - 06:20 PM

Er ja jaz to razumem v navezavi s čakrami. Ljudje smo na nivoji šeste čakre.(ajna) Nahaja se na sredini čela tam med očmi. Ta čakra je centrala duše v budnem stanju in vpliva na način mišljenja, na intuicijo in videnje, prepoznavanje vzorcev, spomin in percepcijo.
Ko se duhovno razvijaš (meditacija...) prideš na nivo sedme ali kronske čakre. Je na vrhu glave za temenom.. Tu kanaliziramo energijo iz vesolja in prehajamo v stik s svojim višjim jazom. Predstavlja povezavo z vsem, kar je onstran omejene zavesti telesa in nam omogoča, da se izražamo na višjih duhovnih nivojih. Za tole sem si malo pomagala z internetom ker sem to brala že dolgo nazaj. V prihodnosti se nameravam s tem bolš seznanit in izvajat.. Doma mam eno svečko ki predstavlja 6to čakro simbol om je gor narisan in je res fajn...tko posebna je.
  • 0
*You are the air that i breathe, you are the light i see, you are the morning sun and you`re shinin` down on me*




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users