Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2075 replies to this topic

#41 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 25 August 2015 - 06:26 PM

Jaz mam kremo Belakne. :)
  • 0

After all this time?

Always.


#42 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2015 - 06:27 PM

Jaz tudi :D Logično.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#43 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 25 August 2015 - 06:43 PM

Če si napisala, da maš gel? :D Oboje obstaja. :D


  • 0

After all this time?

Always.


#44 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2015 - 06:45 PM

Sem šla potem pogledati :D Logično je zato, ker kaj pa naj bo drugega, če je pa bela gosta snov, ne vem od kje meni gel.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#45 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2015 - 10:02 PM

 

Frida, saj mislim, da samo eno predpisujejo. Gel, če se ne motim.

 

Ajaa? Nisem vedla, da je to na recept, svašta.


  • 0

#46 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 25 August 2015 - 10:04 PM

Ja, za aknasto kozo.

Podgana, to je krema ja, obstaja tudi prav gel. Meni je rekla zdravnica, da mi bo raje kremo napisala ker mam ze itak suho kozo.
  • 0

After all this time?

Always.


#47 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2015 - 10:07 PM

Aja in ta stvar je tud proti gubam, podobno kot retinol...?


  • 0

#48 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 25 August 2015 - 10:08 PM

Ne vem, ocitno, jaz sem tut prej to prvic slisala in sem navdusena! :D
  • 0

After all this time?

Always.


#49 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2015 - 10:15 PM

To je v bistvu Differin, Frida. (Joj, upam, da nisi preveč razočarana zdaj  :oops: Ti pa zagotavljam, da je PC KONKRETNO močnejši in tudi rezultati so hitreje vidni in tudi boljši.)

 

 

Vse to se uporablja proti mozoljem in proti gubam (najmočnejše, najučinkovitejše sestavine). Kako tega ne veste, to vsak dan 3x napišem v vsaki temi  :o  :P


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#50 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2015 - 07:16 AM

Saj sem šla včeraj potem brat za nazaj, sam je tega fuuul velik. Hvala da se ti da o tem pisat, se vidi da si mal obsedena :tongue1: :)

Differin sem pa imela pred 10 leti, ko sem imela mozolje, nič pomagal :)


  • 0

#51 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 August 2015 - 07:37 AM

Saj bi še več napisala pa imam že zdaj občutek, da nihče ne bere/nikogar ne zanima :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#52 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2015 - 07:55 AM

Mene zanima, zdej pa še bolj, ko bo kmalu konec poletja. Ti kar piši :)


  • 0

#53 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2015 - 08:28 AM

Ja, ja, piši. Berem in se držim za denarnico :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#54 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2015 - 12:15 PM

Podgana, jaz tudi z veseljem preberem, ker sami se mi ne da raziskovati teh stvari, tako da kar piši. :D

 

Poznaš mogoče kaj Andalou Naturals izdelke s spf? Recimo ta serum

Se ti da pogledat, kakšen se ti zdi ta serum, kar se tiče UV zaščite? A je bolje imeti spf v kremi kot pa v serumu ali je vseeno (v smislu, da so serumi ponavadi bolj tekoči, ga manj naneseš in da bi zaradi tega imela zaščita manjši učinek)?

 

Pa še eno vprašanje imam glede LRP Redermic R. Koncentrat za okrog oči ima 0,2 % retinola, korekcijski koncentrat pa 0,3 %. Kakšna je razen količine sploh razlika? A 0,3 % je kao premočna količina za okrog oči? Pri tem drugem, ki je za obraz me moti edino to, da ima že na 2. mestu komedogeno sestavino. A ti kremo z retinolom namažeš na cel obraz ali samo na dele, ki so bolj problematični glede gub? Izdelke s tako količino retinola, kot ga ima LRP, lahko vsak dan uporabljaš, ali na vsakih nekaj dni? Piše tudi, da moraš hkrati uporabljati UV zaščito, a to pomeni, da je kot pri kislinah in je bolje, da poleti retinola ne uporabljaš?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#55 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 August 2015 - 12:29 PM

quarter-teaspon-measured-out.jpg?w=474&h

quarter-teaspoon.jpg?w=474&h=418

 

Toliko naj bi se nanašalo (da obubožaš na sončni kremi potem :D). Serum ima dobro zaščito za nepoletne mesece pa še aok. Tam v eni oceni piše, da ni zelo tekoč, ampak bolj kremast.

 

Mislim, da je pri Redermicu bolj fora v tem, da za oči nima dišave. Imam nekaj takega v spominu. Torej bolj marketinška fora, da kupiš manjšo količino za občutljive oči. Ampak zagotovo že zdaj kaj odišavljenega nanašaš tudi okrog oči :) Pa kolikor smo ugotovili, najbrž nimaš težav z grdimi sestavinami  :closedeyes:

Namažem povsod, 2x na teden. Če nisi še uporabljala, boš tudi teh 0,3 občutila precej pomojem. Ko se navadiš, lahko tudi vsak dan.

Retinoidi so močnejši od kislin in je treba biti še posebej previden pri soncu, ker tanjšajo kožo in je ta še bolj občutljiva za opekline. Jaz jih tudi poleti, priznam. 

 

Bom potem še nekaj o cheap vitaminu C napisala, da bo Frčica spustila denarnico iz rok.


  • 1

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#56 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2015 - 12:32 PM

:lol:


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#57 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 August 2015 - 12:41 PM

Podgana, ti Belakne nanašaš tudi okrog oči?! :o


  • 0

After all this time?

Always.


#58 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2015 - 12:57 PM

 

 

Toliko naj bi se nanašalo (da obubožaš na sončni kremi potem :D). Serum ima dobro zaščito za nepoletne mesece pa še aok. Tam v eni oceni piše, da ni zelo tekoč, ampak bolj kremast.

 

Mislim, da je pri Redermicu bolj fora v tem, da za oči nima dišave. Imam nekaj takega v spominu. Torej bolj marketinška fora, da kupiš manjšo količino za občutljive oči. Ampak zagotovo že zdaj kaj odišavljenega nanašaš tudi okrog oči :) Pa kolikor smo ugotovili, najbrž nimaš težav z grdimi sestavinami  :closedeyes:

 

Ok, toliko sončne kreme pa res ne nanesem na obraz, sploh za pod puder ne. :D Ta serum se mi zdi kar mikaven. Sem še malo prebrala ocene tam in res piše, da je bolj kot krema, tako da bi mogoče bil že sam dovolj vlažilen. Čeprav se enim zdi še vseeno premasten. Za poletne mesece pa imam za obraz prav sončno kremo.

 

Glede grdih sestavin - se tudi jaz izogibam K sestavin, ker imam ogrce in občasne mozolje. Redermic bi se torej itak bolj splačalo vzeti ono kao za obraz in se jo nanaša tudi okrog oči, ampak vseeno malo cvikam glede K sestavine že na 2. mestu.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#59 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2015 - 01:18 PM

Podgana, ti Belakne nanašaš tudi okrog oči?! :o

 

Pa PC Retinol tudi? Si probala? Berem različne stvari, nekje piše da se nanaša tudi okrog oči, drugi pravijo da ni šans... kdo bi zdej vedu. No saj bom probala, ampak vseeno še jaz vprašam.


  • 0

#60 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 August 2015 - 01:45 PM

Ja, kar malo na koncu čez oči potegnem, yolo :D Ne nanašam pa prav načrtno velikih količin tam (tudi zato, da produkt ne pride v oči). Nisem nikoli imela nobenih problemov. 

 

 

Vitamin C

 

Glede na to, da se vsi serumi z vitaminom C začnejo z Water, L-Ascorbic Acid, si lahko doma naredite svoj vitamin C, ki je ravno tako učinkovit kot katerikoli kupljen, ker je edina pomembna sestavina, ki pomaga pri tvorbi kolagena, itak LAA. Vitamin C uporabljam kar tisti za 2€ iz DM-a. Notri je žlička s katero lahko odmerite vitamin in vodo v razmerju 1:4, pH pride okoli 3+, kar je idealno. 2 žlički vitamina in 8 vode je dovolj za obraz, vrat in dekolte. Malo premešeta, da se raztopi in je. Lahko zjutraj ali zvečer, ne nujno vsak dan, čez pa druge stvari. Lahko uporabite navadno vodo iz pipe.

 

 

Recept:

  • 10%: 1 tsp. vitamin C powder + 9 tsp. green tea
  • 15%: 1.5 tsp. vitamin C powder + 8.5 tsp. green tea
  • 20%: 2 tsp. vitamin C powder + 8 tsp. green tea

 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users