Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2086 replies to this topic

#1001 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82495 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2017 - 10:07 PM

Jaz sem se pa vsega znebila, se Argireline sem dala sestricni in uporabljam samo Caffeine solution. Tetraforce mi je super. ♥
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1002 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2017 - 05:55 AM

Meni je pa TO super. Tako lepe kože še nisem imela.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1003 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 16 October 2017 - 06:02 PM

Jaz sem kakšne tri tedne nazaj začela uporabljati od The Ordinary:

 

zjutraj Matryxyl ali Niacinamide, izmenično

zvečer ponavadi Ascorbyl Glucoside Solution 12%, na vsake tole časa pa še COSRX BHA

 

Kupila sem tudi squalene, ki pa se mi zdi brezvezen in ga ne bom več kupila. Se mi zdi čisto enako, kot če bi si pač po teh serumih dala na obraz olivno ali katerekoli drugo olje..

 

Naročeno imam tudi sončno kremo 50+++, ki sem jo po mojem dobila danes in mislim potem začeti uporabljati še retinoide. Sedaj pa dejansko ne vem, ali bi iz kakšne tuje države naročila retin-a (tretinoin) kakšni 0,025% ali 0,05%, ker ta dokazano najbolje učinkuje ali bi kupila tega novega od the ordinary grenactive 5% in squalene, ki bo zagotovo najnežnejši, ampak se dejansko ne ve, kako močno učinkuje na gube. Kaj veste, če ta učinkuje tudi na akne enako dobro kot tretinoin?

 

Ker glede na dosedanjo uporabo zgoraj naštetih izdelkov pa moram reči, da imam v splošnem lepšo kožo, ampak od takrat naprej imam edino na bradi oziroma na področju od spodnje ustnice do brade vsak dan nove mozolje in je že prav grozno :(. Nikoli jih nisem imela na tem področju, sedaj pa skoooz, pa uporabljam povsod po obrazu enake izdelke, ne držim roke na tem delu med službo ali kaj takega... To je noro, res, vsak dan se mi en-dva naredita. Zginejo še kar hitro, ampak valda mi veliko flekov ostane, ker so pač skoz en za drugim že vse te tedne. Ne vem, ali bo minilo ali bi morala kaj prenehati z uporabo določenih izdelkov.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1004 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82495 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 October 2017 - 06:51 PM

Vsi retinoidi učinkujejo na akne. Tudi adapalen, ki je najblažji.

Glede na to, da tvoja koža ni navajena na agresivno nego, bi ti priporočala, da začneš s TO retinoidom, ki si ga omenila ali pa 2%. Gub menda še nimaš, za tvoja leta ta več kot zadošča.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1005 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 16 October 2017 - 07:36 PM

Jaz do prejšnjega leta nisem imela oziroma nisem nosila soncnih ocal in imam pomojem od tega precej drobnih gub okoli oči, imam pa ze eno izrazito vodoravno po celu, ker je moja mimika taka, da zelo gubam celo. Tako da bi dejansko zlahka opazila, cw bo kaj ucinka na gube.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1006 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 October 2017 - 08:57 PM

Se da kateri v treh stavkih opisat razlike med vsemi temi? Pweety please? :oops:

Attached Files


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1007 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16495 posts
  • Gender:Male

Posted 16 October 2017 - 09:20 PM

Prvi pa drugi sta 0.2% in 0.5% retinoida v skvalenu (olje, ki je tudi del nas). Edini na trgu, ki se ga lahko prodaja otc. Precej nova in neraziskana sestavina. Naj bi bila mocna kot ostali, ampak so raziskave zaenkrat se sponzorirane. Meni je vseeno dobra sestavina, lepo vzdrzuje kar mi je uspelo s tretinoinom doseci.
Tretjega je dejansko 2%, ker je kombiniran z retinolom. Bel, vlazilen, nedrazec serum. Tega imam jaz.
Potem so retinoli v olju v razlicnih koncentracijah. Zadnji je retinol v serumu predvidevam.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1008 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 October 2017 - 09:28 PM

Hvala ti! <3 zdaj moram samo se pogooglat razliko med retinolom in retinoidom :D
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1009 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16168 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 30 October 2017 - 02:16 PM

Mene pa zadnje čase motijo vedno bolj vidne linije na čelu. :) Kaj bi se najbolje obneslo za začetek, ne vem če bi že začela z kakšnimi retinoidi oz retinolom.

Koliko ste bile sploh stare, ko ste začele konkretne zadeve uporabljat? Jaz zaenkrat večinoma samo vitamin C, hialuronsko, SPF. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1010 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82495 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 October 2017 - 03:32 PM

Ni prezgodaj. Jaz sem začela pri 26 in sem še vedno brez gub, z izjemo črtice med obrvmi, ki je včasih vidna na koncu dnevu (odkar uporabljam C-vit 1-2x na dan, je skoraj ni). Ampak tukaj poleg nege igra vlogo še cel kup stvari - življenjski slog (prehranjevanje, pitje, kajenje, gibanje na svežem zraku), tip kože (na suhi se gube pojavijo prej), mimika obraza in genetika.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1011 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15079 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 30 October 2017 - 04:08 PM

Ni prezgodaj.
Začni z avene triacneal za zacetek. Jaz sem zdaj s tem zacela.
  • 0
 

#1012 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16168 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 30 October 2017 - 08:31 PM

Jaz imam precej dobre dispozicije za gene: suha koza in precej izrazita obrazna mimika 😅 Ceprav babi dooolgo skorjda ni imela gub, pa tudi mami ima za svoja leta lepo kozo.

Avene mislim da tak imam doma. Ni po tem kaksnih izbruhov za pricakovat? A lahko to sploh vsak dan uporabljam ali je bolje pricet vsake 2 dni?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1013 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15079 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 30 October 2017 - 08:37 PM

Jaz sem pricela dvakrat na teden. Pol bom pa pocasi stopnjevala.
  • 0
 

#1014 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82495 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 October 2017 - 08:38 PM

Jaz Belakne redno uporabljam vsak drugi vecer, izmenjujem s Tetraforce. Niti sledu o suhi povrhnjici.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1015 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22357 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2017 - 09:52 PM

Jaz se niti ne spomnim, kdaj točno sem začela z bolj konkretnimi izdelki. Recimo da pri 29, 30 letih. S tem mislim aha, bha, vitamin C. Belakne pa uporabljam dobro leto pomoje. The Ordinary serume pa približno toliko časa, kot ostale tukaj. :D

SPF pa sem uporabljala že prej. Imela pa sem tudi razne bolj naravne kreme in tonike z antioksidanti.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1016 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15079 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 31 October 2017 - 08:09 AM

Jaz sem leto nazaj zacela z aha bha c vit...
Retinoide pa zdaj pri 30. Gub se nimam, razen te nasolabialne.
  • 0
 

#1017 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82495 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 October 2017 - 05:27 PM

Retin-A si ze porabila? Kaksni so vtisi in kje si ga narocila?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1018 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15079 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 November 2017 - 08:33 AM

Nisem, ko sem ga zacela uporabljat sem cez en mesec zanosila, pa potem je bila se ena taka situacija, nato pa poletje, zato ostaja v omari. Zdaj sem se odlocila najprej za avene za zacetek, potem bom pa videla. Zaenkrat nimam tezav z njim.
Narocila sem ga na e-bayu.
Z Avene ne mislim prekinjati.
Redno pa zdaj eno leto uporabljam aha 8% (z izjemo julij avgust).
  • 0
 

#1019 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16168 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 01 November 2017 - 12:37 PM

Če uporabljam Avene Triacneal, potem nima smisla hkrati uporabljati še TO Lactic acid, itak je oboje AHA, ali?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1020 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16495 posts
  • Gender:Male

Posted 01 November 2017 - 05:39 PM

Triacneal nima vec AHA.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users