Jump to content


KORISTNE INFORMACIJE O SESTAVINAH


  • Please log in to reply
315 replies to this topic

#101 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 January 2007 - 07:30 AM

Nekje sem brala, da ni zdravju prijazen. Zato je boljši puder iz koruze (cornstarch), ki ga uporabljajo v nekaterih izdelkih.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#102

  • Guests

Posted 20 January 2007 - 11:37 AM

Mislim da je talc problematicen predvsem zaradi vdihavanja, ker lahk povzroci raka na pljucih in bla bla.. za dojencke je popolnoma neprimeren, za odrasle pa.. ne vem. Js si tut dajem po britju baby puder s talcom pod pazduho, ker je to edino, po cemer ne dobim rdecih pikic. Menda zato, ker preprecuje trenje koze. Ampak zraven zadrzujem dih biggrin.gif
Drgac je blo pa glih v tej temi par strani nazaj neki napisano o tem. Pobrskaj.
  • 0

#103 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 20 January 2007 - 02:22 PM

Ravno zdaj brskam, hvala obema.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#104 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 22 January 2007 - 02:43 PM

zanima me, če j esodium laureth sulfate isto tako škodljiv kot sodium lauryl sulfate? naprimer v šamponih in gelih za tuširanje, glede izsuševanja...
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#105 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2007 - 03:49 PM

Ne, ni. Je bolj blag.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#106 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 22 January 2007 - 04:49 PM

hvala! ali obstaja sploh kakšen gel za tuširanje in šampok, ki ne vsebuje ne enega ali drugega? jaz nisem zasledila še nobenega.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#107 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2007 - 04:59 PM

Ja, so. Predvsem izdelki za otroke. Recimo SauBar pena za otroke. (samo te se trenutno spomnim). Poglej malo po temi Sestavine - ziher kaj najdeš.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#108 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 22 January 2007 - 05:06 PM

ok, hvala!
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#109 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25751 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2007 - 05:17 PM

L'occitane-ovo mandljevo olje za tuširanje vsebuje MIPA-laureth sulfat (če se prav spomnim). Zadeva se praktično skoraj nič ne peni.
  • 0

#110 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 23 January 2007 - 06:29 PM

Danes sem malo gledala otroške šampone in "iskala" sodium laureth sulfate. Otroška Shauma in Subrina ga imata. Samo mimogrede. Pa ful krem (predvsem malo cenejših, so pa tudi izjeme) ima na 2. ali kasnejšem mestu paraffinum liquidum. To je iz nafte, ne.
Verjetno je cenejša sestavina. Zanimivo.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#111 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 23 January 2007 - 06:37 PM

saj kreme itak nimajo čistilne funkcije in zato sls nima kaj iskati v njih. ni v nobeni kremi, ne glede na ceno.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#112 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 23 January 2007 - 07:24 PM

Saj (jaz) tega nisem napisala niti iskala. Govorim o nafti v kremah (predvsem v kremah za roke in losjonih)
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#113 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 January 2007 - 07:33 PM

Ja, cenena zadeva, ki jo tlačijo v vse.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#114 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 January 2007 - 04:30 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 22. 1. 2007 - 17:17)  

L'occitane-ovo mandljevo olje za tuširanje vsebuje MIPA-laureth sulfat (če se prav spomnim). Zadeva se praktično skoraj nič ne peni.

Meni se tole olje kar konkretno zapeni, sploh z uporabo one mrežaste rožice za umivanje.

Mene pa zanima, zakaj je zdaj naenkrat tale Paraffinum Liquidum (oz. NAFTA) tako škodljiv?


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#115 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 January 2007 - 04:42 PM

Sej stvar je v tem, da zadeva sploh ni škodljiva, samo ima pač zaradi svojega izvora nekakšen slab prizvok. Meni se ne da zdle o tem na široko pisat, pa sem šla na Paulo pogledat, če je tam kej napisano in k sreči je, tko da bom kr kopirala sem. Jaz mislim, da napisano kar drži, čeprav moram priznat, da se mineralnega olja v kremah za obraz raje izogibam (niti sama ne vem zakaj, pač slaba govoranca mi je ostala v spominu).

Clear, odorless oil derived from petroleum that is widely used in cosmetics because it rarely causes allergic reactions and can't become a solid and clog pores. Despite mineral oil's association with petroleum and the hype that it is bad for skin, keep in mind that petroleum is a natural ingredient derived from the earth and that once it becomes mineral oil, it has no resemblance to the original petroleum. Cosmetics-grade mineral oil and petrolatum are considered the safest, most nonirritating moisturizing ingredients ever found. Yes, they can keep air off the skin to some extent, but that's what a good antioxidant is supposed to do; they don't suffocate skin! Moreover, mineral oil and petrolatum are known to be efficacious in wound healing, and are also considered to be among the most effective moisturizing ingredients available.

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#116 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16985 posts
  • Gender:Female

Posted 29 January 2007 - 04:53 PM


Pač, naravna olja so pa še vseeno boljša od tega. Jaz ga tudi ne maram prav preveč.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#117 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 January 2007 - 04:55 PM



Ja saj zato, ker sem že prebrala, da je zelo nežno in primerno za občutljivo kožo, da ne maši por in povzroča alergij, itd. in mi je čudno, da je tu predstavljen tako negativno in da so vsi izdelki, ki ga vsebujejo, za v smeti. Enim pač paše na kožo, drugim pa ne. Jaz ne bi rekla, da je pa zaj nasplošno zanič. Ma ne vem no. Na koncu bo že vse strupeno. =)










  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#118 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 January 2007 - 04:57 PM

Se strinjam, da nekateri pretiravajo ker zadeva dejansko NI škodljiva. In jaz zaradi parafina ne ocenjujem izdelkov slabše oz. vsaj poskušam, da jih ne bi, no. Jaz imam zelo rada parafin v kremah za telo in v kremah za noge in roke, tudi v balzamih za suhe in poškodovane lase se odlično obnese, v kremah za obraz imam pa vseeno raje kakšna druga olja.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#119 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 January 2007 - 04:58 PM

Bom upoštevala. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#120 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 January 2007 - 04:59 PM



Se čist strinjam s tabo, za obraz raje ne, če je možno, sicer pa ne vidim nobenih razlogov za paniko.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users