Jump to content


Photo

Depilacija


  • Please log in to reply
623 replies to this topic

#541 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 09 June 2020 - 10:26 PM

Jaz se sicer ne spomnim, kdaj sem si prvič odstranila dlake (noge, bikini), mi je pa žal, da sem se kdaj dotaknila britvice, ker odkar se depiliram (vosek pri kozmetičarki), so dlake na bikini predelu izginile. Pa imam sicer tudi močne in goste.

Se spomnim, kako sem imela prva leta vneto kožo, vraščene dlake, sem nosila kopalke s hlačnicami, v tistih časih sem jih še komaj staknila (čez mejo v Italiji seveda).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#542 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26148 posts

Posted 04 August 2020 - 09:25 AM

Danes sem prvic depilacijsko kremo uporabila. Lidera sem vzela po priporocilu sodelavk in ce bo to vsaj nekaj casa drzalo je zaenkrat super ucinek. Ni pa po nobenem sredstvu koza tako gladka kot po britju
  • 0

#543 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 August 2020 - 09:50 AM

Za kateri predel pa, noge?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#544 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26148 posts

Posted 04 August 2020 - 09:52 AM

Noge sem si zaenkrat.
  • 0

#545 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82160 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 August 2020 - 12:37 PM

Jaz pa nikoli nisem razumela smisla depilacijskih krem. Slabsi ucinek z bistveno vec casa in truda kot z britjem. Jaz si poleti noge in bikini linijo vedno z epilatorjem, drugo se ne splaca.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#546 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 04 August 2020 - 12:40 PM

Najbrz zaradi vnetij. Jaz si bikini lahko pobrijem ravno za v kopalke, potem pa en mesec ne, ker se vse vname.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#547 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30604 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 August 2020 - 12:42 PM

Pa tudi učinek je s kremo nekaj dlje časa, vsaj pri meni. Pa na koži ni reakcije.
  • 0

#548 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26148 posts

Posted 04 August 2020 - 01:01 PM

Vse nasteto.
  • 0

#549 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 August 2020 - 01:13 PM

Jaz si včasih pred morjem z depilacijsko odstranim dlake na stegnih, da potem ne zrastejo divje črne nazaj, kot če bi jih pobrila. :) 

Lani sem poskušala razširjeni bikini (navzven, ne navznoter) z depilacijsko, pa se mi zdi, da se mi zdaj tu pa tam kaka kocina vraste oz zraste bolj divja zelo izven linije kopalk. :D Ne vem ali je to posledica eksperimentiranja s kremo ali imajo pač kocine neke svoje ideje. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#550 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 04 August 2020 - 01:14 PM

Jaz sem pa po kremah vedno imela ful reakcijo. Pa smrdijo. Britvic tudi ne maram, razen pod pazduhama. Po intimnem predelu se sploh ne znam briti...


  • 0

#551 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82160 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 August 2020 - 01:18 PM

To, da so dlake po britju debelejse in temnejse je itak bullshit. :D Ce jih ne odstranis s korenino vred pac ne more biti razlike, edino konice so po britju ostrejse.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#552 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 02:42 PM

Samo pri meni se pa zelo pozna razlika v kvaliteti in gostoti dlak, če primerjam 10 let britja in sedaj 10 let redne in striktne depilacije (vosek). Dlake kar izginjajo, ponekod so se zelo zredčile, ponekod čisto izginile, so pa na splošno povsod manj močne.

V nasprotju z depilacijo sem si z britjem pridelala močno šumo, sploh pod pazduhami in na bikini predelu ter notranji strani stegen.

Zanimiva je tudi primerjava dlak, ki sem jih 10 let depilirala z dlakami (na nekaterih znamenjih), ki sem jih vedno samo brila.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#553 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82160 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 August 2020 - 02:44 PM

Ja saj, ampak to je zasluga depilacije, ni povecana porascenost slabost britja. :D Jaz imam sigurno 3/4 manj dlak po nogah in se te veliko tanjse, odkar uporabljam epilator.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#554 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 August 2020 - 02:52 PM

Sej nobeden ni rekel, da so dlake po britju debelejse, ampak bolj ostre, bolj vidne ali kako bi rekel.
Po depilaciji z kremo pa normalno puhaste nazaj zrastejo. Meni ni da bi imela take scetinaste ostre dlake se po bedrih, ki jih drugace ne brijem.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#555 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 03:55 PM

Aja, Jina, misliš, da bi se mi dlake ravno tako razrasle v najstništvu, čeprav jih ne bi brila? Nimam tega eksperimenta. : ))
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#556 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 04 August 2020 - 03:57 PM

Po britju dlake niso debelejše, le tak občutek je, ker so prirezane in ostre. Po mehanski epilaciji se dlake kar znajo stanjšati, z leti celo nehajo rasti na določenih predelih. Mislim, da je to posledica ponavljajočega draženja mešička zaradi puljenja, tak mešiček pa z leti postane neaktiven.

Jaz sem si letos spomladi kupila laser Lumeo in bila zelo pozitivno presenečena po prvih parih tretmajih. Ker pa poleti ni dobro uporabljati laserja in nisem naredila dovolj terapij v prvem krogu, se mi je zdaj stanje vrnilo na začetek in nisem ravno navdušena. Komaj čakam, da sončni žarki oslabijo in pričnem ponovno s tretmaji.


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#557 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 04:01 PM

Izgubljena, hvala (ponovno) za tvoj prispevek. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#558 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 15 September 2020 - 07:55 PM

Mayckica, ali ze hodis na laser? Si zadovoljna? :)
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#559 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 16 September 2020 - 07:18 PM

Ja imela sem tri terapije do zdaj sicer še nimam občutka da bi bile kaj zredčene dlake ampak so mi rekle da se tam po 4.tretmaju začne poznat.

Je pa luksuz to da imaš mesec in pol podpazduhe brez dlak in da se ni treba brit vsak dan, ni več tistih mozoljčkov od britja, koža je čist druga pa meni so se poznale črne pikice od dlak tudi če sem bila sveže pobrita tukaj pa tega ni več.

Če bom ostala pol brez dlak (kar sicer tut garantirajo) bom sigurno šla še goleni zrihtat da mi ne bo treba noge brit
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#560 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 25 September 2020 - 08:53 AM

Ne spomnim se, kje smo nazadnje pisale o tem, ampak jaz zadnje čase opažam ful veliko razliko v vonju, ko sem povoskana ali pobrita. :o Ko sem povoskana in ni dlačice nimajo korenin, ni absolutno nobenega vonja, ko pa se pobrijem, se vedno zavoham, kljub temu, da je koža gladka in ni na površini dlačic. 


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users