Jump to content


Photo

CRNA LISTA / POHVALE PRODAJALCEV IN KUPCEV


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 October 2007 - 09:42 AM

Takole. Na zalost je na nasem forumu prislo do grde goljufije, ki je zadela in prizadela naso clanico (ki bo kasneje tudi sama opisala svojo izkusnjo), zato sem se odlocila odpret to temo, v katero bomo pisale, ce se nam bo (bohnedej) zgodilo kaj podobnega. Naj gre za izgubljen denar ali paket, poskodovano robo ali robo ki je bila v oglasu prikazana drugace, karkoli sumljivega, vse napisite sem! Vse ogoljufanke prosim, da v post natancno opisejo kaj se je zgodilo, jaz pa bom sproti doponjevala tale seznam spodaj. Ostale pa prosim, da ne nabijajo OT in pisejo le, ce imajo kaj koristnega za povedati.

vasa moderatorica

CRNA LISTA:
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#2 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2007 - 11:38 AM


Predenj začnem tožarit, bom počakala, kakšen odgovor bom dobila nazaj na zs (od ... )

hvala pikec za temo
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#3 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 October 2007 - 06:14 PM

takole, MateYa mi je sporocila, da je prislo do nesporazuma in je s prodajalko tudi stvar resila.
ostale pa, ce bo kaj narobe, kar napisite sem, mogoce boste kateri drugi prihranile cas in denar biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#4 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 17 November 2007 - 02:14 PM

ker sem kot vedno preveč prijazna, sem zbrisala ime forumke, ki me že 1 teden nateguje za denar. Odločila sem se, da počakam do ponedeljka (mogoče sem spet naivna), ker možno da pač banke med vikendi ne obratujejo tako kot bi morale in mogoče dobim nakazano v pon. Je pa od poslanega že več kot 1 teden, denarja pa še nikjer, poleg tega z vsakim msgjem laži da je denar poslan priporočeno, nakazan, itd.

Nočem se z nikomer kregat, samo bedno mi pa je, da moram skoraj "prosit" da dobim tisto, kar je moje down.gif

se javim v pon.
  • 0

#5 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 November 2007 - 03:36 PM

hvala za post micna, bomo zdej pocakali se laLo, da vidimo kaj ima ona za povedat, lahko da je prislo do kaksnega nesporazuma, mogoce se je katera od vaju zmotla v stevilkah pr racunu, al karkoli, ne bomo nic obtozevali zaenkrat. ostale pa prosim da ne komentirate in se igrate odvetnice, sta punci dost pametni da sami stvar resita.
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#6 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 20 November 2007 - 07:40 PM

danes sem dobila nekaj nakazano, sicer 2 eur manj kot bi morala, ampak vseeno. Predvidevam, da je nakazala ona, vem točno pa ne, ker na bankomatu ne morem vprašat hmm.gif no kljub temu, drugič bom definitivno bolj previdna pri pošiljanju dražjih zadev...
mal težko je tud karkoli komentirat, če se ona ne javlja sem gor (kot vem je že nekaj časa ni).
  • 0

#7 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 21 November 2007 - 01:42 PM

Jaz se nisem nič oglašala, ker nisem imela dostopa do interneta. Denarja nisem nakazala prej, ker imam malo daleč do pošte in banke tako, da se mi preprosto ni dalo (vem, da ni prav ampak... huh.gif pa bolana sem bila še en dan vmes). Tista 2 eur. kaj sta premalo ti pa lahko pošljem po pošti. Verjetno so odšteli od tistega, ker je tista posebna položnica 2€. Denar je zdaj nakazan, tista 2€ boš dobila po pošti.

Ja se opravičujem za vse, ko bom naslednjič kaj kupovala od kogarkoli (če še sploh bom), bom denar poslala takoj naslednji dan.
  • 0

#8 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 November 2007 - 08:59 PM

prosim da nadaljujete v ustrezni temi

http://www2.lepa-si....h...=9800&st=80
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#9 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 December 2007 - 09:58 PM

Dolgo sem odlašala s temle pisanjem, čakala če mi bo kljub vsemu poslala denar, ampak žal ni. Tudi na maile mi ne odgovarja. Sprva je bilo rečeno, da je zbolela, zdaj pa že 2 tedna od nje ni glasu.
X sem pred približno tremi tedni poslala kremi, denarja od nje nisem prejela. Meni je v bistvu vseeno, ker ne gre za takšen znesek, je pa fajn da ostale veste.
Pa upam, da bo tole videla in se bo uredilo.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#10 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 13 December 2007 - 09:54 AM

Od omenjene soforumašice(ime sem zgoraj izbrisala) sem danes dobilo nakazano. Konec dober - vse dobro.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#11 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 December 2007 - 05:06 PM

OT sem premaknila v ustrezno temo, prosim da mi ne smetite podforuma, ker potem prihaja do zmede.

Frčica in ostale, napisete lahko tudi slabe izusnje (npr. cakanje na denar/izdelek, neresnost, razni problemi ki ste jih imele pri poslovanju...), ta tema se ne nanasa samo na goljufije, ko vas nekdo zajebe.
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#12 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 May 2008 - 08:09 PM

Še kakšen dan počakam, potem bom pač nekaj napisala... ermm.gif
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 May 2008 - 08:25 PM

_M_ sej mojo kremo si dobila, ne? Nisi nič sporočila.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2008 - 08:33 PM

In kaj je fora, da brišete imena? Naj bo tudi neresnost v opomin. huh.gif
  • 0

#15 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 May 2008 - 08:35 PM

Dilema, sploh ne gre za to, sem dobila, hvala smile.gif
Čakam eno plačilo namreč... ermm.gif
  • 0

#16 Dominika

Dominika

    sramežljivec

  • Člani
  • 91 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Kozmetika, branje, izdelava nakita in še kaj....

Posted 24 February 2009 - 11:07 AM

Punce, samo v opozorilo bom napisala svojo izkušnjo z Jinadaze.

Jaz sem Jinadaze 14.1.2009 prodala China Glaze lak, vendar ga še do danes ni plačala. Ko sem jo po ZS vprašala kako in kaj, mi je rekla, da mi je poslala z navadno pošto, da je šla na pošto preverjat in da so ji rekli, da je šel paket naprej. Ni bilo dovolj, da ni plačala, še tako se je norčevala, da mi je lagala, kako je šla na pošto preverjat. In napisala mi je, da ji ne morem dokazati, da denarja nisem prejela. To je res, vendar jaz lahko dokažem, da sem pošiljko poslala priporočeno, ona pa ne more dokazati, da je denar poslala. Kolikor jaz vem, se navadnih pisem ne sledi in se jih niti ne da slediti. Ko sem ji to napisala, se niti več ni odzivala na nobeno moje pisanje.
In cenjena Jinadaze, še vedno imam tvoj polni naslov, tako da se ne moreš izgovarjati, da to nisi ti.

Ker vidim, da spet dosti "prodaja", vas opozarjam na previdnost, da ne bo še katere od vas ogoljufala. Končno ne gre za denar, ampak gre za poštenje.
  • 0

#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 24 February 2009 - 12:03 PM

ok.. to mislm da ni prva kritika na jino, upam, da je jina dobra punca k je sam mal lena, drugač pa jbg
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18 Dominika

Dominika

    sramežljivec

  • Člani
  • 91 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Kozmetika, branje, izdelava nakita in še kaj....

Posted 24 February 2009 - 03:24 PM

Mal lena, mogoče, da pa laže in goljufa je pa dejstvo. Ampak glavno, da je drugače fejst punca.
  • 0

#19 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 24 February 2009 - 05:12 PM


Nikogar ne zagovarjam, pa vseeno moram pripomniti, da ne moreš vedet, ali je o poizvedovanju na pošti lagala ali ne. Tudi meni se je že zgodilo, da sem poslala denar v pismu po pošti in do naslovnika nikoli ni prišel. Od takrat naprej se pošiljanja denarja preko pošte ne poslužujem.
Sem prepričana, da obstaja razumna razlaga.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#20 Dominika

Dominika

    sramežljivec

  • Člani
  • 91 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Kozmetika, branje, izdelava nakita in še kaj....

Posted 24 February 2009 - 07:44 PM

Matilda, navadno pismo se ne da slediti. Kako lahko na pošti vedo, da je navadno pismo šlo naprej, če ga je nekdo odvrgel v poštni nabiralnik....pa saj nisem tako naivna. Dejstvo je, da se pošiljka lahko izgubi, vendar to ni moj problem. Jaz sem lak poslala priporočeno in ga je prejela. Fer bi bilo, da tudi ona pošlje priporočeno, če se je izgubil pač ponovno, ker nisem jaz kriva, če je njej bilo žal dati tisti drobiž za priporočeno pismo. Lahko bi mi enostavno tudi nakazala na račun.

Kakorkoli pogledam je zame to goljufija in nefer obnašanje, sploh pa zato, ker se več ne odziva na mejle, kar dokazuje, da je res goljufala. Mene bi bilo sram še naprej po forumu prodajati...... Sicer pa še vedno pričakujem razumno razlago od Jinadaze.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users