Jump to content


Photo

Dr. Hauschka Šampon Marelica - Rakitovec


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 August 2006 - 12:42 PM

Šampon za poškodovane lase in občutljivo lasišče. Vsebuje izvlečke iz preslice, listov in semen melije, grškega semena, korenike repinca, plodov šipka, morskih alg in paprike, olje iz mareličnih pečk, olje iz plodov rakitovca, jojobino in arašidovo olje, hidrolizirane pšenične in mlečne proteine. Vse naravne sestavine so organsko pridelane, šampon ne vsebuje sintetičnih dišav, barvil in konzervansov.

AQUA, DECYL GLUCOSIDE, BETAINE, SORBITOL, SODIUM COCO-GLUCOSIDE TARTRATE, EQUISETUM ARVANSE, MELIA AZADIRACHTA, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM CITRATE, SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE, TRIGONELLA FOENUM GRAECUM, ALCOHOL, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, PRUNUS ARMENIACA, HIPPOPHEA RHAMNOIDES, ARCTIUM LAPPA, ROSA CANINA, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, HYDROLYZED MILK PROTEIN, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CHONDRUS CRISPUS, CYAMOPSIS TETRAGONOLOBA, XANTAN GUM, BUXUS CHINESIS, CAPSICUM ANNUUM, ARACHIS HYPOGAEA.

IPB Image

Tisti na sredini.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 August 2006 - 12:52 PM

Nežno, vlažilno, kvalitetno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 August 2006 - 12:54 PM

Jaz sem čisto zaljubljena v ta šampon, se mi zdi sestavinsko izjemno kvaliteten, pa tak izredno prijeten naraven vonj mi ima, po marelici. Je pa res, da je dokaj drag. Ga še nisem sprobala, sem ga samo od daleč ogledovala in mi ga je danes mamika ljuba kupila, je rekla, da ima eno presenečenje za mene. biggrin.gif Bom poročala kako se obnese ob uporabi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 16 August 2006 - 05:18 PM

Jaz pa drugje sprašujem za sestavine smile.gif , koliko pa pride?
Moj bo ziher!Pa poročaj o rezultatih!
  • 0

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 August 2006 - 05:27 PM

.
Koliko pa stane? Mah, če bi mela namen kupiti dražji šampon, bi se odločila za H&O od Tigija..... in sumim, da bom mela v kratkem namen, hehehe.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 16 August 2006 - 06:04 PM

Samo koliko sem jaz gledala sestavine se mi zdi kar agresiven tale od tigija zaradi eteričnih olj..a je res primeren za suhe lase?
  • 0

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 August 2006 - 06:06 PM

Jaz sem se odločala med tem in O&H, pa sem se potem raje za tega odločila ... pol mi ga je pa itak mati nepričakovano prinesla.

Bluberry, za ceno ne vem več točno, sem že pozabila ... se pa giblje nekje blizu 3.000 tolarjev za 250 ml. Bom tudi o rezultatih poročala, čez ene dva dni. wink.gif

O&H vsebuje 'navadna' olja in ne eteričnih, tle je razlika.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 16 August 2006 - 06:22 PM

Komaj čez dva dni sad.gif .., smile.gif
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 August 2006 - 06:25 PM

Sem si ravno včeraj oprala lase in glede na to, da si jih perem približno vsak četrti dan, bo treba še malo počakat. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 16 August 2006 - 06:40 PM

saj bomo počakali in bomo nestrpni biggrin.gif .
glede eteričnih olj-niso enaka kot navadna to vem saj zato sprašujem ker ko sem misla kupit ta šampon in sem pogledala sestavine me je to odvrnilo od nakupa, slabe izkušnje z eteričnimi olji mam.
da napišem kera so noter in me popravite če se motim in so navadna olja, saj jih je res ogromno., no preidimu k pointu:santalum album (sandalwod) oil, patchouli oil, pa še neroli je omenjen?
  • 0

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 August 2006 - 06:52 PM

Zdej bom iskrena in bom rekla, da nimam pojma, če so ta omenjena olja v Oatmeal & Honey šamponu eterična ali ne. Če bi bila eterična olja, bi verjetno to posebaj pisalo or what? Če nič ne piše, so verjetno navadna olja, v smislu olivnega olja in podobno. biggrin.gif Verjetno bi potem pisalo 'essential oil' ali pa bi bilo vsaj kje označeno, da je eterično ... correct me if I'm wrong.

Pri Hauschka proizvodih so eterična olja označena z zvezdico in v tem šamponu zgoraj imata zvezdico dve zadevi čisto na koncu sestavin, to sta Limonene in Linalool (*component of natural essential oils).
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 16 August 2006 - 07:11 PM

Meni se zdi da je sandalwood oil samo eterično olje lahko pa pačuli tudi ampak tudi sama nisem ziher bom šla pogledat.
  • 0

#13 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 16 August 2006 - 07:41 PM

na cosmeticcop.com piše da je. Škoda v bistvu.
  • 0

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 August 2006 - 07:51 PM

Ja na kterem mestu v šamponu pa so ta eterična olja?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 16 August 2006 - 08:34 PM

Nno na sredini drugi dve pa nekje na tričetrt, koliko sem prej gledala.
  • 0

#16 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 16 August 2006 - 10:55 PM

Cakajta zdaj,jaz nisem tako obsedena in potrebujem razlago.Je kul ce so etericna olja v samponu al ni kul?Tigi ali Hauschka?
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 August 2006 - 06:53 AM

Naj ne bi bilo kul. Ker so lahko dražeča.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 August 2006 - 09:25 AM

QUOTE(luminelle)
Cakajta zdaj,jaz nisem tako obsedena in potrebujem razlago.Je kul ce so etericna olja v samponu al ni kul?Tigi ali Hauschka?


Kot je Sonchika rekla, eterična olja lahko dražijo in to ni zaželjeno. Tigi ali Hauschka? Po izbiri, oba sta zelo kvalitetna šampona, po mojem mnenju sta na samem vrhu. Oba vsebujeta ogromno naravnih ekstraktov in olj, Hauschka vsebuje tudi pšenične in mlečne proteine, Tigi pa se lahko pohvali z vsebnostjo vitaminov A, E in B-5. Pri Tigiju so eterična olja (domnevno eterična, nisem zihr) večinoma na sredini seznama, neroli je pa v prvi tretjini, ampak pomoje kakšne škode od tega ne bo (sem uporabljala doični šampon in sem bila z njim izjemno zadovoljna). Hauschka pa vsebuje dve eterični olji na samem koncu seznama in torej tle ni vpliva.

V bistvu gre za dva zelo podobna šampona, oba zelo kvalitetna, Hauschki štejem v prednost zgolj to, da je zelo, zelo nežen in prijazen do lasišča (itak je namenjen občutljivemu lasišču).
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 August 2006 - 03:30 PM

* Se nisem mogla upret in sem si lase že danes oprala z dotičnim šamponom ... in sem razočarana. Pozna se, da šampon ne vsebuje nobenih sintetičnih zadev za mehčanje las, kot so na primer silikoni in zato so lasje med šamponiranjem izjemno trdi, mene so prav bodli v dlani, kot ena žica (pa imam drugače lepo mehke in svilnate). Nadalje se šampon ob prvem šamponiranju izredno slabo peni (takorekoč nič) kar se potem izboljša pri drugem šamponiranju, ko nastane dokaj velikodušna pena, pod predpostavko, da si zlijete na glavo 1/5 celotne vsebine plastenke. Vonj je meni zelo prijeten in všečen, verjetno marsikomu ne bo všeč, ker spada v kategorijo brutalno naravnih. Lase je bilo potem popolnoma nemogoče razčesat brez uporabe balzama/maske ampak je zadostovala že manjša količina in ni panike. Je pa šampon res zelo nežen in se tudi zlahka spere, poleg tega se lasje po njegovi uporabi zelo lepo svetijo.

All in all ... sprobala sem ga, zdej lahko mirno spim. biggrin.gif Naslednjič se spet vračam k Tigijevemu Oatmeal&Honey, ki ga očitno nič ne bo vrglo s prestola mojega #1 šampona. Mi je pa žal za ta Hauschka šampon, ker je drugače sestavinsko res izjemno kvaliteten, ampak mojih las ne naredi dovolj mehkih. Sicer se mi tle poraja vprašanje, zakaj me to moti, ko pa itak potem uporabim še masko, ampak vendar ... imam rada, da mi že šampon dobro omehča lase. Naj še opozorim, da to ne pomeni, da šampon lasem škodi, sigurno je občutno bolj negovalen od 99,9% ostalih šamponov, le raznih zadev za mehčanje las ne vsebuje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 17 August 2006 - 05:17 PM

Ja vem kako je ko te kaj mami smile.gif , hvala da si to delila z nami, samo je pa škoda da ni tako negovalen,sem pričakovala da bo bolj. Jaz ga bom vseeno kupla ker je nežen, kot praviš, saj se itak da maska še gor, upam samo da ne zgubim živcev ko bom dajala masko gor, ker pol to traja če lasje že predhodno niso mehki. Ma ful nežne čistilce zato se verjetno ne peni zelo, ob taki ceni je malo bad.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users