Jump to content


Photo

Vprašanja, pomoč pri zdravstvenih tegobah

zdravje pomoč stanje problem samozdravljenje samopomoč

  • Please log in to reply
452 replies to this topic

#21 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 11:31 AM

Če nekaj v izvidih odstopa, je treba razjasniti. Lahko, da ni 'nič'. Zdravnik pa težko napove, kdaj je 'panika' upravičena in kdaj odveč. Držim pesti, da bo vse ok!
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#22 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 04 June 2020 - 11:39 AM

Ne vem sicer od cesa bi bilo ampak pri meni so bili tudi vedno precej nizki, se pri raznih virusnih obolenjih ni bilo nikoli nekega blaznega povisanja. Odkar sem si malo porihtala zivljenje in nisem konstantno na prezi kdaj in kje bom kiksnila, so se mi popravile nekatere vrednosti, med njimi tudi levkociti, zelezo, edino RDW odstopa vedno, brez izjeme.
  • 0

#23 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 11:52 AM

Ravno pri virusih se lahko levkociti znižajo, ni pa to vedno..
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#24 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 04 June 2020 - 12:01 PM

🙈 saj res :D zakaj so pa visji pri kadilcih in ljudeh, ki veliko mlecnega pojedo? A je to se en tralala?
  • 0

#25 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 12:01 PM

Ampak jaz sem zdrava kot dren. Letos sem imela februarja klasicen prehlad, ki je minil v enem tednu. Od takrat pa vse b.p. Ne spomnim se kdaj bi me kaka viroza spravila v posteljo. Mislim, da sem bila na bolniski zaradi vrocine oz. gripe v casu zleda leta 2014.


Pa se to: kadim...
  • 0

#26 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 12:12 PM

Pri kadilcih so višji ja, ponavadi na račun nevtrofilcev ker se telo brani pred vnetjem, za to z mlečninami pa zaenkrat ne morem rečt.
Kajenje pa bi bilo dobro čimprej opustiti, vsaj razmislek o tem! 😊
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#27 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 04 June 2020 - 12:13 PM

Hvala!
  • 0

#28 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 June 2020 - 11:23 AM

Ali katera pozna HERBIOTIC ? ... očitno že FB ve, da imam jaz skoz neke probleme in vnetja ali z mehurjem ali "tam doli" in mi ga dnevno predlaga.

 

Bi bila hvaležna za info, če to lahko kako pomaga pri celi zadevi.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#29 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 09 June 2020 - 12:02 PM

V teoriji lahko. V neko blazno prakso s tem jaz ne verjamem... Ne bom rekla, da ni možno, ampak neke tople vode tukaj ne bo...

 

V praksi pa moraš ti poskrbeti za vaginalno floro...to pa najlažje narediš z raznimi vaginaletami (npr Vagisan, ki je samo mlečna kislina in ti jih predpiše G) in pa ustrezno higieno, da ni prenosa E.coli "od zadaj" k "spredaj". Za vnetja mehurja pa nisem pravi naslov (ravno zadnjič sem letela ob 22h na urgenco, ker se mi je v 3 urah razvil tak uroinfekt, da nisem mogla stati pokonci...).


  • 0

#30 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 09 June 2020 - 12:03 PM

Notri so (naj bi bile, po opisu sodeč) učinkovine, ki so se v nekaj študijah izkazale za učinkovite. Teh izdelkov je že nekaj na tržišču, preveri če ni še kakšen cenejši.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#31 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 18 June 2020 - 02:36 PM

Je že katera poskusila intermittent fasting (16-8). Zanima me kako se vam je obneslo in kaj si mislite o tem?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#32 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 June 2020 - 08:00 AM

Jaz bi umrla :D


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#33 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 June 2020 - 08:05 AM

Sem enakega mnenja, zato raje vprašam, kako je s tem, predno sploh poskusim :whistling:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#34 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 19 June 2020 - 08:32 AM

Jaz sem to prakticirala, ko sem bila na LCHF dieti. Tudi daljše poste. Sem čutila lakoto, ampak je občutek minil. Se pa še zdaj držim, da vsaj 14 ur ne jem, ker mi odgovarja, da se telo malo odpočije od hrane.


  • 0

#35 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 June 2020 - 08:35 AM

Podobno tudi jaz. Mi tako odgovarja. S tem da imam drugačen zamik - od cca 20h do 12h naslednji dan. Od 16-8h si pa ne predstavljam, recimo. :D  


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#36 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 19 June 2020 - 08:44 AM

S 16-8 ni mišljen čas, ampak časovno okno 16 ur postenja in 8 ur hranjenja.: :)

jaz večerjam okoli 18.00, zajtrkujem okoli 10ih.


  • 0

#37 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 June 2020 - 10:25 AM

Podobno tudi jaz. Mi tako odgovarja. S tem da imam drugačen zamik - od cca 20h do 12h naslednji dan. Od 16-8h si pa ne predstavljam, recimo. :D  


Jaz tudi nekako tako, po spletu razmer pač, ker mi za zajtrk zmanjka časa - ko je mala budna, njo rihtam, tistih 30 min pa potem ponavadi z njo oddremam, pa je dopoldne mimo.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#38 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 June 2020 - 10:42 AM

Haha, Barbarina, ups :D 

Tvoj ritem mi je idealen. Jaz se težko zvečer nazaj držim, okoli 8h še kaj gricknem, ker sem lačna. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#39 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 July 2020 - 12:05 PM

Kaj jemljete za prehlad z zamasenim nosom in glabobolom? Razni Daleroni ipd so mi nekak bili odsvetovani, ker imajo vecina stranki ucinek lahko nihanjenpritiska ali utripa. Sem sprasevala ce ni nic takega, da bi bilo brez pa mi je samo Lekadol C ponujala. A pol je najboljše sprej za nos kaki pa lekadol loceno po potrebi?

Zdaj sem bila v lekarni in je bila tak neprijazna, sploh mi ni htela nic sverovat, ko sem eni stranki nekaj za bitamin C in ninaciamid rekla. Lol no.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#40 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 04 July 2020 - 02:30 PM

Poleg lekadola z vitaminom c jaz ponavadi jemljem se sinupret extra, da ne pride do vnetja sinusov. Gre bolj za zelisca kot samo zdravino ampak naceloma mi nahod izzveni brez vnetja sinusov. Pred tem sem ob nahodih veckrat dobila taka vnetja, da sem morala po antibiotike. No pa spiranje s fiziolosko seveda.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users