Jump to content


Photo

hoja > tek ; porjavitev


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Jaz

Jaz

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts

Posted 12 July 2007 - 04:35 PM

no, da nebom dveh novih tem odpirala, sem se odločla da bom v eni postavla dve uprašanji.

1. Nekje sem zasledila da hoja.. tista hitra ki te utrudi seveda, bolj topi maščobo kot pa sam tek. Zdej pa nekateri k sm jim to povedala so se strinjali, nekateri pa ne. A vi veste kaj več o tem?

2. Poletje je tu. In vsi bi bili radi rjavi. Slišala sem za Attivo Bronze. Danes sem šla v lekarno in baje se moraš 4 dni pred mjorjem mazat da koža začne proizvajat eno barvilo al neki da te potem šele prime. Sedaj me pa zanima če obstaja kakšen drug proizvod ki ubistvu samo poveča da si bolj rjav po sončenju pa da je recimo tranjejše. Rada bi bila še malo bolj rjava kot sem, nimam pa toliko časa da bi se skos nastavljala soncu. Rada bi nekaj, ki prime hitro in traja dolgo.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 July 2007 - 05:05 PM

Jaz - tek ali hoja - vseeno. Pri teku se porablja več energije kot pri hoji. Torej če bi hotela enak učinek, bi morala več hoditi. (moje skromno znanje).

Za porjavitev pa kakšnega hitrejšega in dolgotrajnejšega učinka ni. Najbolj pametno je, da se sploh ne sončiš in da sploh ne pridobivaš barve. A ni fajn? Potem pa ti ni potrebno skrbeti za razne kreme po sončenju (ko koža peče), pa na to, kakšne barve si, pa koliko bo trajala barva in podobno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 12 July 2007 - 11:04 PM

QUOTE(Jaz @ 12. 7. 2007 - 17:35) View Post


1. Nekje sem zasledila da hoja.. tista hitra ki te utrudi seveda, bolj topi maščobo kot pa sam tek. Zdej pa nekateri k sm jim to povedala so se strinjali, nekateri pa ne. A vi veste kaj več o tem?



Ravno danes so to povedali na italijanski dokumentarni oddaji. Menda se pri hitri koji res topi maščoba; pri teku rabimo več energije, zato telo porablja glukozo (iz katere lažje in hitreje pridobi energijo). Rekli pa so, da to velja za hitro hojo, ko nisi še zadihan in se lahko komot pogovarjaš s spremljevalcem.
Kaj več pa bi znal povedat sajk, ako se pojavi tule smile.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#4 Sanies

Sanies

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1113 posts

Posted 13 July 2007 - 07:01 AM

Haha, kakšen naslov teme. Ko sem prebrala sem mislla da boš zastavila vprašanje v smislu " lahko porjavim medtem ko tečem". No, jazst sem isto slišala za hitro hojo.
  • 0
Do We Need Distance To Get Close?IPB Image

#5 roža

roža

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 13 July 2007 - 09:03 AM

To je baje res, da se pri hitri hoji več kalorij pokuri kot pri teku. Baje zato, ker pri hitri hoji sodeluje vso telo, pri teku pa večinoma mišice, pa seveda pljuča. Nekaj v takem smislu sem slišala.
Glede porjavitve pa tako. Pač moje mnenje je, da nimamo vsi enake kože, zato tudi nekateri bolj porjavijo nekateri pa skoraj nič. Jaz se pred morjem nič ne ubadam alis em kaj rjava ali ne. Kolko pač porjavim do morja taka sem. Glede krem po sončenju. Jaz uporabljam samo kremo za sončenje od Niveje. Nobenih drugih krem. Pazim da se na začetku tolko ne izpostavljam soncu. Pol pa ko dobim podlago pa ni več problema. Takrat me sonce ne opeče. Meni pol barva ostane do zime. pol pa čez zimo počasi postanem jogurt. biggrin.gif
No to so moje izkušenje in moje mnenje.


  • 0

#6 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 July 2007 - 05:58 PM

Tisti ki ima čas, lahko vsekakor samo hitro hodi ... če ima le dovolj dvignjen pulz pri tem.
Zdaj ... da smo si na jasnem - dokler govorimo o isti razdalji, bi morala biti porabljena povsem enaka energija. Le da ni ... saj same veste, da boste od teka bolj utrujene kot pa od sprehoda, četudi je hiter.

Ampak tu je še celi kup dejavnikov ki se upošteva in jih ali izkoristiš ali se jim pa izogneš ... in je odvisno kaj želiš od vsega skupaj imet. Do nedavnega sem govoril da je Thermo Drine fin, reč mi je ležala na omari in ji nisem posvečal neke hude pozornosti. Ji pa jo je Zlobica, prebrala etiketo s sestavinami in ugotovila, da so notri same fine reči - E951, E952, E954 ...ni da ni. smile.gif
Orng zeleni čaj pa kaka tableta l-karnitina po potrebi (tam valjda ne bo sladil)
  • 0

#7 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 17 July 2007 - 03:25 PM

QUOTE(sonchika @ 12. 7. 2007 - 18:05) View Post

Za porjavitev pa kakšnega hitrejšega in dolgotrajnejšega učinka ni. Najbolj pametno je, da se sploh ne sončiš in da sploh ne pridobivaš barve. A ni fajn? Potem pa ti ni potrebno skrbeti za razne kreme po sončenju (ko koža peče), pa na to, kakšne barve si, pa koliko bo trajala barva in podobno.


Sem pravkar s počitnic in seveda sem imela priložnost spet opazovati miljon folka z očitnim vakumom v glavi, ki so se ob enih popoldne cvrli na najhujšem soncu, nekateri že čisto rdeči. Zvečer sem videvala folk, ki je imel po ramenih krvaveče opekline. Pa jih še ne izuči, očitno.

Briga me, če se rjava koža smatra za lepo. Jaz svoje porcelanaste kožice in malo pegic pod očmi ne zamenjam za mulato look, pa če mi plačaš. Pol bi bla pa taka kot vsi drugi, prave ovce so že, kar tekmujejo v tem, kdo bo to poletje bolj zažgan. Čez 20 let bojo pa lahko tekmovali v tem, kdo ima več gub, starostnih peg in hujšega kožnega raka.

  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 July 2007 - 03:31 PM

Jaz se ne trudim več. Povem enkrat, če se jih pa ne prime, pa pač ne. Njihov problem. Pol me pa gledajo kot da bi padla z lune, ko jim omenim kreme za sončenje. Sploh moški - oni se pa sploh ne mažejo s kakšnimi kremami. Dej nehi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users