Jump to content


Photo

Vložki


  • Please log in to reply
409 replies to this topic

#1 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 12:28 PM

Jaz jih osebno ne uporabljam več, razen ponoči, imam raje tampone... Se mi zdi da so vedno bolj umetni, plastični....ne vem kako naj se izrazim ampak zadušljivo delujejo.... pa še šumijo nekateri...A sem sam jaz mal čudna?
  • 0

#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 March 2005 - 12:48 PM

Od samega začetka uporabljam tampone 'ob' in nikoli mi ni na kraj pameti prišlo, da bi si dala vložek med noge - uporaba vložkov se mi zdi izredno nehigienska (saj, hm, si ves usran takorekoč tam spodaj, po domače povedano), nepraktična, skratka zame nekaj nepredstavljivega. Plenice, nein, danke.
ob tamponi se mi zdijo čist vredu, nimam nobenih pripomb.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 19 March 2005 - 01:07 PM

Jaz nikakor ne morem uporabljat vlozkov :confused5: najraje imam tampone kar od DM Jessa mi zelo ustrezajo. :thumleft:
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 March 2005 - 01:08 PM

Jaz kar dosti uporabljam vložke ... imam jih vedno ponoči in pa kadar je krvavitev rahla. Če je močna, potem imam čez dan tampone. Uporabljam pa vložke Always Sensitive, ker so res ful mehki.

Drugače pa se mi higiena tle sploh ne zdi vprašljiva, če je redna in skrbna kar itak mora bit, so vložki čist kul. Moram rečt, da imam več predsodkov glede tamponov, ker kri ne gre ven ampak zastaja v telesu oz. v tamponu in moram rečt, da se mi bolj upira misel, da imam v sebi neko vato, prepojeno s krvjo. Poleg tega baje niso najboljši ker izsušijo nožnico ... so pa vsekakor bolj praktični in diskretni kot pa vložki.
  • 0

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 March 2005 - 01:13 PM

No, če samo napišem še to: vložki so definitivno manj higienski in tukaj sploh ni debate. Stvar je v tem, da imaš takorekoč plenico med nogami in posledično vse usrano. In to je dejstvo. Pa če se umivaš vsako uro. Pri uporabi tampona se vse dogaja notri (če nimaš tampona se vse dogaja notri, če ga imaš, se pa tudi - ne vem, kaj je tu upirajočega... ali to, da imaš zadevo s krvjo noter, kjer je brez vonja ali zadevo med nogami, usrano in z vonjem), ni nikjer nobenih sledi... higienična in prefinjena uporaba in to je to. Ne me zdaj zgrist, uporabnice vložkov...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 Cukr

Cukr

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 19 March 2005 - 01:16 PM

Jaz sem prva leta uporabljala skoraj izključno vložke, potem nekaj časa nekako pol-pol, sedaj pa samo tampone (mogoče kdaj ponoči vložek, če je menstruacija močnejša - ki je pa zelo šibka, odkar sem na tabletkah). Tako da tud jaz prisegam na ob tampone (sem že poskusila druge, samo jim sploh ne morem zaupat).
  • 0

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 01:17 PM

Nikita 007 je razliko zelo nazorno opisala....smile.gif Tudi sama sem pristaš tamponov, čeprav je vse odvisno od posameznika. Poznam ženske ki enostvano ne morejo nositi tampona. A se motim al je ena že na forumu spraševala, če lahko lula v tampon....torej, ne vem če bi pri vseh lahko govorila o higienilnosti tampona. ermm.gif

LP N
  • 0

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 March 2005 - 01:22 PM

Kako se pa lula V tampon? biggrin.gif A si ga spredaj držiš in lulaš nanj? biggrin.gif
Pri lulanju pač štrikec podržiš stran in to je to. smile.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 19 March 2005 - 01:23 PM

Ja mislm,da tuki res ni potrebne ne vem kaksne umetnosti,ko gres lulu. laugh.gif
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#10 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 01:25 PM

No sej to mislim, ni ravno higieničen način. Obvezno si ga dam ven, sicer jih tako tudi porabim veliko ampak....

LP N
  • 0

#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 March 2005 - 01:29 PM

Oh, da bi si ga zdaj vsakič, ko grem lulat, dajala ven... potem lahko na dan porabim eno škatlo in več! Saj podržiš štrikec stran in praktično ostane nedotakljiv.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 01:30 PM

Ja porabiš jih full...ampak tko sem se navadla oops.gif

LP N
  • 0

#13 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 01:34 PM

Tamponi so ravno tako nehigienični kot vložki, vsaj kar se pogojev za razvoj glivic in mikrobov tiče. Kar se tiče estetike, je pa res da je tampon "lepši".
Jaz imam tampone samo kadar jih rabim za fitnes ali kadar sem tako reprezentančno oblečena, da bi bil vložek viden 8) enostavno jih ne prenašam, ne vstavljanja in ne trenutka, ko ga je potrebno privleči ven - spoh se mi zdi grozljivka, da bi nekje zunaj morala umazane prste vtikat vase... počutim se kot nadevan puran.
  • 0

#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 March 2005 - 01:35 PM

Po mojem ni nobene potrebe. Ampak... navada je železna srajca. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 March 2005 - 01:38 PM

QUOTE(Nikita007)
No, če samo napišem še to: vložki so definitivno manj higienski in tukaj sploh ni debate. Stvar je v tem, da imaš takorekoč plenico med nogami in posledično vse usrano. In to je dejstvo. Pa če se umivaš vsako uro. Pri uporabi tampona se vse dogaja notri (če nimaš tampona se vse dogaja notri, če ga imaš, se pa tudi - ne vem, kaj je tu upirajočega... ali to, da imaš zadevo s krvjo noter, kjer je brez vonja ali zadevo med nogami, usrano in z vonjem), ni nikjer nobenih sledi... higienična in prefinjena uporaba in to je to. Ne me zdaj zgrist, uporabnice vložkov...


Ej noben te ne grize. wink.gif laugh.gif

Samo tole bi dodala jaz, uporabnica vložkov in tamponov. biggrin.gif Ne vem zakaj bi bilo z vložkom vse usrano? Tle mi ni ravno jasno ... vpojna jedra tako dobro posrkajo tekočino in jo spremenijo v nekakšen gel na dnu vložka, da ni ne duha ne sluha o kakšni umazaniji, poleg tega ne vem od kod smrad. Je res da lahko ima menstrualna kri malo neprijeten vonj ampak dober vložek poskrbi tudi za to in je stvar popolnoma brez vonja.

Sicer pa jaz uporabljam vložke samo pri šibki krvavitvi, pri močni pa vedno tampone.
  • 0

#16 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 01:38 PM

Ja saj, kot komu paše, še fajn da lahko človek izbira.
  • 0

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 March 2005 - 01:50 PM

V to temo se zadnjič oglašam, ker sumim, da se bomo sicer začele kregat. biggrin.gif


DiLeMa,
z vložki je bolj usrano iz tega vidika, ker imaš svojo najboljšo prijateljico posledično vso usrano. Saj, če vložki vpijejo, maš 'prijateljico' še skos vso pomenstruirano. In posledično tudi z menstrualnim vonjem. Ki se potencira v negativno smer premosorazmerno s časom.


Katrin,
kar se razvoja glivic in mikrobov tiče, pa ne bo ravno držalo (koliko sem informirana). Baje da je za to ob uporabi vložka in ko je vse 'na luftu' precej več možnosti. No, meni je precej ljubši ta trenutek, ko tampon pač potegnem ven (seveda si jih je potrebno ustrezno menjavat in ne menjat šele takrat, ko teče iz njega), kot pa da bi se mogla gledat 'umazano tam spodaj' - glede na to, da si napisala, da bi mogla umazane prste vtikat vase, torej pomeni, da si, ko imaš menstro, tiste dni pač umazana med nogami.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 02:07 PM

Nikita, zaradi mene se lahko še kej oglasiš, ker se nimam namena kregat o menstrualnih pripomočkih...

Kolikor sem pač jaz informirana, je za razvoj "žužkov" potreben vlažen in topel prostor. Če obe sredstvi menjavaš redno in ob ustrezni higieni je itak vse v redu.

Razumem zakaj te moti vložek in zakaj ti je všeč tampon, ampak moraš tudi ti razumeti, da nisem umazana med nogami, da se takrat tuširam 3 na dan in menjam vložek vsake 3 ure, kar je čisto premalo, da bi kri kamorkoli razlila - današnji vložki dejansko popijejo zadevo.

Na koncu je vseeno odvisno od tega, kaj te manj moti. Meni pač predstavlja večje zadovoljstvo to, da lahko v minutki zamenjam vložek, ne da bi morala s prsti vstopat v svoje telo in nekaj vleči iz njega.
  • 0

#19 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 19 March 2005 - 02:22 PM

Uporabljam oboje. Ponoc, ko imam najbolj mocno, vlozek, podnevi tampon.
Ne strinjam se z Nikito o tem, da je tampon bolj higienicni.

QUOTE
Kolikor sem pač jaz informirana, je za razvoj \"žužkov\" potreben vlažen in topel prostor. Če obe sredstvi menjavaš redno in ob ustrezni higieni je itak vse v redu

:thumright:
  • 0

#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 March 2005 - 02:31 PM

Jaz sem nekaj časa uporabljala tampone, pa sem imela tak čuden občutek. Mam raje vložke. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users