Jump to content


Photo

POZITIVNE MISLI...KAKO??


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 28 March 2005 - 07:35 PM

Znašla sem se v neprijetni situaciji...Opazila sem, da mi misli kar velikokrat uhajajo v negativnim mislim... Ne samo negarivnim, skrajno grdim...če me nekaj boli, takoj pomislim na najhujše, če mi kaj ne gre preveč od rok, sem prepričana, da mi sploh ne bo uspelo...

Teh negativnih misli bi se rada rešila, rada bi začela razmišljati bolj pozitivno kot to počnem sedaj.

Ali imate kakšen nasvet? Mi lahko priporočate kakšno literaturo?

Hvala že v naprej.

Tan
  • 0

#2 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 29 March 2005 - 11:52 PM

Pozdravček Tan,

Lahko najdeš marsikaj v literaturi... Malce pobrskaj po knjižnici. Drugače pa en nasvet... Na roko si nalepi obliž.. In za vsakokrat, ko se boš ujela, da so tvoje misli negativne, si ga dol potegni 8) Sicer bo mal zabolelo, ampak je unčikovito...

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#3 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 30 March 2005 - 02:17 AM

Jaz več pozitivizma in raznih blablabla stvari ne iščem. Sem namreč kronični pesimist, kar upravičeno... utelešenje Mrfija in sem spoznala, da sta pesimizem in ironija jasnovidnost.
Pa nisem zamorjena al krneki (da ne bo kdo zdaj s temi klišejskimi reakcijami ven udaril), ampak enostavno si ne upam več sanjati o nekih lučeh al uateva.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#4 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 30 March 2005 - 12:16 PM

Tan jaz sem ista,pogosto se mi vsiljujejo negativne misli,prebrala sem že par knig za motivacijo pa ni blo pravega efekta,to se baje lahko odpravi z hipnozo
  • 0
LP,Sanja

#5 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 30 March 2005 - 03:11 PM

Jst tut ful pogosto razmišljam zelo negativno, poleg tega včasih razmišljam take grozne stvari, ki se v resnici sploh ne dogajajo...
Ampak tut če si še tolk govorim, da ne smem tko razmišljat, me zanese... sad.gif Ponavadi piše v knjigah, da morš sam sebe prepričvat, sam men nič ne pomaga... cry.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#6 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 30 March 2005 - 09:42 PM

Jaz bi se ravno tega rada naučila...pozitivnih afirmacij... rolleyes.gif

Vidim pa, da nisem edini pesimist...Si bomo skupaj pomagale. smile.gif

Tan
  • 0

#7 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 31 March 2005 - 08:45 AM

Oh tan saj nas je veliko takih. Jaz sem imel lani eno krizo-depresijo, kaj takega ne priželim nobenemu. Sem pristala na antidepresivih. Dajale so me fobije in strahovi in sem mislila da bom kar umrla. Vse sem vidla črno, razmišljala sem črno itd.In najhuje je to, da si nisem upala pomagat. Punce roko na srce, življenje ni pravljica, pa lahko govorijo o pozitivnih afirmacijah itd. samo če je bolj močno od tebe pač ne gre.
Pa ne me imet za depresivko ali pesimistko, ker še zdaleč to nisem. Imam pa trenutke ko mislim samo slabo. Takrat mi pomaga da se čim bolj zaposlim (npr. grem tečt, na sprehod, na klepet s prijateljico, pečem piškote...skratka se zelo motiviram...da nimam časa mislit na drugo.)
So trenutki, samo pomembno je da se ne pustimo.
  • 0

#8 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 31 March 2005 - 08:59 AM

Tud jaz se pridruzujem vsem vam.
Sem namrec zelo "nezna" oseba in me zelo hitro kaj prizadene.
Ko sva sla s fantom narazen,sem postala cist depresivna in crnogleda,ampak pocasi se vlecem ven iz tega in to s pomocjo telovadbe.
Res pa je,da se se vedno vsako jutro prepricujem,da naredim kaj pametnega in ne razmisljam o slabem...
  • 0

#9 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 31 March 2005 - 09:12 AM

Pika vem kako je ko gre za ljubezenske izgube, a sigurno te čaka nekaj boljšega. Samo zaupaj!
  • 0

#10 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 31 March 2005 - 11:02 AM

Pozdravljene deklete!

Sprašujete o pozitivnih aformacij in kako si sam pomagati?

Poskusila bom malo prikazati, kako bo katera si to raztolmačila pa ne vem, sicer upam, da postavite vprašanja.

Kot je Vilma rekla, da obstajo razne literature je dejansko res. Če katero zanima naj si prebere Knjigo Potovanje Duš. Toliko o literaturah.

Da smo negativni ali podomače rečeno pademo dol od raznih pritiskov in krožimo v začaranem krogu, da se ne vidimo ven iz razne situacije nastane zmeda našega uma. ZAKAJ.
Vsako stvar moramo reševati na pozitiven način in po vrstnem redu. Če mislimo, da smo vsemogočni in da lahko nardimo več tvari oziroma rešimo več stvari hkratise motimo. Kajti takrat nastane zmeda v glavi in se nam podira. Najprej pa treba predvsem imeti v mislih koliko se CENIMO koliko se imamo RADI sebe, ali smo ISKRENI do samega sebe in pošten odgovor si je treba sam sebi dati. Kaj si želimo? Ali smo zadovoljni z malimi stvarmi, ki sami ustvarimo in naredimo. Marcikdo si zatiska oči pred samim sabom in začne kriviti ves svet okoli seebe, če mu ne gre tako kot si želi. Tudi slišim večkrat besedo " NISEM ROJEN/A POD SREČNO ZVEZDO. Nikoli prav mikoli pa bom rekla pa se ne vpršašamo ali smo res dovolj se potrudili zase ali ne.
Kajti to je tako. če si lačen boš šel in si vzel zajest, ne boš pa čakal, da ti kdo prinese in te hrani, da boš jedel. Tako je z našimi misli. Če imamo krize, ki ni čudno danes, kajti takšen tempo kot je je prehitri in se tako vrstijo dnevi, da komaj dohajamo. A vemndar si je potrebno vsak dan vzeti čas zase vsaj cca pol urce in se posvetiti sebi. Ni pomembno kako ali kaj, ampak tako, da začutite zadovoljstvo sam sabo. To pa lahko ali, prebirate kako knjigo, poslušate glasbo, ki vam odgovarj, pač stvari, ki vas razbremenijo.
Je pa še ena stvar, ki si lahko pomagate, da vzamete A4 format list in ga date na polovico pa si na vrhu napišete na LEVI strani vse negativne stvari na DESNi strani pa vse pozitivne stvari. Tudi misli. In tako imate sam sebe pod kontrolo.
Toliko za enkrat in upam, da bo kateremo prišlo prav.

Lep prijeten sončen dan vam želim.
Venesa
  • 0

#11 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 31 March 2005 - 12:45 PM

Vanesa hvala za lepe misli.

Res je da se vsaka stvar začne Z LJUBEZNIJO DO SEBE. Najprej se moramo nehat kritizirat, ker se nas večina, zaradi tega ker nas bombardijo z reklamami kakšne moramo biti kako moramo misliti....itd....

No pa nazaj k afirmacijam.
Enkrat, ko sem bila dogo poražena v ljubezni sem si sestavila pesmico z pozitivnimi afirmacijami, ki sem jo pela na poti v službo, iz službe, pod tušem in takrat ko sem bila sama (da ne bi kdo slišal). Dejansko sem potem spoznala današnjega fanta, s katerim sem srečna. tongue.gif
Gre pa tako
Moškega imam
ki res ljubi me
skupaj sva par
ki najsrečnejši je!
....
provajte deluje!
  • 0

#12 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 31 March 2005 - 12:50 PM

Susy, dobro napisano;) 8)

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#13 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 31 March 2005 - 01:18 PM

Tole pa je tema! Kdo pa ni vsaj malo pesimističen. Malo ne škodi. Le da je meja med malo in preveč precej tanka in niti ne opaziš, kdaj jo prečkaš. Jaz sem bila na tleh in to dobesedno. Imela sem težave z zanositvijo, zaradi tega izgubila službo, pred tem so me hoteli psihično onemogočit, da bi jo sama pustila; sem namreč precej manjkala zaradi postopkov, jaz pa se nisem dala, saj sem službo in seveda finančna sredstva potrebovala. Nato sem le pustila službo, saj je bila prehuda, preselila sem se na skoraj drug konec Slovenije, preživela obsojanje moževe družine zaradi neplodnosti, kot da ta sama po sebi še ne bi bila dovolj, končno s pomočjo zdravnikov zanosila in dobila otroka, ki pa sem ga morala zaradi privat dejavnosti, ki jo imava z možem, že po 6 tednih dati v varstvo ker sem morala nazaj na delo. Te dotolče, pa tudi če to nočeš. Ko sem pa ugotovila, da mi uteho daje kozarček vinčka, ali pa dva, sem se pa v roke vzela. Sem si rekla, zdaj je pa zadosti! In ne bi naštevala še vseh problemov, ki so me v teh zadnjih letih res dotolkli, a kako mi je uspelo še sama ne vem, enostavno si nisem več dovolila, da me karkoli še spravi s tira. Ko se je spet pojavil kak vihar na obzorju, sem si samo rekla, da se zaradi stvari, na ketere ne morem vplivat, res ne bom sekirala. Počasi so se stvari začele same od sebe obračati na bolje, "viharje" pa zavestno ignoriram in se vsak dan znova opomnim, da mi je v življenju lepo. Imam sedaj že dva mala sončka, krasnega moža, kup zvestih prijateljev, konec leta se bomo preselili v novo hišo, finančno mi ni hudega, zdravi smo... Ja, kaj pa še hočeš lepšega. Če pa komu kaj ne paše, je pa to njegov problem, ne moj. Zakaj sem vse to natrosila? Ker pomaga tudi to, da spoznaš, da nisi edini na svetu, ki imaš težave. Za tiste najbolj trdovratne pa še tole. Dvakrat na dan meditacije po 20 minut tudi dela čudeže. Poglejte na www.tm-drustvo.si
  • 0

#14 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 31 March 2005 - 07:10 PM

Res je, da nekaj časa zase zelo pomaga...

Hvala za lepe nasvete...

Tan
  • 0

#15 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 01 April 2005 - 07:43 AM

Tan provaj si sestavit pesmico za tvoj problem, mene je ta tema nazaj "zbudila" in sem si že sestavila novo.
Rada se imam
in spoštujem se
super bejba sem,
......kličem se...
ima štiri kitice: prva je da se imam rada, druga o ljubezni, tretja o zdravju, četrta o delu in denarju.

No saj če ti to ni všeč je še veliko drugih poti. Samo delaj na sebi.
  • 0

#16 Chobits_

Chobits_

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts

Posted 11 August 2005 - 06:54 PM

Vcasih sem veckrat imela v mislih tisto:"ma zakaj pa prav meni .. " pac so se zgodile dolocene stvari ki so me prizadele in zateces se samopomilovanju oops.gif
pred kakimi dvemi tedni pa sem zacela zaradi nekih dogodkov razmisljat drugace in sedaj vedno, ko imam kej negativnega v mislih si recem: "zivljenje je tezko, ampak mene ze ne bo dotolklo. VSI imamo tezave, samo vprasanje posameznika je kako jih bos resil ... " pa pomaga wink.gif

Pisanje je tudi zelo v redu. Vcasih napisem tudi po vec strani- splosna razmisjljanja, moje misli pac in po tem se pocutim mnogo bolje! pa zaposlitev, delo - kaj bi brez tega smile.gif
  • 0

#17 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 16 August 2005 - 07:28 AM

Kar se mene tiče, kadar mam kako resno težavo ali ne preveč veselo obdobje grem k nedeljski maši na Sveto Goro. Energija, ful lepo petje, iskrena molitev in ozračje tam gor...je tako nabito z pozitivno energijo da jo mam pol dovolj zase in za ljudi okoli mene. Vera dela čudeže 8)
  • 0

#18 kima

kima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 115 posts
  • Interests:kar je povezano z modo, zunanjo in notranjo lepoto...

Posted 16 August 2005 - 12:36 PM

Glih sm končala s knjigo jean ann stevens sicer po naslovu nebi rekla da govori o odpravi tega problema o katerem ti govoriš...ampak ma par poglavij posvečenih ravno odpravljanju negativnih misli o sebi, spreminjaju negativnih misli v pozitivne itd. priporočam :!:
  • 0
Daj moškemu proste roke, pa jih boš čutila povsod po sebi. :P

#19 _Kanojo_

_Kanojo_

    sramežljivec

  • Člani
  • 36 posts

Posted 28 August 2005 - 05:48 PM

Zaposlitev, delo, delo in še enkrat delo. To me vedno obvaruje pred negativnimi misli, ker če ne drugega, se počuti človek ob delu veliko bolj koristnega kot ob lenarjenju (čeprav sem dokaj lena oops.gif ).
  • 0
Some places are like people; some shine and some don't.

#20 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 31 August 2005 - 12:02 AM

rolleyes.gif vsaka lepa misel naj začne že zjutraj kajti tako si polepšamo dan saj je vsak dan nekaj novega in posebnega. Nikoli ni enaki dan, pa čeprav zunaj sije sonček ali pada dež je lep dan, če imamo v glavah lepe misli in si ne dovolimo, da nam ga kdo skvari. Saj tako sebe presenetimo z pozitivnimi mislimi in željami takrat nase vežemo samo pozitivne stvari, ki se sčasoma odvijajo in uresničijo.
ZATOREJ SI POLEPŠAMO VSAK DAN Z LEPIMI MISLIMI.
LP
Venesa
  • 0
Življenje je lepo a vendar prekratko,zato sprejemaj vsak dan posebej, ki ti je podarjen.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users