Jump to content


Photo

Pikice po nogah in rokah


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Jaz

Jaz

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts

Posted 11 March 2007 - 05:31 PM

Torej, tole sem se odločila napisati zato ker že nevem več kaj naj. Po nogah (stegna) in rokah (nadlaht in sredi podlahti) imam nekakšne pikice. Niso črne, so samo pikice, skratka nimam gladke kože. Mažem se s kremami ki so za suho kožo kakršno namreč imam, pa ne izginejo. Ne vem kaj naj še storim. Ali ima katera podobne probleme?
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 March 2007 - 06:06 PM

A so rdeče?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 11 March 2007 - 06:20 PM

gotovo so rdeče, kot jih mam jaz, moja sestra in še veliko ljudi .. a ni bila ravno na forumu objavljen en link od strani, ki opisuje to "bolezen" in so tudi slike, primeri. Jaz mam malo teh pikic tudi ob straneh sp. čeljustnice, pod brado, na rokah, nogah, sem pa ke kakšno tudi na riti biggrin.gif

sošolka mi je rekla, da ji poleti na soncu popolnoma zginejo, česar jaz sicer pri sebi še nisem opazila, pa vseeno malo pomaga, če si lepo ob tuširanju speniš, sčistiš in potem s kakšno fajn hranilno, mastno kremo namažeš.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#4 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2007 - 06:21 PM

Če gre za grobo kožo, in ne rdeče pike, si poskusi po tuširanju te predele na rahlo zdrgnit z brisačo. Lahko tudi s Baleino Mikrofaser krpo (ali katerokoli za piling) med tuširanjem. Potem nanesi hranilno kremo. Čez čas, bi se moglo stanje izboljšat.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#5 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 11 March 2007 - 06:25 PM

pomoje gre za rdeče pikice, ki ti nočjo in nočjo zgint biggrin.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 March 2007 - 07:30 PM

Te imam tudi sama. Pa ne pomaga nič. Pred časom sem jih imela ogromno in so bile tudi zelo vidne, zdaj pa počasi izginjajo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 11 March 2007 - 07:35 PM

meni je isto, sam je pa res, da mi poleti ful izginjajo, sploh iz nog...
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#8 noelle

noelle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 207 posts

Posted 11 March 2007 - 07:47 PM

A zgledajo takole?

IPB Image
  • 0

#9 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 11 March 2007 - 07:49 PM

ne vidim slike sad.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#10 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 11 March 2007 - 08:09 PM

meni približno takole, sam ne tak obsežno
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#11 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 11 March 2007 - 10:44 PM

Sicer ne vem za kakšne pikice se gre v tem primeru, ampak mami je dobila te pikice zaradi alergije na določene sadeže. Mogoče je tudi v tem primeru kaj povezano s hrano?
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#12 Jaz

Jaz

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts

Posted 11 March 2007 - 11:31 PM

ne niso rdeče.. niso kot na uni sliki.. mogoče gre res za piling, bom probala.. samo nobena krema ne pomaga nevemkolko.. katera je kakšna res hranilna?
  • 0

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 March 2007 - 07:25 AM

Garnier rdeča ali Dove Nutri.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 noelle

noelle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 207 posts

Posted 12 March 2007 - 10:27 AM

Kar je na slikici, je pilarna keratoza (keratosis pilaris), ki je kožna bolezen, je pretežno dedna in nastane zaradi prekomernega zaroženevanja dlačnolojničnih mešičkov. Pojavijo se bunkice, v veliko primerih so tudi rdeče, ker so vnete. Niso pa to mozolji! Najbolj tipično mesto, kjer se pojavijo, so nadlahti, lahko pa tudi po nogah, zadnjici... Problem je v tem, da ni ozdravljiva, stanje se da zgolj kontrolirati, odvisno od tega, kako hudo je. Sicer pogosto bereš v raznih člankih po netu in dermatologi ti tumbajo, da kao z leti večinoma izgine, kar še zdaleč ni res - greš potem na kak forum o tem in ugotoviš, da praktično nikomur stvar ni sama od sebe izginila. Dostikrat se z leti celo poslabšuje. V glavnem naj bi poskušali področje čimbolj vlažiti z različnimi losjoni, uporabljati pilinge, ipd., kar pripomore, da koža postane bolj gladka in brez bunkic. Če imaš pa tudi rdeče pikice - no, poskusiti to odpraviti, je pa road to hell. Jaz jo imam (slikca sicer ni moja, ampak zgleda zelo podobno), in sicer precej hudo obliko (na rokah, nogah, zadnjici), zadnjih 10 let in sem poskusila že vsega boga in zapravila že xy sit in €, pa ni nič pomagalo. Trenutno preizkušam losjon z glikolno kislino.

dobre strani z info:
Keratosis Pilaris Community
Sloan Eljaj
  • 0

#15 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25717 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2007 - 10:31 AM

Jst sem mela neki podobnega na nadlahti. Pač rdečkaste bunkice. Potem sem v LUSHu kupila eno milo (žal se ne spomnim več, kako se imenuje - dišalo je po limoni/citronki, bilo je mehko (vendar ne žele - ni bilo "prosojno")in se ni penilo). Od takrat naprej jih nimam več.

Možno da je to to

  • 0

#16 ajnas

ajnas

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 19 March 2007 - 05:42 PM

Ciao,

tele pikice o katerih je govora in so ponavadi prisotne na zgornjem delu rok,stegnih,mečih in na zadnji plati se imenujejo Keratosis pilaris.Gre za nepravilno delovanje kože ko odmrle celice ne odpadajo stran kot pri normalni koži.Folikli se zamašijo,dlake ne morejo prosto rasti posledica pa je nešteto bunkic napoljnenih z keratinom ter koža, ki je na občutek podobna šmir papirju.
Sama sem si kožo,ki je bila videti res grozno pozdravila z AHA (alpha hydroxy acid) losjoni,ki pa jih je žal treba naročiti iz ZDA (preko ebayja stvar sploh ni draga.)

Koristni linki kjer se najdejo vse informacije o zdravljenju z aha losjoni.Če se odločite za ta postopek vedite,da spremembe ne bodo vidne čez noč.Mazati se je treba vsako jutro in večer od 3 do 5 mesecev.

http://www.geocities...es2.html?200630

http://www.geocities...KPPictures.html

http://www.geocities...y/KPStages.html

In še link do najbolj razširjenega foruma,ki se ukvarja s to tematiko

http://www.keratosispilaris.org/

lp
  • 0

#17 filifjona

filifjona

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 02 September 2007 - 11:28 PM

thumbup.gif
  • 0

#18 noelle

noelle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 207 posts

Posted 04 September 2007 - 05:44 PM

Imaš pilarno keratozo ali kako drugo obliko keratoze?
  • 0

#19 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 17 June 2008 - 03:53 PM

Jaz imam po rokah poleg teh rdečih pikic še veliko zamašenih lojnic, se mi zdi. Naj uporabljam piling redno, pa potem Garnier rdečo krmeo čez mažem? ermm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#20 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25717 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2008 - 04:14 PM

Mladoletna, mogoče pa bi probala s tisto zadevo iz Lusha, katero sem mela jaz. Prav presenetljivo se mi je porihtalo.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users