Jump to content


Photo

Celulitične slovenske manekenke


  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#41 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 October 2007 - 09:51 AM

QUOTE(gospodična*mična @ 28. 10. 2007 - 11:51) View Post

Potemtakem je lahko vsaka, ki se baše s čipsom in ne telovadi manekenka za Lisco mad.gif


Tole je pa res totalno pretiravanje. Oprosti, ampak - come ooooon. Jaz še nikdar nisem vidla kakšne resnično overweight manekenke z nevem kako tresočo ritjo in ogromnim vampom. Malo celulita (ki ga oni reflektorji zihr še dost spotencirajo) zame pač ni nevem kako neestetsko. Aja pa še neki - če ima nekdo rad čips, še ne pomeni, da se do onemoglosti potem tudi baše z njim. Jaz obožujem čokolado, pa je pojem zelo malo - se pač nazaj držim.

Razumem pa, da marsikomu je grozno pogledat malo celulita. Glede na to, kako imamo dandanes izkrivljen pogled na žensko telo in glede na to, kako čudno in nenaravno opredeljujemo estetiko, potem to itak ni nič čudnega oz. je čisto pričakovano.

Se pa strinjam, tudi jaz bi absolutno prepovedala retuširanje. Ampak potem bi vam, dragim občutljivim deklicam, šele šlo na bruhanje, ko bi videle, da je vaš tako visoko občudovani ideal, le smešna mit. Se vam ne zdi, da ste malo kontradiktorne? Po eni strani pravite, da so itak vse retuširane, po drugi strani pa verjamete v popolni mit in ga zagovarjate. Smešno? Ja, in to zelo.

Pa ne me narobe razumet. Jaz full rada vidim lepo punco, vsekakor se na postavnem, urejenem dekletu spočijejo marsikatere oči (pa na lepem fantu tudi), ne zagovarjam debelosti in neurejenosti, ampak samo pravim, da je fino imet nek zdrav pogled na zadeve. In perfekcija ni vedno tako perfektna, kot si marsikdo predstavlja. Potem pa gre komu ob resničnem stanju na bruhanje in je razočaran, ke ni vse tako cvetoče, kot se zdi na prvi pogled.

Neizpodbitno dejstvo je tudi (pa se opravičujem, ker to zdej vlačim v ospredje), da pred leti ni bilo toliko motenj prehranjevanja, ljudje niso umirali zaradi namernega izstradovanja itd. Zdej pa je povsod polno deklet, ki bi naredile vse, da bi se približale neobstoječi ženski, ki jih gleda iz naslovnic revije. V resnici taka sploh ne obstaja, nikdar je ni bilo. Pa še tole, preden končam - ful mi je všeč, kar je napisala ena pred mano in sicer, da se ženske pritožujemo, kako so moški zahtevni in vsi hočejo popolno žensko, me pa jim v odgovor dostikrat pravimo, da imamo pač napake, ki jih je treba sprejet. Po drugi strani pa same krojimo ta popolni mit in mu absurdno verjamemo, po zobeh vlačimo ostale ženske, se zgražamo nad njihovim celulitom (četudi ga je komaj za vzorec) in si pasemo oči na izmišljeni popolnost. Dobesedno, kot da se delamo norca iz samih sebe.

Pa še neki - celulit se ne enači z zapuščenostjo, debelostjo oz. pač nenatreniranostjo. Poglejte recimo Beyonce, ki fuuuuul telovadi, ma totalno energične nastope, da kaplja z nje, je v odlični fizični pripravljenosti, pa ima kar konkretno mero celulita. Je še sama priznala, da pač njej nič ne pomaga, ker je gensko pogojeno in se je sprijaznila s tem. Kaj pol naj ona, se gre ubit? In ja, tudi športnice ga imajo in čudežne kreme NE pomagajo, get real. Ženska z nekaj celulita je še vedno lahko lepa, postavna in vredna občudovanja, tudi manekenka z malo celulita. Why the fuck not?

Over and out, sem se izpela. Nekatere pa se res lahko počasi spustite z oblačkov na tla.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#42 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 29 October 2007 - 12:48 PM

punce, boste vsaj vidle, kako bo perilo zgledalo na vaši celulitnih ritih tongue.gif
se pa v celoti strinjam z dragico in dilemo. hecno, kakšne stvari kkšne punce ŠOKIRAJO tongue.gif

  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#43 Elektra

Elektra

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 29 October 2007 - 12:49 PM

To je samo razsvetljava. Jaz npr. pod naravno svetlobo in pod normalno lučjo nimam celulita oz. se ga ne vidi. Pod kakimi močnimi reflektorji - npr. v kabinah trgovin za pomerjanje - pa se včasih kar zgrozim nad svojo podobo huh.gif

Drugače pa sem 100%-na, da se celulit lahko odpravi samo z dieto in s fitnessom. Dilema, omenjaš Beyonce - ne vem če bejba hodi na fitness ali ne, ampak ona ima čisto očitno problematičen spodnji del telesa. Trebuh ima izklesan, maščoba pa se ji kopiči na nogah, zato ima pač tudi celulit.
Le mišičaste noge z malo maščobe so lahko brez celulita, govorim iz lastnih izkušenj. Ko se zredim za par kg, opažam celulit; ko shujšam, mi izgine. Ampak to zdaj, ko sem natrenirana, par let nazaj sem bila še suhica brez mišic in s kar dosti celulita, torej vem, o čem govorim. Poglejte npr. ženske. ki tekmujejo za miss fitness in podobno: nekatere so stare že okrog 40-50 let, pa nimajo celulita.
  • 0

#44 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 October 2007 - 12:58 PM

Elektra, js sm tudi hodila na fitnes kar dolgo in tam srečevala vse sorte žensk, tudi take s 'popolno' postavo, ki se jim je vidlo, da majo full čvrsto postavo, nič se ni 'treslo' in prav oni stil ženske, ki 'work their butt off' v fitnesu, pa ko se je kakšna od teh vsedla na pecikl, se je vseen vidlo, da ma celulit. Mal pozabljate na genetiko in te zadeve.

Sicer pa tle sploh ne gre za to, kdo ga ima, koliko ga ima in kaj dela, da ga ima. Gre za to, da se mi zdi takšno zgražanje pretirano in otročje, that's all. Sicer pa whatever makes you happy.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#45 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 29 October 2007 - 01:45 PM

Odlično si napisala tole, Dilema.
  • 0

#46 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 29 October 2007 - 04:44 PM

Mislim, da je čas, da se ponovno obudi tema o retuširanju KLIK

Dilema, zelo dobro si spisala. Prav tako se strinjam z vsako, ki je podobnega mišljenja. Povedale ste vse, kar bi tudi sama sicer.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#47 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 29 October 2007 - 08:51 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 27. 10. 2007 - 20:11) View Post

Ej tole obsojanje je pa meni totalno mimo. So samo ženske tako kot me. In ne glede na prehrano, masaže in tretmaje imajo lahko celulit. Kdo pa smo me, da jih obsojamo?


Hehe smile.gif Ja živa jeba a ne. smile.gif Ni vsak za vse, od določenih poklicev se določene reči pričakujejo. Smola, tako je. Pilot mora imeti dober vid in psihofizčne sposobnosti, od predsednika se pričakuje, da lahko vsaj hodi naokoli po proslavah (zaradi česar ne vem, kaj je hotela doseči ona Pečaričeva) ... in manekenke so dobro plačane zato, ker so lepe in za ohranjanje tega tudi skrbijo. Pravzaprav je to edino, kar morajo početi poleg slikanja, verjetno.
Za Groharjevo vem, da sem enkrat nabasal na siol.net na nek intervju, kjer se je damica pohvalila, da nič ne telovadi, je čips in poležava ... tako da me vse skupaj ne preseneča. Je pa dejstvo, da oni reflektorji vse skupaj potencirajo.

Lejte kak fajn strelec ... a je up to the job al ne? laugh.gif Po vaše verjetno ja, konec koncev - zakaj bi ga obsojali, če malo škili. smile.gif

Attached Files


  • 0

#48 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15457 posts
  • Gender:Female

Posted 29 October 2007 - 09:49 PM

OK Sajk, sam, če pilot ne vidi, ogroža s tem življenja, manekenke so pa itak sam obešalniki za cote in prav drek, če ma ktera mal celulita. Zared tega ne bo noben umrl. cool.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#49 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 29 October 2007 - 09:52 PM

Vse res, ampak če tko pogledaš, umrl ne bi nihče niti, če bi bile 90-kilske tongue.gif
  • 0

#50 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 29 October 2007 - 09:54 PM

Če se že dekleta pojavljajo v medijih bi se pa ja spodobilo, da bi imele saj malo manj celulita.Za se kazat doma pred fantom so pa drugače čisto v redu, saj imamo vse ženske nekaj celulita.
  • 0

#51 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15457 posts
  • Gender:Female

Posted 29 October 2007 - 09:55 PM

Sej tut obstajajo manekenke z močnejšimi postavami. Men se zdi no. wink.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#52 Cali

Cali

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 134 posts

Posted 29 October 2007 - 10:06 PM

Dokler ne sprejmeš lastnega celulita,nepopolnosti je res lepo verjet da lahko zgledaš tako perfektno kot model.Povsem se strinjam z dilemo-v svojo skledo pljuvate-dejansko,postavljate samo sebi in nikomur drugemo slabo podobo.Mene celulit ne moti,mogoče se bom celo tako daleč prepričala da mi bo všeč...(vse je samo eno prepričanje če mu podležeš ali ne)
Ta tema je totalno patetik,nečloveška in predvsem nizkointeligenčna-naslov pa tudi! Očitno ni problem celulitna rit al pa špeh ampak vaše bolane glave.Ups ohmy.gif twisted.gif
Nobena tema o kremah proti celulitu ne pomaga ali pa diet kursi tudi ne,če se ve počutite slabo v svojih telesih (celulitičnih-vsaj predvisem glede na to da ga ma vsaka...)
Ajaa točno ne, ve se počutite super v svojih telesih-bolje vrejetno ne bi moglo biti,vas pa moti taka grda slika ki vam povzroča očitne nočne more.Oh joj kak ste boge da morate to gledat predvsem pa komentirat.

Aja očitno so vam tudi manekenke vzor glede na to da vas to tak moti.... laugh.gif
  • 0

#53 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 October 2007 - 10:07 PM

QUOTE(sajk @ 29. 10. 2007 - 20:51) View Post
od predsednika se pričakuje, da lahko vsaj hodi naokoli po proslavah (zaradi česar ne vem, kaj je hotela doseči ona Pečaričeva)

No, saj je logično, da ni pričakovala zmage, niti ni s tem namenom kandidirala - ampak zaradi tega, da je malo opozorila na zapostavljenost invalidov oz. da bi veeelikokrat lahko denar porabili v precej bolj koristne namene, kot pa npr. za stole na Brdu, pri katerih en stane okoli 2500eur.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#54 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11525 posts
  • Gender:Female

Posted 29 October 2007 - 10:19 PM

Jaz se strinjam s tem kar je dilema dobro napisala.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#55 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 29 October 2007 - 11:00 PM

Jaz bom trdno stala za tem, da ljudje ki se kažejo okoli morajo se pobrigat za določene stvari na sebi sploh ko se gre za neko zunanjo lepoto. Celulit je VSEM ljudem neestetski. Zakaj je temu tako? Ne vem.
Kot da kdo verjame, da obstaja neka popolnost brez mozoljev in celulita in strij? rolleyes.gif
Js hočem samo rečt, da če se že ta ženska kaže naokoli bi lahko vsaj prikrila tale celulit. Vsekakor ga je preveč. Luči gor ali dol, pokazale so samo realno stanje. Znebila se ga ne bo, vendar naj se pobriga zase, da bo lepše zgledala.

Tema je res brezvezna, sam na zivce mi pa gre ko ljudje začnejo... Ja sej je vsak samo človek. In kej pol? Določeni poklici zahtevajo določena merila. Če nisi za tisto pač nisi.
  • 0

#56 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 29 October 2007 - 11:05 PM

Se strinjam z Baby in Sajkom.
  • 0

#57 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 October 2007 - 10:14 AM

QUOTE(Baby @ 29. 10. 2007 - 23:00) View Post


Kot da kdo verjame, da obstaja neka popolnost brez mozoljev in celulita in strij? rolleyes.gif



Marsikdo. In marsikdo bi naredil vse, da bi to tudi dosegel. Mal hecno je govorit, da folk v to ne verjame, če pa to po drugi strani pričakujejo od drugih in marsikdaj tudi od sebe. To se prodaja, modne revije so čisti dokaz, pa razne prehranske motnje tudi. Sicer pa ... vsak zagovarja svoje, to ni noben problem, samo teme kot tale, so pa res smeh in patetika.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#58 Cali

Cali

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 134 posts

Posted 30 October 2007 - 10:31 AM

meni je celulit čist naraven...nimam posebnega gnusa do njega.Tako Bebica ni treba govoriti o tem da je vsem gnusen ali grd.Pol bi mogla tudi zate reči da si gnusna ane?
al kako?
  • 0

#59 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 30 October 2007 - 11:21 AM

Js sm rekla da je grd, pač ni prijeten pogled nanj. Če že govorimo o meni. Pri meni se ne vidi nobenega celulita nikjer. In nimam problemov sploh z njim.

Js ne verjamem, da ljudje res verjamejo da obstaja popolnost kot jo vidimo na slikah. Oni samo hočejo verjeti in upajo da mogoče res obstaja in hočejo do tega prist. Ok mogoče obstajajo pa tudi ljudje, ki res verjamejo, vendar ne vem če taki sploh znajo karkoli razmišljat.


  • 0

#60 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 30 October 2007 - 11:22 AM

kok si stara?
sprašujem zaradi odstotnosti celulita
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users