Jump to content


Photo

barva senčila za oči?????


  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#1 larisa

larisa

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts
  • Location:ljubljana
  • Interests:..............

Posted 30 October 2004 - 02:14 PM

živjo!!

jst se ne mažem že zlo dolg, pa me zanima kšna barva senčila najbl paše k sivo-modrim očem k spreminjajo barvo, glede na to kar oblečem???!!!najprej sm se "mazala" z modro pa so mi prjatlce rekle d mi to ne paše oops.gif !!!kakšen je vaš nasvet????? ermm.gif:

lp,larisa :flower:
  • 0
uživaj zdaj, ko si mlad,
kajti to so tisti lepi časi,
ki se jih boš spominjal,
ko boš star!!!!!

#2 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 30 October 2004 - 04:01 PM

Hy!

Morda ne uporabljaš pravega odtenka modre-->poskusi z malo svetlejšo, ali pa te modre, naneseš preveč-->poskusi je nanesti malo manj in na malo manjšo površino, če zatopiš kako to mislim...sicer pa si oglej to stran, morda najdeš kaj zase...mej se! tongue.gif

http://www2.arnes.si...teta/makeup.htm
  • 0

#3 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 30 October 2004 - 04:31 PM

Jst mam tudi take barve oči, da spreminjajo barvo glede na to kako sem oblečena. Ponavad si dam na oči svetlo kožno podlago(tekočo),potem svetlo sivkasto z leskom tudi tekočo barvico(skoraj se nič ne vidi ampak ma ful lepe male bleščice),poudarim globino oči z dimnato barvo v kamnu(nanesem s čopičem) in naredim obrobo s črno barvico na zgornji in na spodnji veki + maskara. Vsaj men to zlo lepo poudari oči. Lahko pa poskusiš z zlatimi odtenki.EKSPERIMENTIRAJ wink.gif wink.gif
  • 0
user posted image

#4 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 30 October 2004 - 07:36 PM

QUOTE(larisa)
živjo!!

jst se ne mažem že zlo dolg, pa me zanima kšna barva senčila najbl paše k sivo-modrim očem k spreminjajo barvo, glede na to kar oblečem???!!!najprej sm se \"mazala\" z modro pa so mi prjatlce rekle d mi to ne paše oops.gif !!!kakšen je vaš nasvet????? ermm.gif:

lp,larisa :flower:


POZDRAVLJENA
modra ti res ne paše.....to je zelo delikatna barva in resnično ne paše vsakemu...ponavadi pašem tistim, ki imajo monoton obraz...beri, temne lase in temne oči..nikakor pa ne k tvojim očem..veliko tudi pomeni kašno barvo las imaš..?? Javi
Ponavadi pa je tako, da takim očem pašejo pastelnati odtenki, tople barve...vsi odtenki rjave, pa nežno roza..zelo lepo ti je opisala Nicky, tudi postopek ličenja....priporočam temno siv svinčnik za obrobo..na zgornji veki 2/3 na spodnji pa 1/2..tako optično povečaš oči..vedno uporabljaj dva odtenka senčila.. in nanašaj s posebnimi čopiči, s tem, da s temnim senčilom, greš najprej čez linijo, ki si jo prej naredila s temnim svinčnikom ( tako zabrišeš grobe linije, da zgleda bolj naravno) in nadaljuješ v kotičkih očeh na zunanji strani..svetlo senčilo pa naneseš na notranjo stran..
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#5 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 30 October 2004 - 08:02 PM

Helena ti je zelo lepo odgovorila, da ni kaj dodati. Se jo splača poslušati, ker res obvlada te zadeve!
  • 0

#6 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 30 October 2004 - 08:04 PM

QUOTE(_tan_)
Helena ti je zelo lepo odgovorila, da ni kaj dodati. Se jo splača poslušati, ker res obvlada te zadeve!


oops.gif oops.gif oops.gif wink.gif oops.gif hvala
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#7 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 30 October 2004 - 09:17 PM

Jaz bi pa še tudi vprašala, katera barva senčila najbolj pristaja zelo temno rjavim očem in zagoreli polti na obrazu?


P.s.: Larisa, če ti je tako ime-si moja soimenjakinja! Tudi men je tako ime! wink.gif
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#8 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 31 October 2004 - 10:16 AM

Kakšne barve pa so tvoji lasje..to ful pomeni...
če imaš temne: lahko na tvojem obrazu ful eksperimentiraš.....lahko si privoščiš zelo močne barve..vijolična, lila, breskev..zelo bi ti pristajal zlat make up..
če imaš pa svetle lase..ti zelo pristajajo rjavi odtenki, nikakor pa ne močne barve, kot je vijola, pa pastelnati pašejo, roza barva....težko je tako napamet, ker je potrebno vsakega človeka v živo videt..
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#9 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 31 October 2004 - 10:16 AM

Za moje pojme bi takim očem pa polti najbolj pasali svetli odtenki...recimo...bež barva,svetlo marelična,pa svetleča shell barvica(školjka) itd. Lahko pa poskusiš samo s temno obrobo in maskaro. :colors: Vse je pa itak odvisno tudi od barve las,stila pa oblike obraza. Good luck!!
  • 0
user posted image

#10 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 31 October 2004 - 04:19 PM

QUOTE(Helena)
QUOTE(larisa)
živjo!!

jst se ne mažem že zlo dolg, pa me zanima kšna barva senčila najbl paše k sivo-modrim očem k spreminjajo barvo, glede na to kar oblečem???!!!najprej sm se \"mazala\" z modro pa so mi prjatlce rekle d mi to ne paše oops.gif !!!kakšen je vaš nasvet????? ermm.gif:

lp,larisa :flower:


POZDRAVLJENA
modra ti res ne paše.....to je zelo delikatna barva in resnično ne paše vsakemu...ponavadi pašem tistim, ki imajo monoton obraz...beri, temne lase in temne oči..nikakor pa ne k tvojim očem..veliko tudi pomeni kašno barvo las imaš..?? Javi
Ponavadi pa je tako, da takim očem pašejo pastelnati odtenki, tople barve...vsi odtenki rjave, pa nežno roza..zelo lepo ti je opisala Nicky, tudi postopek ličenja....priporočam temno siv svinčnik za obrobo..na zgornji veki 2/3 na spodnji pa 1/2..tako optično povečaš oči..vedno uporabljaj dva odtenka senčila.. in nanašaj s posebnimi čopiči, s tem, da s temnim senčilom, greš najprej čez linijo, ki si jo prej naredila s temnim svinčnikom ( tako zabrišeš grobe linije, da zgleda bolj naravno) in nadaljuješ v kotičkih očeh na zunanji strani..svetlo senčilo pa naneseš na notranjo stran..



Larisa, bolj se ne bi mogla strinjati z Heleno glede barv. Namreč, tudi jaz imam sivo-modre oči in v zadnjem času se mažem s (trojnimi)senčili od Bourjois "Prune Royale - št. 48. Ustrezajo mi pa tudi Artdeco-jeva senčila, št. 23 in 298, ter 299.
Namesto črnega svinčnika za obrobo oči, ti pa svetujem, svinčnik v temno -sivem odtenku, recimo Sans Soucis, (Kayal stick) št. 50.
  • 0
LP, Finatina

#11 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 04 November 2004 - 08:05 PM

Hmmm, to pa tud mene zanima smile.gif Jaz imam ful temne, skoraj črne oči, poudarjene obrvi, zraven pa dost svetlo polt in rjave lase. Naličim se tako, da nanesem na zgornjo veko od sredine proti robu črn svinčnik in maskaro. To pa je tud vse, ker senc sploh ne znam izbrati! Kaj bi mi pasalo?
  • 0

#12 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 04 November 2004 - 09:10 PM

Eni,
jaz sicer nimam znanj vizažistov, a vseeno upam da ti bom lahko pomagala. V prejšnjem postu sem lahko pomagala, ker imam enako barvo oči in sem vedela kaj so mi druge svetovale.

Torej,
Jaz bi izbrala za obrobo oči temno rjave barve, ker bi ti na videz omehčalo barvo oči. Poizkusila bi z nežno roza senčko (recimo do 2/3 zgornje veke)v zadnji tretjini pa z temnejšo roza, recimo malancan barvo.
Artdeco - št. 299
ali pa kombinacija 3-senčila od Bourjois - št.: 41,53, če ti je všeč tudi 45; oglej si na strani :
http://www.bourjoisu...m/eyes/shadow/8
te senčke v Martimex trgovini (oni so tudi zastopniki za Bourjois in Pupo) v Lj v stari Ljubljani in stanejo 1800 sit.
Lahko pa od Artdeco, ki so super z bogato barvno paleto.


Ne vem, upam da sem ti pomagala. Res nimam teh znanj.
Jaz recimo sem si kupila od Bourjois senčke št. 48 (ki jih pa mislim da ni na spletu)
  • 0
LP, Finatina

#13 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 05 November 2004 - 08:44 AM

QUOTE(Eni)
Hmmm, to pa tud mene zanima smile.gif Jaz imam ful temne, skoraj črne oči, poudarjene obrvi, zraven pa dost svetlo polt in rjave lase. Naličim se tako, da nanesem na zgornjo veko od sredine proti robu črn svinčnik in maskaro. To pa je tud vse, ker senc sploh ne znam izbrati! Kaj bi mi pasalo?


Čren svinčnik zamenjaj s temno sivim ali pa temno rjavim...črn je pregrob, za naravno vsakodnevno ličenje..Na zgornji veki namesto od sredine, potegni črto nekje 2/3, ne pozabi to naredit tudi na spodnji veki, na spodnji pa potegni od polovice..svinčnik naj bo vedno dobro ošiljen, kajti črta mora bit zelo tanka...
Senčila....vsi odtenki rjave, tudi roza paše, vendar samo ko si oblečena v oblačila roza barve..zelo lepo ti pristaja tudi marelična barva, pa olivnate barve.....
Ker imaš zelo svetlo polt, pazi tudi pri izbiri barve za ličnice...te naj bodo nežno rožnate ali zelo svetlo rjava, lahko tudi marelična.....samo res zelo nežno in malo...Ker imaš zelo močne obrvi, poskrbi da bodo te vedno lepo urejene in predvsem PRAVILNO OBLIKOVANE...
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#14 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 November 2004 - 08:11 PM

no, da neki vprasam.... mam rjave lase, pa rjave oci, pa bi sii rada namazala oci z modro maskaro, pa ne vem kaj naj oblecem, katere odtenke barv. crna ok, sam nekaj drugega...
kaksna ideja? biggrin.gif
  • 0

#15 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 November 2004 - 09:34 PM

Odvisno kakšno modro-svetlo, temno. Načeloma vse maskare na trepalnicah potemnijo. Vseeno mislim, da se ti ni potrebno obremenjevati toliko s tem kaj boš oblekla, ker samo modra maskara ne bo naredila večje spremembe. Večji učinek narediš, če uporabiš modro senčilo. Je pa najlepša kombinacija: barva senčil je enaka barvi oblačil.

LP N
  • 0

#16 _lejci

_lejci

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 14 February 2005 - 03:52 PM

mene pa zanima, kakšno senčilo paše k zelenim očem pa temno rjevm lasm????????? :afro: ak do ve????
  • 0

#17 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 February 2005 - 08:20 PM

K zelenim najbolj pašejo vijolični in roza odtenki. Lahko barvi kombiniraš tudi z zeleno in zlato, recimo; zunanje kote temniš s temno zelenim senčilom, srednji del veke z vijoličnim in notranji del in del pod obrvjo z zlato rumenim, svetlikajočim senčilo. Vse barve naj bodo zabrisane, brez strogih prehodov, čeprav delaš kontraste. Zadnjič sem delala eni tak make-up in je bil res hud, pa še spomladanski make-upi bodo v teh barvah wink.gif

LP N
  • 0

#18 Milenushka

Milenushka

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 March 2005 - 05:31 PM

Mene pa zanima, kateri odtenki sencil in smink so najboljsa izbira zame? Lase imam pobarvane v crno-modro, sem bolj blede polti z rumenkastim podtonom, oci imam sivo-modre. Hvala vnaprej!
  • 0

#19 teenagerka

teenagerka

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts
  • Interests:vse

Posted 21 April 2005 - 07:44 PM

tud jas mam vedno probleme s tem kako si naj namažem veke, ponavadi izberem črn svinčnik, črno maskaro pa črne sence, zgoraj pri obrvi pa dodam malo svetle(rdečkasta, rjava..) mislite da je to ql? rolleyes.gif kaj bi mi pa ve svetovale..mam modre oči pa blont-rjave lase..tnx za vse odgovore 8)
  • 0

#20 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 April 2005 - 05:17 PM

QUOTE(Milenushka)
Mene pa zanima, kateri odtenki sencil in smink so najboljsa izbira zame? Lase imam pobarvane v crno-modro, sem bolj blede polti z rumenkastim podtonom, oci imam sivo-modre. Hvala vnaprej!


Osebno najraje uporabim barvo senčil, ki je enaka ali podobna barvi oblačil. Čeprav je včasih težko. Glede nato, da je barva las in polt bolj hladna, uporabi bolj tople odtenke senčil (rjave, opečnate, beige, svetlo rumene) za dnevni make-up, medtem, ko si lahko pri večernih make-up oči poudariš z modrimi senčili, sivimi. Tako bo oko delovalo večje.

Pomembno pri tvoji polti je, da obvezno poudariš lička. Tako dobi tvoja polt zdrav videz obraza. Uporabi highlighterje ali pudre s sijajem. Ustnice lahko poudariš z rdečili v rdečih podtonih. Odvisno od tega kako intenzivno si poudarila oči.

Natančno ti težko opišem katera senčila so tista, ki ti pristojijo, ker ne vidim tvojega obraza, načeloma pa mislim, da bo izbor kar pravi. Pa pogumno, več kombinacij poskusi, tako boš atančno vedela kaj ti pristaja in v če se počutiš dobro ;)

LP N
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users