Jump to content


Photo

očala ali leče??


  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#21 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 06 April 2005 - 08:35 AM

Tud men se zdijo fantje z očali (okvirji morajo biti lepi ne pa kup plastike)blazno fajn. 8)
Drugace pa jaz nosim oboje. Res da znajo biti lece kdaj ob poznih urah al pa v klimatiziranih,zakajenih prostorih prav motece,ampak obstajajo umetne solze,ki so malo oblazijo.
Ocala pa morajo biti taka,da so ti zelo,zelo vsec,drugace jih ne bos nosil. Meni so se moja zdela presiroka in jih nisem nikoli nosila za ven...Sedaj pa imam ugledane nove okvirje in mislim,da bom zbrala dost poguma,da jih zacnem tud nost. laugh.gif
  • 0

#22 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28972 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 April 2005 - 08:57 AM

QUOTE(pika)
Tud men se zdijo fantje z očali (okvirji morajo biti lepi ne pa kup plastike)blazno fajn. 8)


plastični okvirji rules!!!! posebej tisti mal bolj 'masivni', oglate oblike in črne barve ...
  • 0

#23 NANA

NANA

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 06 April 2005 - 09:42 AM

Mehke leče nosim že 18 let in nimam nobenih problemov. Imam Johonsonove- 14 dnevne. Menjam pa jih približno na 1 mesec, pa ni nič narobe. Redno jih pa čistim vsak večer (1 minuta časa). Ker imam različno dioptrijo, moram kupiti 2 kompleta. V vsakem je 6 kom., stanejo pa 12.000 sit. Torej jih imam za prib. 0.5 leta. Sem zelo zadovoljna in če ne bo v bodoče z njimi kakšnoh problemov, se jim ne mislim odpovedat. Moram pa povedati še to, da imam pa že 2 leti očala za na blizu-posledica 8 urnega "buljenja" v računalnik.
  • 0

#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 April 2005 - 10:49 AM

A pol je cena 14 dnevnih podobna kot mesečnih? Ali ste že slišale za leče, ki se nosijo dan in noč? So pa dnevne. Kakšne so kaj?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 06 April 2005 - 01:16 PM

Že kr nekaj let nosim očala in pred tremi leti pred maturantskim sem se odločila za leče. Če kam grem nosim leče, drugače pa očala, ki se mi zdijo kr dober modni dodatek!
Nosim ZEISSove leče, naročam pa jih kr prek interneta pri optiki Pirc, ker majo tam najcenejše! wink.gif
  • 0

#26 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 07 April 2005 - 03:30 PM

jaz ne nosim ne enega nee drugega čeprav bom pošasi morala začet cry.gif
  • 0

#27 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 April 2005 - 04:48 PM

Jaz sem se pa tako zelo grozno počutila, ko sem sla na zdravniški pregled pred upravlanjem vozniškega izpita. Zmeraj sem mislila da dobro vidim in sem bila totalno v šoku, ker tam nism vidla enih krogcev al kaj so ze. No in pol so me kar takoj mimo vrste poslali v okolistično ambulanto in mi predpisali očala.
Pol se pa še dolgo nism mogla sprijaznit, da potrebujem očala, pa ful mi je šlo na živce, ker so mi v vozniško napisal da morm vozit z očali. In to pri bogih 0,5 dioptrije. mad.gif
Zdej pa uporabljam očala samo za na fax, pa za vozt, pa za tv gledat, pol se pa ze pocasi konča.

Mi je pa ful grozno ker se sploh ne morem navadit hodit z očali, saj se mi zdi kot da sem totalno pijana in ne vem kok je treba noge dvigovat ermm.gif Tako da jih uporabljam le ko sem v sedečem stanju ;)
  • 0

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 April 2005 - 05:36 PM

Meni se je tudi nekaj časa vrtelo, ko sem jih nosila, ampak sem se navadila. Zdaj se mi vrti, ko jih nimam. smile.gif
Sicer pa, če ti ni nujno, ne nosi očal, ker se oko navadi nanje in potem se poleni.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 April 2005 - 09:18 PM

Dnevnih lečk sicer nikoli nisem imela, so mi pa govorili, da so zelo mehke in torej problematične za vstavljanje... posledično pa seveda prijetnejše za nosit.
  • 0

#30 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 April 2005 - 06:30 AM

Včeraj sem klicala v eno optiko, da mi predlagajo kaj narediti in pravi, da se zdravnik ne bi smel zmotiti glede krivine. Da je to prevelika napaka. Mislim... zakaj pa potem mene leče žulijo?? Ali sem samo jaz malo nora?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#31 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 08 April 2005 - 06:34 PM

Sama nosim očala že od tretjega razreda osnovne. ker pa imam zelo visoko dioptrijo, sem že okoli 14 leta začela nosit leče (samo poleti, za na morje). Nikoli nisem mela nikakrnih težav. Nosim Jonson&jonsons in so super. nobenih težav. Seveda vzporedno nosim tudi očala (in ravno danes, sem si šla nove kupit smile.gif , in komaj čakam, da dobim nove okvirje, ker so noro dobri. Vsekakor bi priporočala leče, ker so preprosto dobre. Sam, če pa maš zelo občutljive oči...Odvisno, koliko preneseš. Baje naj bi z uporabo leč, dioptrija počasi nehala rast...no ja...jaz mam -4,75, pa še kar raste...Upam, na najboljše.


LP
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....

#32 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 April 2005 - 05:50 PM

QUOTE(sonchika)
Včeraj sem klicala v eno optiko, da mi predlagajo kaj narediti in pravi, da se zdravnik ne bi smel zmotiti glede krivine. Da je to prevelika napaka. Mislim... zakaj pa potem mene leče žulijo?? Ali sem samo jaz malo nora?


Pomoje gre za kakšno trapasto naključje - jaz sem enkrat odprla nove leče, jih dala notri in ugotovila da imam blazno neprijeten občutek. Ko sem jih dala ven in pogledala proti svetlobi, sem opazila da so na robu malo odškrtnjene... enkrat sem dobila ene z malo luknjico. Mogoče si jih narobe obrnila - potem namesto lepega roba, pride oster in ta žuli... to se meni pogosto zgodi kadar hitim. Vsekakor ti predlagam, da jih daš na prst in podrobno preučiš proti svetlobi, mogoče je samo s tem parom lečk kaj narobe in ti nisi nora wink.gif
  • 0

#33 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 April 2005 - 02:44 PM

Vedno pazim, da so leče obrnjene prav in da so v redu. Eh, bom šla še enkrat na pregled in bom videla. (čudo od čuda... sem razmišljala... vsaka optika ima svojega zdravnika, ki dela za njih in vsaka optika prodaja določeno znamko leč. No, in ene leče imajo krivino 8.9 in 8.6, druga firma 8.7 in 8.8 itd. In potem ti zdravnik seveda predpiše leče, ki jih prodajajo v tej optiki. ja, kako?? Kaj pa če meni bolj paše krivina 8.6 in ne 8.8? Zakaj mi potem predpiše ene leče?)
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#34 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 April 2005 - 05:11 PM

Jaz definitivno prisegam na leče. Zdaj sem še v obdobju, ko mi dioptrija še raste in očala lahko dobim samo na 2 leti, leče pa takoj lahko zamenjam.
Sama sem jih pričela uporabljati pri 13.letu (se mi zdi smile.gif ) in sem presrečna. Nikakor ne morem iti nazaj na očala (da bi jih vsakodnevno nosila). Uporabljam jih le zvečer ali kakšen dan, da si oči malo odpočijejo.
  • 0

#35 radovedna

radovedna

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 19 April 2005 - 04:43 PM

QUOTE(sonchika)
Včeraj sem klicala v eno optiko, da mi predlagajo kaj narediti in pravi, da se zdravnik ne bi smel zmotiti glede krivine. Da je to prevelika napaka. Mislim... zakaj pa potem mene leče žulijo?? Ali sem samo jaz malo nora?


Hej!!

Tut jaz slabo vidim in pred 4 leti sem se odločila, da poskusim z lečami... Začela sem s Zeisovimi,ker bi naj bile boljše... Tut mene so leče žulile, pa sem misla, da je z lečami kaj narobe ali pa z mano, da jih ne prenesem smile.gif ... No in potem sem menjala firmo - sem šla na Johsona IN SEDAJ JIH SPLOH NE ČUTIM! smile.gif

Svetujem ti, da greš v opitko po en par leč za probo - meni so jih dali (samo na pregled sem tut šla tja)... No, mogoče ti bo pomagalo če menjaš firmo, meni je...

Lp, radovedna
  • 0

#36 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 April 2005 - 07:29 PM

QUOTE(radovedna)
No, mogoče ti bo pomagalo če menjaš firmo, meni je...


Sej res sonchika... Katero firmo pa imaš?
  • 0

#37 Elise

Elise

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 02 May 2005 - 08:39 PM

QUOTE(tanja)

Pa se nekaj: kaksne lece bos izbrala, torej mehke/trde/poltrde, ni odvisno samo od tebe oz. tvoje preference, ampak tudi od tvojih oci (ce imas, npr. cilindre, lahko na mehke kar pozabis) No, jaz sem se iz tistih casov, ko so ti avtomatsko predpisali trde in so bile mehke zgolj luksuz, tako da upam, da te nisem prestrasila. V razvoj medicine je enostavno treba zaupati  :roll:


niti najmanj, jaz že nekaj časa nosim mehke lečke s cilindri smile.gif
po lečke sem šla k svoji okulistki, najprej sem pa dobila en par mesečnih lečk za domov za sprobat, šele potem, ko sem jih 14 dni redno nosila brez problemov, sem jih pa naročila
  • 0

#38 Lenči

Lenči

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 11 May 2005 - 08:23 AM

Tudi jaz nosim leče in se mi zdijo super. Imam od Jonson&Jonson Advance 2 ( ali nekja podobnega, so najnovejše), 14 dnevne mehke. Se mi zdi, da te priprave in shranjevanje odtehtajo vse. Ko se človek navadi, postane to rutina, kot naprimer umivanje zob laugh.gif
Zato vsem začetnikom in tistim, ki ste v dvomih, poskusite, ne bo vam žal. Pa lep dan!!
  • 0
Lenči

#39 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 May 2005 - 11:51 AM

Jaz sem imela prej Zeissove leče, sem jih menjala za Johnosonove. Ampak nobene niso bilo v redu (zato tudi prodajam Johnsonove). Zdaj imam Extreme H2O in tudi niso bog ve kaj. Meni je okulist izmeril, da oko dobi premlao kisika in če mi te zadnje leče ne bodo pasale, jih pač ne bom mogla nositi. In mi preostanejo samo očala.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#40 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 11 May 2005 - 12:15 PM

Pa uporabljaš kake kapljice za oči? Meni so full pomagale. Najprej sem nosla Zeissove leče, ki so ble ok. Pol pa sem probala še Johnsove in so ble full slabe (vsaj meni) in sem šla spet nazaj na Zeissove, ki so mi še najboljše. Zraven pa še uporabljam kapljice za oči, ki oko navlažijol.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users