Jump to content


Photo

Slike vaših hišnih ljubljenčkov


  • Please log in to reply
5573 replies to this topic

#1 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 25 January 2005 - 09:44 PM

Mene pa zanima, če imate hišne ljubljenčke in kakšen odnos imate do njih?

Jaz imam kužka "maltežana". Meni je nekako izpolnil življenje. Imam ga nadvse rada in ga maksimalno razvajam.

LP J
  • 0

#2 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 25 January 2005 - 10:06 PM

Hej! Jaz mam tudi maltežanko in je nekako središče naše družine - vsi smo dobesedno nori na njo! Ima (se razume) take privilegije, da sploh verjet ne moreš... Medtem ko sosedov pes še komaj živi, ker se sploh ne spomnijo, da bi mu dali vodo ali pa kaj za jest (hranimo ga že kr v večini mi), je pa povrh še na dvo meterski verigi tako, da je njegovo gibanje čisto omejeno!sad.gif Nekateri bi se morali malo zamisliti glede tega zakaj sploh majo živali...
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 January 2005 - 07:55 AM

Jaz imam 2 mačka. Pred časom, ko sem še živela doma, so mi bile živali super, zdaj pa vsakič ko pridem, staknem bolhe.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 26 January 2005 - 11:41 AM

Imam kužka Arko, je mešanec škotskega ovčarja in še enega mešančka. Star je okrog 9 let in je priden.

rada ga imam.
  • 0
LP, Finatina

#5 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 26 January 2005 - 12:36 PM

Metuljica, kot bi pisala jaz. Tudi naši sosedi imajo psa (nemškega ovčarja), ki ga imajo v pravi kletki- pasja hišica, pa potem pol metra okol zagrajeno in tam je pes non stop, sploh ga ne spustijo. Mogoče 1-2x letno, takrat se pa čudijo, zakaj pes ne laufa, pa komaj hodi, pa zakaj ima kolena sfentana.... cry.gif


Drugače imam pa jaz tudi psičko, višavski terier, bolj znan kot "cezar" in je seveda razvajena gospodičnica. wink.gif
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#6 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 26 January 2005 - 05:17 PM

Jst mam pa mucka Bennyja...cartek da ni večjega :cat: Zaenkrat ga mam še noter,ker je še zlo mlad pa se mora malo navadit na vse stvari...pol spomladi bo pa že lahko ven šel raziskovat biggrin.gif
  • 0
user posted image

#7 sammy

sammy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 228 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 January 2005 - 05:25 PM

Jaz sem vzela k sebi mucko, ki so jo našli sosedi. Ime ji je Piša, in je prava mala divjakinja. Zelo je živahna in stalno bi se igrala. smile.gif

mad.gif Sem jo dala pred kratkim sterilizirat, zdaj pa imamo same težave. Rana se ji je vnela in zagnojila, pa ne gre nič na bolje. Zdaj samo okrog veterinarjev hodim, ji dajem antibiotike, pa smo prav jezni, ker ti vsak veterinar reče drugače. Jutri jo bom mogla spet peljat. Groza!!!
  • 0

#8 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 26 January 2005 - 08:36 PM

Hja, jaz imam pa mali živalski vrt,.... zlati prinašalec Boni, muce,.... Hja, ne da se mi naštevat. Imam še neke pernate živali in ribe.
Kuža je star 10 mescev in je prav navihan,..... Pa lep tudi,..
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#9 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 26 January 2005 - 09:16 PM

Sem zelo navdušena, da ste take ljubiteljice hišnih ljubljenčkov. Kot ve, tudi jaz ne morem razumeti kako so lahko nekateri ljudje kruti do živali. Sama sem že nekjkrat posredovala v azil v Mariboru, ko sem videla kako nekateri mučijo živali. Pa žal nimajo nikakršnih pristojnosti za odvzem. Enkrat smo skupaj s sosedi celo omogočili pobeg nekemu kužku od lastnika ki ga je pretepal. Ko smo ga na skrivaj za silo oskrbeli (hrana, voda...) smo poklicali azil in so ga tako kot "najdenčka" lahko odpeljali. Kar nekajkrat sem ga nato obiskala in hodila sprehajat v azil, potem pa smo mu našli novi dom.
Tudi pri nas bi mogli uvesti posebno policijo, ki bi bila pristojna za take primere in bi nevestneže pošteno kaznovala.
Mogoče bi si tudi tako lahko polnili državno blagajno!

LP J
  • 0

#10 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 27 January 2005 - 10:22 AM

In kot vemo, je glavna želja države polnit blagajne...
Policisti pa itak rajše kot pa da bi posredovali v kakšnih (neprofitnih) sporih, katerih posledica je umor ali kaj podobnega pišejo prekrške... Živali pa baje nimajo svojih pravic, ker niso soustvarjalke prava! Se pravi lahko delaš z njimi kaj ti paše... Zelo dober je primer tistih idiotov, ki so delali "poskuse" z muckami, dobili pa sramotno majhno kazen...
  • 0

#11 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 27 January 2005 - 12:50 PM

jp mam 2 psička k spita na kavču zmer sta zravn znata clo že guvort npr. mama hama ama... laugh.gif ja sta res razvajena. pol ptička k skos po stanovanju četa pol pa še mojo činčilo k je tut skos spuščena pa se punoč pol tko h men stisne pa skp zaspive. res so cute pa prisne moje žvauce
  • 0

#12 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 28 January 2005 - 03:25 PM

Jadranka, dobro da si to napisala, namreč velikokrat sem se spraševala, če se da živalim sploh kako pomagat. Meni se tudi srce trga, ko vidim kakšnega lastnika, ki tepe, brca, se skos nekaj dere na svojega psa (ali pač katerokoli žival, ampak najbolj to vidiš pri pseh na sprehodih), sploh ne vem, zakaj si ljudje privlečejo živali, če potem tako kruto delajo z njimi. Ko prav vidiš žival, kako je ponižna in se boji gospodarja. cry.gif

Torej se sploh nič ne da ukrenit in poskrbet za nemočne živali? sad.gif

To se mi ne zdi prav- če so lahko zaščitene živali kot medvedi, srnjad in tako dalje, zakaj potem ne domače živali???
In ja, kazni za nepravilno parkiranje in take bedarije, ali pa ker si vozil 10km/h več, kot bi smel, tukaj se grebejo za denar, v takih primerih, ko bi pa rešili življenje kakšne živalce, pa nič. cry.gif
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#13 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 31 January 2005 - 05:27 PM

IPB Image....moja lepa muca...k je darilo mojga očija

IPB Image...in moje fiške 4 goldfiške k sm jih dobila lani za novo leto od frenda...tko de so stare več k leto dni ;)


mam pa še psa..k je težek ene 80 kil twisted.gif ampak je krotek k mucka ;)....nažalost nimam fotke na računalniku nobene

lp
kimLjubiteljicaŽivali

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#14 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 01 February 2005 - 11:14 AM

WOW biggrin.gif ,Kim kaksna lepa muca! :thumleft: Pa ribice tud!
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#15 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 01 February 2005 - 03:36 PM

oops.gif hvala hvala....ampak moj muc je res um...Gospod z velko začetnco....ampak ga morem pohvalt...nelula nikjer tud peska nima v hiši...ampak vse svoje potrebe ponoč in podnevi opravlja zuni...je k pes...k ga peleš 4x na dan vn pa je ;)..
morem ga tud pohvalt da mi ni nikol uničeval pohištva al se ubešu na kakeršnekol zavese...pridn je fullll!!!
mislam pa da je edini k res ve kdaj sem slabe volje oops.gif

aj lav him smile.gif

hehehe fiške so pa zakon...ena je bjonda biggrin.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#16 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 01 February 2005 - 10:55 PM

Pri nas pa imao 3 mačkone in 1 mačkico... Vsi so tako zelo prisrčni...
Eden me ravno čuva in spi zraven mene na mizi. Hotela sem prilepit slikico, pa mi ne uspe cry.gif

Lahko povem, da so oni zares ena velika sprostitev...

Pa kdaj drugič...

Tan
  • 0

#17 tanja

tanja

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 02 February 2005 - 01:55 AM

Kondicijo in mišice mi pomaga nabirati bordojska doga. Preden smo si omislili hišnega ljubljenčka te velikosti, sem večino dneva preživela na ta zadnji, zdaj pa mi je vsakodnevno sprehajanje prišlo v kri in pomilujem vse zapečkarje med štirimi stenami, ki ne vedo, kaj zamujajo laugh.gif
  • 0

#18 sončica

sončica

    sramežljivec

  • Člani
  • 66 posts

Posted 02 February 2005 - 10:01 AM

Jaz imam pa doma perzijsko muco Mišo, take belo črne barve je. V življenju ne dela drugega kot je, spi, pa ko se ji ljubi se malo sprehodi po stanovanju ali pa se malo igra, potem pa spat. Drugače se pa spravi v vse vrečke ki jih prineseš in pa v vse škatle ki jih najde. Prava radovednica je tale naša Miša. biggrin.gif
  • 0

#19 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 February 2005 - 09:54 PM

Pol sem pa jaz edina, ki nimam nobene živali cry.gif
  • 0

#20 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 03 February 2005 - 06:35 AM

Tudi midva nimava nobene zivalice doma,ampak to se ne pomeni da nam zivalice niso vsec. biggrin.gif
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users