Jump to content


Photo

Anoreksija - potrebujem pomoč


  • Please log in to reply
761 replies to this topic

#41 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 01 August 2006 - 08:03 PM

Jina, in vse ostale s takimi in podobnimi problemi - ne se vdat!!!
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#42 smetanca

smetanca

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1269 posts
  • Location:Celje

Posted 01 August 2006 - 08:07 PM

QUOTE(crna)
Jina, in vse ostale s takimi in podobnimi problemi - ne se vdat!!!


podpis :!:
  • 0

#43 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 01 August 2006 - 08:07 PM

Jaz z ortoreksijo se tudi ne bom vdal, a je prow tongue.gif biggrin.gif wink.gif
  • 0

#44 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82352 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 August 2006 - 08:48 PM

QUOTE(crna)
Jina, in vse ostale s takimi in podobnimi problemi - ne se vdat!!!


Hvala! Ne bom se, sploh pa ne, ker je pred mano 4. letnik. ermm.gif Ali se spravim v red, ali pa ne bo nič.sad.gif

Sajk, saj zrezek ni problem, kje pa. Perutnine se nikol ne branim biggrin.gif wink.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#45 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 01 August 2006 - 08:48 PM

Ne da se to tko uizi, kukr je ena rekla-dej, sej samo mal vec zacni jest. Use je u glavi, psiho je pa najtezi premagat. Odvisnost od (ne)hrane je ena najhujsih- alkoholik more nekak pousem nehat pit, od hrane se pa zivi, zato je treba najdt eno ravnovesje, kar pa u tem primeru res ni lahko. Tut zato, kr tega stanja, navad najveckrat niti noces spremenit.
Sm bla par let nazaj dost bliz temu, pa se je nekak drugm obrnil, k sm se ciz zalubla, oops.gif tok da o seb nism razmislala, kaj sele o hrani. Tisto razmislanje o ("dovoljeni in prepovedani") hrani mi je pa se zmeri dost ostal. Zato vem, da se tega ne da odpraut kr tko, da bi se odloču-s pondelkom pa zacnem...
Jina, te loh uprasam kolk si velika?
  • 0

#46 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82352 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 August 2006 - 11:12 AM

Ja, se strinjam s tabo. Pa sem tudi že sama razmišljala, da tudi meni zaljubljenost ne bi škodila. Samo kaj, ko nobenemu moja postava ni všeč. V revijah se pa naslajajo nad manekenkami. blink.gif evil.gif

Velika sem pa 177cm. wink.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#47 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 02 August 2006 - 11:28 AM

In kaj po tvojem mnenju fante moti na tvoji postavi???

A višina?
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#48 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 02 August 2006 - 11:32 AM

sam pumoje mors met ti ful lepo postavo, taka douga elegantna si js predstaulam, bi glede na tvoje podatke tkoj bla taka oops.gif
je pa odvisn pol od konstrukcije, ce pravs, da si ful presuha ja. Sm ful vesela zate, da si se odločla za pomoč :thumleft: :thumright:
  • 0

#49 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 02 August 2006 - 12:10 PM

Jina,nekako sem si tebe predstavljala kot zdravo,zabavno punco.Sama živim bolj v takem okolju,da ne bi prenesla,če bi kdo od bližnjih zbolel za motnjo hranjena.Sploh si ne predstavljam.Ko pa prideš na realna tla,pa spoznaš,kako je v resnici.O MH vem precej,saj sm predstavila obsežen referat v šoli.Zate mi je zelo žal in upam da se boš rešla iz začaranga kroga.Še huje je,če te okolica ne podpira-potem je lahko še slabše vse skupaj.Sama pa hrano naravnost obožujem in brez nje ne bi zdržala.Te bolezni so pač razvite le v ciliviziranem svetu,ko pogledaš v revijo in tisuhljata manekenka dobesedno žari iz nje.
Lanny,nikar naj te ne zapelje kruti svet Milana!!Ker cena je previsoka!V najhujšem primeru lahko umreš! cry.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#50 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 02 August 2006 - 12:53 PM

Vse je v glavi, nič ne 'zboliš', ampak se odločiš za določen način življenja. Itak ima večina punc v najstniškem obdobju takšne in drugačne probleme s svojo postavo, vprašanje je pač, kak daleč pol to pripelje. Sploh pa se vse da, če se hoče.

In Anaa - so tudi punce z več kot 50 kilami, ki imajo anoreksijo, kilogrami niso tisto, kar bi le-to pogojevalo, navsezadnje anoreksija ni 'suhost' ampak predvsem nekaj drugega.
  • 0

#51 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23451 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 02 August 2006 - 01:43 PM

Jaz sem velika 177 ali 178 pa imam že več kot 8 let cca 52kg, pa sama sebe niti slučajno ne smatram anoreksične ... pač sem suha, ... kaj več pa ne (kar potrjuje, da je spet vse v glavi).

Imam tako prebavo, da kar veliko pojem (še posebej nezdrave hrane ob neprimernih urah) pa prav nič ne pomaga ... jeb* ga ...

Kar se tiče izraza "močnih kosti" mi je enkrat ena medicinska sestra razložila, da je to samo v človeških glavah zraslo in da med najlažjimi in najtežjimi kostmi (pri enaki višini) ni niti 1kg razlike ...

Kar se tiče Linny in njene anoreksije ... mislim, da punca nima pojma kaj to sploh je ... in če jo res vabijo delat v tujino ... mislim, da ima čisto ok postavo (glede na to, da so v tujini veliko bolj zahtevni glede mer kot v SLO in ne odstopajo ne v + in ne v -).

Kar se tiče Jinadaze (saj ne bi hotela biti pametna) ampak mislim, da toliko kalorij telo potrebuje samo, da se zjutraj zbudi in uporablja svoje organe ... (350 kcal porabi 50 kg težak človek v eni uri normalnega kolesarjenja) ... tako da če bi res samo toliko pojedla mislim, da ne bi mogla imeti malo pod 50 kg (glede na to, da jaz pojem kar precej in imam mogoče 5 kg več) ..
ne vem no, malo težko verjamem, da en človek lahko tako malo poje in da ima kilco ali dve manj kot jaz in zraven še drži kilažo (ji ne pada) oz. zdravi anoreksijo s tako količino hrane rolleyes.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#52 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 02 August 2006 - 02:58 PM

QUOTE(Kami)
Kar se tiče izraza \"močnih kosti\" mi je enkrat ena medicinska sestra razložila, da je to samo v človeških glavah zraslo in da med najlažjimi in najtežjimi kostmi (pri enaki višini) ni niti 1kg razlike ...


Luba duša, to pa vseeno ne bo držalo. Res je sicer, da se to pogosto zlorablja in se s tem skuša zakamuflirat debelost, ampak ... To pogojuje konstitucija posameznika. Eni so bolj čokati, drugi nasprotno ... Jaz imam recimo manjši obseg zapestij kot marsikdo. Jebiga, taka konstitucija, tu nimam kaj. Zato se pri preračunavanju oz. ocenjevanju primerne dnevne količine kalorij upošteva tudi obseg zapestja.
In takih reči pač ne spremeniš z nobeno telovadbo. Niti si ne zožaš bokov če imaš široko medenico, niti si ne povečaš obsega zapestja. biggrin.gif Pač pa lahko gor na skelet obesiš nekaj mišic. biggrin.gif
  • 0

#53 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 August 2006 - 03:18 PM

@JinaDaze .. ja jaz sem v bistvu ful drobna po konstrukciji ampak jem pa normalno .. podobno kot KAMI tut dosti nezdrave prehrane ob neprimernih urah .. ponavadi mam okrog 10h večerjo .. kaj pa vem .. dva sendviča pa liter coca-cole .. (mater sem zmešana) .. ampak se mi to k sreči zdaj še ne pozna. Mogoče bo pa čez leta drugače kaj pa vem.
  • 0
Viens, reste ici!

#54 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27028 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 02 August 2006 - 04:38 PM

QUOTE(Anaa)
@JinaDaze .. ja jaz sem v bistvu ful drobna po konstrukciji ampak jem pa normalno .. podobno kot KAMI tut dosti nezdrave prehrane ob neprimernih urah .. ponavadi mam okrog 10h večerjo .. kaj pa vem .. dva sendviča pa liter coca-cole .. (mater sem zmešana) .. ampak se mi to k sreči zdaj še ne pozna. Mogoče bo pa čez leta drugače kaj pa vem.



Kot u filmu Jaz, Irene in jaz, ko reče Jim Carrey na kavču "sinu":Kako to da tolko ješ, pa se ne zrediš? Pol pa pokaže čez nekaj let isti prizor na kavču, s to izjemo da sinček zavzema več kot polovico kavča biggrin.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#55 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 August 2006 - 06:01 PM

Ja no, samo niso spet kalorije vse... Telo se hitro navadi manjšega vnosa kalorij in se pač prilagodi, ne porabi več toliko kot bi sicer.
Sicer pa sem tudi jaz v OŠ imela neke take frke. Po mesece nisem jedla ničesar razen en sadni jogurt na dan. Pa veliko vode. Pa še več športa. In sem le stežka zgubljala kilograme. Ne vem, verjetno si večina ljudi predstavlja da npr. ob enotedenskem "stradanju" zgubiš nekje 5kg, kar je totalen nonsense. Jaz sem v tistem letu zgubila nekje 15 kil. Kar je ful malo.
Sicer je res, da sem kgje zgubljala težje, ker sem hkrati nabirala mišice, ki tehtajo več kot pa salo, samo pa tudi na pogled nisem bila shirana, še zmeraj sem imela rit (ki je ravno zaradi shujšanosti ostalega telesa še bolj izstopala - cel začaran krog :sad2: ).
Zdaj tekih problemov nimam, čeprav se včasih jezim na svojo prebavo :tongue6: .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#56 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 02 August 2006 - 08:34 PM

jaz sem tam tam s kami in ano pa je daleč od tega, da bi bla anoreksična. glupo mi je, da je vsaka, ki je pač suha, ozmerjana z anoreksičarko, predvsem s strani onih s 'povprečno' biggrin.gif kilažo.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#57 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 August 2006 - 08:45 PM

Joj Špela besedo si mi vzela iz jezika.

Ljudje vidijo naprimer v revijah razne manekenke, ki delajo reklame za kopalke in podobne stvari pa majo res postavco leto pa so suhcene. Valda so takoj anoreksične shiranke. rolleyes.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#58 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 02 August 2006 - 09:31 PM

Js bi bla stokrat rajši anoreksična shiranka kot pa to, kar sem zdej. Pa pač kile nočjo dol.

Se strinjam z vami, ki pravite, da kdor je suh ni nujno anoreksičen. Moja frendica ma stegna taka kot mam jaz zgornji del roke približno, pa tud mal ni anoreksična. Če bi jaz pojedla toliko kot ona bi bila že sumo. Prebava pač. ermm.gif
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#59 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82352 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 August 2006 - 11:48 PM

QUOTE(Hsul)
In kaj po tvojem mnenju fante moti na tvoji postavi???

A višina?


Trdota vsega, lahko žulje dobijo. biggrin.gif Pa recimo da rebra namesto jošk. sad.gif

Mislim res ničesar mehkega ni za prijet. biggrin.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#60 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27028 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 02 August 2006 - 11:52 PM

Ja zato je pa treba jest ? biggrin.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users